Toon posts:

[NEC ND-2500/2510] media compatibiliteit Deel 2

Pagina: 1 2 3 ... 6 Laatste
Acties:
  • 2.231 views sinds 30-01-2008

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Deel 3 van dit topic vind je hier:
[rml][ NEC ND-2500/2510] media compatibiliteit Deel 3[/rml]

Wat is het doel van dit topic?
In het ervaringen topic voor de NEC ND-2500 ging het steeds meer over mediacompatibiliteit in plaats van ervaringen met de DVD brander in hardware-/softwaretechnische zin, wat niet helemaal de bedoeling is. Vandaar dit aparte topic over mediacompatibiliteit. Voor andere ervaringen met de NEC ND-2500 en/of ND-2510 moet je dus hier niet zijn. Ook niet voor compatibiliteit met bepaalde media en andere drives. Daar hebben wij namelijk niks aan, want dat wil niet altijd zeggen dat het dan op onze NEC ND-2500/2510 net zo goed of slecht werkt. Je kunt daarvoor terecht in diverse andere topics.

De bedoeling is om hier een lijst te krijgen met zoveel mogelijk soorten media en hoe die zich gedragen op de NEC ND-2500/2510. Zowel goede als slechte ervaringen met deze media en de drive, zodat er een zo compleet mogelijk overzicht komt van wat we wel zouden kunnen kopen en wat we beter kunnen vermijden. Ik probeer de lijsten zo goed mogelijk bij te houden aan de hand van posts die hier gedaan worden.

Wat willen we dan weten?
Als je een bepaald medium gebruikt op je NEC ND-2500 of ND-2510 is het volgende handig om van je te horen te krijgen:
• Om welk medium het precies gaat. Dus merk, type (DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, CD-R, CD-RW), welke maximale snelheid erop aangegeven staat en hoeveel er op kan (dit zal in de meeste gevallen 4.7Gb zijn, maar er zijn ook kleinere DVD's, bijvoorbeeld 2.4Gb en CD-R(W)'s in verschillende groottes). En om het helemaal duidelijk te maken graag de media code (dye code) er bij als dat kan. Die kun je bijvoorbeeld uitlezen met: DVD Info Pro (klik om te downloaden). Met Nero CD-DVD Speed kan het ook.
• Welke snelheid je er mee haalt. Haal je de volle aangegeven snelheid? Of minder? Of juist meer?
• Of je er tevreden mee bent. Gaan ze altijd goed of heb je veel uitval? Let op: Het gaat er hierbij vooral om of ze goed branden en terug te lezen zijn op dezelfde drive. Als ze ergens anders niet op werken heb je het over de mediacompatibiliteit van die drive! Voor nog betere waardering kun je met Nero CD-DVD Speed of DVD Info Pro een transfer test doen, om te kijken hoe stabiel het terug te lezen is. Dit zegt al wat over de kwaliteit, maar nog niet alles. Voor de gelukkigen met een Lite-On drive is er ook nog KProbe, waarmee PI en PIF (PO) waarden te bepalen zijn. Dit zegt stukken meer. Verder schijnen Lite-On branders beter te lezen dan Lite-On dvd-rom drives. Plaatjes van de resultaten mogen wat mij betreft (vaak haal ik daar ook makkelijk de info over drive en (Edit: er zijn ook 2510's met Herrie's 1.07V2b5+ die als 2500 door het leven gaan) firmware en dergelijke uit), maar hou a.u.b. rekening met de layout en zorg dus dat je plaatje niet te breed is!
• Steeds vaker blijkt het uit te maken welke versie Nero of welke firmware je gebruikt. Ik vraag steeds meer van jullie, maar probeer dat er eventueel ook nog erbij te vermelden.
Toevoeging: Er posten tegenwoordig ook mensen met een NEC 2510. Als het dus niet teveel gevraagd is graag ook even melden om welke drive het precies gaat. Wie weet vinden we ooit verschillen.

Wat willen we vooral NIET weten?
• Dat je zojuist een bestelling van het een of het ander hebt gedaan. Dat is heel leuk, maar aan dat soort informatie heeft verder niemand wat, behalve jijzelf.
• Voor hoeveel je ze gekocht hebt. Daarvoor kan iedereen terecht in de CD & DVD (re)writable media categorie van de Pricewatch.
• Zoals al eerder gezegd willen we hier geen andere ervaringen dan over media en de NEC ND-2500/2510. Voor andere ervaringen met deze 8x DVD brander kun je terecht in het diverse andere topics (zie lijstje onderaan).

Verder gelden natuurlijk alle regels die voor elk topic gelden en in dit geval met name: Belangrijk: wijziging beleid t.o.v. "Grote topics"

"Template"
Op verzoek een template die iedereen zou kunnen gebruiken om het overzichtelijk te houden.

Merk:
Type:
Speed (certified speed):
Max speed:
Mediacode:
Drive:
Firmware:
Burnsoftware:

Voorbeeld
Merk: Traxdata
Type: DVD+R9
Speed (certified speed): 2.4x
Max speed: 2.4x
Mediacode: RITEK D01
Drive: NEC ND-2510
Firmware: 2.16
Burnsoftware: Nero 6.3.1.7

Conclusies:
• Mediacode zegt lang niet alles. Ze staan er in de lijst bij om een beetje houvast te bieden, maar staar je er niet op blind!
• Ooit was Nero het programma om te branden, maar heeft tegenwoordig veel bugs. Herrie heeft in diverse topics de volgende programmas geadviseerd: RecordNow Max, CopyToDVD en DVDDecrypter. Doe er je voordeel mee.

Gerelateerde topics
[NEC ND-2500/2510] media compatibiliteit
[NEC ND-2500] Ervaringen (was "NEC ND 2500 Dvd 8x brander")
[rml][ NEC ND-2500] Ervaringen deel 2[/rml]
dvd+rw leeg na branden data
NEC 2500a werkt niet goed
[NEC 2500A] Booktype firmware (beta 5)
[NEC 2500A] Bitsetting firmware 1.07 Beta 7-9
[rml][ Ervaringen] NEC ND-2510 Dual Layer brander[/rml]
[rml][ NEC 2500A] 1.07v2 Dual Layer Bitsetting Beta 5[/rml]
nec 2500A Stopt halverwege met branden
[rml][ NEC ND-2510A] Nero wil geen DVD-R branden[/rml]
Nec 2510 VideoDVD 4x branden ipv 8x
[rml][ Media compatibiliteit] NEC ND 3500[/rml]

En je kunt ook hier terecht: http://faq.tweakers.net/DVD/

Gerelateerde links
Conrexx (Ritek Europe - Arita, Ridat, Traxdata) = http://www.conrexx.com/
MCC xxx = http://www.mcmedia.co.jp/
TYG01 = http://www.yuden.co.jp/
MXL xxx = http://www.maxell.co.jp/
TTG01 = http://www.tdk.co.jp/tjbba01/
RICOHJPNR01 = http://www.ricoh.co.jp/
PVCR001002 = http://www.pioneer.co.jp/

De lijst
Deze lijst is in 3 delen verdeeld: DVD DL, DVD SL en CD media. Verdeeld over 3 posts, want bij het vorige topic ontbrak het al gauw aan ruimte.
De lijst is in eerste instantie gebaseerd op de "Recommended DVD/CD Media ND-2500 and ND-2100 Dec. 2003" van NEC (klik om de PDF te bekijken/downloaden). Daar heb ik zelf al de ervaringen uit de lopende topics en deze in verwerkt.
Update: Er is een nieuwere lijst voor de 1.07 firmware. Deze is te vinden via: Recommended DVD Media ND-25x0 (FW 1.07) and ND-21x0

Legenda
D.m.v. kleuren wordt aangegeven welk medium goed, twijfelachtig of slecht is bevonden:
GroenGoed
OranjeTwijfelachtig/lage snelheid/soms uitval
RoodSlecht/veel uitval/niet te branden
OverigUit de lijst van NEC/nog niet bevestigd
*Lijkt sterk afhankelijk van een recente firmware en/of versie Nero of zelfs de batch
**Nog niet op een hogere snelheid getest
***Lees vooral de comment (view message: http://gathering.tweakers.net/global/templates/got/images/icons/view.gif) voor meer info
****Nog onbekend waar het aan ligt dat de een er een hogere snelheid mee haalt dan de ander. Aan de firmware/versie van Nero lijkt het niet te liggen.
*****Slechte PI/PO


Aangezien de tabellen zo'n beetje heel de breedte van de layout gebruiken, is er weinig plaats voor extra info. Er staat wel extra info in de comments (gebruik view message: http://gathering.tweakers.net/global/templates/got/images/icons/view.gif), namelijk van wie de gegevens afkomstig zijn.

En als er geen grootte bij staat, mag je er vanuit gaan dat het om een standaard grootte gaat. Overige dingen die niet ingevuld zijn of waar een vraagteken staat, zijn nog niet bekend.

Let op: deze lijst geeft je uiteraard geen garantie dat aangegeven media ook bij jou goed werken. Het is puur bedoeld als hulpmiddel.

Heb je wat toe te voegen, of een andere ervaring met een bepaald medium dan hier staat, laat het dan even weten en ik probeer het z.s.m. aan te passen. Namens de andere NEC ND-2500 & ND-2510 gebruikers alvast bedankt! _/-\o_

Update status: t/m 7 november

DVD Dual Layer media
MerkTypeMediacodeSpeedAdviesMax.Uitval
Mitsubishi ChemicalDVD+R9 2.4x 2.4x
PhilipsDVD+R9MKM0012.4x 2.4x
TraxdataDVD+R9RITEK D012.4x 2.4x
VerbatimDVD+R9MKM 0012.4x 2.4x


