Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Vervolg op deel 2.
Deel 1 vind je hier.

*** UNDER CONSTRUCTION ***

LET OP:

• De methode die hier genoemd wordt werkt nu, maar wordt niet ondersteund door de kabelleveranciers. Er bestaat dus altijd een mogelijkheid dat het in de toekomst onverwacht ophoudt te werken, wanneer de kabelleveranciers overstappen op een ander systeem.

De kans hierop lijkt echter klein, omdat hun pas geintroduceerde HDTV en PVR set-top boxen nog volgens hetzelfde principe werken. Dat men na zo'n investering op korte termijn alle decoders vervangt voor weer een ander systeem, is onwaarschijnlijk. Maar garanties kan niemand geven.

• De meeste kabelaars zijn niet al te blij met "niet-gecertificeerde" oplossing (lees mensen die Digitale TV willen ontvangen met apparatuur die niet door de kabelaar word verkocht ondanks dat deze aan alle specificaties voldoet). Ze werken dit tegen door oa apparatuur geen kanalenlijsten te voorzien zoals dat in de DVB specs is vastgelegd, waardoor je zelf de software moet voorzien van de frequenties (ook wel transponders genoemd) waarop Digitale TV word uitgezonden.

• Voor UPC (Nagravision 2 encryptie) is nog geen methode bekend om het versleutelde pakket op de computer te kunnen bekijken!




Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/logo.gif
Index
  1. Waarom dit topic?
  2. Waarom TV op de computer?
  3. Hoe werkt digitale kabel TV?
  4. Hoe werkt het op de computer?
  5. Tuners: PCI kaarten en meer...
  6. Software: spelers en recorders
  7. Overige links


Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/h1.gif
De meeste sites over dit onderwerp gaan uit van satelliet hobbyisten of de set-top boxen die voor de TV beschikbaar zijn. Het doel van deze startpost is dan ook een startpunt voor tweakers te maken, waarin begrippen worden verklaard en in een voor hen relevante context worden geplaatst. De nadruk zal liggen op praktijk vragen, tips en ervaringen; minder op theoretische discussies over welke digitale TV standaard bijvoorbeeld het beste is.

Deze startpost is nooit compleet, dus draag vooral ideeën voor wijzigingen en toevoegingen bij (in de topic of door naar mij, Klaus_1250, te messagen).


Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/h2.gif
Waarom TV via de computer
  • Editing - Achteraf opnames bewerken, reclames wegknippen.
  • Multi-tasking - De TV kan in een venster meedraaien terwijl je iets anders doet. De TV integreert dus geheel in de werkomgeving van je computer.
  • Time-shifting - Op een willekeurig moment live televisie pauzeren of terugspoelen.
  • Hercompressie naar keuze - DVD- en harddisk recorders slaan alleen naar MPEG2 op. Op de computer kan je altijd zelf de modernste (en efficiëntste) codec kiezen, zodat ruimte bespaard blijft.
Waarom digitaal TV via de computer
  • Hogere beeldkwaliteit - De gebrekkige beeldkwaliteit van een analoog TV signaal wordt op de hoge resolutie van een LCD- of plasmascherm al snel duidelijk. Het digitale beeld is door het gebrek aan ruis ook een stuk rustiger.
  • Directe opname - De opname is een exacte kloon van het originele MPEG2/MPEG4 signaal, waardoor de beeldkwaliteit identiek is. Er zijn dus geen conversies, zoals dat bij de PVR kaarten en DVD/harddisk-recorders voor analoge kabel TV wel gebeurt.
  • EPG - De digitale TV gids.
  • Efficiëntere hercompressie - Doordat digitale TV geen ruis of sneeuw kent is het beeld gladder. Hierdoor zal bij hercompressie met een gelijke bitrate de beeldkwaliteit bij gebruik van een DVB-C bron aanzienlijk hoger zijn, dan bij een analoge bron.

Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/h3.gif

Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/dvb.gif

DVB staat voor Digital Video Broadcasting; een internationale standaard voor de transmissie van digitale televisie. Het is ongeveer te vergelijken met netwerkprotocollen als TCP/IP: het gaat niet over de inhoud van de data zelf (text, geluid, video), maar wel over de manier waarop een bepaald type data het beste kan worden verzonden.

De bekendste varianten van DVB zijn:Minder bekend/nog niet in gebruik zijn:
  • DVB-C2 - opvolger van C. Momenteel in ontwikkeling, Final versie staat voor 2009 op de agenda en eerste uitrol voor 2010.
  • DVB-S2 - Verbeterde versie van S, die oa meer bandbreedte en verbeterde error-correctie levert. Beperkt in gebruik.
  • DVB-T2 - Opvolger van T, die meer bandbreedte voor HDTV moet opleveren en verbeterde mobiele ontvangst. Momenteel in Draft-status, Final-versie staat voor 2009 op de agenda.
  • DVB-SH - Verbetere versie van H, die eveneens ontvangst van Satelliet-uitzendingen door een handheld mogelijk maakt. Momenteel in pilot-fase, ook in NL.
Encryptie
De kabelaars bieden digitale TV niet voor niks aan, daarom wordt het DVB-C signaal versleuteld met een regiogebonden Irdeto 2 encryptie (UPC vormt met Nagravision 2 een uitzondering; zie de waarschuwing bovenaan de topic).

Deze encryptie wordt normaal gesproken bij de set-top boxen intern gedecodeerd, samen met de smartcard van je kabelaar. Op de computer gaat dit anders, zoals je straks zult lezen.

HDTV en videocodecs
Op dit moment zenden de kabelaars in zowel SDTV (standaard) als HDTV resoluties uit. SDTV van MPEG2 video; HDTV gebruikt H264 (MPEG4 AVC) en bij uitzondering (Discovery Channel HD) nog van het oudere MPEG2.


Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/h4.gif
Systeemeisen
Een PC/Mac die vloeiend MPEG2 en H264/MPEG4 AVC video in DVD resolutie kan afspelen, is waarschijnlijk bruikbaar. Let op dat HDTV resoluties aanzienlijk hogere systeemeisen hebben, vooral wanneer deze gebruik maakt van H264. Codecs die MPEG2 en H264 transport streams kunnen decoderen zijn over het algemeen geschikt (graag bijdragen voor een codec lijst!).

Voor het opnemen van het signaal heb je aan een oude PC genoeg, omdat dit bij digitale TV niet meer is dan het downloaden van een videobestand/stream...zoals een willekeurige .mpg of .avi op internet.

Bekabeling
DVB-C is bij goede ontvangst beter dan analoge kabel TV, maar bij een zwak signaal slecht te bekijken. Bij langere afstanden (ca. +7m) en/of het gebruik van splitters valt aan te raden:
  • Een coax kabel met een dikke koperen kern en goede afscherming.
  • Hirschmann connectoren en eventueel een versterker
Deze zijn verkrijgbaar bij de betere satelliet- en hobby electronicazaak. Bouwmarkten verkopen over het algemeen rommel!
DVB-C Hardware

Smartcard
De Smartcard krijg je van je kabelaar bij aanvraag van digitale kabel TV. Dit is als het ware je unieke sleutel.

Normaal gesproken steek je deze in de set-top box voor de TV. In dit geval steek je hem in de CAM...

Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/smartcard.png

CAM: Alphacrypt Classic 3.05 of hoger
Waar de Smardcard de sleutel is, is de CAM het slot. De Alphacrypt Classic 3.05 (of hoger) CAM is de enige CAM die de regiogebonden Irdeto 2 encryptie direct kan decoderen. De Alphacrypt Light en Alphacrypt TC zijn niet geschikt, evenals alle andere CAMs met Irdeto ondersteuning. Er is dus GEEN (goedkoper) alternatief.
Let erop dat er regelmatig updates voor de Alphacrypt uitkomen, en deze vaak fixes bevatten voor nieuwe series smartcards . Hierbij gaat het vooral om de duitstalige markt, met het niet ondenkbaar dat ook hier smartcards uitkomen die alleen met de nieuwste firmwares werken.
De meest recente versie is: 3.16De CAM wordt in de CI gestoken...

Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/alphacrypt.png

CI (Common Interface)
De CI is het slot voor de CAM, zoals op afbeelding met blauw is aangegeven. Hij vormt de brug tussen de DVB-C tuner en de CAM. Bij sommige tuners is de CI al aanwezig, bij andere wordt er een losse CI module aan verbonden.
Sinds 2008 zijn er naast CI-modules die rechtsstreeks op de PCI-kaarten worden aangesloten, ook CI-modules op de markt die je via USB kan aansluiten.

Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/CI.png

DVB-C Tuner (geschikte producten)
Dit is de daadwerkelijke tuner, waarmee men zenders kan zoeken en bekijken. Ze zijn er in PCI-kaart formaat, maar ook met Firewire aansluiting.

Belangrijk is de aanwezigheid van een CI of een aansluiting hiervoor, omdat anders de zenders niet gedecodeerd kunnen worden! Hoewel kabelaars sommige zenders zonder encryptie uitzenden ("Free-to-Air" of "Free-to-Cable"), wisselt het aanbod hiervan voortdurend. Het valt dus sterk af te raden een DVB-C tuner te kopen, zonder CI en de daarbij behorende Alphacrypt en Smartcard.

Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/tuner.png


Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/h5.gif
Zoals hierboven is uitgelegd, is een CI noodzakelijk voor het bekijken van het volledige Nederlandse digitale kabelpakket. Daarom worden in dit overzicht alleen tuners genoemd die al een CI hebben, of de mogelijkheid hebben er eentje aan te sluiten. Eveneens staan alleen recente modellen in het overzicht.


Merk/TypeAansluitingCIChipsetDecodingBijzonderhedenShop
DigitalRise DigitalTV PCI Cab-CIPCIOptioneel, PCIDigimove MantisSoftwareRebranded Twinhan AD-CP400
KNC One TV-Station DVB-CPCIOptioneel, PCIPhilips SAA7146AHSoftwareAnaloog video-in bij Plus-versieAfbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/pricewatch.gif
Satelco EasyWatch HDTV PCI DVB-CPCIOptioneel, PCIPhilips SAA7146SoftwareRebranded KNC One
TechniSat CableStar HD2PCIOptioneel, PCIDigimove MantisSoftwareRebranded Twinhan AD-CP400
Technotrend Budget C1501PCIOptioneelPhilips SAA7146ASoftwareAfbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/pricewatch.gif
Terratec Cinergy C PCIPCIOptioneel, PCI of USBDigimove MantisSoftwareRebranded Twinhan AD-CP400
Twinhan AD-CP300PCIIngebouwdDigimove MantisSoftwareAfbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/pricewatch.gif
Twinhan AD-CP400PCIOptioneel, PCIDigimove MantisSoftware
Anysee/Clark E30cUSB2Ingebouwde CAM (!)Cypress FX2LPSoftwareBeperkte Software Ondersteuning
Cinerygy HTC USB XS HDUSB2Optioneel, USBEmpia EM28xxSoftwareEveneens DVB-T en analoog
TechnoTrend Connect CT-3650 CIUSB2IngebouwdOnbekendSoftwareTuner ook geschikt voor DVB-T
TechniSat CableStar USB 2 HD CIUSB2IngebouwdOnbekendSoftware
FloppyDTVFirewire (intern)IngebouwdOnbekendSoftwareAfstandbedieningAfbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/pricewatch.gif
FireDTVFirewire (extern)IngebouwdOnbekendSoftwareRebranded Elgato e300/400Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/pricewatch.gif
Elgato Eye-TV 610Firewire (extern)IngebouwdOnbekendSoftwareMac compatible, AfstandbedieningAfbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/pricewatch.gif


Conclusie: Zowel de Philips SAA7146 chip als de Digimove Mantis worden door veel fabrikanten gebruikt en kennen daarom goede ondersteuning. Bij de Digimove Mantis zijn de drivers het zwakke punt, die in een aantal specifieke scenario's niet vlekkeloos werkt.

