2 weken geleden ook een route gefietst met zeer mooi (maar droog weer/paden). Daarbij waren enkele stukken mulzand. Maar gewoon gefietst.
Wat wordt verstaan onder kapot rijden als ik vragen mag? Puur het niet volgen van de route en half door het bos crossen en "nieuwe" paden maken (dus kapot maken)?
Ben net gaan rijden. Met al dat los zand zakken de bochten in elkaar en de aandamping die je krijgt van tracks opnieuw en opnieuw te rijden. Nattere grond kan je aanduwen, zanderige grond niet. Door die aanduwing krijg je mooie tracks. Door los zand gaan zelfs zijkanten van heuvels loskomen en de paden doen verzaken waardoor er vele keulen ontstaan die je niet wilt. Bv. Direct na een jump een diepe kuil door verzakkingen.Trezzahn schreef op maandag 23 juli 2018 @ 16:58:
Ben nieuw in de MTB-wereld maar ik snap de discussie niet mbt het "kapot rijden".
2 weken geleden ook een route gefietst met zeer mooi (maar droog weer/paden). Daarbij waren enkele stukken mulzand. Maar gewoon gefietst.
Wat wordt verstaan onder kapot rijden als ik vragen mag? Puur het niet volgen van de route en half door het bos crossen en "nieuwe" paden maken (dus kapot maken)?
Die paden liggen er niet vanzelf. Ze worden aangelegd en onderhouden door vrijwilligers, vaak met kleine budgetten.
[ Voor 3% gewijzigd door Sjoewe op 23-07-2018 17:13 ]
Gisteren in Retie gereden, dus in de buurt van jou. Idd een grote zandbak met los zand. Overigens is die ronde echt niet leuk, op 2 Km na. Volgende keer rij ik liever de route van Dessel.Crust schreef op maandag 23 juli 2018 @ 16:46:
Dikke dikke dikke zandbak in de kempen.
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
Dude let me know als je in de buurt bent. Kunnen we samen. Altijd plezant peeps te leren kennen en wat samen te knallen.zonoskar schreef op maandag 23 juli 2018 @ 17:16:
[...]
Gisteren in Retie gereden, dus in de buurt van jou. Idd een grote zandbak met los zand. Overigens is die ronde echt niet leuk, op 2 Km na. Volgende keer rij ik liever de route van Dessel.
Retie is niet zo geweldig. Kasterlee/lichtaart is zeker de moeite. Alleen nu is die en stuk minder door de losse zand. Maar helaas zal het overal zo nu wel zijn.
Ik heb geen wielen nog gekocht, maar de banden hebben "Tubeless-Ready voet voor betere afdichting" dus dat zou moeten kunnen. Maar ik wil liever andere wielen kopen dan deze ductapen. Ze zijn erg zwaar, achter al meermalen een flinke slag erin gehad enzo... Dus een goede set Mavic of ander merk zou welkom zijn. Iemand ervaringen of dingen waar je op moet letten?Tylen schreef op maandag 23 juli 2018 @ 11:31:
[...]
Helaas heb je net alles al besteld. Maar setje tubeless banden (rara roro bijvoorbeeld) met een joe’s no flat kitjpe ben je voor rond €100,- klaar. Nog goedkoper kan ook. Goeie ductape kopen om je velg tubleless te maken en een ventiel uit een ouwe binnenband knippen kan ook
Of zijn je bestelde banden reeds tubless?
Wel / niet carbon twijfel ik ook enorm over...
Carbon wielen zijn beslist fantastisch, maar dan moet je wel een geldboom hebben staan. Voor de helft van het instap carbon heb je ook een handgebouwde high end alu-set.
Ja dat is nog mooierBlomminator schreef op maandag 23 juli 2018 @ 17:30:
[...]
Ik heb geen wielen nog gekocht, maar de banden hebben "Tubeless-Ready voet voor betere afdichting" dus dat zou moeten kunnen. Maar ik wil liever andere wielen kopen dan deze ductapen. Ze zijn erg zwaar, achter al meermalen een flinke slag erin gehad enzo... Dus een goede set Mavic of ander merk zou welkom zijn. Iemand ervaringen of dingen waar je op moet letten?
Wel / niet carbon twijfel ik ook enorm over...
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Ah ja dat was ik daarjuist dus ook aan het denken. En anders ook andere trappers erop...Robertdj schreef op maandag 23 juli 2018 @ 18:15:
Als je schijfremmen hebt zou het moeten passen. Probleem is vooral dat 27.5inch velgen een 38mm kleinere doorsnede hebben en je frame dus 2cm lager komt te liggen. Hierdoor kunnen je trappers de grond raken. De geometrie zal er ook niet beter op worden.
Kun je 27,5plus banden kwijt? Die zijn maar een tikkie kleiner dan 29'ers.Crust schreef op maandag 23 juli 2018 @ 17:59:
Vraagje kan je 27.5Inch wielenset op een 29inch fiets monteren?
