Maar dat werkt natuurlijk twee kanten op. Mijn ervaring is dat er doorgaans eerst een ronde blufpoker wordt gespeeld door aannemer/bouwvakker. “Nee het zit echt wel goed, heb nog nooit meegemaakt dat dit een probleem wordt.” Zie ook het voorbeeld hierboven.twain4me schreef op vrijdag 11 oktober 2024 @ 00:41:
[...]
nee hoor ik heb meerdere malen bouwbegeleiding gedaan (ook nadat het kalf al verdronken was) , aannemers weten ook wel dat ze hun eigen vlees keuren, zolang je respectvol comuniceerd land het doorgaans wel op zijn pootjes
Met controleren op kwaliteit, juistheid en veiligheid is niets mis en als iemand daar wel problemen mee heeft had hij geen aannemer moeten worden. mensen die geen verantwoordelijkheid willen nemen en zich dus ook niet kunnen verantwoorden kan je weinig mee en daar moet je ook weinig mee willen. (en zeker geen huis mee bouwen)
Controle betekend niet per definitie wantrouwen, het negatief maken wel. het is vooral de toon die de muziek maakt.
Dan blijkt het toch wel een probleem te zijn. En dan wordt het plotseling erg stekelig vanuit de bouwer. Terwijl je als klant alleen maar stelt het probleem niet te accepteren en een oplossing wilt zien.
Als iemand bij mij halfbakken (zicht)werk uitvoert dan mag hij het op eigen kosten opnieuw komen proberen. En daarna is hij af, dan krijgt hij alleen nog de rekening van een andere partij die het moet komen oplossen.