DVD Single Layer media
MerkTypeMediacodeSpeedAdviesMax.Uitval
<merkloos>DVD+RMEDIA ID0014x2.4x
<merkloos> Professional unbedruckt / no logo DVD+RRICOHJPNR018x6x
<merkloos> B-Grade onbedrukt nierle.deDVD-RAN314x6x
<merkloos> "First Quality"DVD-RPRINCO4x8x
<merkloos> "Optical Storage Version 2.0 -R General Recordable"DVD-R2x2xstotter
<merkloos> "Premium A Grade" (rood)DVD-RRitek G044x4x
Acer (Daxon)DVD+R2.4x2.4x2.4x
Acro CircleDVD+ROPTODISCR044x4x
AritaDVD+RRICOHJPNR014x6x/8x***
AritaDVD-RRITEKG031x2x
AritaDVD-RRitek G044x4x******
AritaDVD-RRITEKG058x8x
BeALL (wit, printable)DVD+RBeAll000P404x4x*****
BeALLDVD-RBeALL G400014x4x
BudgetDVD-RTYG021-8x4x**Slecht
Bulkpaq oranjeDVD-RPRINCO4x4x
BulkpaqDVD+R4x2.4x
Burn Me!DVD+ROPTODISCOR44x4x
CMCDVD+R2.4x2.4x2.4x
CM (CMC)DVD+RWCMC MAG W012.4x2.4x
CommodoreDVD-RVDSPMSAB 014x4x
DatasafeDVD-RRITEKG044x4x
DatawriteDVD+RRICOHJPNR002.4x2.4x
DatawriteDVD-RINFOSMART014x4x
DatawriteDVD-Rritekg044x4x
DatawriteDVD-RPRINCO4x4x
EggyDVD-RLEADDATA014x2x4xerrors op 4x***
FujiDVD+RRICOHJPNR014x6x
FujiDVD-RRITEKG031x2x
FujiDVD-RProdiscS034x4x
FujiDVD-R4x4x6x
FujiDVD-RTYG014x8x
FujiDVD-R8x8x8x
FujifilmDVD-RTAITOYUDEN2x2x
FujifilmDVD-RWMCC 01RW11n92.4x2.4x
FortisDVD+ROPTODISCOR44x4x
HEMADVD+RWSENTINELW012.4x2.4x
ImationDVD+RRICOHJPNR014x6x/8x***
InfinitiDVD-RSony04D14x4x
InfotechDVD-RYi Jhan 0014x4x4x
IntensoDVD+RDDDessauV102.4x
IntensoDVD+ROPTODISCOR41-4x4x
IntensoDVD+RMCC024x8x***
IntensoDVD-R
IntensoDVD-RProdiscS031-4x4x
JVCDVD-RW1x1x1x
JVCDVD-RW2x2x2x
JCVDVD-RW4x4x4x
LeaddataDVD-RLeaddata014x4x
MAMDVD+ROPTODISCOR44x4x ***
MAM MitsuiDVD-R4x2x
MAM (Mitsui)DVD-RMCI4XG014x4x/2x****
MaxellDVD+RRICOHJPNR002.4x4x
MaxellDVD+RRICOHJPNR011-4x6x
MaxellDVD+RMCI4XG014x4x
MaxellDVD+RYUDEN000 T01 1-4x8x
MaxellDVD+R4x4x8x
MaxellDVD+R8x8x8x
MaxellDVD+RWPHILIPS 0414x4x
MaxellDVD-R4x4x4x
MaxellDVD-RMXL RG012x4x
MaxellDVD-R ver.2.0MXL RG024x4x
MaxellDVD-R ver.2.0TYG011-4x8x
MediancaDVD-ROPTODISCR0041-4x4x
MedionDVD+ROPTODISCOR44x4x
MedionDVD+RNANYARJB4x4x
MemorexDVD+RMBIPG101R034x4x****
MemorexDVD+RCMC MAG F014x4x
MemorexDVD+RRICOHJPNR014x8x*
MemorexDVD+RCMC MAG E011-8x8x
MemorexDVD+RW?1-4x
MemorexDVD-RCMC MAG AE18x8x
MMOREDVD-RMCC 01RG201-4x8x
MMOREDVD+R?MBIPG101R034x4x?

[Voor 255% gewijzigd door Tycoontje op 07-11-2004 15:37]


  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
DVD Single Layer media (Vervolg)
MerkTypeMediacodeSpeedAdviesMax.Uitval
NashuaDVD+R?
NashuaDVD+RMPOMEDIA0404x4x
NashuaDVD+RDATATRAK0012.4x2.4x
NashuaDVD+RWPHILIPS 0102.4x2.4x
NashuaDVD-RMCIG012x3/4?
OctronDVD+RRITEK R024x2.4x***
OptodiscDVD+ROPTODISCOP12.4x2.4x
OptodiscDVD-RW 8cmOPTODISCW0022.x2.x
PanasonicDVD-R2x2x2x
PanasonicDVD-R4x4x4x
PhilipsDVD+RRICOHJPNR001-2.4x2.4x
PhilipsDVD+RRICOHJPN-R01-021-4x6x
PhilipsDVD+RRICOHJPNR011-4x6x*
PhilipsDVD+RCMC MAG F014x4x
PhilipsDVD+RPHILIPS-C08-008x8x
PhilipsDVD+RRICOHJPNR028x8x
PhilipsDVD+RCMC MAG E018x1x********
PhilipsDVD+R8x8x8x
PhilipsDVD+RWPHILIPS 0012.4x2.4x2.4x
PhilipsDVD+RWRICOHJPN W111-4x4x
PhilipsDVD+RWPHILIPS 0411-4x4x
PhilipsDVD+RW4x4x4x
Pioneer (PVC)DVD-R2x4x4x
Pioneer (PVC)DVD-RW1x1x1x
Pioneer (PVC)DVD-RW2x2x2x
PlatinumDVD+RRICOHJPNR014x8x**
PlatinumDVD+RRITEK R024x4x4x
PlatinumDVD+RRICOHJPN R028x***8x
PlatinumDVD+RCMC MAGE018x8x
PlatinumDVD-RRITEKG058x8x
PlextorDVD+RYUDEN000 T014x4x/8x***
PremeonDVD+RRITEK R038x8x
PrimeonDVD+RMEDIA ID0014x2.4x
PrimeonDVD+RWRICOHJPN W012.4x2.4x
PrimeonDVD-RVDSPMSAB 014x4x
PrincoDVD-R?1x
PrincoDVD-RPRINCO1x1x1x"slecht"
PrincoDVD-RPRINCO1-4x4x"slecht"
PrincoDVD-RPRINCO4x4x"slecht"
PrincoDVD-RWPRINCO1-2x1x2/4
Prodisc (printable)DVD-Rprodiscg022x
Prodye VideoDVD+RPOMSC0010024x2.4x/8x***
Prodye Video GoudDVD-RPOMS3A8x4x
Proffesional onbedruktDVD+RPOMSC0010021-4x2.4x
PVCDVD-R4x4x8x
RAMmedi@DVD+R0014x2.4x
Real eigen merkDVD-R4x4x
RicohDVD+R4x4x4x
RicohDVD+R R0004x4x6x
RicohDVD+RRICOHJPNR014x6x
RicohDVD+R8x8x8x
RicohDVD+RW2.4x2.4x2.4x
RicohDVD+RW4x4x4x
RitekDVD-R L194x4x4x
SamsungDVD+RBeAll000 P404x4x/8x********
SamsungDVD+RYUDEN000T014x8x
SamsungDVD-RBeAll G400014x4x/8x***
SentinelDVD+RRICOHJPN R014x4x
SentinelDVD+RWSENTINELW4x2.4x
SentinelDVD-RSKC Co, Ltd4x4x
SkyDVD+RPOMSA001-0R-0004x2.4x
SKSDVD+RRITEK R038x4x/8x***
SKSDVD-RVANGUARD4x4x
SonyDVD+RMCC 0024x4x
SonyDVD+R4x4x4x
SonyDVD+R8x8x8x
SonyDVD+RSONY D111-8x8x
SonyDVD+RW2.4x2.4x2.4x
SonyDVD+RW4x4x4x
SonyDVD-R2x2x2x
SonyDVD-RSony04D14x4x
SonyDVD-R8x8x8x
SonyDVD-RW1x1x1x
SupermediaDVD+R0014x2.4x/6x***
SupermediaDVD-RAN314x4x
Taiyo YudenDVD+R2.4x4x8x
Taiyo YudenDVD+R4x4x8x
Taiyo YudenDVD+R8x8x8x
Taiyo YudenDVD-R2x2x2x
Taiyo YudenDVD-R4x4x8x
Taiyo YudenDVD-R8x8x8x
TDKDVD+R4x4x8x
TDKDVD+RRICOHJPNR014x6x/8x***
TDKDVD+R8x8x8x
TDKDVD-R2x2x2x
TDKDVD-R4x4x4x
TDKDVD-RW1x1x1x
TDKDVD+RWRICOHJPNW111-4x4x
TDKDVD-RTTG01?8x
TDKDVD-RWTDK502sakuM31-2x2x**
That's WriteDVD+RRICOHJPN R011-4x4x/6x
That's WriteDVD+R?6x
That's WriteDVD-RPRINCO4x"slecht"
That's WriteDVD-RLEADDATA014x4x/6x***
TraxdataDVD-RRITEKG044x4x/8x*
TraxdataDVD+RRITEK R012.4x2.4x
TraxdataDVD+RRicohJPNR002.4x2.4x
TraxdataDVD+R4x
TraxdataDVD+RRICOHJPNR014x8x*
TraxdataDVD+RRITEK R038x8x******
TraxdataDVD-R4x4x
TraxdataDVD-RRitek G058x4x**/8x ***
UltronDVD-RRITEKG044x4x
VerbatimDVD+RRICOHJPNR014x6x
Verbatim DataLifePlusDVD+RMCC 0024x4x
Verbatim DataLifePlus certified 5 Slim pastel disc
DVD+RYUDEN0004x8x***
Verbatim (Mitsubishi Media)DVD+R2.4x2.4x2.4x
Verbatim (Mitsubishi Media)DVD+R4x4x4x
Verbatim (Mitsubishi Media)DVD+R8x8x8x
Verbatim (Mitsubishi Media)DVD+RW2.4x2.4x2.4x
Verbatim (Mitsubishi Media)DVD+RW4x4x4x
Verbatim DataLifePlus printableDVD-RMCC 01RG204x8x
Verbatim (Mitsubishi Media)DVD-R4x4x8x
Verbatim (Mitsubishi Media)DVD-RW1x1x1x
Verbatim (Mitsubishi Media)DVD-RW2x2x2x
Verbatim (Mitsubishi Media)DVD-RW4x4x4x
White TopsDVD+Riso1 0014x

[Voor 255% gewijzigd door Tycoontje op 04-11-2004 11:30]


  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
CD media
MerkTypeMediacodeSpeedAdviesMax.Uitval
AcerCD-R 12x 24x
AcerCD-R 40x, 48x 32x
AOpen (Plasmon)CD-RW 650mb97m27s10f1-4x 4x
BenQCD-RW97m22s62f12x 10x
CMCCD-R 16x, 24x 24x
CMCCD-R 48x 32x
CMCCD-RW 1-4x 4x
CMC MagneticsCD-RW97m26s65f4-12x 10x
CMCCD-RW 8-24x 16x
Computer Support ItalyCD-R 48x 32x
Creation (Plasmon)CD-R 700Mb97m27s18f2-48x 32x
Creation (InfoDisc)CD-RW 700Mb97m25s30f4-12x 10x
DSTCD-R 40x 32x
FORNETCD-R ? 16x
FORNETCD-R 40x, 48x 32x
FujiCD-R 8x, 12x 16x
FujiCD-R 12x, 48x 32x
Fuji, Maxell, etc. (Ricoh)CD-RW 4-10x 10x
KODAKCD-R 24x 24x
LiteOn (Plasmon)CD-RW 650mb97m27s10f4-10x 10x
LiteOn (Plasmon)CD-RW 650mb97m27s12f10-24x 16x
MAM (Mitsui) Golden DyeCD-R 700mb2-52x 32x
MaxellCD-R 16x 16x
MaxellCD-R 24x, 32x 32x
Maxell (Ritek)CD-R SQ 700mb97m15s17f48x 32x
MemorexCD-RW16-24x 16x
MitsuiCD-R 32x, 40x, 48x 32x
MMoreCD-RW 700mb97m17s00f1-4x 4x
Moser Baer India LimitedCD-R 40x, 48x 32x
NAN-YA PlasticsCD-R 24x 24x
NEW @CTIONCD-R97m28s26f56x 8x
Philips (CMC)CD-R 700mb97m26s66f48x 32x
PhilipsCD-R 800mb 8x89e min
PhilipsCD-RW 650mb97m27s00f4-10x 10x
PhilipsCD-RW 700mb97m26s65f4-12x 10x
PlasmonCD-R 24x, 40x 24x
PlasmonCD-R 52x 32x
PlatinumCD-R 800mb96m43s37f1-48x (52x) 8x/32x*
Platinum (Plasmon)CD-R 700Mb97m27s18f52x 32x
Platinum (Ritek)CD-R 700mb97m15s17f52x 32x
PrimeDiscCD-R 16x, 24x 24x
PrimeDisc, etc. (Ritek)CD-RW 4-10x 10x
ProdiscCD-R 48x, 52x 32x
RicohCD-R 20x, 24x 24x
RicohCD-R 32x, 40x 32x
RicohCD-RW 1-4x 4x
RicohCD-RW 4-10x 10x
RitekCD-R R type ? 16x
RitekCD-R K type 24x
RitekCD-R JS type 48x 32x
RitekCD-RW 1-4x 4x
RitekCD-RW 8-24x 16x
Silverline (Prodisc)CD-R 700Mb97m32s19f1-48x (52x) 32x
SKCCD-R 12x, 24x 16x
SKCCD-R 12x, 16x, 24x, 32x, 40x, 48x 32x
SonyCD-R 10x, 12x, 16x, 24x, 32x 24x
Sony SupremasCD-R 700Mb97m22s67f32x 32x
SonyCD-R 48x 32x
SpeerdataCD-R 700mb 48x 32x
TDKCD-R 16x 16x
TDKCD-R 32x, 40x 32x
TDKCD-R 700mb97m15s17f40x 32x
TDKCD-R 800mb97m15s05f40x 20x**
TDKCD-RW97m10s00f4-12x 10x
That'sCD-R 16x, 24x 16x
That'sCD-R 40x, 48x 32x
That's Write (Gigastorage)CD-RW 650mb97m28s15f1-4x 4x
Traxdata Silver (Ritek)CD-R 700mb97m15s17f52x 32x
Verbatim (Mitsubishi Chemical)CD-R 16x 16x
Verbatim (Mitsubishi Chemical)CD-R 32x, 40x, 48x 32x
VerbatimCD-R 700mb97m34s23f48x 32x
Verbatim (Mitsubishi Chemical)CD-RW 1-4x 4x
Verbatim (Mitsubishi Chemical)CD-RW 4-10x 10x
Verbatim (Mitsubishi Chemical)CD-RW 8-24x 16x
Wing Li HoldingsCD-R 48x 32x