Zou je 26inch ers eronder plaatsen dan? Dan moet je al zeker de peddels ook moeten vervangen. En wrs ook andere dingen? Of niet?Ruud schreef op maandag 23 juli 2018 @ 19:35:
[...]
Kun je 27,5plus banden kwijt? Die zijn maar een tikkie kleiner dan 29'ers.
Ik merk dat 29er op trails moeilijkheden hebben qua wendbaarheid. Mijn vorige 27.5 inches was vele wendbaarder en gewoon omdat het kan. Ik had al opgemerkt dat we een youtube kanaal zouden starten en het is gewoon mooi dat te tonen in een filmpje dat het kan.Ruud schreef op maandag 23 juli 2018 @ 20:03:
Waarom zou je dat willen?
Ah zo, een 29'er racebak is wat lastig te besturen idd, een fiets met een vriendelijke geometrie stuurt vaak makkelijker. In het begin was een 29'er echt een tank. Tegenwoordig zijn er zat fietsen die gewoon erg wendbaar zijn. Overigens is dat altijd te bepalen door de rijder. Wat de een fijn vindt is niet fijn volgens de ander.Crust schreef op maandag 23 juli 2018 @ 20:19:
[...]
Ik merk dat 29er op trails moeilijkheden hebben qua wendbaarheid. Mijn vorige 27.5 inches was vele wendbaarder en gewoon omdat het kan. Ik had al opgemerkt dat we een youtube kanaal zouden starten en het is gewoon mooi dat te tonen in een filmpje dat het kan.
26" wielen in een 650b frame moet lukken, dat is relatief minder verschil dan van 29 naar 27.5Crust schreef op maandag 23 juli 2018 @ 19:37:
[...]
Zou je 26inch ers eronder plaatsen dan? Dan moet je al zeker de peddels ook moeten vervangen. En wrs ook andere dingen? Of niet?
Overigens had ik op mijn 26er al regelmatig pedal strikes toen ik de 2.25 noppen had vervangen door 1.3 slicks..
Unix doesn't prevent a user from doing stupid things, because that would necessarily prevent them from doing brilliant things.
while true ; do echo -n "bla" ; sleep 1 ; done
AmendrBunhead schreef op maandag 23 juli 2018 @ 20:55:
Lift assisted downhillen is toch een stuk gaver dan de Nederlandse bosrondjes
Ik moet er binnenkort ook maar weer eens naartoe. De laatste keer was in mei... Misschien eens een keer een Tweakers ride organiseren in het weekend? Tweakers die geen fiets ervoor hebben kunnen er 1 huren en afhankelijk van de groepsgrootte en niveauverschillen kunnen we meerdere groepen maken.
Top idee.ElmarJ16 schreef op maandag 23 juli 2018 @ 21:09:
[...]
Amen
Ik moet er binnenkort ook maar weer eens naartoe. De laatste keer was in mei... Misschien eens een keer een Tweakers ride organiseren in het weekend? Tweakers die geen fiets ervoor hebben kunnen er 1 huren en afhankelijk van de groepsgrootte en niveauverschillen kunnen we meerdere groepen maken.
Hoop eind augustus/begin september nog een keer (of twee) te kunnen voor ik mezelf het diepe ingooi met een Enduro race (Ardmoors Enduro) half september. Heb het gevoel dat rijden in omgevingen als Winterberg mij technisch toch meer helpt daarvoor dan een rondje Rijssen ofzo (Plus lift access).
Nog een tip als je in september aan je (eerste?) enduro race begint. Momenteel geeft Kristien Nelen (Belgisch kampioene enduro! Rijdt soms ook mee in de EWS) een aantal clinics om met enduro te beginnen. De eerste was vorige week zaterdag in Huijbergen, aanstaande zaterdag is de volgende in Langdorp België (https://m.facebook.com/events/2165375876825463/) en de laatste is 2 weken daarna in Ottignier België.
Ze focussen hier heel erg op je houding en kijkgedrag tijdens het afdalen en in het bochtenwerk. Ik heb al verschillende clinics, waaronder zelfs 1 in winterberg, gehad en de vorige in Huijbergen was misschien wel de leerzaamste. Gelijk aan het begin had Kristien al door dat ik teveel rechtop zat tijdens het maken van bochten en in de afdalingen. Tijdens bochten dieper zitten om meer druk te houden en met stijle afdalingen meer naar achteren. Technieken die al jaren bij mij in het hoofd zitten, maar fijn om eens door een wedstrijrijd(st)er daar naar te laten kijken. Het is wat je zegt: je leert er technisch veel meer van dan een rondje (vul elk boscrossrondje in Nederland maar in). Ik denk dat er nog genoeg plaats is voor as zaterdag en de keer daarop
Als ik daar aankom met m'n slacke 120mm hardtail met een dropper, op 2.35 Ardents wordt het dan nog een beetje gezellig, of is het alleen maar samengeknepen billetjes?
