Jentae schreef op maandag 14 oktober 2013 @ 09:41:
[...]
Hi Sacha,
In de praktijk zul je vooral (of bijna alleen maar) ruiten verwachten met een visueel patroon (je tweede set aan voorbeelden dus). Het kan wel voorkomen dat een frequentie wordt gevraagd, bv alle ruiten met meer dan 2 A's zijn oranje. Maak je niet druk en succes gewenst.

Test
De test die ik had gemaakt ging erg goed, mijn scores waren op alle vlakken zeer sterk, als tip : bereid de toets voor via de voorbeeld test online, en FX Scales is geen onderdeel van de toets, maar het betreft een Sudoku opdracht met figuren i.p.v. nummers. Mijn ervaring over Scales CLS was dat het niet ging om echt rekenen (dan bedoel ik de som of vermenigvuldiging van bepaalde getallen), maar met name over verhoudingen tussen getallen en letters, oneven getallen en even getallen, en posities van letters en getallen.
Nadat ik de test had gemaakt mocht ik op gesprek bij een andere recruiter.
Ik heb mij voorbereid door te spreken met medewerkers van Capgemini, door naar de Xperienceday te gaan (dat is een aanrader om op een te ervaren wat de sfeer en cultuur is) door specifieke tools te bekijken waarmee wordt gewerkt, na te denken over de sfeer, werkcultuur, en hoe opdrachten worden opgepakt, en door dit alles af te zetten tegen mijn voorkeuren en werkstijl, en tot de conclusie gekomen dat Capgemini bij mij past, als voorbeeld kan ik geven dat het ontwikkeltraject bij mij past, ik vindt het leuk om uitgedaagd te worden, en voor mijzelf zag ik de kans om in de beginfase van mijn werk uit te vinden waar ik mijn vaardigheden kon inzetten, welke vaardigheden ik moest leren d.m.v. cursussen , en door dit inzicht te combineren met netwerken er voor te zorgen om snel op eerste opdracht te zitten. Daarnaast heb ik gekeken hoe mijn werkervaring en de vaardigheden passen bij Capgemini.
Mijn ervaring met het gesprek:
Het gesprek ging niet over mijn vaardigheden niet over competenties en niet over waarom ik dit werk wilde doen niet over waarom ik geschikt ben en er werden geen 'STAR' vragen gesteld, overigens werd wel gevraagd wat zwaktes van mij waren.
Het gesprek draaide juist om intrinsieke en extrinsieke motivatie, zelfreflectie en uitleggen wie je bent als persoonlijkheid.
De conclusie van dit gesprek was dat ik te veel op zoek was naar hoe mijn kwalificaties en vaardigheden correleren met de functie en Capgemini, en dat ik mede daarom niet de juiste persoonlijkheid had voor Capgemini, werkervaring, opleiding en testresultaten waren hier voor mijn gevoel eerder ondergeschikt.
Wellicht dat deze vorm van interviewen een uitzondering was maar ik wil als tip meegeven om stil te gaan staan bij jouw persoonlijkheid, jouw gevoelens en emoties, en hoe je zelfreflectie toepast en inzicht in jouw persoonlijk ontwikkelingsproces, en dit gaat verder dan simpelweg te zeggen wat een zwakte is van jouw en hoe je daarmee omgaat.
Ik wens anderen veel succes met hun sollicitatie bij dit mooie bedrijf (ondanks een afwijzing, meen ik dat echt!).