JEightyFive schreef op maandag 22 september 2025 @ 08:38:
Terug van vakantie en bewust niet ingelogd op mobiel maar heb hier af en toe zitten lurken
Mee zitten lezen tijdens Ajax - Inter aangezien ik het niet live kon zien maar was zoals verwacht. Kansloos. Gelukkig geen grote score, maar dat doen die Italianen zelden.
Gister tegen PSV wel kunnen zien maar mijn hemel, dat hield aan beide kanten niet over zeg. Een punt gepakt ondanks Heitinga zou ik zeggen, niet dankzij. En het geluk dat Saibari teveel kansen nodig heeft om te scoren want die had er wel meer dan 1 in kunnen leggen.
Gloukh viel wel sterk in, er kwam zoveel meer voetbal in en PSV leek met moeite grip op hem te krijgen. Ik mag nu toch wel een keer hopen dat Heitinga inziet dat die jongen gewoon in de basis hoort en Klaassen op de bank.
Opmerkelijk ook dat je nu in 2 wedstrijden 4 doelpunten tegen hebt gekregen uit een voorzet/corner en men gewoon vertikt mee te lopen met zijn man. Gister kunnen ze ook weer 2x compleet vrij inkoppen. Bizar. Maar we mogen er van Sjonnie geen ding van maken.
Enerzijds blij met het punt, aangezien ik bij PSV uit eigenlijk altijd (en zeker dit seizoen) wel een nederlaag incalculeer, anderzijds zitten we dankzij Gloukh weer wat langer vast aan Heitinga.
En dan de pot in Alkmaar. Tsja, Woutertje. Rijp voor opname.
Vorig jaar na de wedstrijd tegen Ajax was ik al klaar met Goes. In Nederland lopen (helaas) geen jongens als Zlatan of Diego Costa rond maar ik had het 'm graag zien proberen. Als hij zo doorgaat krijgt ie vanzelf een keer een elleboog of een doodschop. Is het niet in Nederland dan wel in Europa.
Sommige spelers zijn vervelend wanneer je ze tegen je hebt maar fantastisch om in je team te hebben. Vroeger had ik bijvoorbeeld een gigantische hekel aan van Bommel bij PSV maar in Oranje kon ik ervan genieten, maar hij was anders vervelend dan Goes. Goes is gewoon een totale randdebiel. Kan er niks anders van maken.
Wel gunstig dat Feyenoord uiteindelijk ook nog punten verspeeld anders wordt het gat wel erg groot meteen.
Ik heb alle 3 de beschreven wedstrijden gezien en kan alleen maar zeggen dat je de spijker op zijn kop slaat, het lastige/ verraderlijke van Inter is dat zij grote delen op een lager percentage aan inzet kunnen spelen en eigenlijk niets/ niet veel (er was immers 1 grote kans voor Ajax) weggeven, waarbij je denkt, we doen lekker mee. En dan met een paar momenten waarop het even een tempootje hoger gaat, zo'n wedstrijd beslissen en daarna 'dood maken'. Blijf ik ook wel knap vinden, al is het niet altijd even leuk om naar te kijken.
T.a.v. PSV - Ajax gisteren, dit leek een beetje de lamme tegen de blinde zeg maar. (zo noemden we het in de kantine nadat we zelf hadden gevoetbald) Inzet was er van beide kanten, maar echt een goede lijn was er niet te ontdekken. Paar wat positievere punten waren inderdaad Gloukh, maar ik vond ook dat Schouten eens een keer niet zoveel ballen inleverde, maar wel met enige regelmaat een bal veroverde. Of die weer een beetje beter gaat draaien, of dat het aan (gebrekkige) tegenstand lag, laat ik maar in het midden, want dat is van achter het toetsenbord lastig beoordelen.
Dan AZ - Feyenoord, waarbij vooraf was gezegd dat dit de eerste echte test zou zijn. De grootste test vond ik het overleven, zonder terug te slaan, schoppen of knijpen bij Wouter Goes, die hebben ze met glans doorstaan. Maar wat die jongen allemaal aan het doen is, en de Scheids (kan het wellicht vaak niet zien), wordt niet geholpen door de VAR. Maar ook de scheids knijpt gewoon 2 oogjes toe als een speler eens laat zien waar die allemaal geknepen wordt.
Spelers als van Bommel die je zelf al aanhaalt, zijn wel aan het zuigen, maar niet zo gemeen aan het doen als Wouter Goes, die gaan gewoon hard / stevig een duel in, of lopen net een beetje door tegen iemand aan, maar staan niet de hele tijd in de rug te beuken en mensen te knijpen. Een beetje smerig kan, maar deze jongen gaat i.m.o. te ver over het randje en er is niemand vanuit de arbistrage die de ballen heeft om er eens op in te grijpen.
Ik vond Feyenoord sterker ogen, maar AZ heeft vaker op goal geschoten, waarbij vooral van buiten de 16. Feyenoord daarbij ook nog eens genaaid door Goes of eigenlijk een gebrekkige arbiter) met een gele kaart voor de aanvaller van Feyenoord, maar die niet/ nauwelijks werd geraakt en toen de gele kaart werd gegeven snel weer op stond. Goas die pas héél laat een gele kaart kreeg, maar al tientallen overtredingen (incl. knijpen en slaan) had gemaakt. Ahmedhodžić die een onterechte eerste gele kaart kreeg en een heel simpele 2e. Zeker als je die 2 tegenover elkaar zet, is het echt een godswonder dat Goes de wedstrijd heeft uitgespeeld.