De sprongen zou ik in eerste instantie mee afwachten. Dat zijn toch ook wel de oorzaak van de meeste framebreuken (heb daar zelfs een keer met een carbon frame de hele zitbuis doorgescheurt... Kwestie van gebrek aan techniek en iets teveel enthousiasme)
De ardents zullen al aardig voldoen. Wil je wat meer zekerheid dan kan je nog overwegen om iets stevigers a de high roller II aan de voorkant te nemen.
Hoe weet ik welk frame mijn fiets heeft?Demo schreef op maandag 23 juli 2018 @ 21:01:
[...]
26" wielen in een 650b frame moet lukken, dat is relatief minder verschil dan van 29 naar 27.5
Overigens had ik op mijn 26er al regelmatig pedal strikes toen ik de 2.25 noppen had vervangen door 1.3 slicks..
Geen Mavic? Tja, ik ben nieuw op dit front, dus het is zoeken. En nee, geen geldboom helaas. Integendeel. Een reeds kaalgeplukt muntenstruikje... Dus het moet alu worden, maar dan wel goed en wat lichter.Sjoewe schreef op maandag 23 juli 2018 @ 17:44:
Als je een goede set wilt, zou ik geen Mavic kopen
Carbon wielen zijn beslist fantastisch, maar dan moet je wel een geldboom hebben staan. Voor de helft van het instap carbon heb je ook een handgebouwde high end alu-set.
Iemand tips voor fijne velgen? Waar op te letten?
32 spaken en zo breed mogelijk.Blomminator schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 09:30:
[...]
Geen Mavic? Tja, ik ben nieuw op dit front, dus het is zoeken. En nee, geen geldboom helaas. Integendeel. Een reeds kaalgeplukt muntenstruikje... Dus het moet alu worden, maar dan wel goed en wat lichter.
Iemand tips voor fijne velgen? Waar op te letten?
Fijne velgen:
Ryde Edge 28 of breder (60 euro per stuk, echt een koopje voor hetgeen je krijgt)
ZTR Arch MK3 of Flow MK3
Voordeel van de Rydes is dat die een offset hebben (spaken staan uit het midden). Hierdoor kun je een steviger wiel bouwen met meer gelijke spaakspanning.
Ik kan uit je reacties halen dat je er weinig verstand van hebt. Dit geeft niet, maar ga van het fietsen genieten en probeer juist niet teveel te experimenteren.
Je hebt het over 27.5" wielen in een 29er te zetten, omdat je merkt dat je minder wendbaarheid hebt met je nieuwe fiets. Logisch, want je hebt een 1e klas racebak gekocht. De geometrie van die fietsen zijn gemaakt om mee te knallen en leveren per definitie iets in op wendbaarheid. Ga je hier investeren om er 27.5" wielen in te plaatsen dan gaat je dit niks meer dan ellende opleveren. Bij iedere steen langs het parcours kom jij daar met je pedaal tegen, maar op wendbaarheid ga je niet winnen want de gehele geometrie blijft hetzelfde op de bottombracket hoogte na.
Wat jij in eerste instantie moet doen is wennen aan deze nieuwe geometrie en leren om met je lichaam te sturen ipv met je stuur. Je hebt >€2000 geïnvesteerd in een fiets, investeer nu eens €100 in goede clinics. Ga al helemaal niet investeren in een 27.5" wielset, dat is letterlijk weggegooid geld. Wat je eventueel zou kunnen doen is kijken of je het stuur een paar cm hoger kan zetten. Hierdoor krijg je een iets comfortabele houding die de wendbaarheid ten goede komt.
Op de site van Ryde is de de Edge 28 er niet meer. Gaat van 22 naar 26 naar 30 en hoger. Waar gaat het precies om mbt die binnenmaat?Ruud schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 09:54:
[...]
32 spaken en zo breed mogelijk.
Fijne velgen:
Ryde Edge 28 of breder (60 euro per stuk, echt een koopje voor hetgeen je krijgt)
ZTR Arch MK3 of Flow MK3
Voordeel van de Rydes is dat die een offset hebben (spaken staan uit het midden). Hierdoor kun je een steviger wiel bouwen met meer gelijke spaakspanning.
Klinkt wel nice om deze misschien in de toekomst te gaan gebruiken: heb nu nog de standaard ZX24 rims (tubeless gemaakt) van Cube (AlexRims), die blijkbaar gezamelijk 2.2KG zijn (zonder naaf, spaken, etc). Scheelt toch een dikke kilo aan gewicht.
Is het dan overigens ook slim andere naven (shimano XT) te gaan gebruiken? Ik heb nog steeds de standaard toen ik de fiets aanschafte (Cube Race One 2015)
Als ik bij de spec sheet kijk voor de Ryde velgen voor een XC velg of Enduro kom ik uit op een Trace M 29 OS.
