SterqVerhael schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 14:05:
Het is in mijn ogen geen scorebordjournalistiek als je gewoon statistieken benoemt om aan te geven wat de werkelijk vastgelegde cijfers aangeven.
Wat mag je dan wel van hem verwachten? 30+ goals en 15+ assists? Er wordt in mijn ogen met twee maten gemeten en dan mag je best statistieken gebruiken om zaken in perspectief te zetten.
Dat is precies waarom ik het scorebordjournalistiek noem, je probeert nu zijn prestaties aan statistieken te hangen maar zo werkt het niet. Doelpunten en assists zijn belangrijk voor een aanvaller maar vertellen niet het hele verhaal.
De statistieken zeggen ook dat Bergwijn meer kaarten haalt (waaronder rood) dan assists, Forbs nul kaarten. Het waren ook maar 7 velddoelpunten voor Bergwijn en dan kom je op 364 minuten per doelpunt, Forbs op 393 minuten per doelpunt. Beiden 5 assists maar Forbs heeft meer betekend in de Europa Leage met een doelpunt en een assist alwaar Bergwijn niet verder kwam dan een strafschop en daar meer minuten voor nodig had.
Ik bedoel maar, statistieken kan je van alles mee maar het zegt niet zoveel.
Bergwijn is een andere speler en wat meer een aanspeelpunt wat dan de bal vast houdt en dat geeft wat rust, dat zie ik als een positief punt van hem. Van een aanvaller verwacht ik echter ook dat hij in staat is zelfstandig voor dreiging te zorgen en dat zie je gewoonweg niet veel in wedstrijden. Je moet hem wel erg vrij laten wil hij zijn standaard loop je kunnen maken om te schieten. Zet je er een back naast die er overheen komt wat normaal goed zou moeten passen dan zie je dat hij daar ook niet echt gevoel voor heeft. Het wil gewoon niet.
Daarnaast verwacht ik van een aanvoerder en wat één van je beste spelers zou moeten zijn ook dat hij meer voorop gaat in de strijd, een voorbeeld is en kan werken.
Het is echter wat mak en laconiek, loopt vaak vast en is dan qua meeverdedigen niet beschikbaar. Alsof hij een beetje er achteraan hobbelt en wel weer mee doet als er weer aangevallen wordt.
Ik hoef daarin geen vergelijkingen met andere spelers te maken, ik vind het gewoon niet genoeg voor de status die hij in zijn positie heeft.
Trishul schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 14:11:
Misschien ben ik de enige, maar ik zou Forbs wel eens willen zien i.c.m. een goede afmaker.
Als ik naar zijn wedstrijden kijk, zie ik dat hij vaak de bal voorlegt waarbij ik dan denk van, nou dat hoort toch een assist te zijn. Maar dan wordt die kans vervolgens niet afgemaakt door diegene voor het doel.
Klopt, tegen wat incompetente Polen ziet het er bij tijd en wijlen leuk uit als hij er langs komt. Daar staat wel tegenover dat hij minimaal de helft van de keren de bal zelf onderweg al kwijt raakt , hij qua voorzet en schot niet echt overzicht heeft maar gewoon blind wat geeft in de hoop dat er iemand tegenaan kan lopen.
Tegen een betere of compactere tegenstanders is het allemaal niet zo florisant meer helaas.