Misschien even samenvatting van wat we denken te weten via alle roddels en geruchten nu een echte aankondiging steeds dichterbij komt
Als mensen aanvullingen hebben of specifieke elementen in het hoofd hebben die ik hier niet besproken heb, laat gerust weten en ik doe een poging. De essentie van Switch 2 blijft hetzelfde: het is een opvolger van Switch, een hybride game console die ondertussen bijna 150 miljoen exemplaren heeft verkocht.
De SoC
Switch 2 krijgt een Tegra 239 custom APU van Nvidia - geproduceerd door Samsung. Uit het Nvidia lek (maart 2022) leerden we dat de GPU gebaseerd is op de Ampere architectuur - dit is de RTX 3000 serie voor zij bekend met PC hardware. T239 heeft volgens dat lek 1536 Cuda-kernen, 48 Tensor cores en 12 raytracing cores. Deze tensor cores maken hardwarematige ondersteuning voor onder andere DLSS upscaling mogelijk, net als andere machine learning toepassingen gebaseerd op matrix-berekeningen.
Op de SoC vinden we volgens publieke commits van Nvidia in Linux kernels een CPU bestaande uit één cluster van 8 cores. Dit maakt de ARM A78C de meest waarschijnlijke kandidaat.
Vanuit publieke exportdata en een gelekt shot van het moederbord weten we dat Switch 2 12 GB LPDDR5X geheugen zal gebruiken, wat een minimale snelheid van 7500MT heeft. De geheugencontroller hiervoor zou een 128bitscontroller zijn. Dit geeft ons een geheugenbandbreedte van 120GB/s.
T239 wijkt op redelijk wat manieren af van T234 - beter bekend als Orin. De twee chipsets zouden parallel met elkaar ontwikkeld zijn door twee aparte teams. T239 zou onder meer een custom File Decompression Engine block beschikken voor snelle decompressie van data.
Het grootste vraagteken op dit moment zijn de kloksnelheden van het apparaat.
Opslag en dergelijke
Volgens publieke exportdata en het moederbord-lek zou Switch 2 over 256 GB interne opslag beschikken. Dit UFS 3.1 NAND geheugen zou o.a. door Kioxia geleverd worden. UFS 3.1 heeft een maximale bandbreedte van 1450 MB/s per gebruikte lane, en kan maximaal twee lanes gebruiken.
De grootste kanshebber om de opslaghoeveelheid extern te vergroten is het microSD Express formaat. Sinds de tweede helft van 2024 werd dit schijnbaar dode formaat uit 2019 terug leven in geblazen - met aankondigingen van onder andere Samsung, Sandisk/Western Digital en Lexar om kaartjes tussen 128 GB en 1 TB te beginnen leveren. In het 'ergste' geval hebben we het over kaartjes die vallen onder specificatie 7.0 van de SD standaard, wat betekent dat er één PCI-e lane gebruikt wordt welke maximaal 985 MB/s leessnelheid biedt. Indien de 9.0 spec gevolg wordt, is de potentiële maximale snelheid bijna 2 GB/s.
Enkele voorbeelden van het momenteel nog beperkte aanbod MicroSD Express kaartjes:
uitvoering: Sandisk microSDXC Express 128GB
uitvoering: Sandisk microSDXC Express 256GB
De nieuwe lezer van game cartridges lijkt backwards compatibel met Switch 1 games. In plaats van 17 pins zoals op Switch 1, beschikt deze nu over 25 pins.
Er wordt ook vanuit verschillende hoeken gesuggereerd dat de nieuwe game cartridges sneller en groter zouden zijn, op basis van 3D NAND geheugen van Macronix.
Controllers
Een nieuwe Switch impliceert een nieuwe Joy-con. Switch 2 is wat gegroeid in de lengte en breedte, wat betekent dat de nieuwe joy-cons ook wat langer zijn geworden. Dat is natuurlijk niet alles. De joy-con rail lijkt vervangen te zijn door een magnetisch systeem waarvoor ook een knop aanwezig is achteraan de joy-cons om deze magnetische koppeling uit te zetten. Een ander interessant detail is de aanwezigheid van een optische sensor op beide joy-cons. De overheersende theorie is dat de joy-cons ook als muis gebruikt zullen kunnen worden.
Aan de voorkant van de rechter joy-con is op renders dan weer een nieuwe knop ontdekt (de "C" knop). De functie hiervan is nog onbekend, maar ze zou best eens met die muis-functionaliteit geassocieerd kunnen worden.
Dock
Ondertussen zijn verschillende gelekte foto's van wat het nieuwe docking station zou moeten worden, verschenen. Dit nieuwe dock zou iets lager, dikker en langs achteren afgerond worden. Behalve een aantal nieuwe chips die o.a. 4K output moeten ondersteunen, vinden we ook een kleine ventilator in exportdata die voor de dock gebruikt lijkt te worden.
Het dock heeft een rating van 20V * 3A =60W power input, en 15V * 2.8A = 42W power output. Dit komt overeen met andere data die suggereert dat de nieuwe power brick die bij Switch 2 geleverd wordt, 60W kan leveren.
Scherm
Hier is bijna niks over geweten. De meeste geruchten (o.a. een claim van een Japanse analist gespecialiseerd in de schermen supply chain) wijzen naar de mogelijkheid van een 1080p 7.91" LCD scherm, maar er bestaat weinig hard bewijs hiervoor. De meeste renders van third-party accessoiremakers lijken wel rond deze schermgrootte te zitten.
Batterij
Ook hier is zeer weinig over geweten. De huidige inschattingen zijn pessimistisch, waarbij men er van uit gaat dat we terugkeren naar de batterijduur van het originele Switch model.