Dan zou ik denk ik een Hope naaf erin willen spaken; bijv deze;
https://www.bike-componen...-6-bolt-Front-Hub-p64657/
En dan uiteraard nog spaken, schijven en meer.
Ik zou denk ik de originele wielen gewoon eruit halen en laten staan, en niet de naven overzetten. Als je dan ooit een andere fiets hebt, zet je de nieuwe wielen over, en de originele weer terug. Althans, dat is nu mijn plan.
Grootste vraag is nu, mijn huidige Fox Evo 32 Float is een QR vork. Kan ik hier dan ook (veilig) thru axles in hangen? Want die hebben toch een gesloten "oog", en niet met opening? Mijn andere fiets (leenfietsje - Specialized Epic) heeft dit namelijk. Maakt dit uit?
Ben je wat zwaarder (85+ KG), minder voorzichtig of eist het parcours meer van je wielen dan ga je met hetzelfde budget tot echt richting de 1800 tot 1900 gram voor je wielset.
Maar gewicht is niet het enige, je wint in stijfheid en stevigheid. Vooral de stijfheid merk je ook heel erg goed in stuurgedrag en aanzetten.
De Ryde Trace-serie is een niveau hoger dan de Edge's maar ook 1,5 keer zo duur. (uit mijn hoofd) De Edge28 is een oudere maat die nog steeds te krijgen is voor een redelijke habbekrats voor zo'n velg. De binnenbreedte is heel erg belangrijk. Meer volume in je banden, lagere druk, meer comfort, beter rijgedrag en meer grip. Wie wil dat nou niet?
Met DT350's, Ryde Edge, 2,0/1,8mm spaken en messing nippels heb je een stevige wielset waar de prijs/prestatieverhouding mijns inziens moeilijk te overtreffen is. Zeker een twee keer zo duur fabriekswiel wint het nooit van de DT/Ryde-combi. Gewicht zit dan iets boven de 1900 gram maar zelfs ik heb ze nog niet kapot gekregen. Ik ga netjes met het materiaal om maar ben niet de meest lichte MTB'er die er bestaat.
En de originele wielen gewoon in elkaar laten zitten, daar valt geen eer aan te behalen. Met een DT-naaf kun je nog een 9/10mm steekas gebruiken in de meeste QR-vorken/frames. Maar een 12/15mm steek-as gaat nooit passen
Qua materiaal voor mijn favo wielset (DT350/Edge28) kost het je:
140 euro achternaaf
70 euro voornaaf
32 euro spaken
5 euro nippels (geen idee wat die dingen kosten eigenlijk...)
Banden: 80 euro
Schijven: 70 euro
Tape/ventielen: 20 euro
Is het zelf spaken eigenlijk goed te doen?
[ Voor 16% gewijzigd door Tylen op 24-07-2018 11:37 ]
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Youtube filmpje erbij helpt enorm. Voor atb zal t niet veel anders zijn denk ik.
@Ruud - Hmm, klinkt goed. Ik ga die set eens bekijken. Gewicht van t wiel maakt niet enorm veel uit, kan ik beter zelf wat afvallen. Ben nu 85 en het loopt langzaam en gestaag op. Wel spier gelukkig, maar toch... dat kan weleens richting de 90 gaan op dagen dat ik ook nog een beetje vocht vasthoud + veel snoep.
Enige nadeel is dat de DT naven zo suf zwart zijn, en die Hope een leuke kleur. Maarja, t gaat om de functionaliteit en niet t uiterlijk.
Misschien zijn er wel ergens funky spaken te vinden. Dan is tenminste niet de hele fiets zwart...
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
DT heeft spaken in kleur maar die zijn erg duur. Ik heb 2,50 per stuk in mijn hoofd zitten terwijl Sapim Race 2,0/1,8 51 cent kosten in het zwart.Blomminator schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 11:48:
Misschien zijn er wel ergens funky spaken te vinden. Dan is tenminste niet de hele fiets zwart...
Dan kun je beter Hope naven kopen, stuk goedkoper.
Het zelf spaken van een wiel is geen rocket science. Zeker als je de focus in het begin legt op een stevig wiel en iets minder op een kaarsrecht wiel is het best te doen. Maar hier geldt wel, gereedschap is niet gratis helaas
Oh, ik vind juist naven die helemaal geen geluid maken wel tof! Maar ja, ieder zo zn ding. Hoewel.. das vooral op de racefiets irritant. Misschien dat het op de atb wel tof is..Tylen schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 11:51:
Die hope naaf is wel gaaf idd. Maakt die ook veel herrie (herrie is cool)
Nu alleen nog.. kan een steekas-naaf in mijn QR-voorvorkje? Of flikkert de boel er dan uit?
Ik quote mezelf evenBlomminator schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 11:54:
[...]