[Voor 255% gewijzigd door Tycoontje op 27-10-2004 22:19]


Anoniem: 111830

hallo, met wat test je de pi/po waarden?

Ik wil graag helpen maar het nero tooltje werkt niet helemaal met de NEC 2510(bij mij allezins niet). een Schijfkwaliteits test kan ik niet uitvoeren.

Thankx 4 replying

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Vreemd. Waar gaat het precies mis?

PI/PO doe je met KProbe. Maar daar moet je blijkbaar een Lite-On drive voor hebben.

[Voor 21% gewijzigd door Tycoontje op 07-07-2004 21:37]


Anoniem: 111830

Tycoontje schreef op 07 juli 2004 @ 21:32:
Vreemd. Waar gaat het precies mis?

PI/PO doe je met KProbe. Maar daar moet je blijkbaar een Lite-On drive voor hebben.
momentje:-) ik heb nog een dvdje liggen van de fnac zal ff kijken wat de foutmelding precies is, alle andere testen gingen. ik laat je binnen een half uurtje iets weten.

Anoniem: 111830

Tycoontje schreef op 07 juli 2004 @ 21:32:
Vreemd. Waar gaat het precies mis?

PI/PO doe je met KProbe. Maar daar moet je blijkbaar een Lite-On drive voor hebben.
hij zegt simpelweg: fout bij initialisatie test. hij geeft deze melding na het opspinnen van het station, en na dat ik op start heb geklikt om de test te starten.

Ik heb een nec 2510 met firmwareversie 2.15

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Voor de duidelijkheid, we hebben het toch over Nero CD-DVD Speed he?
Heb je de tests ook al los geprobeerd? (F2-F8)

Enne... geeft Nero (Burning Rom) zelf geen problemen?

Eigenlijk zijn we redelijk offtopic aan het gaan, maar het is om een goede reden, zullen we maar denken? :S

Is er toevallig al niet ooit door iemand een topic over geopend? (zal wel niet, want ik had er nog niet van gehoord dat het bij iemand niet werkte tot nu toe).

Ik heb in het vorige topic trouwens ook ervaringen opgenomen van mensen die gewoon riepen dat een bepaalde schijf goed te branden was. Als later blijkt dat er toch problemen zijn pas ik het uiteraard aan. We moeten ergens beginnen en iedere nieuwe ervaring is er weer eentje.

Je kunt natuurlijk ook verify gebruiken in Nero om al wat meer zekerheid te krijgen over de leesbaarheid.

Misschien dat een andere user er nog iets zinnigs over kan zeggen?

Anoniem: 111830

Tycoontje schreef op 07 juli 2004 @ 22:24:
Voor de duidelijkheid, we hebben het toch over Nero CD-DVD Speed he?
Heb je de tests ook al los geprobeerd? (F2-F8)

Enne... geeft Nero (Burning Rom) zelf geen problemen?

Eigenlijk zijn we redelijk offtopic aan het gaan, maar het is om een goede reden, zullen we maar denken? :S

Is er toevallig al niet ooit door iemand een topic over geopend? (zal wel niet, want ik had er nog niet van gehoord dat het bij iemand niet werkte tot nu toe).
Ja we hebben het over Nero CD-DVD speed. Alle andere tests werken prima(F2-F8). Nero burning rom werkt ook prima. De data verificatie(sorry als ik het misspel) geeft geen enkele foutmelding. ook ff Sorry voor het off topic gaan :+ . De gebrande dvdjes kan ik zonder moeilijkheden lezen in mijn NEC 2510, en ook in mijn dvdspelers(heb een film gekopierd); (we hebben er 3 thuis)

Mijn vriendin heeft net de zelfde brander(NEC 2510) die net dezelfde fout vertoont. Zo kan ik dus niets testen :( tenzij er andere testsoftware voor handen is?

Hopelijk brengt iemand de oplossing voor dit probleempje hé Tycoontje

  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

Het is in het vorige topic ook al een paar keer gezegd en ook door mij dat NEC drives geen PI/PO tests kunnen doen met bijv Kprobe of de kwaliteitstest in Nero CD/DVD Speed.
Je moet een Lite-on Drive hebben of een drive die in de tabel vermeld staat op www.cdspeed2000.com om pi/po fouten weer te kunnen geven.
Als je een drive hebt die dit dus niet ondersteund ben je afhankelijk van de trasnfertest in bijv Nero CD/DVD Speed of in DVDInfo

Anoniem: 114187

medium: cd-r 700MB
merk: NEW @CTION
aangegeven snelheid: 56x :+
media code: 97m28s26f
max. gehaalde snelheid: 8x !!! Hoger geeft ofwel power callibration foutmelding ofwel onderleggertjes. :'(

brander : 2500A met 1.07 v2 beta 4 , zelfde resultaat met orig. firmw. 1.06

op 8x zo goed als altijd gelukt, soms foutje op het eind bij overburnen.
ook op plextor 2410 max 10x te behalen.

Rare is dat vorige versie van deze cd's (aangegeven snelheid 24x) wel op de volledige 24x goed werkten (op de plextor).

Gedetailleerde resultaten:
http://lightning.prohosti...ewaction/testresults.html

Anoniem: 106436

*terugvindpost*

Toch altijd handig om de laatste ontwikkelingen te weten :)

  • cybermans
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 29-04 15:53
met mijn 2510 heb ik nu 3 arita's (ritekg04) gefikt op 4x en ze gingen alle 3 de mist in op de laatste tig mb. Ik ga morgen proberen zo een op 2x te fikken maybe dat dat werkt.

Strava | Runkeeper | Endomondo (mijn leikr uploads)


  • _sepulnation_
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07:22
tot nu toe een stuk of 25 DVD+r schijfjes van Traxdate (4X) gebrand...
Maar eentje mislukt, dit omdat ik sneller brande dan de maximale snelheid van het schijfje. Voor de rest geen klachten over deze schijfjes.

cd's brande lukt altijd, dit gewoon omdat ik nooit op de maximal snelheid brand. Ik wacht dan wel 20 seconde langer, maar ik heb die nog wel over voor een cdtje. ;)

[Voor 29% gewijzigd door _sepulnation_ op 08-07-2004 10:56]


  • sll
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 23:41
shaggy8675 schreef op 07 juli 2004 @ 18:32:
Ik heb een vraagje, heb al de search gedaan maar vond niet wat ik moest weten.

Mijn 2500a met dl mod, brand Philips cd-rw80 ( 4-12 speed certificeerd )
uiterlijk op 10speed?
code op cd = HLD611HC19140495C04
code op doosje = 9082 100 80046

Heeft dit een bepaalde/bekende oorzaak toevallig?
Ik heb hier ook een 12x gecertificeerde CD-RW die de NEC op 10x brandt. Blijkbaar is 10x de maximale snelheid voor High Speed-schijfjes. Ik veronderstel dat 16x alleen gehaald wordt met Ultra Speed-rewritables (die ik nog nooit te koop heb zien liggen).

De gegevens van het schijfje:

BenQ 12x CD-RW

Manufacturer: Daxon / Acer Media Technology, Inc.
Code: 97m22s62f
Disc Type: HighSpeed CD-RW
Usage: General
Recording Layer: Phase Change
Recording Speed: 4 X - 10 X
Capacity: 79:59.74 703 MB
Additional Capacity: n/a
Overburn Capacity: not tested

NEC ND-2500 met firmware 1.07 van NEC.

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
@Jeroen Balduyck:
Ik geloof dat ik jou helemaal verkeerd begrepen heb. Mijn fout. Sorry.
Wat in het vorige deel van dit topic vaak gedaan werd was de transfer rate test (F2). Bij gebrek aan beters, zeg maar. Als iemand iets beters weet mag ie het roepen! (KProbe weten we dus ook al, maar dat is niet voor iedereen bruikbaar).

@cybermans:
Ik wacht nog even met jouw ervaring op te nemen in de lijst. Heb je ook al eens een goede dvd gebrand? M.a.w. heb je je drive net? Of is er gewoon iets mis met jouw drive?
En voor als ik 'm in de lijst zet zou ik nog graag je firmware versie willen weten.

@ _sepulnation_
Mag ik van jou nog weten of je een 2500 of 2510 hebt, welke firmware versie je draait en wat de mediacode is?

@Herrie: Blijkbaar gaan er veel cd's maar op lagere snelheden. Ik heb ergens gelezen dat je daar niets aan veranderd hebt tot nu toe. Zou dat misschien wel mogelijk zijn? O-)
(Of is daar maar 1 write strategy voor, misschien?)

[Voor 5% gewijzigd door Tycoontje op 08-07-2004 18:17. Reden: Startpost is bijgewerkt..]


  • Hermanvh
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 08-11-2022

Hermanvh

webOS fan, hacker, developer

Tycoontje schreef op 08 juli 2004 @ 17:23:
@Herrie: Blijkbaar gaan er veel cd's maar op lagere snelheden. Ik heb ergens gelezen dat je daar niets aan veranderd hebt tot nu toe. Zou dat misschien wel mogelijk zijn? O-)
(Of is daar maar 1 write strategy voor, misschien?)
Ik heb nog geen CD-R(W)'s in de firmware teruggevonden, ik gebruik zelf alleen TY en die doen zonder problemen 32x :)
offtopic:
Laatste ervaringen werk ik zo bij.. eerst even eten :)

webOS all the way!


  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Mediacode? ;)

(Komen die dingen trouwens allemaal uit dezelfde fabriek tegenwoordig of wat? Die mediacodes lijken allemaal zo op elkaar... :?

