Bedankt voor je tekening ! ik zit nog te denken of ik dat via de CV of direct naar de warmwater of zoals jij (beide) doe.
Het hele idee van isoleren is natuurlijk dat je die warmte "opzuigt" (inkoppertje), to be fair die isolatie van de WTW lijkt mij juist nuttig, de reden om het niet te doen zie ik nog niet. legionella is wel makkelijk antwoord imho maar is dat het enige ?
Ik weet niet waarom het de eerste x minuten je kost.. het levert dan misschien nog niet het volledige rendement op aangezien het koper nog moet opwarmen maar het kost m.i. niet extra tov geen wtw.
Even dit stukje tekst eerst, dat dit verwarring schept is wellicht mijn verwoording in de vorige post
Het kost niet "extra" alleen net zoals je zegt, alleen bij lange(re) douche sessies ga je rendement zien. ik vraag me af "wanneer" .. (hoe snel) het maakt ook uit welke temp je zelf instelt natuurlijk
Hoe langer je douched hoe "goedkoper' het word.
hoe ik dat bereken: gas gebruiken wij voor vvw en sww. De wtw is in okt 2020 geinstalleerd. Dus heb het gas verbruik van juni/sept 2020 vergeleken met juni/sept 2021 dat waren vergelijkbare maanden, geen verwarming gebruikt, geen vakanties, dus alleen sww. Heel exact is het dus niet maar over de hele linie zie ik zelfde patroon.
De discussie 2020 verschillen versus 2021 is niet echt intressant inderdaad, maar 66% is best veel
Omdat we in huis liever in bad zitten denk ik dat ons rendement in praktijk erg laag zal zijn versus meer douchen. maar dat is geen reden om zonder te zitten.
Daar heb ik de meeste "kennis" ook vandaan

het is soms leuk om een ervaring te lezen in relatie tot iets anders.
is niet mijn bedoeling doel van het topic te veranderen oid .. dus als we weer terug gaan naar energierekening etc .. graag!
[
Voor 13% gewijzigd door
vso op 16-01-2023 10:16
]