Ik zeg ook niet dat jij die uitspraak hebt gedaan. Het ging over frames. Het was het ultieme voorbeeld van eentje waar ik jeuk van krijg.
_JGC_ schreef op zondag 21 april 2024 @ 09:58:
Mbt dat parttime gebeuren... vroeger werkte de man zich helemaal kapot en was de vrouw er voor het huishouden en het gezin. Tegenwoordig zijn die taken meer verdeeld en heb je 2 personen die parttime werken.
Dat klopt. Dat is dan ook het moeilijke van de discussie want het punt wat je terecht inbrengt is niet te vatten in cijfers. Want we hebben ook allemaal apparaten die ons leven gemakkelijker maken zodat het huishouden minder tijd kost. Ik moet daarom altijd wel lachen met die tradwifes die ouderwets thuis blijven. Nou, de vrouwen van vroeger hadden echt geen tijd voor het maken van leuke cupcakes, die moesten de was met de hand doen.
Een middag vrij of allebei vier dagen is dan echter weer niet onredelijk, zeker als je kinderen hebt
Wat ik altijd begrepen heb is dat we in Nederland relatief groot wonen ten opzichte van bijvoorbeeld Duitsland met meer vierkante meters per persoon
Daar helpt overigens niet mee dat men ook hier op T.net - wat niet een afspiegeling is van de samenleving - al loopt te roepen over de postzegels en kleine woningen die gebouwd worden in andere topics over de woningmarkt.
We zitten hier in tweakers wat dat betreft echt in een bubbel. Als ik in de woontopics kijk worden hele normale woningen soms bestempeld als "klein". Terwijl dat dan prima woningen zijn voor een gezin met twee kids.
Sissors schreef op zondag 21 april 2024 @ 10:05:
[...]
op iemand die gewoon door fulltime werken een mooi bedrag bij elkaar heeft gespaard, en voor wie onder de streep over zijn leven, veruit meeste inkomsten gewoon door arbeid zijn gegenereerd.
Het gaat mij om de winst die je maakt met je vermogen (of vastgoed). Het is een moeilijke discussie over hoe dat uit te voeren maar in principe is het bezopen dat iets waarvoor je niks doet minder belast wordt dan je zuurverdiende loon. Voor de burger die toch al het meeste verdient door arbeid is zo'n maatregelenpakket ook niet ongunstig ofzo dus dat argument gaat hier niet op (net als bij de discussie over erfbelasting overigens)
Maar ook om in de herhaling te vallen, dit is losstaand van jouw 'aanval' op vervroegd met pensioen gaan.
Dat vervroegd met pensioen gaan is een gevolg van de door mij geschetste kloof. Die kloof vind ik onwenselijk en dus is het wat mij betreft oneerlijk dat mensen met hun vijftigste met pensioen zouden kunnen. Door het aanval te noemen maak je het nodeloos persoonlijker.
Ja en nee. Ik denk toch niet dat we medelijden hoeven te hebben met types als Jeroen Pauw. En dat soort types verzaakt ook dubbel en dwars. Je kunt het die arme redacteur misschien niet verwijten, maar de leiding wel.
eric.1 schreef op zondag 21 april 2024 @ 11:33:
[...]
Ergo, het doembeeld dat vele mensen te vroeg met pensioen gaan (op basis van kapitaal wat is vergaard door ''op hun reet te zitten'') en daardoor de samenleving in de knel kan komen - ik zie het niet in de cijfers terug.
Wellicht valt het in de praktijk nu nog mee maar als je her en der om je heen kijkt word ik er wel een beetje bang voor. Ik vind de passief geld cultus toch behoorlijk aanwezig.
De publieke omroep verzaakt ook. Onze talkshows zijn vooral entertainment en de milde Wilders retoriek werd ook op onze PO gewoon blind overgenomen
CVTTPD2DQ schreef op zondag 21 april 2024 @ 19:29:
[...]
De Republikeinen hebben met Trump een gigantisch deel van de traditioneel democratische achterban afgepakt. Alleen is het in het VK en de VS zo dat de nativistische stroming een serieuze bedreiging is geworden voor het traditionele leiderschap van die partijen.
De verhouding Democraten vs Republikeinen is volgens mij al decennia gelijk toch? Dus ik vraag me of de aanname klopt dat Republikeinen massaal Democratische kiezers weglokken.
Het belangrijkste probleem in de VS is overigens het feit dat een fascist de hele partij in zijn broekzak heeft. En er zijn maar twee keuzes. Maar die beweging zie je hier in Nederland ook want op moment dat de VVD niet met Timmermans maar wel met Wilders heeft Wilders dus eigenlijk ook de VVD in de zak
Erfbelasting is overdracht van kapitaal van persoon A naar persoon B. Persoon B heeft daar geen zak voor gedaan dus het is gewoon een transactie, net als het kopen van een product. En ook dat wordt belast.
De gezondheid van de mensen zal me ook worst wezen. De gezondheid van de planeet vind ik echter wel belangrijk, net als de haalbaarheid van onze manier van leven. Want daar hebben we allemaal last van.
Gr4mpyC3t schreef op maandag 22 april 2024 @ 10:53:
[...]
Wederom: op zoek naar de balans. Wat is dan een goede mix tussen economische welvaart (o.a. raakvlak bestaanszekerheid) en 'minder migratie'? Is mij ook een vraagteken, maar daar is de overheid dan voor om ons daarbij te helpen.
Daarom moeten we ook keuzes maken. Welke productie willen we hier nog wel? Wat levert wat op en welke mensen hebben we daar voor nodig?