Selectief quoten?DevWouter schreef op zondag 16 augustus 2026 @ 10:26:
[...]
Bronnen:Overigens begin ik wel erg moe te worden van mensen die sociale economische verschillen ontkennen in deze discussie of als niet relevant te zien.
- https://dekanttekening.nl...ciaaleconomische-positie/
- https://centaurrecherche....naliteit-allochtoon-5232/
En zoals @Kalentum aangaf: Oplossen is belangrijker dan identificeren. Dubbel als je weet hoe weet hoe vaak het identificeren fout gaat (zie toeslagenaffaire).
De mening van de professor plant je hier als voldongen feit, terwijl het onderzoek 5 verklaringen geeft.Lucassen verwijst naar een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek uit 2020, waarin vijf verklaringen worden genoemd die kunnen leiden tot crimineel gedrag van jongeren: 1) gezins- en ouderlijke structuur, 2) crimineel verleden van de ouders, 3) sociaaleconomische positie, 4) individuele verschillen en 5) buurtkenmerken. De sociaaleconomische verklaring is volgens Lucassen het belangrijkste.
Ik claim nergens dat economische facturen niet meespelen. Graag geen ad hominem. Vergeet ook niet dat ook sociaal onderdeel is van sociaal economische factoren. Laat dat sociaal juist datgene zijn waar ik wat issues mee heb.
[ Voor 7% gewijzigd door siggy op 16-08-2026 10:30 ]
"I don't take life too seriously, no one gets out alive anyways..."
/f/image/hnKnBUH9IgRYQnT3GEUPoMch.png?f=fotoalbum_large)