Let erop dat een aantal fabrikanten wel eens van componten op PCI-kaarten willen wisselen zonder ander versie/revisie-nummer. Onder Windows zul je hier geen last mee hebben omdat de nieuwe drivers meestal gelijktijdig gereleased worden. Onder Linux en ander besturingssystemen kan dit wel voor problemen zorgen, omdat de componenten net iets anders moeten worden aangesproken en dat pas in drivers kan worden opgenomen als iemand het tegenkomt.

Oudere kaarten (niet meer vermeld in het overizcht, zie vorige delen) met hardware decoding chips zijn niet aan te raden, aangezien deze alleen MPEG2 ondersteunen. Tevens word de decoding van MPEG2 en h264 tegenwoordig vooral door de videokaart afgehandeld, waardoor er geen noodzaak voor kaarten met hardware decoding bestaat. Let er wel op dat oudere videokaarten (2008 en eerder) maar 1 HDTV-stream tegelijk hardwarematig kunnen decoderen.


Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/h6.gif

Windows

Windows Media Center Edition ("MCE")
Er zijn een aantal limiteringen in het gebruik van MCE:
  • eigen driver model, genaamd BDA (Broadcast Driver Archictecture)
  • ondersteunt van zichzelf geen DVB-C (en DVB-S)
  • ondersteunt van zichzelf geen CI's, die noodzakelijk zijn voor digitale kabel TV in NL
Toch komen een aantal fabrikanten nu met BDA drivers voor hun DVB-C kaarten, door hem aan MCE voor te laten doen als DVB-T en soms het CI gedeelte intern op te lossen. Een lijst met (deels) compatibele kaarten:Ik vermoed dat er voor Skystar 1 kaarten nooit MCE ondersteuning komt, omdat zowel Technotrend en Hauppauge zich nu richten op de nieuwere Philips SAA7146A chip.

MediaPortal
Ondersteuning: zie deze lijst en de BDA drivers hierboven.
De Terratec Cinergy 1200 DVB-C wordt ook ondersteund, via een hack. Zie deze tutorial

DVBViewer Pro
Ondersteuning: zie deze lijst

MyTheatre/DVB Core
Ondersteuning: zie deze lijst

ProgDVB

DVB Dream

WatchTVPro

Linux

Algemeen
Linux TV Project
Ondersteuning: zie deze lijst

VDR
Ondersteuning: alleen Skystar 1 kaarten, met daarnaast eventueel een budget kaart.

MythTV


Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~rdgraaff/misc/got/dtv/h7.gif
AlgemeenFabrikantenFora - Nederlands/VlaamsFora - InternationaalWinkels


Startpost origineel afkomstig van Miletos [deel 1] en hardware-lover [deel 2]

[ Voor 131% gewijzigd door Klaus_1250 op 06-10-2008 13:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Voor de Startpost ben ik op zoek naar de volgende zaken:
  • CI+ verhaal. Blijf het lastig vinden, tips hoe dit in de Startpost op te nemen zijn welkom.
  • Welke software gebruiken mensen die nog niet in de huidige Startpost vermeld staat? (Windows/*nix)
  • Wat is de minimale firmware versie die op het moment nodig is om met alle Smartcards te werken? Ik meen me te herinneren dat oude firmware-versie's (ook na 3.05) moeite hadden met initiële activatie van bepaalde series smartcards.
  • Softcams: gezien de legale status wil ik hier niet uitgebreid op ingaan, maar ik wil wel wat basis informatie geven zodat mensen met Google verder kunnen komen. Welke softcams werken icm met een smartcard?
  • Links naar fora en eventueel gerelateerde threads op GoT.
  • DVB-C hardware die nog niet in de Startpost vermeld staat, eventueel met een korte persoonlijke ervaring.
  • Eigenaardigheden mbt DVB-C aanbod van specifieke aanbieders. E.g. Ziggo biedt DVB-C aan die niet geheel aan de specificaties voldoet, waardoor je alle frequenties handmatig moet invoeren. Welke eigenaardigheden zijn er nog meer?
  • SmartWi: Wie heeft hier ervaringen mee? Iets om op te nemen in de Startpost? Ik bekijk regelmatig diverse fora hierover, maar heb niet het idee dat het een vlekkeloze oplossing is.
  • Alle andere zaken waarvan je denkt dat ze in de Startpost vermeld moeten worden maar er nu nog niet in staan.

[ Voor 98% gewijzigd door Klaus_1250 op 09-09-2008 16:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GreatDictator
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 16:43
De Digitenne-link (bij de opsomming DVB-S, DVB-C en DVB-T) verwijst naar het tweede topic, terwijl deel zes inmiddels al weer 30 pagina's heeft :)

Und weil der Mensch ein Mensch ist | Drum hat er Stiefel im Gesicht nicht gern | Er will unter sich keinen Sklaven seh'n | und über sich keinen Herr'n


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Fixed. DVB-H is eveneens toegevoegd (evenals DVB-SH, T2, S2 en C2). Ik mis alleen nog threads voor DVB-S (Canal Digitaal en TVV voor onze zuiderburen). GoT search levert weinig op, lopen er geen threads over op GoT? (in dat geval maak ik even wat linkjes naar sat4all )

@hieronder: Fixed. Nee, heb een beetje knullig gezocht denk ik (op startpost, maar tot max 300 dagen terug. Had verwacht dathet DVB-S topic als het er was, wat actiever zou zijn).

[ Voor 31% gewijzigd door Klaus_1250 op 09-09-2008 18:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mentalist
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 21:32
Klaus_1250 schreef op dinsdag 09 september 2008 @ 16:32:
Fixed. DVB-H is eveneens toegevoegd (evenals DVB-SH, T2, S2 en C2). Ik mis alleen nog threads voor DVB-S (Canal Digitaal en TVV voor onze zuiderburen). GoT search levert weinig op, lopen er geen threads over op GoT? (in dat geval maak ik even wat linkjes naar sat4all )
Kon je Televisie via de satelliet: DVB-S niet vinden? :'(

Voor h.264 HDTV is trouwens geen DVB-S2 nodig, dat kan ook gewoon over DVB-S. S2 levert alleen meer bandbreedte per megahertz op.

[ Voor 12% gewijzigd door Mentalist op 09-09-2008 17:48 ]

Verstuurd vanaf mijn Computer®


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ArChie
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
Klaus_1250 schreef op dinsdag 09 september 2008 @ 14:53:
Voor de Startpost ben ik op zoek naar de volgende zaken:
  • DVB-C hardware die nog niet in de Startpost vermeld staat, eventueel met een korte persoonlijke ervaring.
Bijvoorbeeld Satelco dat volgens mij producten van TechnoTrend onder eigen naam levert:
http://www.satelco.de/htm/shop/kabel_dvb_c/index.htm

En de TechnoTrend CT-3650 CI, vergelijkbaar met de FireDTV maar dan via USB i.p.v. firewire:
http://www.technotrend.tv/nl/index.php?page=ct-3650_ci-2

De nieuwe Twinhan modellen (AD-CP400) al vraag ik me af of die ondertussen al in Nederland/Europa verkrijgbaar zijn.
http://www.twinhan.com/product_AD-CP400.asp

TechniSat CableStar HD, in feite de AD-CP400 van Twinhan, maar dan wel verkrijgbaar en voor een schappelijke prijs.
http://www.technisat.de/i...nav=PC_Produkte,de,76-211

De nieuwe Terratec modellen
http://www.terratec.net/e...inergy_C_PCI_HD_1976.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mentalist
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 21:32
ArChie schreef op dinsdag 09 september 2008 @ 19:09:
[...]

Bijvoorbeeld Satelco dat volgens mij producten van TechnoTrend onder eigen naam levert:
http://www.satelco.de/htm/shop/kabel_dvb_c/index.htm
Dat is een KNC1.

Verstuurd vanaf mijn Computer®


Anoniem: 21173

Weet iemand of het tegenwoordig al mogelijk is om diablo cam's te gebruiken ism ziggo kaartjes in een floppydtv? Of moet ik toch 2 alphacrypts kopen?

  • Sa1
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22-04 19:31
Anoniem: 21173 schreef op woensdag 10 september 2008 @ 03:36:
Weet iemand of het tegenwoordig al mogelijk is om diablo cam's te gebruiken ism ziggo kaartjes in een floppydtv? Of moet ik toch 2 alphacrypts kopen?
kan niet, alphacrypt is de enige nog.

  • Nielson
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 23:09
De Twinhan AD-CP400, TerraTec Cinergy C HD CI, TechniSat CableStar HD en DigitalRise DVB-C PCI zien er qua layout allemaal hetzelfde uit, en bij allemaal staat in de driver INF's een verwijzing naar de Mantis driver met copyright van DTV-DVB Technology Inc, dus misschien dat deze ze fabriceert, of iig het reference ontwerp en driver SDK verzorgt.

[ Voor 34% gewijzigd door Nielson op 10-09-2008 09:12 ]


  • psy
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 22-04 11:34

psy

Er is per 1 september een nieuwe update uit voor de Alphacrypt (http://www.alphacrypt.de/Updates.36.0.html). Heeft iemand deze update al gedraaid?

8.960 Wp - 16 kW Daikin L/W - 2 x MHI L/L - gasloos sinds 2017 - Loxone - SAP/IS-U/ABAP - rijdt nog LPG ;-)


  • Sa1
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22-04 19:31
psy schreef op woensdag 10 september 2008 @ 09:42:
Er is per 1 september een nieuwe update uit voor de Alphacrypt (http://www.alphacrypt.de/Updates.36.0.html). Heeft iemand deze update al gedraaid?
das wel gek, in het begeleidende documentje staat:

V3.16 vom 05.08.2008
-Aussetzer mit einigen HD-Kanälen im Unitiy Media Kabelnetz beseitigt
* iets met HD kanalen.. geen idee :p
-minimale Korrekturen und Verbesserungen für diverse neuere Smartkartengenerationen (zZt. traten bisher aber keine sichtbaren Probleme auf)
* kleine correcties en verbeteringen voor nieuwere smartcards (niet interessant voor NL denk).
-Freischaltungsprobleme mit HRT-Karten beseitigt.
* wat zijn HRT kaarten? hebben we niet in NL denk.
-Menüpunkte überarbeitet (Spezialeinstellungen sind in ein extra Experten-Menü verlagert worden)
* Een nieuw menu dingetje
-Menüpunkt 'Werksreset' hinzugefügt. Hiermit werden alle Einstellungen (bis auf den Jugendschutz) auf Auslieferungszustand zurückgesetzt.
* nieuwe optie in 't menu, reset to factory defaults

dus 5 augustus, kan er niet echt nieuwe verbeter punten voor reeds werkende situaties uit halen, maarjah m'n duits is ook niet heel goed.

[ Voor 12% gewijzigd door Sa1 op 10-09-2008 11:16 ]


  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Niet alle fixes staan in het changelog, nog alle versies (3.15b mist in het overzicht). Ik mis over het algemeen fixes die ervoor zorgen dat de Alphcrypt beter met bepaalde apparatuur werkt (bv. bepaalde STB's of IDTV's). HRT = Hrvatska Radio/TV (Kroatië).

@Nielson zijn inderdaad allemaal rebranded versies van de Twinhan. Zit nog ff te kijken hoe ik dat goed in het overzicht kan opnemen.

BTW: hebben mensen er problemen mee als ik in het tuner-overzicht de tabel Decoding weghaal (is toch allemaal software geworden) en eventueel Chipset (is wel min of meer interessant, maar aan de andere kant, er worden nog maar twee PCI-bridges gebruikt (SAA7146 en de Mantis) en ik vraag me eigenlijk af of die info nog wel nut heeft (SAA7146 is oud en eigenlijk al lang vervangen, behalve op DVB-C kaarten en de Mantis heeft slechte drivers, maar thats about it).