Oh, ik vind juist naven die helemaal geen geluid maken wel tof! Maar ja, ieder zo zn ding. Hoewel.. das vooral op de racefiets irritant. Misschien dat het op de atb wel tof is..
Nu alleen nog.. kan een steekas-naaf in mijn QR-voorvorkje? Of flikkert de boel er dan uit?
Ik heb het liefst ook stille naven. Zeker op de MTB waar je toch wel eens lange tijd niet trapt (afdaling).Met een DT-naaf kun je nog een 9/10mm steekas gebruiken in de meeste QR-vorken/frames. Maar een 12/15mm steek-as gaat nooit passen
En ja, inderdaad, als je dan naar beneden rolt en het klinkt als een blik met knikkers wat je meesleept! Veel te veel herrie. Liefst zelfs een naaf die helemaal niet klikt, maar die zie (hoor...) je niet veel.
Lekkere info, nog beetje verder lezen en binnenkort eens zoeken/kopen.
Waar kan je zo'n clinics doen. Ergens in de buurt van de kempen?ElmarJ16 schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 10:46:
[...]Investeer nu eens €100 in goede clinics. Ga al helemaal niet investeren in een 27.5" wielset, dat is letterlijk weggegooid geld. Wat je eventueel zou kunnen doen is kijken of je het stuur een paar cm hoger kan zetten. Hierdoor krijg je een iets comfortabele houding die de wendbaarheid ten goede komt.
En hoe zet ik het stuur hoger, door de bar te draaien of zo van die spacers te plaatsen? Momenteel staan er 2 van de 3 onderaan het stuur. Misschien gaan we het stuur ook wat minder breed maken in een van de youtube video's die we gaan doen. Dus het is een video of 2, 3 op zich om je stuur aan te passen aan de gebruiker.
Wij gaan masterclasses geven trouwens in de studio waar we ook de filmpjes gaan maken.Sjoewe schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 11:45:
Het is goed te leren, maar je moet er wel wat tijd en geld in investeren. Ik ga zelf van de winter een keer een cursus doen en dan een nieuwe naaf in m'n huidige beaterset spaken om te oefenen.
Riser-bar plaatsenCrust schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 12:29:
[...]
Waar kan je zo'n clinics doen. Ergens in de buurt van de kempen?
En hoe zet ik het stuur hoger, door de bar te draaien of zo van die spacers te plaatsen? Momenteel staan er 2 van de 3 onderaan het stuur. Misschien gaan we het stuur ook wat minder breed maken in een van de youtube video's die we gaan doen. Dus het is een video of 2, 3 op zich om je stuur aan te passen aan de gebruiker.
Stuur zou ik niet smaller maken, krijg je zo'n nerveus fietsje met een beetje pech.
Zullen kijken, teveel eraf is uiteraard niet raadzaam lijkt me. Zo'n riserbar is knap, daar kan je wel hoogte mee winnen. Heb ook korte armen en dat kan wel wat comfort opleveren denk ik. Krijg makkelijk last in de schouders omdat ik wat moet stretchen. Mede omdat ik de indruk heb dat het stuur wat te ver staat.Ruud schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 12:30:
[...]
Riser-bar plaatsen
Stuur zou ik niet smaller maken, krijg je zo'n nerveus fietsje met een beetje pech.
Misschien is een kortere stuurpen dan ook een optieCrust schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 12:33:
[...]
Zullen kijken, teveel eraf is uiteraard niet raadzaam lijkt me. Zo'n riserbar is knap, daar kan je wel hoogte mee winnen. Heb ook korte armen en dat kan wel wat comfort opleveren denk ik. Krijg makkelijk last in de schouders omdat ik wat moet stretchen. Mede omdat ik de indruk heb dat het stuur wat te ver staat.
En gister m'n 50e rit van dit jaar gereden (goed voor 1086 km)

Net even aan het zwembad een paar filpmjes gekeken. Is idd goed zelf te doe . Zelf vind ik het leuk om te doen. En aangezien de Canyon Lux toch pas in februari geleverd kan gaan worden is het mischien leuk om de cube acid te upgraden met setje velgen en herrie achternaafBlomminator schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 11:48:
Ik heb het voor mn stadsfiets meermalen gedaan, van niets naar heel wiel. Ging prima!
Youtube filmpje erbij helpt enorm. Voor atb zal t niet veel anders zijn denk ik.
@Ruud - Hmm, klinkt goed. Ik ga die set eens bekijken. Gewicht van t wiel maakt niet enorm veel uit, kan ik beter zelf wat afvallen. Ben nu 85 en het loopt langzaam en gestaag op. Wel spier gelukkig, maar toch... dat kan weleens richting de 90 gaan op dagen dat ik ook nog een beetje vocht vasthoud + veel snoep.