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • cybermans
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 29-04 15:53
cybermans schreef op 08 juli 2004 @ 10:45:
met mijn 2510 heb ik nu 3 arita's (ritekg04) gefikt op 4x en ze gingen alle 3 de mist in op de laatste tig mb. Ik ga morgen proberen zo een op 2x te fikken maybe dat dat werkt.
gedaan en weer mislukt...

morgen ff dure uit de lijst van nec media halen en kijken of die het wel doen. anders gaat de brander mooi retour

Strava | Runkeeper | Endomondo (mijn leikr uploads)


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Hertog_Martin
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 23:01
Sorry, ff een vraag

De ervaringen die in de lijst staan met Datawrite zijn goed.

Maar als ik aan code zie dan is datawrite niets meer dan een verzameling van andere merken (princo, ricoh, ritek)

maar is het wel een goede koop om datawrite te kopen?

zit nogal krap bij kas en die zijn lekker goedkoop 9 euro voor 25

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • The_Sukkel
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 02-01 00:43

The_Sukkel

Proud to be a Nerd!

Ik gebruik tot nu toe de uitstekende "Platinum DVD+R RICOHJPN R02 8x" op mijn 2500 (spindel van 25 stuk).

Die ga ik opnieuw bestellen, althans dat wil ik. Op opusshop.info zie ik echter dat de media code van deze platinums is veranderd in CMC MAG E01. Op de bovenstaande lijst zie ik dat Memorex en Philips ook van deze fabriek DVD+R's betrekken.

Wat voor fabriek is CMC? Heeft Philips er wat mee te maken?
Op herrie.org lees ik af en toe (in gebruiker reviews) dat CMC niet erg goed is...

[Voor 13% gewijzigd door The_Sukkel op 09-07-2004 20:40]

Ooit was dit heel stoer: PIII-800, 512 MB, Asus V7100/T(geforce2MX 32 MB), IBM DTLA 30 GB 7200 rpm, Maxtor Diamondmax 40 GB 5400 rpm, Plextor 121032, Terratec Xfire 1024, AOpen DVD 1040 Slot-in, Asus CUV4X, iiYama Vision Master Pro 450


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Kan ik je geen antwoord op geven, maar als je de RICOHJPNR02 zoekt.. bij ddvd en cdrwinkel verkopen ze die iig nog (nagenoeg zelfde prijs zo op het eerste gezicht).

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • The_Sukkel
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 02-01 00:43

The_Sukkel

Proud to be a Nerd!

cdrwinkel is "op vakantie"... maar daar geven ze ook de opmerking/waarschuwing dat de mediacode ook zomaar kan veranderen.

Soms heb je dat fabrikanten hun eerste batch van A-klasse kwaliteitsfabrieken betrekken, om een goede naam op te bouwen. Als die naam er eenmaal is, dan wordt er wellicht op de kosten bespaard door van een goedkopere (kwalitatief mindere?) fabriek de vervolgseries te kopen.

Nu ken ik die hele CMC niet en vind ik er tot dusver nog geen info over (google cmc...), dus wil ik CMC niet zomaar bestempelen als "inferieur" (aan RICOH). Het feit dat Philips daar DVD+R's laat maken is in ieder geval een teken dat er niet alleen wordt geleverd aan B-merken... (maar ja...hoe goed is de naam van Philips in DVD+R's?...)

edit:
Ik zocht niet goed:
http://www.cmcnet.com.tw/eng/company.htm
CMC is een Taiwanees bedrijf...

[Voor 14% gewijzigd door The_Sukkel op 09-07-2004 22:17]

Ooit was dit heel stoer: PIII-800, 512 MB, Asus V7100/T(geforce2MX 32 MB), IBM DTLA 30 GB 7200 rpm, Maxtor Diamondmax 40 GB 5400 rpm, Plextor 121032, Terratec Xfire 1024, AOpen DVD 1040 Slot-in, Asus CUV4X, iiYama Vision Master Pro 450


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Kajun
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 15-02 19:32
The_Sukkel schreef op 09 juli 2004 @ 22:13:
cdrwinkel is "op vakantie"... maar daar geven ze ook de opmerking/waarschuwing dat de mediacode ook zomaar kan veranderen.

Soms heb je dat fabrikanten hun eerste batch van A-klasse kwaliteitsfabrieken betrekken, om een goede naam op te bouwen. Als die naam er eenmaal is, dan wordt er wellicht op de kosten bespaard door van een goedkopere (kwalitatief mindere?) fabriek de vervolgseries te kopen.

Nu ken ik die hele CMC niet en vind ik er tot dusver nog geen info over (google cmc...), dus wil ik CMC niet zomaar bestempelen als "inferieur" (aan RICOH). Het feit dat Philips daar DVD+R's laat maken is in ieder geval een teken dat er niet alleen wordt geleverd aan B-merken... (maar ja...hoe goed is de naam van Philips in DVD+R's?...)

edit:
Ik zocht niet goed:
http://www.cmcnet.com.tw/eng/company.htm
CMC is een Taiwanees bedrijf...
CMC Magnetics had in het verleden zeer slechte schijfjes voor o.a. Verbatim geproduceerd. Maar de laatste generatie DVD+R schijfjes, waaronder CMC MAG, zijn wel okay (maar prefereer nog wel RicohJPN).

Vele fabrikanten laten hun schijfjes door fabrieken in Taiwan (en Korea, India in mindere mate) produceren; Taiwan (Ricoh, Ritek, CMC, Princo, Optodisc, ProDisc, Info Disc, Nan Ya, Daxon, Lead Data) is wat dat betreft veel goedkoper dan Japan (Taiyo Yuden, MCC, TDK, Maxel, Sony, Ricoh (alweer), Panasonic, JVC).

De in Japan geproduceerde schijfjes zijn veelal toch van hogere kwaliteit. Maar die zijn ook veel duurder.

MKWii : 2750 1247 3905 || Super Metroid Orchestral Game Concert || Secret of Mana Danger!!


  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

Na mijn miskoop van de 50st Spindel BeAll dvd's moet ik toch weer us een keer nieuwe dvd's hebben want m'n hdd begint het toch benauwd te krijgen langzamerhand ;)

Nu heb ik 3 keuzes bij cdrwinkel.com
Traxdata 25st spindle. Mediacode Richohjpnr01. €20.85
Philips 25st spindle. Mediacode CMD Mag F01. €29.00
Fuji 25st spindle. Mediacode Ricohjpnr01. €20.50

Ik heb ook al philip dvd's met mediacode RitekR02 gehad en die waren best goed maar met deze cmc heb ik geen ervaring, Traxdata ga aan het eind wat hoge PI waardes maar dan kan komen doordat de dvd's die ik van Traxdata had al wat ouder waren.

Iemand een suggestie waar ik voor moet gaan? Ik wil zowieso 50st hebben.
Dus zal ik van beide 1 bestellen of van 1 van die 2 gewoon 2 spindles?

[Voor 10% gewijzigd door Ryudo op 11-07-2004 23:37]


  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Brander: NEC ND-2510A
Firmware: 1.06 (default, nog niet geflasht)


http://www.tcb-world.com/forumimages/verbatim_dvd_m_cover.jpg
Opdruk: Verbatim 4,7GB DVD-R 4x Certified (uit een 25st cakebox, besteld bij ddvd.info)
Fabrikant: Verbatim
Schijftype: DVD-R
Max snelheid: 4x
Capaciteit: 4,7GB
Media code: MCC 01RG20

Nero gaf 8x aan, ik kon het ook daadwerkelijk op 8x branden. Op 4x gaat het ook zonder problemen. Zowel de op 4x als op 8x gebrande DVD's worden zonder problemen gelezen op mijn Samsung SD-608 DVD speler en de Sony DVP-NS305 standalone DVD speler.


http://www.tweakers.net/ext/f/36729/full.gif
Opdruk: Sony Supremas CD-R 700MB (uit een 50st spindel, gehaald bij Megapool)
Fabrikant: Acer
Schijftype: CD-R
Max snelheid: 32x
Capaciteit: 703MB
Media code: 97m22s67f

Brandt prima op 32x, wordt prima gelezen op alle (standalone) CD/DVD lezers. Ik heb hiermee (nog) geen overburns/hogere snelheid geprobeerd.

Acties:
  • 0Henk 'm!

Anoniem: 3521

Ik vind het jammer dat de HP en Imation DVD+RW niet getest zijn; want die zijn nu juist erg goedkoop (én 4-speed!):
http://www.prijsindex.net...el_meer/onderdeelid=11430

Ook ben ik nogal verbaasd over de prijsverschillen tussen +R en +RW:
http://www.adata.nl/ice.cgi?crit_keywords=hp+dvd+5pk

Wat is dan nog het voordeel van de +R t.o.v. +RW?

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • The_Sukkel
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 02-01 00:43

The_Sukkel

Proud to be a Nerd!

RW heeft een veel mindere reflectie dan R.
Sommige standalonespelers hebben grote moeite met RW.

Daarnaast is de data (dacht ik) door de andere eigenschappen van de dye (verflaag) op een RW ook minder lang houdbaar dan op een R, daarom is RW vooral geschikt voor tijdelijke databackup en R iets beter voor permanente...

Ooit was dit heel stoer: PIII-800, 512 MB, Asus V7100/T(geforce2MX 32 MB), IBM DTLA 30 GB 7200 rpm, Maxtor Diamondmax 40 GB 5400 rpm, Plextor 121032, Terratec Xfire 1024, AOpen DVD 1040 Slot-in, Asus CUV4X, iiYama Vision Master Pro 450


Acties:
  • 0Henk 'm!

Anoniem: 3521

Zie posts 2 en 3 op:
http://www.cdrlabs.com/phpBB/viewtopic.php?t=16901

Dat stemt toch wel goed.

Nu is het (idd) alleen nog de vraag wat er gebeurt als je langdurig iets op DVD RW bewaart (dus zonder steeds opnieuw te herschrijven).

[Voor 10% gewijzigd door Anoniem: 3521 op 11-07-2004 12:54]


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

Ryudo schreef op 10 juli 2004 @ 01:30:

Nu heb ik 3 keuzes bij cdrwinkel.com
Traxdata 25st spindle. Mediacode Richohjpnr01. €20.85
Philips 25st spindle. Mediacode CMD Mag F01. €29.00
Fuji 25st spindle. Mediacode Ricohjpnr01. €20.50
Iemand nog advies over deze media?
ik wil graag zsm bestellen.
Mijn voorkeur lijkt naar een combi van Philips en Fuji of Philips en Traxdata te gaan.

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • The_Sukkel
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 02-01 00:43

The_Sukkel

Proud to be a Nerd!

Ryudo schreef op 11 juli 2004 @ 23:39:
[...]
Iemand nog advies over deze media?
ik wil graag zsm bestellen.
Mijn voorkeur lijkt naar een combi van Philips en Fuji of Philips en Traxdata te gaan.
Heb je een NEC 2500?
Dan zou ik in ieder geval geen 4xspeed media gaan kopen en deze d.m.v. firmware flashes branden op 8xspeed. Hoewel het dus wel mogelijk is (en in de eerste instantie met leesbare resultaten) is de houdbaarheid/betrouwbaarheid een stuk minder (en die is al niet zo ontzettend best) dan wanneer je officiële certified 8xspeed media koopt en brandt op 8xspeed.

Just my 2 cents...