  • Mentalist
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 21:32
Sa1 schreef op woensdag 10 september 2008 @ 11:14:
-minimale Korrekturen und Verbesserungen für diverse neuere Smartkartengenerationen (zZt. traten bisher aber keine sichtbaren Probleme auf)
* kleine correcties en verbeteringen voor nieuwere smartcards (niet interessant voor NL denk).
Jawel hoor, altijd interessant. Zo gebruiken CanalDigitaal en TV Vlaanderen allebei Seca Mediaguard 2. Alleen TVV is later opgestart en gebruikt blijkbaar smartcards met wat extra truckjes, want een Seca 2 kaart van CDS werkt wel in een Aston 1.05, maar een Seca 2 kaart van TVV niet. Dus zulke verbeteringen zijn altijd interessant, want die Irdeto kaarten veranderen volgens mij ook constant.

Verstuurd vanaf mijn Computer®


  • Indoubt
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 21:40

Indoubt

Always be indoubt until sure

Hoort XBMC ook niet in de startpost als software om zo ongeveer alles af te spelen. Ik heb het zelf nog niet gebruikt, ik ben nog bezig met een HTPC te bouwen maar ik heb het XBMC topic onder software algemeen doorgelezen en XBMC lijkt me de meest ultieme software voor een HTPC.

De software is er zowel voor linux als voor windows als voor de Xbox (hier komt het oorspronkelijk vandaan) en een Mac versie is er ook. Behoorlijk multi platform dus.

Linkje naar het got topic XBMC deel 12 [XBMC] Ervaringen met XBMC - Deel XII

[ Voor 11% gewijzigd door Indoubt op 11-09-2008 16:15 ]


  • The_Doman
  • Registratie: Augustus 2005
  • Nu online
De volgende DVB software is ook nog wel het vermelden waard:

WatchTVPro (Windows)
De meeste DVB hardware wordt ondersteund en vooral belangrijk ook een aanwezige CI/CAM

Zeer veel geavanceerde mogenlijkheden biedt ook DVB Dream (Windows,freeware)
Jammer genoeg is er nog geen goede ondersteuning voor CI/CAM.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Indoubt schreef op donderdag 11 september 2008 @ 16:12:
Hoort XBMC ook niet in de startpost als software om zo ongeveer alles af te spelen. Ik heb het zelf nog niet gebruikt, ik ben nog bezig met een HTPC te bouwen maar ik heb het XBMC topic onder software algemeen doorgelezen en XBMC lijkt me de meest ultieme software voor een HTPC.

De software is er zowel voor linux als voor windows als voor de Xbox (hier komt het oorspronkelijk vandaan) en een Mac versie is er ook. Behoorlijk multi platform dus.

Linkje naar het got topic XBMC deel 12 [XBMC] Ervaringen met XBMC - Deel XII
Er zit dacht ik geen optie voor weergave van TV-beelden in de software, dus lijkt me de link met DVB-C [topic-titel] ook niet direct logisch?

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gjs
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 28-03 16:16

gjs

Scoobydoobydoo

Ik heb net een technotrend 1501, en heb na een hoop gepiel eindelijk tt-media aan de gang, fijn dat je zelf voor de kanalen lijst moet zorgen :(
Dvbviewer pro lukt niet want die schijnt geen ci-cam te ondersteunen.
Windows Vista media player herkent hem niet als tuner, ik lees daar allerlei tegenstrijdige verhalen over. Wie heeft het werkend en hoe ?

GA-Z68X-UD3H-B3 I7-2600K@4.4GHz 24Gb Ram 7Tb HDD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
DVBViewer Pro ondersteund gewoon CI/CAM, dus ik weet niet waar je die info vandaan hebt.

Welk OS, welke drivers, welke versie van DVBViewer, TT CAM ondersteuning gedownload en geinstalleerd bij de setup, wat werkt er wel en niet bij de CAM (neem aan Alphacrypt), ...?

Te weinig info om iets mee te kunnen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The_Doman
  • Registratie: Augustus 2005
  • Nu online
gjs schreef op vrijdag 12 september 2008 @ 16:55:
Ik heb net een technotrend 1501, en heb na een hoop gepiel eindelijk tt-media aan de gang, fijn dat je zelf voor de kanalen lijst moet zorgen :(
Op het Nederlands TechnoTrend forum staan frequentielijsten voor de bekende kabelproviders.
Technotrend.tv: Digitale kanalen/frequentie lijsten van diverse kabelbedrijven
gjs schreef op vrijdag 12 september 2008 @ 16:55:
Dvbviewer pro lukt niet want die schijnt geen ci-cam te ondersteunen.
Als DVBviewer geen CI/CAM ziet ontbreekt waarschijnlijk het bestand ttBdaDrvApi_Dll.dll.
Deze moet in de map van DVBViewerPro aanwezig zijn om de TechnoTrend CI/CAM te laten functioneren.
gjs schreef op vrijdag 12 september 2008 @ 16:55:Windows Vista media player herkent hem niet als tuner, ik lees daar allerlei tegenstrijdige verhalen over. Wie heeft het werkend en hoe ?
Windows/Vista Media Centre weigert te functioneren met DVB-C/DVB-S tuners, alleen een DVB-T tuner wordt geaccepteerd.
Er is wel een DVB-T emulatie tool (TT MCE-Tools) beschikbaar voor de TechnoTrend tuners maar dit heb ik zelf nog niet goed werkend.
De DVB-T emulatie werkt wel, de CI/CAM heb ik nog niet goed werkend met MCE.

[ Voor 4% gewijzigd door The_Doman op 12-09-2008 20:32 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gjs
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 28-03 16:16

gjs

Scoobydoobydoo

Klaus_1250 schreef op vrijdag 12 september 2008 @ 17:15:
DVBViewer Pro ondersteund gewoon CI/CAM, dus ik weet niet waar je die info vandaan hebt.

Welk OS, welke drivers, welke versie van DVBViewer, TT CAM ondersteuning gedownload en geinstalleerd bij de setup, wat werkt er wel en niet bij de CAM (neem aan Alphacrypt), ...?

Te weinig info om iets mee te kunnen.
Ik had het ergens gelezen op een forum, maar idd ik gebuik een Alphacrypt, en de 1.0.8.0 software, met nog als extra update ttBudget2_5.0.0.19 en DVBViewer v3.9.4.0
Ik lees bij de post hierboven dat ik mogelijk een dll mis, dat ga ik zo even proberen !
Het OS is Vista Ultimate 32.

[edit] perfekt met de ttBdaDrvApi_Dll.dll in de root van de dvbviewer directory werkt het als een speer.
[edit2] ik heb dvbviewer maar even officieel gekocht, met deze versie krijg je allerlei vragen over de plugins die je wilt installeren en dan werkt het in 1 keer !

[ Voor 21% gewijzigd door gjs op 14-09-2008 09:59 ]

GA-Z68X-UD3H-B3 I7-2600K@4.4GHz 24Gb Ram 7Tb HDD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 44159

Beste sat-hobbyisten!

Ik ben al een paar maanden zoekende naar de beste oplossing om digitale satelliet op mijn pc te krijgen. Het systeem is krachtig genoeg, Q6600, 6GB Ram, >1TB storage, Vista X64, XFX 8800GTX, dus daar zal het niet aan liggen of het mogelijk is. Verder heb ik momenteel een Hauppauge HVR-1200 in de kast zitten, hetgeen mij eigenlijk al heeft doen besluiten niet te kiezen voor de hauppauge HVR-4000. De kaart geeft namelijk behoorlijk veel problemen binnen Vista 64 met meer dan 4GB intern geheugen (is een bekend probleem op het hauppauge forum) en aangezien de HVR-4000 dezelfde basis heeft qua driver-ondersteuning verwacht ik hier niet veel goeds van.

Verder ben ik momenteel in het bezit van een Dreambox 500S, op welke ook cardsharing van toepassing is. Ik heb een dual-LNB-receiver aan de muur hangen buiten voor Hotbird en Astra ontvangst en vanuit een diseqc switch loopt er momenteel 1 kabel naar mijn Dreambox toe. Tot zover even de huidige setup.

Ik heb mijn oog laten vallen op de in de openings-post opgenomen Technotrend 3650. Dit kaartje kost mij bij dvbshop.net slechts 134,90 incl. Sceneo VistaTV. Nu heb ik hier enkele vragen over waar jullie experts mij wellicht mee kunnen helpen:

1. Goede keuze of toch voor een andere DVB-S2 receiver gaan; intern/extern en waarom?
2. Kan ik bij deze kaart gebruik maken van cardsharing, dwz, kan ik een cardsharing-server configureren middel een poormanscam of iets dergelijks?
3. Iemand ervaringen van deze kaart onder Vista X64?
4. Is dvbshop.net een betrouwbare webshop?

Mocht iemand nog meer informatie hebben over deze kaart en deze willen delen dan heel graag! Alle ervaringen/tips/reacties zijn van harte welkom en worden zeer gewaardeerd!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • psy
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 22-04 11:34

psy

Alleen dit topic gaat eigenlijk specifiek over DVB-C kaarten, dus voor de kabel :)

[ Voor 6% gewijzigd door psy op 15-09-2008 17:04 ]

8.960 Wp - 16 kW Daikin L/W - 2 x MHI L/L - gasloos sinds 2017 - Loxone - SAP/IS-U/ABAP - rijdt nog LPG ;-)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Max|Burn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 21-04 12:03

Max|Burn

-- .. ... .--- .- .-.-.-

Heeft iemand nu al iets gehoord over het wel/niet ondersteunen van CI+ in toekomstige producten?
Ik wil graag de FireDTV aanschaffen, maar de fabrikant heeft echt geen woord gerept over CI+ en ook vragen op het forum daar worden niet beantwoord.

Het is me in ieder geval wel duidelijk dat men (E.g. Ziggo) echt naar CI+ wil/gaat, vandaar dat ik voor mijn gevoel niet tot aanschaf over kan gaan.
Heb geen zin 270 Euro te besteden aan iets dat over een jaar niet meer werkt.

Als b.v. blijkt dat het CI slot omgekat kan worden later naar CI+, dan zou ik hem al kopen..

Momenteel heb ik een STB aan me mediacenter hangen via analoge input maar daar wil ik echt heel graag vanaf...

ma ma ma ma ma macron one


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mentalist
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 21:32
Nee, die gaat geen CI+ ondersteunen. Omdat de mogelijkheid tot opnemen niet meer keihard uit de hardware te slopen is.

Verstuurd vanaf mijn Computer®


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Ik probeer er wat meer over uit te vinden, maar no such luck yet. Omcatten van CI naar CI+ gaat niet, omdat je een aantal extra hardware componenten nodig hebt, evenals een CI+ CAM. Buiten dat wil Ziggo niet loslaten naar welke encryptie-methode ze gaan (Irdeto3? maar dan zou je ook een kaartwissel verwachten) en wat er nu allemaal precies gaat veranderen. Maar als je die tekst in de nieuwsbrief leest, zijn ze simpelweg van plan alle mogelijkheden die niet door hun zijn gecertificeerd dicht te gooien. Dus inc. HTPC's, IDTV's met legale CAM's en mensen die via de computer tv kijken. Irdeto komt binnnenkort wel met een CI+ CAM, maar de gezien het feit dat de officiele Irdeto-CAM ook niet werkt met Ziggo, denk ik niet dat die iets gaat doen.

Ik ga zelf binnenkort maar een softcam-oplossing opzetten, wie weet word dat de oplossing in de toekomst. Iemand tips voor een goede cardreader?

  • Indoubt
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 21:40

Indoubt

Always be indoubt until sure

Als ze de zaak dicht gaan gooien dan denk ik dat het met de klanten die overstappen op digitaal nog wel eens raar kan gaan lopen. Ik denk dat er veel mensen naar andere alternatieven op zoek gaan. Bovendien denk ik niet dat alle mensen die een decoder hebben gekocht blij zijn als ze die moeten gaan vervangen omdat ziggo zo graag alles dicht gooit.

