Medetweakers,
Ik heb goed nieuws! Sinds gisteren mijn Delta glasvezel opgeleverd gekregen en alles werkt!
Ik heb een eigen modem (bestel in canada via ebay), de Nokia XS-010X-Q. De fiberkabel en stroomadapter heb ik uit het Nokia modem van Delta gehaald. Zoals terug te lezen valt in dit
topic.
Hoewel de installateur van guidon is langs geweest en niet echt veel kon doen voor me. (Hij had nog nooit een aansluiting met eigen modem meegemaakt.) Was hij heel vriendelijk en behulpzaam.
Ook alle collega's bij Delta die ik heb gesproken probeerden mij naar het best van hun kunnen te helpen. Bij vragen over cgnat (static ip) e.d. werd mij voorgesteld of even wilde wachten zodat de experts geraadpleegd konden worden. Vervolgens werd ik 2x door verbonden met de technische collega's die mijn vragen prima konden beantwoorden.
Wat belangrijke notes:
- Activatie eigen modem:
1. Eerst moet het modem van Delta zelf geactiveerd worden, pas daarna kan je eigen modem dat worden.
2. Sommige collega's van Delta hebben niet gehoord van deze mogelijkheid en/of weten niet zo goed hoe ze het moeten configureren. In mijn beleving is het zaak dat je ruimte en rust geeft, want uiteindelijk is het bij mij ook gelukt en was ik binnen 30mins klaar.
3. Zorg dat je een foto maakt van je modem, zodat je de serial en ONT code meteen kunt doorgeven.
4. De activatie kan theoretisch 24u duren. Bij mij was de verbinding na ongeveer 2uur actief.
- CGNAT:
1. Delta lijkt te scannen of je poorten open hebt. Wanneer dit het geval is, word CGNAT uitgezet.
2. Als particulier kun je ook vragen of Delta CGNAT wil uitzetten op jouw verbinding. Dit kan wel enige tijd duren. MAAR HET IS DUS MOGELIJK! (citaat: "Meneer, we zien dat op uw adres CGNAT al op disabled staat, mocht het nou niet zo zijn en u krijg een ip adres wat begint met 100.* te zien, neem dan contact met ons op en we regelen dit voor u binnen enkele minuten, het is een kleine moeite").
3. Er zijn berichten dat in de toekomst er een optie komt in je "Mijn Delta" om handmatig CGNAT uit te zetten.
Dit is door niemand bij delta aan mij bevestigd.
- Port Forwarding
Ik heb poorten open staan voor vpn, deze kon ik echt pas na 24u benaderen. Geef dat dus even de tijd
- Snelheid
Helaas is dit een minder puntje. Ik blijf steken op ~500MB/s DOWN, ~500MB/s UP, ~10ms ping en 1ms jitter. Ik heb een 1GB down / 1GB up verbinding. Daar ga ik in de loop van de week nog even over bellen.
afbeelding is klikbaar
Desondanks is mijn ervaring positief, hoewel ik wel pas sinds gisteren 13:00 een actieve glasvezel verbinding heb. Ik probeer over een maand nog eens te reageren met mijn bevindingen tot dusver.
Bedankt voor alle tweakers die nuttige toevoegingen hebben geplaatst in de vorige topics. Het was een fluitje van een cent dankzij alle tips!
P.s. Ik heb een Ubiquiti USG 3P router achter het Nokia modem hangen.
[
Voor 2% gewijzigd door
Vuurvoske op 20-08-2023 15:52
. Reden: typos en zinsopbouw ]