Enige nadeel is dat de DT naven zo suf zwart zijn, en die Hope een leuke kleur. Maarja, t gaat om de functionaliteit en niet t uiterlijk.
Misschien zijn er wel ergens funky spaken te vinden. Dan is tenminste niet de hele fiets zwart...
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
JaCrust schreef op maandag 23 juli 2018 @ 17:59:
Vraagje kan je 27.5Inch wielenset op een 29inch fiets monteren?
...
Nee
Het kan, maar je moet het niet willen. Zoals al gezegd komt je fiets 2 cm lager te liggen. dit compenseren met kortere cranks is dom en bovendien zijn 155 mm lange cranks vrijwel niet te koop (misschien op een kinderfiets). Een clinic lijkt me een goed idee, ik moet de eerste moderne 29er nog rijden waarmee ik niet net zo makkelijk de bocht doorkom als met een 26er. Je moet alleen wel je rijstijl een beetje aanpassen.
Een licht wielsetje is ook een aanrader, maar dan ga je serieus geld uitgeven. Dus eerst een clinc, en ondertussen sparen voor een licht wielsetje.
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
Zelf 2 maal een techniek clinic gedaan en een weekje Duitsland bij deze gasten https://www.mountainbikechallenge.nl/Crust schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 12:29:
[...]
Waar kan je zo'n clinics doen. Ergens in de buurt van de kempen?
En hoe zet ik het stuur hoger, door de bar te draaien of zo van die spacers te plaatsen? Momenteel staan er 2 van de 3 onderaan het stuur. Misschien gaan we het stuur ook wat minder breed maken in een van de youtube video's die we gaan doen. Dus het is een video of 2, 3 op zich om je stuur aan te passen aan de gebruiker.
Beviel goed! Veel geleerd. Het is zeker geen adrenaline dag vol jumps en gekkigheid, maar heel veel beheersing over je fiets. Fatsoenlijk bochten draaien eerst vlak, en daarna tijdens klimmen/dalen. Tractie houden, druk op je pedalen, etc.
En bij de andere clinic zat er meer focus op schuine hellingen (hmm, alle hellingen zijn schuin, maar hoe je dus schuin over een helling fietst
Het was echt leerzaam en leuk, en Benjamin (eigenaar) doet het tof.
Ga het zelf zeker nog vaker doen, altijd nuttig om meer te leren en te herhalen.
Hoe ga je een YouTube kanaal vullen met nuttige content als je dit soort vragen stelt?Crust schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 12:29:
[...]
Waar kan je zo'n clinics doen. Ergens in de buurt van de kempen?
En hoe zet ik het stuur hoger, door de bar te draaien of zo van die spacers te plaatsen? Momenteel staan er 2 van de 3 onderaan het stuur. Misschien gaan we het stuur ook wat minder breed maken in een van de youtube video's die we gaan doen. Dus het is een video of 2, 3 op zich om je stuur aan te passen aan de gebruiker.
Oke, was dus niet de enige.Prulleman schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 13:52:
[...]
Hoe ga je een YouTube kanaal vullen met nuttige content als je dit soort vragen stelt?
Misschien is @Crust de beginneling-sidekick van het YouTube kanaal.
Ik denk dat hier het hele probleem zit. Zet de spacer boven je stuurpen naar onder je stuurpen. Misschien kan je de stuurpen nog omdraaien. Je stuur zou ik tussen de 720 en 750 laten. Dat zijn een beetje de gangbare maten en daar is de geometrie van de fiets ook naar.Crust schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 12:33:
[...]
Zullen kijken, teveel eraf is uiteraard niet raadzaam lijkt me. Zo'n riserbar is knap, daar kan je wel hoogte mee winnen. Heb ook korte armen en dat kan wel wat comfort opleveren denk ik. Krijg makkelijk last in de schouders omdat ik wat moet stretchen. Mede omdat ik de indruk heb dat het stuur wat te ver staat.
Mocht dat allemaal niet helpen dan kan je nog een kortere stuurpen overwegen. Misschien dat zelfs je LBS uit coulance deze nog wel voor je wilt vervangen. Dit hoort IMO gewoon bij het leveren van de fiets te zitten.
[ Voor 13% gewijzigd door ElmarJ16 op 24-07-2018 20:15 ]
Ik werk niet alleen... we hebben verschillende mensen die eraan meewerken.Prulleman schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 13:52:
[...]
Hoe ga je een YouTube kanaal vullen met nuttige content als je dit soort vragen stelt?
Ik weet meer af van het hele online-gebeuren, hype creëren en houden, affiliatie, editing, etc en beetje the man in de field. Vandaar dat ik dus die clinics ga bekijken en op leer wil.wisselwerking schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 14:02:
[...]
Misschien is @Crust de beginneling-sidekick van het YouTube kanaal.
Jaja, ik weet dat ik niet op de hoogte ben van de technische kant. Op zen minst nu toch nog niet.
