Djvdb schreef op dinsdag 14 mei 2024 @ 17:03:
[...]
Of dit mogelijk is of niet. We hebben nu een combinatie van convectoren en radiatoren. Met alleen de convectoren en niet condenserend koelen red ik denk ik niet het minimale koelvermogen van de warmtepomp (1,8 kw).
T22 en T33 zijn eigenlijk niet gemaakt om te (condenserend) te koelen.
Dan ontstaat idd condensvorming met kans op wateroverlast en na verloop van tijd kans op roestvorming.
Wellicht kan de Heatboosters idd voor de broodnodige boost zorgen zodat de condensatie wat minder kans krijgt.
Wanneer de convectoren worden geboost met Heatboosters dan moet dat wel lukken.
Dan krijg je een vorm van DIY Jaga Strada Hybrid.
Als je thermostaatkranen hebt dan moeten de thermostaatknoppen ook geschikt zijn om te koelen.
Met vloerverwarming had je overigens meer kans gehad, maar dat wist je wel neem ik aan.
Voor de formules
-
https://www.weerschip.nl/calc_RH.php
-
https://www.weerschip.nl/formules.html
Hiermee kan adhv de temperatuur en de luchtvochtigheid worden vastgesteld of condens ontstaat, bijvoorbeeld wanneer relatief warme lucht in aanraking komt met een relatief koud oppervlak zoals bij de binnenkant van een theeglas, de buitenkant van een bierglas, spiegel tijdens het douchen, enz.
Zie ook
Wikipedia: Dauwpunt
Als je je warmtepomp via home automation kan aansturen dan zou dat kunnen tot het dauwpunt of met de boosters iets daaronder.
Heb je hier iets aan?