Ja, het hangt er natuurlijk ook vanaf of je er goed in bent, tijd voor hebt en plezier in hebt.Toby-Wan schreef op vrijdag 25 juli 2025 @ 18:24:
[...]
Ja het kost tijd (dat weet ik als geen ander hier met de aanpassingen die ik gedaan heb..) maar om dan een eigen uurtarief erop te gooien is toch ook een beetje van de zotte?
Met een 'eigen uurtarief' logica zou ik elke avond uit eten moeten, tuinman, schilder & schoonmaakbedrijf inhuren. Maar 3x raden of ik dan meer of minder geld over houd..
Zo ga ik bijvoorbeeld niet mijn eigen brood bakken, laat ik de tuin betegelen en schuttingen gewoon zetten door iemand die het dagelijks doet en graag buiten werkt en laat ik de wasmachine gewoon naar zolder tillen en de oude meenemen voor die paar tientjes extra.
En op zich zou ik zoiets ombouwen met een doorstroomverwarmer en warmtepompboiler nog best leuk vinden, maar wat een ervaren monteur in een paar uur voor elkaar krijgt, daar doe ik dagen over en als het niet goed werkt dan hoor ik daar nog jaren over.
Soms moet je gewoon even doorrekenen of iets de moeite waard is om zelf te doen. En of je dan je volle bruto salaris of een laag bedrag neemt waarvoor je het liever uitbesteed, is een keuze.