Goeie tip Erik mbt waterzijdig inregelen! Heb vorige week een warmtebeeldcamera besteld om exact dat te gaan doen. Denk dat daar ( ook per ruimte en eventueel per groep van de vv verdeler) nog wel wat te winnen valt.ErikVers schreef op donderdag 26 oktober 2023 @ 16:18:
[...]
Mooie situatie schets, die past bij je woning en installatie 😋👍
Wat betreft je vraag, ik denk dat het voor 12kw een hele mooie praktijk werking is met huidige temp buiten. En dat zonder buffer 😉
Je zou eens met een vaste flow kunnen werken alleen heeft dat ook weer nadelen. Zelf zou ik er niks meer aan doen en zeker niet te veel gaan tweaken met scripts (“been there done that”)
Wat je wel kan doen nog; regel met een warmtemeter je cv systeem waterzijdig in met een deltaT van 20% en breng hem iig zoveel als mogelijk de retour in balans door de te warme retouren iets te knijpen.
Pana 12 KW J serie TCAP, Auer Edel Eau 270L, 10250 WP solar Enphase