Mensen zijn gewend om gewoon TV op te kunnen nemen met de video recorder. Als je met nieuwe technologie daar beperkingen aan stelt wordt dat niet zomaar geaccepteerd.

Ik weet het, Ziggo heeft een miljoen klanten of zo. Veel daarvan nemen gewoon nog video analoog op of kijken via het www naar uitzending gemist o.i.d.

Ikzelf ben er wel mee bezig en heb zojuist een HTPC samengesteld die straks HDTV aan moet kunnen maar veel van mijn vrienden en kenissen kijken met een schuin oog en zeggen dan "laat nog maar even"

  • Max|Burn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 21-04 12:03

Max|Burn

-- .. ... .--- .- .-.-.-

W3ird_N3rd schreef op dinsdag 16 september 2008 @ 12:57:
Nee, die gaat geen CI+ ondersteunen. Omdat de mogelijkheid tot opnemen niet meer keihard uit de hardware te slopen is.
Ik weet dat de huidige FireDTV geen CI+ gaat ondersteunen. Dat kan gewoon niet hardware technisch gezien. Ik dacht meer aan een goedgekeurd CI+ slot / decoder in de vorm van een nieuwe versie met een nieuwe alphacrypt.

ma ma ma ma ma macron one


  • gjs
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 28-03 16:16

gjs

Scoobydoobydoo

Wat is de beste codec voor dvbviewer ?
Ik gebruik nu voor mpeg2 mpc (gabest) en voor H264 de powerdvd8 codec.
De coreavc 1.80 codec geeft bij mij om de 10sec een beeld hik.

[edit]
Mijn htpc heeft een ATI X1200 onboard, 1080p films spelen gaat prima met de coreavc codec.
Ik merk dat Discovery HD nogal problematisch is, met de powerdvd codec lukt dat niet, krijg maar een paar beelden en dan freezed de boel, met de MPC (Gabest) codec gaat dat weer prima, maar normale SD kanalen laat hij dan weer in een rare aspectratio zien.

[ Voor 50% gewijzigd door gjs op 19-09-2008 10:07 ]

GA-Z68X-UD3H-B3 I7-2600K@4.4GHz 24Gb Ram 7Tb HDD


  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Beste ligt eraan hoe je het bekijkt natuurlijk. CoreAVC heeft af en toe (verschilt per versie) problemen met DVBViewer samen te werken. Ik gebruik voor MPEG2 de ATi decoders (iets meer instellingsmogelijkheden voor post-processing) maar Cyberlink is ook vrij aardig. Voor h264 gebruik ik eveneens Cyberlink (lage processor-belasting als je h264 versnelling op je videokaart hebt) en goede beeldkwaliteit en weinig problemen als er een keer storing is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gjs
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 28-03 16:16

gjs

Scoobydoobydoo

Klaus_1250 schreef op donderdag 18 september 2008 @ 22:35:
Beste ligt eraan hoe je het bekijkt natuurlijk. CoreAVC heeft af en toe (verschilt per versie) problemen met DVBViewer samen te werken. Ik gebruik voor MPEG2 de ATi decoders (iets meer instellingsmogelijkheden voor post-processing) maar Cyberlink is ook vrij aardig. Voor h264 gebruik ik eveneens Cyberlink (lage processor-belasting als je h264 versnelling op je videokaart hebt) en goede beeldkwaliteit en weinig problemen als er een keer storing is.
ATi decoders, dat ga ik maar eens proberen.
[edit]
Die worden dus niet ondersteund op een X1200 videochip.

[ Voor 4% gewijzigd door gjs op 19-09-2008 12:15 ]

GA-Z68X-UD3H-B3 I7-2600K@4.4GHz 24Gb Ram 7Tb HDD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
@Gjs: In de laatste beta (3.4.61) kun je in DVBViewer twee codecs-sets aanmaken, om bijvoorbeeld voor bepaalde kanalen (SD MPEG2 / HD MPEG2 / SD h264 / HD h264) andere codecs te gebruiken. Daarmee zou je het ook moeten kunnen oplossen.

De ATi decoders kun je hier vinden: http://game.amd.com/us-en...aspx?p=xp/radeonxavivo-xp Moet wel zeggen dat ik niet weet hoe die draaien op een X1xxx-serie. Wel weet ik dat ze eigenlijk alleen voor MPEG2 bruikbaar zijn, voor h264 gebruiken ze hun eigen hardware decoding niet :-s

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Qubitzz
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 30-12-2024
weet iemand het veschil tussen een coax 95db en 100db ?
(zullen wel veel herrie maken ales je tv kijkt? ;-) )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Das nogal vaag, maar meestal praat je dan over de afscherming (dus buitenhouden van andere signalen). Beide zijn hoog / goed genoeg, wat daarnaast interessant is, is het verlies in signaal bij verschillende frequenties. Ca 18dB verlies per 100m bij 862Mhz is goed voor een COAX.

Welke kabels (merk/type) hebben we het over?

[ Voor 6% gewijzigd door Klaus_1250 op 19-09-2008 13:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gjs
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 28-03 16:16

gjs

Scoobydoobydoo

Klaus_1250 schreef op vrijdag 19 september 2008 @ 12:43:
@Gjs: In de laatste beta (3.4.61) kun je in DVBViewer twee codecs-sets aanmaken, om bijvoorbeeld voor bepaalde kanalen (SD MPEG2 / HD MPEG2 / SD h264 / HD h264) andere codecs te gebruiken. Daarmee zou je het ook moeten kunnen oplossen.

De ATi decoders kun je hier vinden: http://game.amd.com/us-en...aspx?p=xp/radeonxavivo-xp Moet wel zeggen dat ik niet weet hoe die draaien op een X1xxx-serie. Wel weet ik dat ze eigenlijk alleen voor MPEG2 bruikbaar zijn, voor h264 gebruiken ze hun eigen hardware decoding niet :-s
Thanks, ik moest wel de Vista versie hebben maar die heb ik gevonden. Alles loopt soepel met de ati mpeg encoder. Zowel SD als HD mpeg2 en H264.
Die beta 3.4.61 heb ik al draaien, ik snap nu ook meteen waar video A en B voor dienen :+ .

[edit] even te hard gejuicht de h264 720p kanalen hebben ook om de 18 sec een hik up net als bij de coreavc 1.8.0 codec (om de 10 sec).

[ Voor 11% gewijzigd door gjs op 19-09-2008 18:07 ]

GA-Z68X-UD3H-B3 I7-2600K@4.4GHz 24Gb Ram 7Tb HDD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Hickup's kunnen meerdere oorzaken hebben, welke hardware heb je precies (die in je sig?)? Welke audio-decoders? Wat zegt DVBViewer filter dialoog tijdens de hickups?

  • GAEvakYD
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 18-04 21:08
Plaats je vraag eens in dit topic:
Televisie via de satelliet: DVB-S

Dit is een topic voor digitale kabel van bijv UPC en Ziggo.

Lekker duurzaam. Skoda Enyaq EV - First edtion, Alpha Innotec Brine warmtepomp (MSW2-6S), Totaal 12135 Wp aan Zonnepanelen geïnstalleerd.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gjs
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 28-03 16:16

gjs

Scoobydoobydoo

Klaus_1250 schreef op vrijdag 19 september 2008 @ 20:01:
Hickup's kunnen meerdere oorzaken hebben, welke hardware heb je precies (die in je sig?)? Welke audio-decoders? Wat zegt DVBViewer filter dialoog tijdens de hickups?
Ik heb een MSI 690G boardje met een onboard ATI X1200 en een AMD BE2350 (DC 2.1GHz) en een Technontrend 1501. Audio decoder is AC3 filter die op passthrough staat.
Op deze set kan ik prima 1080p mkv films afspelen.
Tijdens de hiks heb ik buffer overflow errors.
Ik heb inmiddels een ander board besteld (Gigabyte 780G met hardware h264 decoding) daar moet het beter mee gaan volgens de 'geleerden'.

GA-Z68X-UD3H-B3 I7-2600K@4.4GHz 24Gb Ram 7Tb HDD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Buffer overflows krijg je waneer DVBViewer de data niet snel genoeg kan aanleveren aan de video of audio codec. Meestal betekend dit dat er een probleem bij of de video of de audio, e.g. te weinig processing power voor 1 van de twee of een andere oorzaak. Als de CPU het niet kan bijbenen zou je dit in taakbeheer moeten kunnen zien. Maar, HDTV h264 over DVB-C is een stuk zwaarder als een h264 mkv'tje omdat de bitrate een stuk hoger ligt. Bij h264 is dat meestal maar ~1 - 2 Mbps, bij DVB-C zit je al snel tegen de 10. Ik heb hier een oude p4 3.2. MKV'tjes zijn geen probleem, maar HDTV over de kabel heb ik de video-kaart nodig (scheelt niet veel). Maar ik zou toch zeggen dat die X1200 de video helemaal moet afhandelen.

[ Voor 5% gewijzigd door Klaus_1250 op 21-09-2008 16:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_Teach
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 04-02 21:22
Klaus_1250 schreef op dinsdag 16 september 2008 @ 13:05:
Iemand tips voor een goede cardreader?
Na een hoop geklooi en een hoop uitzoek werk kwam ik tot de conclusie dat de Smargo Smartreader Plus de beste oplossing was.

Hiervoor had ik een Phoenix reader met een seriele poort, opzich was daar niks mis mee behalve dat geen enkele pc in mijn huis een seriele poort had (en dus een losse seriele pci-kaart had gekocht), maar toen ik naar een mediacenter kast ging waar de seriele poort pci-kaart niet in paste had ik een probleem. De usb2serial converters die je veel ziet hebben bijna allemaal issues met cardreaders (lees: gaat niet goed werken, heeft met buffering enzo te maken, ook zie je vaak 100 merken die allemaal dezelfde chipset gebruiken).

Dus was ik opzoek naar een USB cardreader en toen ben ik uitgekomen bij de Smargo Smartreader Plus (https://www.cardwriter.nl/nl/pd1184675949.htm?categoryId=16). Deze is (in Linux althans) heel makkelijk in Phoenix-reader mode te zetten. Sindsdien heb ik geen enkel probleem meer gehad (Linux + NewCS 1.62 + Ziggo = win).

Ik ben wel van Windows ben afgestapt omdat ik het met cardsharing en een goeie media center niet aan de praat kreeg. MCE kan er alleen mee overweg als je DVBSBridge gebruikt (maar DVBSBridge werkt alleen met een enkele DVB-C tuner, dual tuner wordt (nog) niet ondersteund), en Media Portal kan wat worden maar zit compleet vol met bugs.

Als je alleen via DVBViewer/ProgDVB/DVBDream kijkt dan is het overigens geen probleem, zeker DVBViewer Pro is echt een super pakket. Jammer dat het alleen niet lekker werkt als stand-alone media-center. Mocht je voor DVBSBridge gaan, raad ik DVBSBridge in combinatie met DVBViewer Pro aan. (ProgDVB is heel erg onstabiel)

Ik heb nu twee Linux media centers draaien (MythTV), 1 met een enkele DVB-C tuner en 1 met twee DVB-C tuners. Alle tuners zijn van Technotrend (C-1501). Als je een Linux MCE neer wilt zetten moet ik gelijk ook deze kaart afraden! Op het moment zijn er driver issues waardoor de kaart niet op 388Mhz kan locken (NED1,2,3).

Het gebruik van Cardsharing is (zo ver ik weet en zover uitgezocht door sat4all.com) legaal in nederland zolang je het doet in familie kringen (lees "in huis"). Mocht je issues hebben kan je altijd ff PM'en of naar sat4all.com gaan (daar staat een hoop van de benodigde informatie). Want hoewel legaal, blijft het een grijs gebied waarvan ik niet weet of Tweakers daar binnen wilt treden.

