Dat ligt eraan hoe je het bekijkt en op welk moment je in je carrière zit. Ik heb me er best vermaakt toen ik er werkte, heb er ook veel geleerd, veel leuke mensen ontmoet. Als startende is het een prima bedrijf. Na een paar jaar is het vaak financieel voor jezelf beter om elders te gaan kijken (maar ik gok dat dat bij veel andere vergelijkbare bedrijven net zo is). Of je het dan nog naar je zin hebt, ligt vooral aan wat je wilt (en ook kan).
Het belangrijkste vind ik eigenlijk, dat er een groot verschil lijkt te zijn tussen mensen die 'gewild' zijn bij een klant, en dus in principe altijd op een opdracht zitten, en de mensen die (regelmatig) op de bank zitten.
Als je altijd op een opdracht zit, moet je alles wat je nieuw wilt leren in je eigen, privé, tijd doen. Je krijgt hier geen tijd voor van Cap. Terwijl mensen die op de bank zitten, dit wel tijdens kantooruren kunnen doen. Natuurlijk, die worden waarschijnlijk wel gepushed om ook weer op een opdracht te gaan, maar in de tussentijd heb je wel van alles nieuw kunnen leren.
Je hebt (had?) de co-zone, een toffe plek waar met allemaal nieuwe dingen gewerkt wordt, en je nieuwe dingen kan leren. Maar na 17.00-18.00 is het daar over het algemeen uitgestorven, dus je moet daar wel tijdens kantooruren zijn.
Ik zat 100% (40 uur) ingezet bij een klant, vanaf 1 maand nadat ik in dienst was tot dat ik mijn laatste dag bij Cap had. Alles wat ik nieuw wilde leren, moest ik dus in privé tijd doen. Terwijl mensen die (een tijdje) zonder opdracht zitten, in de 'baas z'n tijd' dat allemaal kunnen doen. Eventueel zelfs volledige omscholingstrajecten kan je dan tijdens normale kantooruren doen, terwijl ik dat in m'n privé tijd heb gedaan (Java masterclass, 4-5 maanden, avonduren en weekenden). Dat heb ik altijd oneerlijk gevonden, meer dan een schouderklopje heb ik daar overigens ook niet voor gehad. Je doet het natuurlijk ook wel voor jezelf, dat nieuwe dingen leren, dus dat je er wat eigen tijd in steekt dat is dan maar zo. Maar ik vind de balans daar tussen wel ver te zoeken bij Cap.
Volgens mij werd dat ook wel onderkend, maar toen werd er in ieder geval niets aan gedaan. Ik weet niet of dat ondertussen wel zo is.. Ik heb wel eens voorgesteld om dan 36 uur bij een klant ingezet te worden, zodat je één keer in de 2 weken een volledige dag bezig kon met bijleren, nieuwe dingen leren. Maar dat was geen optie werd aangegeven..
Op dit moment zit ik via m'n huidige werkgever bij een klant die zelfs pusht om nieuwe dingen te leren tijdens de uren die zij betalen, win-win