Ooit was dit heel stoer: PIII-800, 512 MB, Asus V7100/T(geforce2MX 32 MB), IBM DTLA 30 GB 7200 rpm, Maxtor Diamondmax 40 GB 5400 rpm, Plextor 121032, Terratec Xfire 1024, AOpen DVD 1040 Slot-in, Asus CUV4X, iiYama Vision Master Pro 450


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

ik ben niet van plan ook maar 1 dvd op 8x te gaan branden omdat dat ik 4x toch ff wat veiliger vind voor zowel de dvd als de werkbaarheid van mijn pc.

  • The_Sukkel
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 02-01 00:43

The_Sukkel

Proud to be a Nerd!

Persoonlijk zou ik dan voor de Fuji vanwege de combo Fuji&RICOH gaan
Philips i.c.m. CMC vind ik ...eh... wellicht iets minder... en dan voor die prijs...

Ooit was dit heel stoer: PIII-800, 512 MB, Asus V7100/T(geforce2MX 32 MB), IBM DTLA 30 GB 7200 rpm, Maxtor Diamondmax 40 GB 5400 rpm, Plextor 121032, Terratec Xfire 1024, AOpen DVD 1040 Slot-in, Asus CUV4X, iiYama Vision Master Pro 450


  • Superstudent
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 08-01-2022
Heb Intenso DVD+R 1x - 4x bij de mediamarkt gekocht.
Op een NEC ND2510A met standaard firmware brandt ie prima op 4x. Kan alleen niet de media code vinden, weet iemand waar die te vinden is, of staat dat niet op de verpakking?

Edit:
Thnx Ryudo!

Met DVDINFOPro:
Ok de mediacode is dus: OPTODISCOR4
Het enige vreemde is dat als ik een speed test doe dat ie dan read errors geeft. De tweede keer een speed test, dan geeft ie weer op een andere plek een read error. Het lijkt dus dat ie random een read error geeft op verschillende plekken op de dvd.(overigens zie ik hetzelfde verschijnsel met de read error test)
Dus die test vind ik niet erg betrouwbaar? Voor de rest is de dvd trouwens prima te lezen onder xp, bestanden op de dvd zijn gewoon te lezen. Lijkt mij dat er dus geen fouten op staan!

[Voor 61% gewijzigd door Superstudent op 12-07-2004 01:11]


  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

dat kun je met dvdinfo uitlezen.
http://www.dvdinfopro.com ;)

  • Vorkie
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Trouwens nog een vraagje tussendoor in dit topic, aangezien ik zelf er ook eentje hebt duh :P

Ik gebruik altijd -R om te branden, maar wat is nou het beste om te gebruiken, vooral in deze brander?
Maakt het nog wat uit, of is bijvoorbeeld +R beter, omdat of is -R toch het best, omdat?

  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Het ging me voornamelijk om compatibiliteit. Er zijn iets meer DVD-R lezers (ik tel ook standalone lezers mee) op de wereld dan DVD+R. En mijn eigen (standalone) DVD lezers en die van mijn vader (ivm zelfgebrande familie-filmpjes) ondersteunen allemaal ook DVD-R. Daarom kies ik voor DVD-R :)

[Voor 13% gewijzigd door BalusC op 12-07-2004 09:23]


  • The_Sukkel
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 02-01 00:43

The_Sukkel

Proud to be a Nerd!

Was er nou nog iets met multisessie branden?
Ik meen me te herinneren dat dat niet mogelijk is bij - en wel bij +...

Ooit was dit heel stoer: PIII-800, 512 MB, Asus V7100/T(geforce2MX 32 MB), IBM DTLA 30 GB 7200 rpm, Maxtor Diamondmax 40 GB 5400 rpm, Plextor 121032, Terratec Xfire 1024, AOpen DVD 1040 Slot-in, Asus CUV4X, iiYama Vision Master Pro 450


  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Hier kun je de verschillen, voor- en nadelen van DVD-R en DVD+R vinden.
http://www.videohelp.com/dvd
http://www.cdfreaks.com/article/113
http://www.dvdplusrw.org/...le.asp?mid=0&sid=3&aid=12

Duidelijk is dat DVD+R technisch gezien het wint en dat DVD-R qua compatibliteit wint. Ik maak (nog?) geen gebruik van de voordelen van DVD+R en de standalone van mijn vader ondersteunt geen DVD+R, wederom hence mijn keuze voor DVD-R.

  • RvdH
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 28-04 19:52

RvdH

Uitvinder van RickRAID

BalusC schreef op 12 juli 2004 @ 09:31:
Hier kun je de verschillen, voor- en nadelen van DVD-R en DVD+R vinden.
http://www.videohelp.com/dvd
http://www.cdfreaks.com/article/113
http://www.dvdplusrw.org/...le.asp?mid=0&sid=3&aid=12

Duidelijk is dat DVD+R technisch gezien het wint en dat DVD-R qua compatibliteit wint. Ik maak (nog?) geen gebruik van de voordelen van DVD+R en de standalone van mijn vader ondersteunt geen DVD+R, wederom hence mijn keuze voor DVD-R.
Euh.. uit dat laatste artikel haal ik toch echt het volgende:
When the DVD+RW Alliance set up the standards for the DVD+RW format, they included compatibility with existing DVD-Video players and DVD-ROM drives as a key requirement into the specification. DVD+RW is the only format that was build from scratch to be compatible with DVD and to act as a logical -compatible- addition to the popular DVD system.
Hieruit haal ik dat in tegenstelling tot wat jij zegt "dat DVD-R qua compatibliteit wint", juist de DVD+R het meest compatible is.

[Voor 7% gewijzigd door RvdH op 12-07-2004 11:24]


  • Kajun
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 15-02 19:32
RickJansen schreef op 12 juli 2004 @ 11:23:
[...]

Euh.. uit dat laatste artikel haal ik toch echt het volgende:

[...]

Hieruit haal ik dat in tegenstelling tot wat jij zegt "dat DVD-R qua compatibliteit wint", juist de DVD+R het meest compatible is.
En toch is het eenmaal zo dat DVD-R betere compatibility biedt dan DVD+R, omdat met name de oudere (standalone) DVD-spelers geen DVD+R kunnen afspelen (zeker bepaalde merken). DVD+R mag wel 'vanaf scratch' worden ontwikkeld om compatible te zijn met DVD, maar dit blijkt toch niet zo succesvol te zijn als zij doen laten denken ('maar' 88% ;))

DVD+R biedt meer features. Ik denk dat voor de meesten dit echter totaal onbelangrijk is. Daarnaast is Mount-Rainier op dit moment een complete non-entity..

Overigens kan Balus gewoon DVD+R schijfjes gebruiken, als hij zijn drive met bitsetting firmware gaat upgraden :)

[Voor 24% gewijzigd door Kajun op 12-07-2004 12:32]

MKWii : 2750 1247 3905 || Super Metroid Orchestral Game Concert || Secret of Mana Danger!!


  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

RickJansen schreef op 12 juli 2004 @ 11:23:
Euh.. uit dat laatste artikel haal ik toch echt het volgende:
Kijk dan bij de 1e link, die van videohelp.com, een waar database-mekka van alle DVD spelers/branders:
DVD-R is compatible with about 93% of all DVD Players and most DVD-ROMs.
DVD+R is compatible with about 88% of all DVD Players and most DVD-ROMs.
:)
Kajun schreef op 12 juli 2004 @ 12:25:
Overigens kan Balus gewoon DVD+R schijfjes gebruiken, als hij zijn drive met bitsetting firmware gaat upgraden :)
De 2510 ondersteunt fabriek-af DVD+R(W) en de (oude) speler van mijn vader ondersteunt geen +R.

[Voor 30% gewijzigd door BalusC op 12-07-2004 12:30]


  • Kajun
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 15-02 19:32
BalusC schreef op 12 juli 2004 @ 12:26:
[...]
Kijk dan bij de 1e link, die van videohelp.com, een waar database-mekka van alle DVD spelers/branders:
[...]
:)

[...]
De 2510 ondersteunt fabriek-af DVD+R(W) en de (oude) speler van mijn vader ondersteunt geen +R.
Ik zei ook "als hij zijn drive met bitsetting firmware gaat upgraden". Dangerous Brothers firmware.

MKWii : 2750 1247 3905 || Super Metroid Orchestral Game Concert || Secret of Mana Danger!!


  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
RickJansen schreef op 12 juli 2004 @ 11:23:
[...]

Euh.. uit dat laatste artikel haal ik toch echt het volgende:

[...]

Hieruit haal ik dat in tegenstelling tot wat jij zegt "dat DVD-R qua compatibliteit wint", juist de DVD+R het meest compatible is.
Er stond volgens mij DVD+RW (build up from scratch).

Volgens mij hebben de meeste drives moeite met RW media. Mijn standalone in elk geval wel en de dvd-rom in mijn laptop helaas ook. Met +R of -R niet.
Kajun schreef op 12 juli 2004 @ 12:32:
[...]


Ik zei ook "als hij zijn drive met bitsetting firmware gaat upgraden". Dangerous Brothers firmware.
Vergeet Herrie's firmware niet! :)

  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Kajun schreef op 12 juli 2004 @ 12:32:
Ik zei ook "als hij zijn drive met bitsetting firmware gaat upgraden". Dangerous Brothers firmware.
Ik begrijp je nog steeds niet .. Welke voordelen geeft dit dan aan DVD+R boven DVD-R? Verandert dat iets aan de leesbaarheid van DVD+R's op o.a. de standalone van mijn vader?

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Je kunt dan bijvoorbeeld van een dvd+r de booktype op dvd-rom zetten. Dus daarmee verhoog je de compatibiliteit aanzienlijk.

  • epias
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
BalusC schreef op 12 juli 2004 @ 13:16:
[...]
Ik begrijp je nog steeds niet .. Welke voordelen geeft dit dan aan DVD+R boven DVD-R? Verandert dat iets aan de leesbaarheid van DVD+R's op o.a. de standalone van mijn vader?
Als ik het goed begrijp is het de firmware in standalone speler die gewoon `booktype DVD+R' weigert.

Ander vraagje: die Verbatim die je gekocht hebt, zijn die made in Singapore
of Taiwan?

  • cybermans
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 29-04 15:53
ff 2 handige url'tjes:
dvdrhelp nec 2510 medialist Let enkel op de gehightlighte reacties bij een media
en de officiele media list van nec: http://www.necd.de/softwa..._8x_DVD_Writer_(1.07).pdf

[Voor 13% gewijzigd door cybermans op 12-07-2004 14:41]

Strava | Runkeeper | Endomondo (mijn leikr uploads)


  • Kajun
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 15-02 19:32
epias schreef op 12 juli 2004 @ 14:30:
[...]
Als ik het goed begrijp is het de firmware in standalone speler die gewoon `booktype DVD+R' weigert.

Ander vraagje: die Verbatim die je gekocht hebt, zijn die made in Singapore
of Taiwan?
Klopt. Bitsetting is niets anders dan het 'faken' van een DVD-ROM booktype. Het faken werkt in verreweg de meeste gevallen: de firmware accepteert het schijfje als een DVD-ROM.

Ik wist niet dat Verbatim ook fabrieken had in Singapore. Zijn de Verbatims die in NL/DUI/BEL verkocht worden allemaal niet afkomstig uit Taiwan (CMC alert) ?

MKWii : 2750 1247 3905 || Super Metroid Orchestral Game Concert || Secret of Mana Danger!!