  • riddles
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 04-04-2024
Dus als ik het goed begrijp, geen CAM meer en geen Alphacrypt meer?
Dus alleen de standaard Technotrend kaart met deze cardreader (en software)?

Jammer dat de Technotrend niet goed werkt - ik dacht dat die onder Linux probleemloos zou werken.
De Satelco kaart ziet er ook wel goed uit en schijnt wel probleemloos te werken.

Als ze nou een mooie dual-channel DVB-C kaart zouden maken, zou ik gelukkig zijn ;(

  • Mentalist
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 21:32
riddles schreef op zaterdag 27 september 2008 @ 12:00:
Dus als ik het goed begrijp, geen CAM meer en geen Alphacrypt meer?
Dus alleen de standaard Technotrend kaart met deze cardreader (en software)?

Jammer dat de Technotrend niet goed werkt - ik dacht dat die onder Linux probleemloos zou werken.
Nog steeds niet? Ik heb er wel patches voor gezien, die werken niet (compleet)?

Verstuurd vanaf mijn Computer®


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_Teach
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 04-02 21:22
W3ird_N3rd schreef op zaterdag 27 september 2008 @ 12:19:
Nog steeds niet? Ik heb er wel patches voor gezien, die werken niet (compleet)?
De 1501 van TT kan somige frequenties niet locken in linux (als je de linux-dvb mailinglist doorspot zal je zien dat meerdere dit probleem hebben). Voor Ziggo is de dit 388Mhz (Ned 1/2/3). Het is een linux-driver issue omdat de kaarten geen enkel probleem hebben in Windows. (en de patches zijn al lang in de linux-dvb / v4l branch gemerged, dus zijn niet meer nodig).
riddles schreef op zaterdag 27 september 2008 @ 12:00:
Dus als ik het goed begrijp, geen CAM meer en geen Alphacrypt meer?
Dus alleen de standaard Technotrend kaart met deze cardreader (en software)?
De prijs van de Alphacrypt zorgde er bij mij voor dat ik naar een softcam / cardsharing ging kijken. Gezien ik op 3 DVB-C kaarten wil kunnen kijken, vondt ik 3x 100 euro voor de Alphacrypt iets te duur. (en dan ook nog eens 3x abbo).

Dus ja met de juiste software hoef je geen gebruik te maken van een dure alphacrypt cam. Maar daardoor geef je wel de mogelijk op dat je gebruik kunt maken van MCE (tenminste met 2+ tuners, een enkele tuner + dvbsbridge werkt wel).

En dan kom je er achter dat het super is wat somige al gemaakt hebben, maar dat het toch geen MCE is. Ook al moet ik wel zeggen dat in het algemeen MythTV goed werkt, maar ook MythTV heeft issues (bijv. somige DVD's zorgen voor een crash-to-desktop). En zowel MythTV en MediaPortal zijn gewoon 'net niet af'.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

Mensen, ik heb sinds vandaag een Technotrend TT-budget C-1501 met CI module. Drivers van hun site gehaald, de BDA. Mijn vista home prem 32b herkent de kaart, installatie gelukt. Echter heb ik nog op geen manier in mediacenter beeld gekregen. Staat er ergens een tuto over hoe MC in te stellen voor digi cable? Thx :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • riddles
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 04-04-2024
Da_Teach schreef op zondag 28 september 2008 @ 01:43:
[...]
En dan kom je er achter dat het super is wat somige al gemaakt hebben, maar dat het toch geen MCE is. Ook al moet ik wel zeggen dat in het algemeen MythTV goed werkt, maar ook MythTV heeft issues (bijv. somige DVD's zorgen voor een crash-to-desktop). En zowel MythTV en MediaPortal zijn gewoon 'net niet af'.
MythTV is zeker geen MCE, maar ik gebruik het ondertussen al jaren zonder (al te veel) problemen. Een paar weken geleden heb ik mijn oude PXE frontend omgeruild voor een Buffalo Linktheater (upnp speler + dvd speler) die ervoor zorgt dat ik geen pc in de huiskamer meer nodig heb. Misschien toch maar eens een DVB-C kaartje aanschaffen met een softcam erbij.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 261170

Anoniem: 88208 schreef op zondag 28 september 2008 @ 22:17:
Mensen, ik heb sinds vandaag een Technotrend TT-budget C-1501 met CI module. Drivers van hun site gehaald, de BDA. Mijn vista home prem 32b herkent de kaart, installatie gelukt. Echter heb ik nog op geen manier in mediacenter beeld gekregen. Staat er ergens een tuto over hoe MC in te stellen voor digi cable? Thx :)
Om beeld in mediacenter te krijgen moet je de media center drivers installeren. Je hebt de BDA drivers geinstalleerd en dat zijn dus de verkeerde drivers (even uit mijn hoofd, tijdje geleden en kan nu niet bij mijn htpc).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Beuzelarij
  • Registratie: December 2004
  • Niet online
Klaus_1250 schreef op dinsdag 16 september 2008 @ 13:05:
Buiten dat wil Ziggo niet loslaten naar welke encryptie-methode ze gaan (Irdeto3? maar dan zou je ook een kaartwissel verwachten) en wat er nu allemaal precies gaat veranderen.
Als een nieuw systeem backwards compatibel zou zijn, is een kaartwissel in veel gevallen niet eens noodzakelijk. Enkel bij de extra-pakketten zoals filmzenders e.d., en VOD waarschijnlijk. Daarna de rest waarschijnlijk geleidelijk aan.
Maar als je die tekst in de nieuwsbrief leest, zijn ze simpelweg van plan alle mogelijkheden die niet door hun zijn gecertificeerd dicht te gooien. Dus inc. HTPC's, IDTV's met legale CAM's en mensen die via de computer tv kijken. Irdeto komt binnnenkort wel met een CI+ CAM, maar de gezien het feit dat de officiele Irdeto-CAM ook niet werkt met Ziggo, denk ik niet dat die iets gaat doen.
Ik blijf me verbazen dat die koppelverkoop wordt toegestaan door de overheid en controle-instanties. Hoe dan ook, het heeft er inderdaad alle schijn van dat ze totale controle willen.
Ik ga zelf binnenkort maar een softcam-oplossing opzetten, wie weet word dat de oplossing in de toekomst. Iemand tips voor een goede cardreader?
Ik denk dat softcams dan ook niet meer zullen werken. Toch nog een tip: Infinity USB Unlimited
Kun je altijd nog voor je sim-kaart gebruiken. :)
Indoubt schreef op woensdag 17 september 2008 @ 17:55:
Mensen zijn gewend om gewoon TV op te kunnen nemen met de video recorder. Als je met nieuwe technologie daar beperkingen aan stelt wordt dat niet zomaar geaccepteerd.
UPC flikt dat ook, maar komen er mee weg. Je hebt als consument nu eenmaal nauwelijks keuze, en de kabelaars weten dat. DVB-T is geen alternatief als je iets meer zenders wilt ontvangen, en niet iedereen wil of mag een schotel plaatsen. Bovendien moet je bij een overstap meteen van platvorm veranderen en dientengevolge ook nog eens nieuwe hardware aanschaffen.
Ik weet het, Ziggo heeft een miljoen klanten of zo. Veel daarvan nemen gewoon nog video analoog op of kijken via het www naar uitzending gemist o.i.d.
Analoog opnemen zal altijd mogelijk blijven lijkt me. Maar ja, daar heb je je dure flatscreen natuurlijk niet voor aangeschaft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

Meer mensen die met een digitale tv tuner + CI in vista media center bij kanalen zoeken een hangende MC hebben bij 99% voltooid?

:?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 230764

Hallo Mensen,

Ik wil digitale tv gaan kijken op mijn pc, ik weet dat ik dan zo'n Kabel DVB-C + CI Bracket nodig heb en een kaartje van ziggo.

Nou vroeg ik me af welke ik het beste kan bestellen, ik had deze gezien, ik vroeg me af of dat een goede was of dat ik iets anders moet pakken:http://www.alternate.nl/h...rten&l2=Kabel+%28DVB-C%29


Maar dat werkt natuurlijk niet van derin prikken kaartje erin en kijken maar, ik las dat je dan allemaal software eerst moet downloaden.
Heeft iemand misschien een handleiding hiervoor? of tips?

Alvast bedankt,

Groeten,

Twan

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Anoniem: 230764 schreef op dinsdag 30 september 2008 @ 17:45:
Ik wil digitale tv gaan kijken op mijn pc, ik weet dat ik dan zo'n Kabel DVB-C + CI Bracket nodig heb en een kaartje van ziggo.

Heeft iemand misschien een handleiding hiervoor? of tips?
Misschien deel 1, 2 en 3 eerst eens globaal doornemen?

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 230764

hardware-lover schreef op dinsdag 30 september 2008 @ 19:00:
[...]

Misschien deel 1, 2 en 3 eerst eens globaal doornemen?
Heb ik gedaan maar is allemaal zo verschillend en ook verouderd, dus ik wilde graag een nieuwe opinie

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Anoniem: 230764 schreef op dinsdag 30 september 2008 @ 21:55:
[...]


Heb ik gedaan maar is allemaal zo verschillend en ook verouderd, dus ik wilde graag een nieuwe opinie
De Ziggo info is redelijk up- to date. Je bent een Alphacrypt CAM vergeten bij je opgave van noodzakelijke hardware voor weergave van digitale Ziggo TV.

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

Ey, ik kan zonder alphacrypt en smartcard van ziggo wel NED1 ontvangen, dat werkt nu bij mij. Ik krijg deze week de cam enzo. Ennieweej, ik heb blokkerig beeld :( Ik heb het met 2 programma's bekeken, Progdvb en TT Media center. Iemand een id?

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 88208 op 01-10-2008 08:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The_Doman
  • Registratie: Augustus 2005
  • Nu online
Anoniem: 88208 schreef op woensdag 01 oktober 2008 @ 07:32:
Ey, ik kan zonder alphacrypt en smartcard van ziggo wel NED1 ontvangen, dat werkt nu bij mij. Ik krijg deze week de cam enzo. Ennieweej, ik heb blokkerig beeld :( Ik heb het met 2 programma's bekeken, Progdvb en TT Media center. Iemand een id?
Met blokkerig beeld doel je toch niet op signaalstoringen neem ik aan?
Lijkt mij dan een probleem met de codec/directshow/renderer instellingen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

The_Doman schreef op woensdag 01 oktober 2008 @ 13:00:
[...]

Met blokkerig beeld doel je toch niet op signaalstoringen neem ik aan?
Lijkt mij dan een probleem met de codec/directshow/renderer instellingen.
Ik zat ook aan codec/render te denken. Met Progdvb heb ik namelijk sonderin 2 groene balken, 98% en 100% signaal, dus mijn signaal sterkte en kwaliteit zal goed zijn. Ik heb verder ook ffdshow en powerdvd e.d. op de pc. Wat wordt hiervoor aanbevolen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_Teach
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 04-02 21:22
Ik ben zelf een erg grote fan van DVBViewer Pro, deze kost wel 15 euro maar is echt 10x beter dan ProgDVB. Bij mij deed ProgDVB erg moeilijk met het switchen van decoders (kan aan vista / mijn setup hebben gelegen). Daarbij komt ook nog eens dat DVBViewer Pro veel sneller van channels switched en veel stabieler is.

En welke MPEG-2 decoder het beste is weet ik eigenlijk niet, maar voor H264 content raad ik echt CoreAVC aan. Volgens mij gebruikte ik de Cyberlink decoders voor MPEG2.

Binnen kort komt MediaPortal RC3 uit, denk dat ik maar een harddisk er bij koop en deze eens ga uit proberen, kijken of het weer beter werkt. Dan kan me Pa eindelijk weer naar Ned 1/2/3 kijken in digitale kwaliteit :D (erg jammer dat de drivers brak zijn in Linux voor de TT1501)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

Maar ik wil het graag met MC aan de gang krijgen ;)

Ik had vandaag trouwens opeens 88 kanalen in de lijst staan 8)7
C33.623...C61.20702...