Even de schuifmaat erop gezet.Ruud schreef op dinsdag 24 juli 2018 @ 11:55:
[...]
Ik quote mezelf even
[...]
Ik heb het liefst ook stille naven. Zeker op de MTB waar je toch wel eens lange tijd niet trapt (afdaling).
De huidige QR-as is 5mm dik. De opening in de voorvork is 9mm wijd.
We gaan eens zoeken of dit een bestaande maat Steekas kan opleveren...
Als ik jou was zo ik nu iets meer investeren in een naaf waar je met end caps naar een ander systeem kan. Dus nu een naaf kopen voor een 15mm thru axle voor en 12mm thru axle achter en daar ander end caps op zetten. Dan zit je ook gelijk in de toekomst veilig wanneer je gaat upgraden
een conversietabelletje is hier te vinden
Hele stapel hardtails gezien vandaag. Moet geen probleem zijn, zelf rij ik een 130mm fully. Niet het meest spectaculaire maar ruim voldoende.Sjoewe schreef op maandag 23 juli 2018 @ 22:08:
Hoeveel fiets heb je eigenlijk 'nodig' om een beetje leuk te rijden in Winterberg?
Als ik daar aankom met m'n slacke 120mm hardtail met een dropper, op 2.35 Ardents wordt het dan nog een beetje gezellig, of is het alleen maar samengeknepen billetjes?
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
De lijst is nog lang: Eagle, Pike, Hope E4....

[ Voor 9% gewijzigd door Sjoewe op 25-07-2018 09:36 ]
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Nouja was leuk en intressant om uit te zoeken.
[ Voor 31% gewijzigd door Tylen op 25-07-2018 10:19 ]
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Klopt, maar weer een extra standaard...Torched schreef op woensdag 25 juli 2018 @ 11:07:
Geeft mooie stevige wielen hoor. Ook dure wielen maargoed.
En dan hebben we ook weer SRAM DUB en de nieuwe body voor 12-speed Shimano (2 verschillende zelfs

Dus gewoon een Hope-lager met de conversie-kit? Jammer dat ik laatst twee van die ringetjes weggegooid hebElmarJ16 schreef op donderdag 26 juli 2018 @ 13:35:
Ik heb gxp gekozen omdat ik dan hope 24mm lagers kon gebruiken icm gxp adapters. Die gxp pressfit schijnt iid niet zo goed te zijn, maar welke 'budget' variant wel? Die shimanos gaan uiteindelijk ook kraken.
SRAM-GXP vs Shimano-pressfit is bij mij altijd een wereld van verschil geweest. Een stuk of 2 SRAM GXP's vs 0,5 Shimano-pressfit per jaar. Gewoon dezelfde prijscategorie. (~25 euro)
Tevens de plastic spacers die tussen lager/frame moeten weggelaten en aan de buitenkant ringen gemaakt op de "gewonnen" ruimte weer te vullen. Kl*tesysteem, maar t zat goed. 3 maanden later.... lagers gaar als rotte appels.
Nu heb ik de gouden BB80 lagers erin gezet.
- betere kwaliteit
- langer schroefdraad (loopt dus minder snel los, zit steviger)
Kosten BB52 = 12,50 ofzo, BB80 - 25,-.
Eigenlijk eerst boos op de LBS dat hij dit niet zelf voorstelt maar ik het zelf moet ontdekken.. Maar goed, nu zit het weer erin en het rijdt vorstelijk.
Op de Spec Epic ook BB laten vervangen... bij de dealer. Na 30km hing m'n trapper los.. "vergeten" de crank aan te draaien... Toch irritant op het parcours zonder inbus maat "enorm" bij je te hebben!
Er zijn weinig goede LBS in Den Haag voor mtb's is mijn ervaring.
Iemand goede tips?
Klopt. Over een jaartje of 2 moet maar blijken of dit een duurzamere oplossing is. Het staat iig wel mooiRuud schreef op donderdag 26 juli 2018 @ 13:42:
[...]
Dus gewoon een Hope-lager met de conversie-kit? Jammer dat ik laatst twee van die ringetjes weggegooid heb
Bergschenhoek nog in de buurt van Den Haag voor je? (koers.cc)Blomminator schreef op donderdag 26 juli 2018 @ 15:35:
BB's zijn een drama. Al meermalen een Shimano Bb52 kapotgereden. Meermalen vervangen, maar de laatste keer - haast, en I suck - t schroefdraad in mn frame beetje beschadigd door het scheef erin draaien. Naar de LBS en die heeft het er weer recht ingezet en met Loctite vastgezet. Het bleef namelijk steeds loskomen, door het kapotte schroefdraad.
Tevens de plastic spacers die tussen lager/frame moeten weggelaten en aan de buitenkant ringen gemaakt op de "gewonnen" ruimte weer te vullen. Kl*tesysteem, maar t zat goed. 3 maanden later.... lagers gaar als rotte appels.
