Verwijderd schreef op woensdag 29 januari 2014 @ 18:01:
[...]
Ik hoop dat VF ook in de toekomst voor de huidige abonnees toch DVB-C blijft leveren. Mijn radio beneden en op mijn werkkamer hebben gewoon coaxaansluiting en de tv op de slaapkamer heeft ook coax aansluiting, sterker nog, die heeft niet eens UTP-aansluiting, het is zo'n ouderwetse maar goed spelende vissenkom.
Dus dat zou betekenen dat ik weer de nodige kabels moet trekken, een nieuwe tv op de slaapkamer kopen terwijl de huidige nog goed is en ook nieuwe radio's zou moeten kopen.
Mocht VF in de toekomst hiertoe besluiten ben ik weer terug bij Ziggo.
Iedereen raakt weer in paniek. Het is heel simpel:
Alle bestaande abonnees en alle abonnes die tot 28 januari een abonnement afsloten (die met de eerste 6 maanden voor ca 34 euro etc..) ontvangen het product van KPN-ITNS. Dus met analoge TV/DVB-C via coax.Het ligt in de lijn der verwachting dat op de
lange termijn deze klanten gevraagd wordt om ook over te stappen op het nieuwe product. In dat geval kan je altijd je abonnement beëindigen en een andere provider zoeken. Overstappen is tegen die tijd dan zeker goed geregeld.
Iedereen die vanaf 28 januari een abonnement afsluit zal (vanaf 1 april) het nieuwe product ontvangen. TV diensten alleen nog via IP, dus geen coax meer. En nee dat is idd geen analoog of DVB-C meer.
Dat is een bewuste keuze van een provider. Kan je niet leuk vinden maar het is zo. Wil je wel DVB-C dan zijn er nog een aantal providers die het wel leveren (meer wel dan niet eigenlijk).
Dat coax signaal is in den beginne bedacht (door Reggefiber zelf) om de overstap naar glasvezel te vergemakkelijken. Dat is nu al jaren geleden dus je mag verwachten dat het een keer zal eindigen. Niemand weet wanneer maar ik heb daar zelf geen twijfel over. Glasvezel is nou eenmaal ideaal voor IPTV, niet voor DVB-C. Retour geschikt maken is lastig, dus je hebt alleen maar passieve diensten en mensen verwachten meer. Het kost een boel extra geld richting de contenthouders aan rechten om via 2 mediums TV zenders aan te kunnen bieden.
En zo kan ik nog wel even doorgaan...
Heb je nu echt geen mogelijkheid om UTP kabel naar boven te trekken (wat ik eerlijk gezegd vreemd vindt als er wel coax ligt, hoe dun de buis ook is) dan komen er zeker wel oplossingen in zicht. De Entone STB van Vodafone ondersteunt bijvoorbeeld HD via Wifi.
En tot slot Voor Dummy1 hierboven: Een nieuwe TV op de slaapkamer is zeker niet nodig aangezien het niet de TV is die het signaal moet verwerken maar de decoder. En die sluit je met Scart aan op een oude TV.
Geen ongevraagde verzoeken via DM svp.