Echter geen enkele geeft beeld, ook niet die waar geen slotje achter staat. Of ik krijg na 1x zappen zwart beeld in MC, of er komt: Videofout, bepaalde bestanden die vereist zijn om videobeelden af te spelen, zijn niet geinstalleerd of werken niet...blabla...

Codecs heb ik allemaal netjes op de pc. Ik heb powerdvd8 ingesteld met de MC decoder check utility voor video en audio. Nvidia decoder instellen voor video geeft hetzelfde probleem.

Iemand raad?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Anoniem: 88208 schreef op donderdag 02 oktober 2008 @ 13:17:
Maar ik wil het graag met MC aan de gang krijgen ;)

Ik had vandaag trouwens opeens 88 kanalen in de lijst staan 8)7
C33.623...C61.20702...

Echter geen enkele geeft beeld, ook niet die waar geen slotje achter staat. Of ik krijg na 1x zappen zwart beeld in MC, of er komt: Videofout, bepaalde bestanden die vereist zijn om videobeelden af te spelen, zijn niet geinstalleerd of werken niet...blabla...

Codecs heb ik allemaal netjes op de pc. Ik heb powerdvd8 ingesteld met de MC decoder check utility voor video en audio. Nvidia decoder instellen voor video geeft hetzelfde probleem.

Iemand raad?
Ik zag dat je bij installatie gebruik heb gemaakt van de BDA drivers? Deze werken niet met MC, TT geeft dit ook aan in de installatie handleiding;

"Zur Verwendung des Produktes zusammen mit dem Mircosoft Media Center, stellt TechnoTrend eine kostenlose Softwarelösung zur Verfügung – „TT-MCE-Tools“. Diese finden Sie ebenfalls in unserem Downloadbereich auf unserer Webseite."

Globale vertaling; je dient gebruik te maken van andere software voor MC, de downloadlinks staan onderaan de download_pagina bij "Tools".

Eerst oude (BDA) software verwijderen alvorens de nieuwe te installeren.

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hooglander1
  • Registratie: September 2003
  • Niet online

Hooglander1

Zot intellegent

Misschien handig voor mensen in UPC gebied

http://www.mythtv.nl/forum/index.php?topic=88.msg597#msg597
Ik kan inmiddels bevestigen dat UPC sinds juli alle zenders die tot voor kort FTA waren inmiddels ook heeft ge-encrypt Sad

Alleen Ned 1, 2, 3 en SBS6 (voor onduidelijke reden) zijn nog FTA te ontvangen. Ik las vorige maand dat de OPTA bezig is om de kabel markt open te gooien. Kan niet wachten tot ik over kan stappen naar ZIGGO. Daar kan ik tenminste zonder gebruik te maken van de STB digitale TV kijken via m'n HTPC :-)
Vind het zelf erg jammer, ik wilde namelijk erg graag de "normale" zenders graag in goede kwaliteit bekijken via een dvb-c tuner.

Lid van de Tweakers Kenwood TTM-312 club.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

MCE drivers installed voor mijn C-1501 van Technotrend. Alleen mediacenter vindt wel een hoop, 88, kanaleen, maar als ik live-tv klik: Service is onbeschikbaar. er wordt momenteel geen signaal gedetecteerd enz enz... :'(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 261170

Anoniem: 88208 schreef op vrijdag 03 oktober 2008 @ 03:15:
MCE drivers installed voor mijn C-1501 van Technotrend. Alleen mediacenter vindt wel een hoop, 88, kanaleen, maar als ik live-tv klik: Service is onbeschikbaar. er wordt momenteel geen signaal gedetecteerd enz enz... :'(
Ik heb je ook al eerder aangegeven hier dat je de MCE drivers moet installeren.
Nu je dit gedaan hebt, voer het volgende stappenplan maar eens uit. Wellicht lukt het dan wel.

1. controleer de drivers indien je media center gaat gebruiken: zijn de MCE drivers geinstalleerd voor de floppyDTV's
Zo nee, deinstalleer de drivers, reset pc, installeer MCE drivers

2. Al eerdere pogingen gedaan om tv kanalen in mce te krijgen?
2a. Ruim dan eerst de EPG map op. Alles verwijderen in de map:(Vista)C:\ProgramData\Microsoft\eHome\EPG

2b. Verwijder de transponderlijst uit de registry:
http://www.firedtv.nl/forum/viewtopic.php?t=321
Om de transponderfile te verwijderen ipv satelliet is dit dan cabel maar het principe is hetzelfde

2c. Voeg de juiste transponderlijst toe aan de registry

3. Controleer met fireDTV support tool of Media center plugin geinstalleerd is, zo niet deze ook installeren (staat op cd). (Zie stap 1)

4. Opnieuw opstarten

5) start vista mce
6) deze zegt nieuwe tunerkaarten gevonden te hebben en vraagt of ik deze wil configureren
7) dat doe ik en ik kies voor 2 tuners (zoals er in zit)
8) instellen postcode <9999 aa> en zoeken naar kanalen voor "nog niet in kaart gebrachte zenders"
9) hij vindt niets maar dat is blijkbaar normaal (bij mij vind ie overigens wel zenders!)
10) kanalen bewerken en alles selecteren
11) gids gegevens ophalen en kanalen sorteren (hell of a job)
12) gids controleren, staat er voor nederland 1,2 en 3 geen zenderinformatie bij, hoe los ik dit op?
13) in het menu van het toevoegen van de zenderinformatie in MCE...
- Op Nederland 1 even een andere zender selecteren, ik gebruik altijd 3Sat..
- Opslaan en terug het menu in gaan en dan de gegevens van Nederland 1 selecteren en opslaan.
- Je kunt dit ook in één run doen van alle kanalen die nog geen informatie hebben...

succes

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ArChie
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
In het vorige deel van dit topic had ik al eerder een oproep gedaan. Tot op heden heb ik helaas nog niemand gevonden die in één van onderstaande kabelgebieden woont en voor mij met een PCI DVB-C PC-TV kaart een Transport Stream capture file zou willen maken:
  • Hilvarenbeek (netwerk ID: 4458, netwerk frequentie: 404 MHz)
  • Stichting Kabeltelevisie Brabant Gelderland (netwerk ID: 7524, netwerk frequentie: 308 MHz)
  • Rekam (netwerk ID: 777, netwerk frequentie: 163 MHz)
  • Kabel Noord (netwerk ID: 9101, netwerk frequentie: 242 MHz)
  • Stichting Kabelnet Veendam (netwerk ID: 9640, netwerk frequentie: 383 MHz)
  • Stichting Kabeltelevisie Krimpen aan den IJssel, Stichting CAI Hendrik Ido Ambacht en Gemeente Albrandswaard (netwerk ID: 2000, netwerk frequentie: 325 MHz)
  • Edam-Volendam (netwerk ID: 1130, netwerk frequentie: 442 MHz)
  • Kabeltex (netwerk ID: 1791, netwerk frequentie: 284 MHz)
In ruil voor de moeite zal ik hier een kanalen/frequentie overzicht plaatsen van het kabelgebied op basis van de DVB-SI in de Transport Stream capture file wat weer handig is voor het instellen van de DVB-C PC software of alternatieve kabelontvangers.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

Anoniem: 261170 schreef op vrijdag 03 oktober 2008 @ 07:35:
[...]


Ik heb je ook al eerder aangegeven hier dat je de MCE drivers moet installeren.
Nu je dit gedaan hebt, voer het volgende stappenplan maar eens uit. Wellicht lukt het dan wel.
...
succes
Thx :) Als ik thuis ben ga ik dit doorlopen. Dit is iig goed en duidelijk! Ik heb echter geen floppy/fire-dtv, ik zie je dit een aantal keer noemen. Ik heb een Technotrend budget c-1501. Ik weet niet of dit nog wijzigingen met zich meebrengt in jou tuto.

Ik laat wat weten!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 261170

Anoniem: 88208 schreef op vrijdag 03 oktober 2008 @ 09:22:
[...]

Thx :) Als ik thuis ben ga ik dit doorlopen. Dit is iig goed en duidelijk! Ik heb echter geen floppy/fire-dtv, ik zie je dit een aantal keer noemen. Ik heb een Technotrend budget c-1501. Ik weet niet of dit nog wijzigingen met zich meebrengt in jou tuto.

Ik laat wat weten!
Ooops 8)7 fout van mij! Dat heb ik over het hoofd gezien.
Dit stappenplan is alleen gebaseerd op de floppy/fire-dtv.
Maar wellicht werkt het voor jou ook, hou er in ieder geval rekening mee.

Ben benieuwd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

#$%&*^...ik heb MC TV pack 2008 al geinstalleerd. (ik krijg bij "provider kiezen" ook geen terrestiele tv meer, maar digitale tv en Essent digitaal). Ik zie bij software geen mogelijkheid tv pack 2008 te deinstallen...iemand suggestie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Anoniem: 88208 schreef op vrijdag 03 oktober 2008 @ 13:27:
#$%&*^...ik heb MC TV pack 2008 al geinstalleerd. (ik krijg bij "provider kiezen" ook geen terrestiele tv meer, maar digitale tv en Essent digitaal). Ik zie bij software geen mogelijkheid tv pack 2008 te deinstallen...iemand suggestie?
Waarom zou je dat willen zien? Je wilt toch digitale TV ontvangen en dan klopt het signaal aanbod van "digitale TV" en "Essent Digitaal" toch ook bij je TT kaartje?

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

Snap ik. Maar er zijn door die patch toch een hoop dingen veranderd. Zie ook hier:
http://www.degroeneknop.n...616b5f5d0119&topic=4683.0

http://www.windows-mediacenter.nl/index.html?/casema.html

Zo ook wat opties bij de instellingen voor de kanalen enzo...magoed, zien wel :>

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Hmm, uit de screenshots van de DVD menu's bij de eerste link is te zien dat YUV-RGB conversie niet goed word gedaan. De zwarte balken toegevoegd aan de DVD zijn namelijk grijs.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Anoniem: 88208 schreef op vrijdag 03 oktober 2008 @ 15:26:
Snap ik. Maar er zijn door die patch toch een hoop dingen veranderd. Zie ook hier:
http://www.degroeneknop.n...616b5f5d0119&topic=4683.0

http://www.windows-mediacenter.nl/index.html?/casema.html

Zo ook wat opties bij de instellingen voor de kanalen enzo...magoed, zien wel :>
Ik heb het TV pack ook (naar tevredenheid) draaien en heb ook de aanvullende patches geinstalleerd.
Ik heb dit achter elkaar gedraaid;

MediaCenterTVPack_x86.exe
PlayReadyPC_x86.msi
Windows6.0-KB950754-x86.msu
Windows6.0-KB951685-x86.msu

Wat er precies allemaal veranderd weet ik zo niet maar Vista MC is er wat mij betreft zeker niet op achteruit gegaan en er zijn inderdaad aardig wat mogelijkheden bijgekomen.

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

Juist, maar die Kbxx patches willen bij mij niet, ik krijg dan:

Onvoloende opslagruimte beschikbaar om deze opdracht te verwerken.
-Klik ok...
Installation did not complete.

:( Kan hier niks op verzinnen, hd ruimte zat, ram ook genoeg vrij. Wwwwhelp.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The_Doman
  • Registratie: Augustus 2005
  • Nu online
Anoniem: 88208 schreef op vrijdag 03 oktober 2008 @ 09:22:
[...]
Thx :) Als ik thuis ben ga ik dit doorlopen. Dit is iig goed en duidelijk! Ik heb echter geen floppy/fire-dtv, ik zie je dit een aantal keer noemen. Ik heb een Technotrend budget c-1501. Ik weet niet of dit nog wijzigingen met zich meebrengt in jou tuto.
Inderdaad, de installatieprocedure bij een floppy/fire-dtv kan je niet zomaar vergelijken met de Technotrend of andere DVB-S/C kaart.
De floppy/fire DVB kaarten gebruiken speciaal aangepaste MCE drivers om DVB-C/S en CAM via wat truukjes toch te laten funtioneren onder MCE.
TechnoTrend heeft geen speciale MCE driver, alleen standaard BDA drivers zijn beschikbaar.