  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

Hermanvh heb je nog aanraders van dvd media die je recent hebt getest ofzo.
Ik zit nog steeds wat te speuren naar goeie media en ik wil niet weer zo'n modderfiguur slaan als bij die BeAll blunder-aankoop :)
Ik ben btw van plan te gaan bestellen bij ddvd.info :)

  • Blisterin_Bull
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 29-05 13:19

Blisterin_Bull

⭐⭐⭐⭐⭐

Ik fik altijd @ Platinum 8x +R discs met label: RicohJPNR02. Supergoeie schijfjes. :)

Systeem specs


  • epias
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
Kajun schreef op 12 juli 2004 @ 14:44:
Ik wist niet dat Verbatim ook fabrieken had in Singapore. Zijn de Verbatims die in NL/DUI/BEL verkocht worden allemaal niet afkomstig uit Taiwan (CMC alert) ?
Ik heb vandaag een cakebox Verbatim datalifeplus gekocht in Duitsland en die is inderdaad made in Taiwan. De schijfjes die in Singapore worden gemaakt zijn veelal de 3-pack digitalmovie van Verbatim, die overigens dezelfde mediacode (MCC 01RG20) heeft.

  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

epias schreef op 12 juli 2004 @ 14:30:
Ander vraagje: die Verbatim die je gekocht hebt, zijn die made in Singapore
of Taiwan?
Waar zie ik dat? Ik zie iig niks op de cakebox of op de schijfjes zelf. De mediacode ziet er iig zo uit:
code:
1
2
3
00000000 00 6A 00 00 01 40 C1 FD 9E D8 52 00 02 87 0D 11 .j...@....R.....
00000010 66 78 80 00 03 4D 43 43 20 30 31 00 04 52 47 32 fx...MCC 01..RG2
00000020 30 20 20 00 05 A8 82 00 20 00 02 00 06 09 11 11 0  ..... .......

  • epias
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
Het staat bij mij op de zijkant van de cakebox. Ondertussen heb ik er zelf al één gekocht.

  • ®Otto
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 21:23
Vanmorgen bij de Mediamarkt in Nordhorn (Duitsland) 5 DVD+R gekocht van 'Burn Me!' Had er nog nooit van gehoord maar wou voor 5,95 euro het risico wel nemen. Op de cover staat trouwens geen snelheid vermeld, alleen 'Multispeed' maar achteraf blijkt dat dus max 4x te zijn.

Het branden ging goed en ik kan 'm ook goed afspelen op mijn PC, alleen in mijn stand-alone DVD speler (Starmedia 4022) gaat ie op het laatst stotteren. Hierna nog één gebrand met hetzelfde resultaat. Zal ze vanavond nog even in een andere speler proberen.

Burn Me! DVD+R Multispeed
Mediacode OPTODISCOR4
Max Speed 4x

Gebrand met Nero 6.3.1.17
NEC ND-2510 A (firmware 2.15)

Edit: Nog een DVD gebrand, maar nu een ISO met DVD Decrypter. Hier ook helaas hetzelfde resultaat :'(

Edit2: Gisteravond de gebrande DVD's geprobeert op een Homecinemaset van Medion en daar deden ze het goed op, dus het zal wel aan mijn DVD speler liggen (of aan iets anders). Hij pakt wel gewoon Imitation en Intenso DVD+r

[Voor 27% gewijzigd door ®Otto op 17-07-2004 08:01]


Acties:
  • 0Henk 'm!

Anoniem: 5760

Gebrand op een NEC 2510A met originele firmware (2.15)
Kprobe via een Lite-On 16x48 DVD-ROM

Vreemd verschijnsel: twee DVD's met dezelfde mediacode geven een ander resultaat

Traxdata DVD+R 4 speed
Man. ID: RICOHJPN
Mediatype: R01
http://www.xs4all.nl/~nico512/Traxdata4X.jpg

Arita DVD+R 4 speed
Man. ID: RICOHJPN
Mediatype: R01
http://www.xs4all.nl/~nico512/Arita4X.jpg

Heeft iemand hier een verklaring voor en zijn die P0 waarden niet enigzins hoog?

[Voor 11% gewijzigd door Anoniem: 5760 op 18-07-2004 14:42]


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

Doe eerst eens een update van Kprobe. :)
Die zit inmiddels al bij versie 2.2 ofzo.
Zowel je PI als PO waarden lijken aan de hoge kant.
Ricoh dvd's moeten iig niet zo'n hoge pi geven lijkt me :?

Er is nu ook een 2.06 firmware voor de ND-2510 uit.
(ja die is nieuwer van 2.15 EN 2.05 vreemdgenoeg :P )
Ik ga hem zometeen ook maar even in m'n ND-2500 zetten en dan nog even wat testjes doen. Het schijnt dat de 2.06 firmware om sommige media stukken beter brandt.

[Voor 43% gewijzigd door Ryudo op 18-07-2004 15:34]


Acties:
  • 0Henk 'm!

Anoniem: 5760

Bedankt voor de tip. Resultaten met Kprobe versie 2.2.3

Traxdata DVD+R 4 speed op 4 speed gebrand.
Man. ID: RICOHJPN
Mediatype: R01
http://www.xs4all.nl/~nico512/Traxdata4X2.JPG

Arita DVD+R 4 speed op 4 speed gebrand.
Man. ID: RICOHJPN
Mediatype: R01
http://www.xs4all.nl/~nico512/Arita4X2.JPG

De Arita scoort weer slechter dan de Traxdata, maar de waarden lijken beter dan met de andere versie van Kprobe.

Ik wacht even de resultaten af van anderen met die nieuwe firmware. Als er een dwingende reden is om te upgraden, is het vroeg genoeg.

Acties:
  • 0Henk 'm!

Anoniem: 50893

Ik gebruik alleen maar Philips en TDK schijven. Volgens mij komen die ook uit dezelfde fabriek. Brand goed, geen errors en speelt in elke stand alone merk af. Nec schijven destijds gebrand met de 1100A doen het nog steeds goed, zowel de R's als de RW's.

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

@bos:
en toch zijn je PI en PO scores nog aan de hoge kant.
Ik zal eens kjiken of ik een Traxdata test kan doen.
Ik meende nog ergens een testje te hebben liggen :)

Edit:
http://members.lycos.nl/animeforums/Traxdata8x.JPG

[Voor 18% gewijzigd door Ryudo op 18-07-2004 18:42]


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Hertog_Martin
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 23:01
Brander: Nec ND-2510A v2.15

Type: DVD-R
Merk: Datawrite
Snelheid: 4x
Snelheid gebrand: 4x
Aantal: 25
Prijs: €9,49 (!)
Gebrand: 7 Stuks
Uitval: 0
Getest op: Nec ND-2510A, Sony NS-305, Pioneer DV-565A
MediaCode: Hoe kan je dat met Nero zien?

Ik heb dus tot nu toe erg goede ervaringen met de Datawrite DVD-r's

Erg goedkoop, en ze branden perfect.
Volle dvd op 4x in 14 minuten.
Buffer percentages zitten constant op de max.

Hij brandt dus snel en constant en elke disc is leesbaar.

Gister had ik ff dat de buffer percentage naar slechts 20% ging omdat er allemaal bestanden van C: naar D: gingen kopieeren. Ik bang dat de dvd verpest zou zijn maar hij deed het prima.

[Voor 3% gewijzigd door Hertog_Martin op 18-07-2004 20:41]


Anoniem: 5760

Ryudo schreef op 18 juli 2004 @ 18:23:
@bos:
en toch zijn je PI en PO scores nog aan de hoge kant.
Ik zal eens kjiken of ik een Traxdata test kan doen.
Ik meende nog ergens een testje te hebben liggen :)
KNIP
Ik snap hier niks van; zelfde hardware, mediacode en toch grote verschillen.
Heb ik een brakke drive of brakke media?

Ter controle heb ik dezelfde .iso gebrand met DVDDecrypter en met Nero 6
Nero scoorde behoorlijk betere waarden dan DVDDecrypter, maar nog lang niet wat ik zou mogen verwachten.

  • Ettepet
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 11-02 05:24
Mijn Lite-On LTD163 ondersteunt geen variabele leessnelheden, lijkt het. Nu krijg ik veel betere waardes als ik 'Realtime Chart' aanzet, is dit de bedoeling? (de meesten hier meten bij 4x, en niet 16x zoals bij mij)

Verder krijg ik zeer onlogische resultaten, met Philips CMC MAG E01 (8x). De disks die ik op 4x heb gefikt hebben allen slechtere PI/PO waardes dan degenen die ik op 8x heb gefikt. Tenzij je puur kijkt naar de gemiddelde waardes.

Philips 8x, gewoon gemeten (16x):
http://home.wanadoo.nl/edwink/2510/SW-Philips.jpg

Philips 8x, Realtime Chart aan:
http://home.wanadoo.nl/edwink/2510/SW-Philips-RT.jpg

Philips 4x, Realtime Chart aan:
http://home.wanadoo.nl/edwink/2510/PH-Philips4x-RT.jpg

Ter vergelijking, en met véél betere waardes:

Traxdata 2.4x, gewoon gemeten (16x):
http://home.wanadoo.nl/edwink/2510/SW-Traxdata.jpg

Traxdata 2.4x, Realtime Chart aan:
http://home.wanadoo.nl/edwink/2510/SW-Traxdata-RT.jpg

Ik heb een 2510, met Beta 5. Nogmaals, de Speed-setting maakt niets uit bij mijn speler.

  • Wim Leers
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 02:57
Ik ga binnenkort 2, 3 of 4 25-DVD spindels kopen, maar ik twijfel tussen deze twee:

Verbatim DataLifePlus DVD+R 4.7GB, 4x, 25 Stk. Spindel============>22.90

Platinum DVD-R 4.7 GB 4.7GB, 8x, 25 Stk. Spindel==================>21.90


Welke van deze twee zou jij nemen en waarom?

  • mountainbiker
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 29-05 12:45
Waarschijnlijk brakke media.

Traxdata en Arita (en Ridata) komen van hetzelfde bedrijf: conrexx

Zij kopen die Ricoh media in en zetten er hun merkjes op.

Ik heb het idee dat bv Fuji dvd+r met ook ricoh mediacode van betere kwaliteit is dan traxdata en arita. Waarschijnlijk betaalt fuji meer en krijgt dan ook betere kwaliteit van ricoh geleverd.

Resultaat dezelfde mediacode op de dvd en toch duidelijke kwaliteitsverschillen.

mountainbiker


  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

[Wederom @ bos :)]
welke versie van Nero gebruik je dan?
Versie 6.3.1.17 is de nieuwste op het moment.
Probeer anders eens Sonic Recordnow DX 4.6 met een nieuwe pxengine, die gebruik ik zelf ook en dat geeft ook best goede resultaten.

Hier een platinum 4x dvd op 4x gebrand :)
http://members.lycos.nl/animeforums/Platinum4x.JPG

[Voor 3% gewijzigd door Ryudo op 19-07-2004 11:48]


  • Ettepet
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 11-02 05:24
Ettepet schreef op 19 juli 2004 @ 11:39:
Mijn Lite-On LTD163 ondersteunt geen variabele leessnelheden, lijkt het. Nu krijg ik veel betere waardes als ik 'Realtime Chart' aanzet, is dit de bedoeling? (de meesten hier meten bij 4x, en niet 16x zoals bij mij)

Verder krijg ik zeer onlogische resultaten, met Philips CMC MAG E01 (8x). De disks die ik op 4x heb gefikt hebben allen slechtere PI/PO waardes dan degenen die ik op 8x heb gefikt. Tenzij je puur kijkt naar de gemiddelde waardes.
Nogmaals, iemand een idee wat je moet doen als je speler niet langzamer gaat dan 16x lezen? En hoe kan het dat 4x schrijven minder goede resultaten oplevert dan 8x?

