J0YR1D3R schreef op zaterdag 6 juni 2026 @ 15:14:
[...]
Zit je accutemperatuur onder de 20 graden, dan is 80kW laden wel een beetje wat het is.
Bij een echt goede sessie (<20% en > 20 graden) zijn de snelheden ook prima. Ik heb 151 en 157kW gezien op vakantie na de eerste keer laden en/of bij warmer weer.
Thanks! Goed om te weten dat dit ongeveer 'klopt'.
De grafiek geeft aan bij welke SoC ik start & stop (horizontale as) en welk gemiddeld vermogen ik dan haal (verticale as). Mijn sessies starten idd tussen de 20%-50% en gaan dan tot 80%-100%, dat is niet ideaal, dat begrijp ik, maar ondanks dat zie ik bij de
Fastned curve op ev-database het vermogen pas <100kW zakken bij 80% SoC:
Anyway, ik heb nooit op het laden hoeven wachten, de pauzes duurde langer (daarom ook door tot 100%), maar toch had ik verwacht vaker >100kW te zien op basis van deze curve. Mijn hoogste snelheid was 96kW toen ik bij 13% begon bij ±10 graden buitentemperatuur en de accu rond de 30% opgewarmd was naar 20 graden. Ik haalde toen van 13%-44% gemiddeld 82kW.
Ik ben alleen benieuwd hoe dit er in de winter uit ziet. Ik had wel verwacht dat de range zou inzakken, maar had niet goed door dat de laadsnelheid dan ook zo in zou zakken.
[
Voor 6% gewijzigd door
Atomstar op 06-06-2026 21:46
]