Het grote probleem is helaas dat MCE weigert te funtioneren met DVB-S/C tuners. :(
DVB-T tuners worden echter wel geaccepteerd.
Om de Technotrend kaarten toch onder MCE te laten functioneren wordt er gebruik gemaakt van een DVB-T emulator.
Hierbij worden de DVB-C/S frequenties voor MCE omgezet naar DVB-T frequenties.

TechnoTrend MCE-Tools: DVB-T Emulator
Afbeeldingslocatie: http://img165.imageshack.us/img165/4637/ttdvbtemulatorkv1.gif

Het tweede probleem wat je tegenkomt is dat MCE ook niet overweg kan met een CI/CAM. :(
Ook hiervoor is een tool bechikbaar van TechnoTrend waarmee onder MCE toch de beveilgde kanalen kunnen worden bekeken.

TechnoTrend MCE-Tools: tt AutoDecoder
Afbeeldingslocatie: http://img525.imageshack.us/img525/7760/ttautodecodersk6.gif

Met de bovenstaande MCE tools functioneren de TechnoTrend DVB-C/S kaarten ook onder MCE/Vista.
Helaas is het configureren en instellen niet echt eenvoudig en zijn er nog wat bugs/beperkingen aanwezig.

Ik zal dit weekend proberen om een wat gedetailleerder stappenplan hiervoor te maken. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

Ok thx. Er worden in mijn MC een 88 kanalen gevonden...allemaal met nummers, 31.620, C60.834 enz enz. Ik heb 2 keer ergens eens beeld gehad, de andere keren geeft hij aan: video niet beschikbaar. EPG werkt ook nog neit omdat ik wsl alle kanalen eerst moet koppelen aan een naam, Nederland 1, 2 enz. Maar 88 keer doen is me nu even wat teveel gevraagd, waarbij komt dat ik meto uitzoeken welk Cxx.xxx bij welke kanaal hoort.
Maar in dat opzicht werkt TV pack 2008 dus wel, ik kan alle kanalen ontvangen en tijdens kanelen zoeken wizard kan ik kiezen tussen digitaal zonder locatie (ofzoiets), Essent digitaal, en nog wat mogelijkheden met analoog die ik dus nog niet geprobeerd heb.
Met Progdvb en TT media center kan ik alles netjes zien, alhoewel ik nog moet uitzoeken welke codecs/decoders/deinterlacing ik moet instellen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 261170

Anoniem: 88208 schreef op vrijdag 03 oktober 2008 @ 21:28:
Ok thx. Er worden in mijn MC een 88 kanalen gevonden...allemaal met nummers, 31.620, C60.834 enz enz. Ik heb 2 keer ergens eens beeld gehad, de andere keren geeft hij aan: video niet beschikbaar. EPG werkt ook nog neit omdat ik wsl alle kanalen eerst moet koppelen aan een naam, Nederland 1, 2 enz. Maar 88 keer doen is me nu even wat teveel gevraagd, waarbij komt dat ik meto uitzoeken welk Cxx.xxx bij welke kanaal hoort.
Maar in dat opzicht werkt TV pack 2008 dus wel, ik kan alle kanalen ontvangen en tijdens kanelen zoeken wizard kan ik kiezen tussen digitaal zonder locatie (ofzoiets), Essent digitaal, en nog wat mogelijkheden met analoog die ik dus nog niet geprobeerd heb.
Met Progdvb en TT media center kan ik alles netjes zien, alhoewel ik nog moet uitzoeken welke codecs/decoders/deinterlacing ik moet instellen.
Even een vraag over dat TV pack. Is dat beschikbaar in de nederlandse taal? Aangezien ik Vista NL heb draaien en dus ook media center in het nederlands. Denk als ik er eens engelstalig TV Pack bij installeer dat tot veel problemen zal leiden...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Anoniem: 261170 schreef op zaterdag 04 oktober 2008 @ 14:10:
[...]


Even een vraag over dat TV pack. Is dat beschikbaar in de nederlandse taal? Aangezien ik Vista NL heb draaien en dus ook media center in het nederlands. Denk als ik er eens engelstalig TV Pack bij installeer dat tot veel problemen zal leiden...
Ik gebruik ook Vista (32B) NL en ben geen language problemen tegengekomen.

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ArChie
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
Vandaag heeft Slamdance mij een Transport Stream capture file van de netwerk frequentie bij Stichting Kabelnet Veendam toegezonden. Zie de volgende linkt voor het netwerk overzicht:
http://www.sat4all.com/fo...ubb=download&Number=48650

Slamdance heeft de Transport Stream capture file gemaakt met behulp van een FloppyDTV ontvanger voor de PC met behulp van de BDA drivers en de Twinhan Transport Stream Capture tool. In tegenstelling tot wat ik eerder aangaf blijkt het dus toch mogelijk te zijn om bruikbare Transport Stream capture files te maken met een FloppyDTV of FireDTV PC-TV ontvanger. Mogelijk zijn er mensen in één van de volgende kabelgebieden met een FloppyDTV/FireDTV die nu ook een Transport Stream capture file zouden kunnen maken:
  • Hilvarenbeek (netwerk ID: 4458, netwerk frequentie: 404 MHz)
  • Stichting Kabeltelevisie Brabant Gelderland (netwerk ID: 7524, netwerk frequentie: 308 MHz)
  • Rekam (netwerk ID: 777, netwerk frequentie: 163 MHz)
  • Kabel Noord (netwerk ID: 9101, netwerk frequentie: 242 MHz)
  • Stichting Kabeltelevisie Krimpen aan den IJssel, Stichting CAI Hendrik Ido Ambacht en Gemeente Albrandswaard (netwerk ID: 2000, netwerk frequentie: 325 MHz)
  • Edam-Volendam (netwerk ID: 1130, netwerk frequentie: 442 MHz)
  • Kabeltex (netwerk ID: 1791, netwerk frequentie: 284 MHz)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • curry684
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 19-04 17:07

curry684

left part of the evil twins

Anoniem: 261170 schreef op zaterdag 04 oktober 2008 @ 14:10:
[...]

Even een vraag over dat TV pack. Is dat beschikbaar in de nederlandse taal? Aangezien ik Vista NL heb draaien en dus ook media center in het nederlands. Denk als ik er eens engelstalig TV Pack bij installeer dat tot veel problemen zal leiden...
Het is een internationalized update, alle locales zitten er dus in.

[ Voor 3% gewijzigd door curry684 op 06-10-2008 01:07 ]

Professionele website nodig?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Candymirror
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 17:01
Da_Teach schreef op vrijdag 26 september 2008 @ 16:17:
[...]
Ik heb nu twee Linux media centers draaien (MythTV), 1 met een enkele DVB-C tuner en 1 met twee DVB-C tuners. Alle tuners zijn van Technotrend (C-1501). Als je een Linux MCE neer wilt zetten moet ik gelijk ook deze kaart afraden! Op het moment zijn er driver issues waardoor de kaart niet op 388Mhz kan locken (NED1,2,3).
Oops 8)7 ik heb er net een besteld ter vervanging van mijn 2de hands KNC-one TVstation plus die onder linux ook niet goed werkt met ned1,2,3 enz. Ik vermoede hier echter een brakke kaart (ik heb hem 2dehands gekocht en je weet maar nooit) Ik zit trouwens in regio 9700 waar NED1,2 en 3 in boeket 10 zitten op 618Mhz. Bij mij is hetprobleem echter wat vreemder. Op in Intel 32 machine kan ik 618Mhz gewoon scannen en vind ik onder linux de kanalen. Ik kan vervolgens ook deze kanalen tunen alleen is het ontvangst dan enorm slecht (heel erg blokkerig)
Het zelfde kaartje op een van mijn twee amd 64bit machine's met overegens zelfde 32bit versie van Ubuntu vindt helemaal geen kanalen op 618Mhz. Overigens zijn er nog een paar transponders die niet (of niet goed) werken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

Hm, mooi kut dit. Ik heb sinds gister MediaPortal aan het draaien gekregen, maar na enkele minuten na de installatie en het bekijken van wat zenders krijgt ik nu steeds een foutmelding, ook bij andere programma's:

Als ik ProgDVB opstart: Run DVB graph error.... Device not started. -> geen beeld
Als ik TT Media center start: CI-module icoontje blijft roze knipperen... -> geen beeld
Als ik in MediaPortal een zender aanklik: TV - nederland 1 : unable to start timeshiftinging. Unable to start graph. -> geen beeld

Whats goin on peeps? :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sa1
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22-04 19:31
Anoniem: 88208 schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 10:52:
Hm, mooi kut dit. Ik heb sinds gister MediaPortal aan het draaien gekregen, maar na enkele minuten na de installatie en het bekijken van wat zenders krijgt ik nu steeds een foutmelding, ook bij andere programma's:

Als ik ProgDVB opstart: Run DVB graph error.... Device not started. -> geen beeld
Als ik TT Media center start: CI-module icoontje blijft roze knipperen... -> geen beeld
Als ik in MediaPortal een zender aanklik: TV - nederland 1 : unable to start timeshiftinging. Unable to start graph. -> geen beeld

Whats goin on peeps? :?
* Sa1 pakt z'n glazen bol en ... uhh denk dat je device niet werkt

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Beuzelarij
  • Registratie: December 2004
  • Niet online
Candymirror schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 10:52:
Oops 8)7 ik heb er net een besteld ter vervanging van mijn 2de hands KNC-one TVstation plus die onder linux ook niet goed werkt met ned1,2,3 enz. Ik vermoede hier echter een brakke kaart (ik heb hem 2dehands gekocht en je weet maar nooit) Ik zit trouwens in regio 9700 waar NED1,2 en 3 in boeket 10 zitten op 618Mhz. Bij mij is hetprobleem echter wat vreemder. Op in Intel 32 machine kan ik 618Mhz gewoon scannen en vind ik onder linux de kanalen. Ik kan vervolgens ook deze kanalen tunen alleen is het ontvangst dan enorm slecht (heel erg blokkerig)
Het zelfde kaartje op een van mijn twee amd 64bit machine's met overegens zelfde 32bit versie van Ubuntu vindt helemaal geen kanalen op 618Mhz. Overigens zijn er nog een paar transponders die niet (of niet goed) werken.
Ik heb begrepen dat die TechnoTrend kaarten soms wat moeilijkheden hebben met hogere bitrates. NED 1t/m3 hebben doorgaans een hogere bitrate dan de meeste andere zenders, dat zou een en ander kunnen verklaren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eXisTa
  • Registratie: April 2006
  • Niet online
Wie heeft er al een DVB-C (Ziggo) signaal werkend op zijn of haar Vista Media Center + TV Pack (6.1 Fiji).
Ik wil graag de zo goedkoop mogelijke oplossing, floppydtv is niet meer noodzakelijk sinds TV Pack (6.1 Fiji) DVB-C officieel ondersteunt: Wikipedia: Windows Fiji

Welke kaart adviseren jullie en zijn er nu echt geen alternatieven voor de megadure alphacrypt?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sa1
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22-04 19:31
eXisTa schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 12:09:
Wie heeft er al een DVB-C (Ziggo) signaal werkend op zijn of haar Vista Media Center + TV Pack (6.1 Fiji).
Ik wil graag de zo goedkoop mogelijke oplossing, floppydtv is niet meer noodzakelijk sinds TV Pack (6.1 Fiji) DVB-C officieel ondersteunt: Wikipedia: Windows Fiji

Welke kaart adviseren jullie en zijn er nu echt geen alternatieven voor de megadure alphacrypt?
gek, overal waar ik lees zie je andere dingen over dat TV pack. Zo zegt de ene bron dat dvb-c en de rest wel wordt ondersteund, andere bron zegt dat alleen dvb-s wordt ondersteund en bijv ook niet s2. HD kanalen worden nog steeds niet odnersteudn.. ben benieuwd wat nu werkelijk waar is. Die TV pack is er toch ook al? kan iemand wat bevestigen / ontkennen? heb zelf geen vista draaien.

wat bedoel je met floppydtv is niet meer noodzakelijk? een tuner is altijd nodig en floppydtv is een tuner. Alphacrypt zal je altijd nodig hebben aangezien de smartcard ook ergens in moet en ook gedecodeerd moet worden. Weet dus niet precies wat je nu wilt.