Nu heb ik de gouden BB80 lagers erin gezet.
- betere kwaliteit
- langer schroefdraad (loopt dus minder snel los, zit steviger)
Kosten BB52 = 12,50 ofzo, BB80 - 25,-.
Eigenlijk eerst boos op de LBS dat hij dit niet zelf voorstelt maar ik het zelf moet ontdekken.. Maar goed, nu zit het weer erin en het rijdt vorstelijk.
Op de Spec Epic ook BB laten vervangen... bij de dealer. Na 30km hing m'n trapper los.. "vergeten" de crank aan te draaien... Toch irritant op het parcours zonder inbus maat "enorm" bij je te hebben!
Er zijn weinig goede LBS in Den Haag voor mtb's is mijn ervaring.
Iemand goede tips?
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
En ik heb een isis bb wat heel wat meer te verduren heeft gehad dan menig ander bb dat ik heb.
nu liggen daar ook 4 lagers in vs de 2 die normaal zijn
The choice is simple – do you do it in this life, or the next? In case of the former, why wait?
Mooie er zat wel 15 minuutjes pauze tussen. Ongelukkig genoeg doet komoot niet autopauze.
Dan houd je er een aardig gemiddelde op na.Crust schreef op zaterdag 28 juli 2018 @ 08:29:
[afbeelding]
Mooie er zat wel 15 minuutjes pauze tussen. Ongelukkig genoeg doet komoot niet autopauze.
Geknald hoor en dat bij 36 graden. Was ook bijna alleen baan.
Bijkomend vraagje. De polar V650 met H10 borstband werkt die met garmin virb overlays en gopro 6 ? We willen namelijk video's maken van tours die overlays hebben.
Is een gedeelte van onze content. We gaan ook fietsreparaties doen en eventueel zo een clinics verfilmen en dergelijk.
[ Voor 51% gewijzigd door Crust op 28-07-2018 17:00 ]
Volgens mij moet dat gewoon kunnen. Hierbij een tutorialCrust schreef op zaterdag 28 juli 2018 @ 16:57:
[...]
Geknald hoor en dat bij 36 graden. Was ook bijna alleen baan.
Bijkomend vraagje. De polar V650 met H10 borstband werkt die met garmin virb overlays en gopro 6 ? We willen namelijk video's maken van tours die overlays hebben.Met mij als racekonijn.
Is een gedeelte van onze content. We gaan ook fietsreparaties doen en eventueel zo een clinics verfilmen en dergelijk.6 augustus beginnen de shoots.
[ Voor 7% gewijzigd door Tylen op 28-07-2018 18:08 ]
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Dus je moet iets van garmin hebben om virb te kunnen gebruiken.Tylen schreef op zaterdag 28 juli 2018 @ 18:06:
Zojuist setje ga3 handvaten besteld. Mijne waren erg versleten. Maandag komen ze binnen. Gelijk ff rondje ermee doen 👍🏻
[...]
Volgens mij moet dat gewoon kunnen. Hierbij een tutorialYouTube: Add SPEEDOMETER DATA on GoPro How To Overlay Speed, RPM, GPS in Vide...
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Net getest. Op eerste zicht lijkt me van niet.Tylen schreef op zaterdag 28 juli 2018 @ 19:18:
Volgens mij niet. Ik neem aan dat je het al getest hebt?
Ikzelf doe het (op de motor) altijd met dashware (http://www.dashware.net). Denk dat je een export vanuit polar flow wel in kan lezen hierin. Dit moet kunnen
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
De Garin virb heeft meer vernieuwende opties hoorde ik.Tylen schreef op zondag 29 juli 2018 @ 08:07:
[...]
Ikzelf doe het (op de motor) altijd met dashware (http://www.dashware.net). Denk dat je een export vanuit polar flow wel in kan lezen hierin. Dit moet kunnen. Dashware is gratis trouwens.
[ Voor 21% gewijzigd door Tylen op 29-07-2018 08:39 ]
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Zou fijn van je zijn je ervaring te delen.Tylen schreef op zondag 29 juli 2018 @ 08:39:
Ik ga ook wel even testen ermee 👍🏻 (ik heb ook de polar v650)
Maar het zal wel meer eind augustus zijn dan begin augustus
Ik zat een beetje te denken GX eagle voor de rest en cassette NX maar die cassette is ook nog niet te krijgen
[ Voor 25% gewijzigd door Torched op 29-07-2018 10:52 ]
Zo in cassettes waar zit nu juist het verschil dat maakt dat de ene cassette duurder is dan de andere? Wil graag meer hierover weten.ElmarJ16 schreef op zondag 29 juli 2018 @ 11:39:
Kijk even bij sunrace. Zij hebben ook een 11-50 12 speed cassette voor minder geld en weegt ook nog eens minder
Dit topic is gesloten.