[Voor 3% gewijzigd door Ettepet op 19-07-2004 11:59]


Anoniem: 5760

Ryudo schreef op 19 juli 2004 @ 11:47:
[Wederom @ bos :)]
welke versie van Nero gebruik je dan?
Versie 6.3.1.17 is de nieuwste op het moment.
Probeer anders eens Sonic Recordnow DX 4.6 met een nieuwe pxengine, die gebruik ik zelf ook en dat geeft ook best goede resultaten.

Hier een platinum 4x dvd op 4x gebrand :)
KNIP
Ik gebruik deze versie van Nero ook en de drive wordt gewoon herkend Ik zal die Sonic Recordnow eens proberen. Bedankt voor je tips.

EDIT:
Recordnow is alleen voor audiotoepassingen, dus die laat ik maar zitten.

[Voor 8% gewijzigd door Anoniem: 5760 op 19-07-2004 12:47]


  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Hertog_Martin schreef op 18 juli 2004 @ 20:38:
[...]
MediaCode: Hoe kan je dat met Nero zien?
[...]
Als het goed is staat het ook in de startpost:
Met Nero CD-DVD Speed en dan op het schijfje klikken.

En anders met DVDinfoPro (gratis te downloaden.. zitten alleen wat banners in het programma). Link daarvan staat zeker in de startpost.

  • Hertog_Martin
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 23:01
Tycoontje schreef op 19 juli 2004 @ 13:08:
[...]


Als het goed is staat het ook in de startpost:
Met Nero CD-DVD Speed en dan op het schijfje klikken.

En anders met DVDinfoPro (gratis te downloaden.. zitten alleen wat banners in het programma). Link daarvan staat zeker in de startpost.
Beide tonen: INFOSMART01

maar lijkt me raar als dat juist is want die staat nog nergens in de lijst.

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Nu wel :)

  • Ettepet
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 11-02 05:24
Tycoontje, hoe vergelijkbaar zijn resultaten die je met 16x krijgt in vergelijking tot jullie standaard 4x?

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Ik had je eerdere vraag al gezien en zat eerlijk gezegd te wachten of iemand anders 'm kan beantwoorden. Ik heb zelf geen Lite-On drive meer, dus ik kan helaas KProbe niet draaien en ben er dus niet bekend mee.

Beetje vaag van dat realtime inderdaad. En dat op 4x gebrande schijven slechter lijken dan op 8x gebrande. Trouwens ook geen idee of anderen realtime aanzetten of niet.

Weet ook niet hoeveel invloed de snelheid eigenlijk heeft. Als ik KProbe kon draaien zou ik er wat mee gaan spelen om erachter te komen. Mijn gevoel zegt dat het theoretisch net zo goed zou moeten gaan, maarja...

Hoop dat iemand anders er iets zinnigs over kan zeggen?

  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

Realtime Chart moet je uit laten want dat moet volgens de standaardwaarden voor het testen van dvd's. Je moet je dvd's op 4x testen en niet op 8x, 16x, max of wat dan ook want dan wijk je ook af van de standaard.
Het lezen op 4x is gekozen omdat de PI/PO weergave dan nauwkeuriger is.
Het precieze weet ik er ook zo neit van maar ik hou me gewoon aan de default settings.

Dit zijn mijn settings die ook standaard zijn naar mijn weten
Realtime chart: uit
Maximum sampling rate: uit
Remove the spike: uit
Test Range: auto detect
speed: 4x
PI sum: 8
PO sum: 1

[Voor 27% gewijzigd door Ryudo op 19-07-2004 23:41]


  • Ettepet
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 11-02 05:24
Oké, bedankt iig. :)

Lastig dus met mijn LTD163. Nou ja, ik ben er toch achtergekomen dat die Philips 8x redelijk slecht is, en de (goedkopere) Traxdata 2.4x goed.

Zelfs met 2x/2.4x branden wordt die Philips CMC MAG E01 alleen maar nog slechter. Vreemd, en leerzaam.. ;)
---

EDIT:

De resterende schijfjes op de 25 stuks Philips haspel worden steeds slechter. Zelfs op 1x zijn de resultaten belabberd! :( Heb voor de zekerheid een Traxdata van gisteravond getest, en die doet het uitstekend, dus het ligt niet aan de drive..

Om te testen heb ik de gefikte schijfjes ingelezen met DVDDecryptor (laatste versie), en gekeken naar de totale inleestijd. Met de huidige schijfjes duurt die meer dan 12 minuten (!), zelfs op 1-speed gefikt. Normaal leest ie een enkel-lagig schijfje binnen de 5 minuten (16-speed). :/

Kun je je geld terugkrijgen bij zulke waardeloze kwaliteit? Gekocht bij de Mediamarkt, 25 stuks voor 50 euro!! 8)7

[Voor 55% gewijzigd door Ettepet op 20-07-2004 15:15]


  • Hertog_Martin
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 23:01
Zou het wel proberen, veel goede shops die vooral media verkopen geven wel garantie, vooral op de duurdere merken.

25 voor 50 is ook niet echt een goede koop.
Ik heb 25 voor 9,50 en die zijn prima (datawrite)

Anoniem: 89480

Ik zie bij ddvd.info een dvd+r spindle van 50 stuks van samsung voor 28,95 euro.
Is dit een goede keus voor mijn nec 2510 met firmware 2.15?

  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

dr ernie .. Kijk eens in de topicstart? Die tabellen staan daar echt niet voor de lol :/

Anoniem: 89480

Dat snap ik en ik heb daar ook naar gekeken. Daar staat echter view comment bij, dus daar word ik niet wijs uit.

[Voor 31% gewijzigd door Anoniem: 89480 op 21-07-2004 10:11]


Anoniem: 114415

in die tabellen staat er dat ze goed zijn, dus dat zal wel zo zijn

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Als je view message (http://gathering.tweakers.net/global/templates/got/images/icons/view.gif) doet en je kijkt achter de regel bij de Samsung dvd+r met mediacode BeAlll000 P40 (net als bij ddvd), zie je dat er 1 gebruiker is geweest die deze schijven goed heeft bevonden met een 2500 op 4x met de originele firmware en op 8x met een firmware van Herrie. Toevallig was ik die gebruiker zelf en ik kan je melden dat ik nu na een paar maanden nog steeds tevreden ben over die schijven.

Meer info is er hier in dit topic nog niet over beschikbaar. Het zou theoretisch kunnen dat ze het op de 2510 net anders doen of dat ik toevallig een goede batch had. Maarja, een zaak als die verkoopt volgens mij geen echte rommel en je moet ergens beginnen. Als je het niet zeker weet, kies dan gewoon schijven die door meerdere mensen getest zijn. Als je ze koopt horen we natuurlijk graag wat de ervaringen zijn. Hoe meer, hoe beter de info wordt!

[Voor 7% gewijzigd door Tycoontje op 21-07-2004 12:13]


  • Ettepet
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 11-02 05:24
Tycoontje, kun je een notitie maken in de tabel dat de Philips CMC MAG E01 (8x) zelfs op 1x bij mij niet goed fikken. Zelfs een vervangend stel schijfjes van hetzelfde type waren allemaal net zo slecht. Ben benieuwd of die ander (Sevenhunt?) wel goed heeft getest. Is het iemand van dit board? Dan pm ik 'em wel even. ;)

Mijn bevindingen: 23 stuks getest, na fikken inlezen met DVDDecryptor 3.2.3.0 duurt op 16x Lite-On LTD163 tussen de 7 1/2 en 14 minuten - allemaal. Normale enkel-lagige schijfjes duren zoals gezegd 5 minuten.

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Bij deze staat ie voorlopig op twijfelachtig met comments. Was eigenlijk benieuwd of je ook al goede ervaringen had met schijven. Bedoel.. zo lang heb je je 2510 natuurlijk nog niet en ik zag verder nog geen ervaringen van je voorbij komen geloof ik.

  • Ettepet
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 11-02 05:24
:)

Ik heb 4 Traxdata (2.4x), die het prima doen. Als het goed is krijg ik morgen wat andere schijfjes binnen van www.ddvd.info/nl. Platinum 8x RICOHJPNR02 en Traxdata 4x RICOHJPNR01, voor astronomisch lagere bedragen. Mochten die ook matig presteren hoor je het meteen. ;)

  • Oscar Mopperkont
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 18-05 16:11
Ettepet schreef op 21 juli 2004 @ 13:32:
:)

Ik heb 4 Traxdata (2.4x), die het prima doen. Als het goed is krijg ik morgen wat andere schijfjes binnen van www.ddvd.info/nl. Platinum 8x RICOHJPNR02 en Traxdata 4x RICOHJPNR01, voor astronomisch lagere bedragen. Mochten die ook matig presteren hoor je het meteen. ;)
Je weet dat je dan nog wel de heffingen voor stichting Thuiskopie ed moet afdragen? Kost je nog minstens 50 cent per DVD! Dan zijn ze ineens niet meer mega goedkoop he?

Je moet het overigens zelf melden bij de instanties dat je die DVD's hebt geimporteerd, als je het niet doet heb je een kans van 0,000001% dat ze erachter komen en het geld alsnog innen. Maar als brave tweaker meldt je het natuurlijk zelf even ;) O-)

Ik heb trouwens ook die Platinums en ze werken tot zover goed :)

  • Neo
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 07:51
Ik weet niet of dit in dit topci mag, maar in het ervaringentopic heeft nog niemand gereageerd.

Ik heb een probleem. Ik heb bij de aldi in Duitsland na een tip 8 speed DVD+R schijfjes gekocht (best veel). Maar het branden duurt 14 minuten of meer met de 2510. Nero geeft aan dat hij de DVD op 8 speed kan branden maar het duurt 14 minuten wat volgens mij 4 speed is. Op de de DVD staat dat het merk Tevion is. Maar ik heb bij Nero gekeken en die geeft aan dat het merk Ricoh is en dat de maximale snelheid 8 speed is. Wie kan mij helpen?

Manufacturer : Ricoh
Code : RICOHJPN R02
Disc Type : DVD+R
Usage : General
Recording Layer : -
Recording Speed : 2.4 X - 8 X
Capacity : 4.38 GB
4700375040 Bytes
Additional Capacity : -
Overburn Capacity : -

  • Oscar Mopperkont
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 18-05 16:11
En hij stopt tussendoor ook niet met branden? Dus dat je buffer de hele tijd leegloopt ofzo?

Wat betaal je trouwens bij Aldi Duitsland voor die DVD's? Want het zijn kennelijk gewoon die platinum Dvd's :)

[Voor 43% gewijzigd door Oscar Mopperkont op 21-07-2004 14:35]


Anoniem: 89480

Wat ik niet snap is dat BeALL (wit, printable) DVD+R met de zelfde mediacode als de samsung (BeAll000P40) van twijfelachtige kwaliteit is terwijl de samsung als goed is getest.

  • Ryudo
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-05 20:51

Ryudo

Daily dose~

Daar ben ik dus ook achter gekomen
Herrie had Beall dvd's gemerkt als Samsung en die gaven ook met kprobe prima scores.
Ik heb een spindel Beall eigen merk dvd's gekocht van 50st en die waren ronduit rampzalig en zijn na 5 dvd's te hebben gebrand/verknald de container in gegaan.
BeAll heeft dus zowal A als A grade dvd's.