[ Voor 12% gewijzigd door Sa1 op 06-10-2008 12:13 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The_Doman
  • Registratie: Augustus 2005
  • Nu online
Beuzelarij schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 11:03:
[...]
Ik heb begrepen dat die TechnoTrend kaarten soms wat moeilijkheden hebben met hogere bitrates. NED 1t/m3 hebben doorgaans een hogere bitrate dan de meeste andere zenders, dat zou een en ander kunnen verklaren.
Zelf ben ik deze problemen niet tegengekomen bij de TechnoTrend ontvangers.
De publieken/commercielen met hoge bitrates en HD zenders zoals Eurosport HD doen het hier prima, zowel met USB als PCI. (XP/ProgDVB)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
Alphacrypt zal je altijd nodig hebben aangezien de smartcard ook ergens in moet en ook gedecodeerd moet worden. Weet dus niet precies wat je nu wilt.
Softcam met cardreader is ook een optie, maar wel een stuk lastiger.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eXisTa
  • Registratie: April 2006
  • Niet online
FloppyDTV emuleert DVB-C via DVB-T zodat Media Center het gewoon herkend, met de TV Pack schijnt dat niet meer nodig te zijn en kun je "in principe" alle DVB-C tuners gebruiken mits ze netjes de BDA drivers hebben.

Ik zat zelf te denken aan de TechnoTrend 1501, iemand ervaring mee?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

eXisTa schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 13:01:
FloppyDTV emuleert DVB-C via DVB-T zodat Media Center het gewoon herkend, met de TV Pack schijnt dat niet meer nodig te zijn en kun je "in principe" alle DVB-C tuners gebruiken mits ze netjes de BDA drivers hebben.

Ik zat zelf te denken aan de TechnoTrend 1501, iemand ervaring mee?
Maar, los van de hierboven vermelde softcam en cardreader "oplossing", zul je nog steeds een Common Interface en Alphacrypt nodig hebben voor gecodeerde (Ziggo) zenders. Daarnaast mag je, voor gebruik onder MCE, volgens mij nog steeds géén BDA drivers gebruiken.

En over je vraag m.b.t. de ervaringen met de TT kaart......, wellicht toch even terugbladeren in dit en de voorgaande topics.

[ Voor 15% gewijzigd door hardware-lover op 06-10-2008 13:43 ]

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eXisTa
  • Registratie: April 2006
  • Niet online
Eens kijken dus als ik de TechnoTrend 1501 +CI neem en een CAM Module dan ben ik er?
Alphacrypt heeft een hele lading ondersteunde coderingen terwijl ik alleen IRDETO2 nodig heb, is er geen alternatief?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

eXisTa schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 13:43:
Eens kijken dus als ik de TechnoTrend 1501 +CI neem en een CAM Module dan ben ik er?
Alphacrypt heeft een hele lading ondersteunde coderingen terwijl ik alleen IRDETO2 nodig heb, is er geen alternatief?
Zie de toegevoegde tekst in mijn vorige reactie ;)

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
eXisTa schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 13:43:
Alphacrypt heeft een hele lading ondersteunde coderingen terwijl ik alleen IRDETO2 nodig heb, is er geen alternatief?
Nee, niet in de vorm van een hardware CAM. Staat toch vrij duidelijk in de startpost.

[ Voor 8% gewijzigd door Klaus_1250 op 06-10-2008 13:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The_Doman
  • Registratie: Augustus 2005
  • Nu online
hardware-lover schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 13:39:
[...]Daarnaast mag je, voor gebruik onder MCE, volgens mij nog steeds géén BDA drivers gebruiken.
MCE werkt toch juist alleen met BDA drivers?
Het probleem is alleen dat MCE gewoon niet met alle types tuners wil samenwerken.

Ik heb hier bijvoorbeeld de TechnoTrend 3650CI USB waarin zowel een DVB-C als DVB-T tuner aanwezig is.
Hiervoor zijn ook alleen BDA drivers beschikbaar.
Onder XP-MCE is standaard dan alleen de DVB-T tuner zichtbaar.
Om de DVB-C tuner ook in MCE te laten functioneren moet er een soort van DVB-T emulatie gebruikt worden.

Hoe het nu allemaal precies zit met Vista/MCE heb ik zelf nog niet kunnen testen..

[ Voor 12% gewijzigd door The_Doman op 06-10-2008 15:27 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • [RNMC] Viper
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 12:23

[RNMC] Viper

📱13mini ⌚️8 💻14" M1

Ik heb mijn firedtv met bda op tv-pack geprobeerd, maar kon geen zenders ontvangen. Wellicht ben ik iets vergeten of iets verkeerd gedaan. Ik heb er in ieder geval nog geen positieve ervaring mee.

He who controls the past, commands the future. He who commands the future, conquers the past.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

The_Doman schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 15:21:
[...]

MCE werkt toch juist alleen met BDA drivers?
Bij gebruik van Floppy/Fire DTV;

TV kijken/opnemen binnen MCE, geen BDA
TV kijken/opnemen buiten MCE, wel BDA

(ik val in herhaling)

[ Voor 6% gewijzigd door hardware-lover op 06-10-2008 17:44 ]

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mentalist
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 21:32
Candymirror schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 10:52:
[...]

Oops 8)7 ik heb er net een besteld ter vervanging van mijn 2de hands KNC-one TVstation plus die onder linux ook niet goed werkt met ned1,2,3 enz. Ik vermoede hier echter een brakke kaart (ik heb hem 2dehands gekocht en je weet maar nooit) Ik zit trouwens in regio 9700 waar NED1,2 en 3 in boeket 10 zitten op 618Mhz. Bij mij is hetprobleem echter wat vreemder. Op in Intel 32 machine kan ik 618Mhz gewoon scannen en vind ik onder linux de kanalen. Ik kan vervolgens ook deze kanalen tunen alleen is het ontvangst dan enorm slecht (heel erg blokkerig)
Het zelfde kaartje op een van mijn twee amd 64bit machine's met overegens zelfde 32bit versie van Ubuntu vindt helemaal geen kanalen op 618Mhz. Overigens zijn er nog een paar transponders die niet (of niet goed) werken.
Probeer eens een ander PCI slot.

Verstuurd vanaf mijn Computer®


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Slux
  • Registratie: December 2002
  • Niet online
eXisTa schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 12:09:
Wie heeft er al een DVB-C (Ziggo) signaal werkend op zijn of haar Vista Media Center + TV Pack (6.1 Fiji).
Ik wil graag de zo goedkoop mogelijke oplossing, floppydtv is niet meer noodzakelijk sinds TV Pack (6.1 Fiji) DVB-C officieel ondersteunt: Wikipedia: Windows Fiji

Welke kaart adviseren jullie en zijn er nu echt geen alternatieven voor de megadure alphacrypt?
Ik heb het werkend wel met firedtv.
het werkt super, teletekst, makkelijker sorteren, HD zender, ik heb alleen nog bezig met de H.264 zenders en de gehackte DLL. op 1 of ander manier kan ik ze niet vinden bij ziggo, misschien andere freq in transponder lijst ...

heb echt alles geprobeerd ook mediaportal maar qua gemak en stabiliteit is firedtv met vista mce echt het best voor mij en vooral gebruiksvriendelijk, iedereen die ff met me media center speelt is meteen verkocht en snappen het helemaal, alleen de prijs is aan de hoge kant met 2 tuners

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 88208

markmg schreef op dinsdag 07 oktober 2008 @ 07:38:
[...]

Ik heb het werkend wel met firedtv.
het werkt super, teletekst, makkelijker sorteren, HD zender, ik heb alleen nog bezig met de H.264 zenders en de gehackte DLL. op 1 of ander manier kan ik ze niet vinden bij ziggo, misschien andere freq in transponder lijst ...

heb echt alles geprobeerd ook mediaportal maar qua gemak en stabiliteit is firedtv met vista mce echt het best voor mij en vooral gebruiksvriendelijk, iedereen die ff met me media center speelt is meteen verkocht en snappen het helemaal, alleen de prijs is aan de hoge kant met 2 tuners
Nu hoeft 2 tuners ook weer niet, dus hoge prijs is niet perse nodig. Verder werkt mijn Technotrend 5101 weer netjes met Progdvb en TT media center. Echter Vista MC wil niet... Hoe heb jij het bij jou werkend gekregen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Slux
  • Registratie: December 2002
  • Niet online
Anoniem: 88208 schreef op dinsdag 07 oktober 2008 @ 09:08:
[...]


Nu hoeft 2 tuners ook weer niet, dus hoge prijs is niet perse nodig. Verder werkt mijn Technotrend 5101 weer netjes met Progdvb en TT media center. Echter Vista MC wil niet... Hoe heb jij het bij jou werkend gekregen?
Clean install van vista en sp1 daarna fiji met de bijgeleverde patches dan de beta drivers van digital-everywhere.

media center opgestart en zenders laten zoeken meer niet .. discovery hd staat er ook tussen alleen de H.264 kanalen nog niet

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nielson
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 23:09
eXisTa schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 12:09:
Wie heeft er al een DVB-C (Ziggo) signaal werkend op zijn of haar Vista Media Center + TV Pack (6.1 Fiji).
Ik wil graag de zo goedkoop mogelijke oplossing, floppydtv is niet meer noodzakelijk sinds TV Pack (6.1 Fiji) DVB-C officieel ondersteunt: Wikipedia: Windows Fiji

Welke kaart adviseren jullie en zijn er nu echt geen alternatieven voor de megadure alphacrypt?
Dat wikipedia artikel is totaal niet up to date. Hier staat veel meer info. Maar geen H.264 ondersteuning (meer) en geen DVB-C, dus voor kabel schiet je niet zoveel op met deze update.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Slux
  • Registratie: December 2002
  • Niet online
Nielson schreef op dinsdag 07 oktober 2008 @ 09:41:
[...]
Dat wikipedia artikel is totaal niet up to date. Hier staat veel meer info. Maar geen H.264 ondersteuning (meer) en geen DVB-C, dus voor kabel schiet je niet zoveel op met deze update.
wel H.264 ondersteuning met dank aan de greenbutton.

klik hier voor meer info

[ Voor 10% gewijzigd door Slux op 07-10-2008 09:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Candymirror
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 17:01
W3ird_N3rd schreef op maandag 06 oktober 2008 @ 17:53:
[...]

Probeer eens een ander PCI slot.
Ik heb op m'n asus m2a vm hdmi of m'n asus m2n-vm hdmi maar 2 pci sloten. Beide pci sloten geprobeert op beide planken. Beide zonder resultaat. Ik kan overigens in de definitieve opstelling maar 1 pci slot gebruiken daar ik een Mozart sx kast gebruik met een reiser waarvan het onderste slot niet gebruikt kan worden.

Maar dit terzijde, beide sloten getest zonder resultaat

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klaus_1250
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22-04 20:45
@Candymirror: Wat doet de kaart wel? Kan je wel op sommige frequenties tunen?
Pagina: 1 2 ... 10 Laatste

Dit topic is gesloten.