Anoniem: 89480

Dus de Samsung schijven zijn toch van betere kwaliteit ondanks dezelfde mediacode?
Dus een mediacode zegt dan ook niet zo heel veel over de kwaliteit, alleen in welke fabriek de schijven gemaakt worden.

Samsung is een groot merk, dus ik kan mij niet voorstellen dat ze inferieure kwaliteit dvd's leveren. Lijkt me niet goed voor hun naam.

[Voor 29% gewijzigd door Anoniem: 89480 op 21-07-2004 15:26]


  • ikbenwouter
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 08:14
Anoniem: 89480 schreef op 21 juli 2004 @ 15:19:
Dus de Samsung schijven zijn toch van betere kwaliteit ondanks dezelfde mediacode?
Dus een mediacode zegt dan ook niet zo heel veel over de kwaliteit, alleen in welke fabriek de schijven gemaakt worden.

Samsung is een groot merk, dus ik kan mij niet voorstellen dat ze inferieure kwaliteit dvd's leveren. Lijkt me niet goed voor hun naam.
Ik heb zoals eerder gepost de BeAll DVD-R schijven (wit printable) en die hebben dezelfde mediacode als de Samsung DVD-R en die doen het perfect met nette nero cd/dvd speed grafiek.

........................................................................................................................................................


Anoniem: 89480

Ik heb zojuist memorex spindle van 50 stuks bij opusshop.de besteld voor 28,50.
Was goed getest door een duits pc blad en lees er goede verhalen over.

  • Tycoontje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-02 12:04
Ettepet schreef op 21 juli 2004 @ 13:32:
:)

Ik heb 4 Traxdata (2.4x), die het prima doen. Als het goed is krijg ik morgen wat andere schijfjes binnen van www.ddvd.info/nl. Platinum 8x RICOHJPNR02 en Traxdata 4x RICOHJPNR01, voor astronomisch lagere bedragen. Mochten die ook matig presteren hoor je het meteen. ;)
Ah. Mooi. Maar nou ben ik benieuwd wat de mediacode is van die Traxdata, want die 2.4x heb ik nog helemaal niet in de lijst staan :)

Edit: Oh en ik zie net dat ik een vraag van je gemist heb. Sevenhunt moet inderdaad ergens op GoT rondhangen. Alle bevindingen komen uit de lopende 25x0 topics.
Anoniem: 89480 schreef op 21 juli 2004 @ 15:19:
Dus de Samsung schijven zijn toch van betere kwaliteit ondanks dezelfde mediacode?
Dus een mediacode zegt dan ook niet zo heel veel over de kwaliteit, alleen in welke fabriek de schijven gemaakt worden.

Samsung is een groot merk, dus ik kan mij niet voorstellen dat ze inferieure kwaliteit dvd's leveren. Lijkt me niet goed voor hun naam.
Mediacode zegt inderdaad niet alles. Ik zal dat ook nog even in de startpost zetten.

[Voor 8% gewijzigd door Tycoontje op 21-07-2004 19:34. Reden: Ja, tegenstrijdig he, maar toch wil ik het weten ; )]


  • Chakotay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 27-05 16:35

Chakotay

Lick here to continue

Ik heb net mijn verse ND2510A binnen, en even snel een spindeltje veel te dure that's writes erbij gehaald. Deze zie ik op 4x in de tabel staan, maar ze willen bij mij op 6x, dus hier wat resultaten:

Brander: NEC ND2510A v2.15
Media: That's Write DVD+R 1-4x, 4.7GB
Mediacode:RICOHJPNR01
Brandsnelheid: 6x
Software: Nero 6.3.1.17

Live for today, screw yesterday, hope for tomorrow...
Stichting eth0 | Twitter | Motorspul


  • Ettepet
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 11-02 05:24
Tycoontje, dat zijn Traxdata 2.4x "RITEK R01" (DVD+R). :)

@ Chakotay, hoe heb je de schijfjes getest? Bij mij spelen ze (zover ik weet) ook allemaal in een DVD-speler, maar er zitten veel "probleemgebieden" op.

Ik zie wel meer mensen hier die zeggen dat hun schijfjes het goed doen, hopelijk wordt er daarbij toch wat dieper getest dan afspelen op een normale HT-speler. Ik had snel een aantal goede discs nodig vorige week, om wat kopieën mee te geven op iemands huwelijksreis, en dan is een "dure" foute tip niet zo fijn. Niets persoonlijks naar iemand hier, alleen hoop ik dat er niet al te makkelijk positieve uitspraken worden gedaan over media... ;)

[Voor 4% gewijzigd door Ettepet op 21-07-2004 21:07]


  • The_Sukkel
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 02-01 00:43

The_Sukkel

Proud to be a Nerd!

Tycoontje schreef op 21 juli 2004 @ 18:31:
[...]Mediacode zegt inderdaad niet alles. Ik zal dat ook nog even in de startpost zetten.
Zal ook wel meer gaan om de combinatie Merk+Mediacode...(en zelfs dat biedt geen 100% garantie...)

Toch zal ik bij het zien van een "slechte" mediacode (die bij verschillende merken dubieuze resultaten geeft) niet zo snel een als "goed" bekend staand merk kopen als deze ook deze "slechte" mediacode heeft.
Ettepet schreef op 21 juli 2004 @ 13:32:
:)

Ik heb 4 Traxdata (2.4x), die het prima doen. Als het goed is krijg ik morgen wat andere schijfjes binnen van www.ddvd.info/nl. Platinum 8x RICOHJPNR02 en Traxdata 4x RICOHJPNR01, voor astronomisch lagere bedragen. Mochten die ook matig presteren hoor je het meteen. ;)
Laat het mij meteen horen... Ik ben in ieder geval geïnteresseerd.

Waarom?

Omdat ik nu een spindel Platinum 8x DVD+R's heb van RICOHJPNR02 (bij opus.de gekocht) waar ik tevreden mee ben, maar die bij Opus.de nu met de mediacode CMC MAG E01 verkocht worden... Ik stond op het punt om die dingen toch maar te bestellen omdat de Philips DVD+R 8x CMC MAG E01 tot voor kort als "groen" stond in de lijst.

Maar na jouw bevindingen kijk ik echt nog wel even uit voordat ik me er aan ga wagen (ook vooral omdat ik gelijk voor mijn neefjes inkoop...dat ik zelf met een gare spindel zit, vind ik nog minder erg dan dat ik gare spindels voor neefjes koop...)

[Voor 54% gewijzigd door The_Sukkel op 21-07-2004 22:33]

Ooit was dit heel stoer: PIII-800, 512 MB, Asus V7100/T(geforce2MX 32 MB), IBM DTLA 30 GB 7200 rpm, Maxtor Diamondmax 40 GB 5400 rpm, Plextor 121032, Terratec Xfire 1024, AOpen DVD 1040 Slot-in, Asus CUV4X, iiYama Vision Master Pro 450


  • Neo
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 07:51
@Oscar nee hij stop tussendoor niet met branden. En ze kosten per 5 4,99 met doosje.

  • Kajun
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 15-02 19:32
Anoniem: 89480 schreef op 21 juli 2004 @ 15:19:
Dus de Samsung schijven zijn toch van betere kwaliteit ondanks dezelfde mediacode?
Hoeft niet zo altijd te zijn.
Dus een mediacode zegt dan ook niet zo heel veel over de kwaliteit, alleen in welke fabriek de schijven gemaakt worden.
Zelds dat niet, CMC heeft al vele malen in opdracht van Mitsubishi Chemical Corporation geproduceerd met de label 'MCC'. Het gaat in sommige gevallen om de combinatie met 'made in Taiwan' bijvoorbeeld. Dan is kans groot dat het inderdaad CMC Magnetics produktie betreft. Zie mijn postjes van een tijdje terug..
Samsung is een groot merk, dus ik kan mij niet voorstellen dat ze inferieure kwaliteit dvd's leveren. Lijkt me niet goed voor hun naam.
Ieder groot merk levert zijn eigen aantal slechte produkten. Bij de één meer dan de ander. Wat niet wil zeggen dat de Samsung BeAll's slecht zijn uiteraard.

MKWii : 2750 1247 3905 || Super Metroid Orchestral Game Concert || Secret of Mana Danger!!


  • Chakotay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 27-05 16:35

Chakotay

Lick here to continue

Ettepet schreef op 21 juli 2004 @ 21:06:
Tycoontje, dat zijn Traxdata 2.4x "RITEK R01" (DVD+R). :)

@ Chakotay, hoe heb je de schijfjes getest? Bij mij spelen ze (zover ik weet) ook allemaal in een DVD-speler, maar er zitten veel "probleemgebieden" op.

Ik zie wel meer mensen hier die zeggen dat hun schijfjes het goed doen, hopelijk wordt er daarbij toch wat dieper getest dan afspelen op een normale HT-speler. Ik had snel een aantal goede discs nodig vorige week, om wat kopieën mee te geven op iemands huwelijksreis, en dan is een "dure" foute tip niet zo fijn. Niets persoonlijks naar iemand hier, alleen hoop ik dat er niet al te makkelijk positieve uitspraken worden gedaan over media... ;)
Ik heb zelf geen standalone DVDspeler, dus daarin testen word lastig... De beide merken schijfjes werden echter wel beide probleemloos in de QSI CDRW/DVD combo in mn laptop gelezen, die volgens de specs überhaupt geen DVD-R kan lezen. De enige standalone speler waar ik eventueel in zou kunnen testen is een gloednieuwe highend pioneer bij mn ouders thuis, daarin testen lijkt me ook niet bijzonder nuttig... Dat ding leest bijna alles wel.

Live for today, screw yesterday, hope for tomorrow...
Stichting eth0 | Twitter | Motorspul


Anoniem: 5760

Intussen ben ik met Kprobe niet veel wijzer geworden. Fluctuerende resultaten bij dezelfde mediacode.

Lite-On zelf gebruikt dit tooltje niet meer, omdat deze niet betrouwbaar zou zijn. Gelukkig heb ik geen problemen met de 3 media (MCC 002 / RICOHJPNR01) die ik heb getest. Ze zijn leesbaar in een stand-alone en beide drives in mijn pc.

Met Nero CD/DVD Speed ziet het er allemaal ook wel aardig uit. Voordat ik een kapitaal aan schijven ga wegbranden met meer tests, wil ik graag het volgende weten:
Kan ik met een nieuwe firmware verwachten dat de brandresultaten zichtbaar verbeteren, of hooguit meer mediaherkenning en sneller branden? Riplock en regiocode boeit me niet, daar gebruik ik ander spul voor.

Ik heb Traxdata en Arita getest met dezelfde mediacode (RICOHJPNR01), waarbij de Arita duidelijk slechter scoort.
Als de mediacode niks zegt over de kwaliteit en een Sony schijf de ene week uit fabriek X rolt en de volgende uit fabriek Y, hoe kun je dan een onderbouwde uitspraak doen over kwaliteit van een merk of mediacode?

EDIT:
Na flashen van firmware nec107v2b4.bin kan ik alle 4X media op 8X schrijven. Booktype is DVD-ROM.

Het vreemde is dat Kprobe nu, ongeacht de setting op 4 speed, de dvd op volle snelheid uitleest. Hier snap ik nu weer niks van. Komt dat door veranderde booktype? Ter controle een oudere dvd getest en die werd keurig op 4 speed gelezen.

Iemand een uitleg hiervoor?

[Voor 17% gewijzigd door Anoniem: 5760 op 22-07-2004 21:32]

Pagina: 1 2 3 ... 6 Laatste

Dit topic is gesloten.


Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee