Er wordt anders genoeg melding gemaakt van het openlijk uiten van aspiraties om de balkan landen, Polen e.d. ook in te nemen. Hoeveel hiervoor voor de buhne is en hoeveel ze dit zelf haalbaar schatten is moeilijker te zeggen, maar ze dachten ook Oekraine in paar weken tijd in te nemen.Sjah schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 11:25:
Hoor velen maar herhalen , tot Rutte aan toe, dat Putin niet stopt als die klaar is met Oekraine. Maar bewijs heb ik nog nooit gezien, behalve wellicht het wijzen, naar Chamberlain en de snor.
Je wilt bewijs voor iets wat in de toekomst kan gebeuren? Wie moet dat bewijs leveren? Ken je een goede paragnost?Sjah schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 11:25:
Hoor velen maar herhalen , tot Rutte aan toe, dat Putin niet stopt als die klaar is met Oekraine. Maar bewijs heb ik nog nooit gezien, behalve wellicht het wijzen, naar Chamberlain en de snor.
Soms weet je dat gewoon op basis van gezond verstand, mensenkennis en parallellen met gebeurtenissen in het verleden. En ben je naief als je denkt dat het dit keer allemaal heel anders zal zijn.
Wonderbaarlijk genoeg lijkt Macron het ook eindelijk te snappen dat Rusland 'Rupsje nooitgenoeg' is:
"We know what this (the lack of security guarantees — ed.) means. It happened in Georgia in 2008, and it also happened in Crimea in 2014. There is complete certainty that if a peace agreement is concluded without security guarantees, Russia will never keep its word." - Macron.
— WarTranslated (Dmitri) (@wartranslated.bsky.social) 19 augustus 2025
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Wat geeft jou de indruk dat Macron dat eerder niet snapte?YakuzA schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 13:34:
Wonderbaarlijk genoeg lijkt Macron het ook eindelijk te snappen dat Rusland 'Rupsje nooitgenoeg' is:
[Bluesky]
In het verleden praatte hij steeds na de 2 uur lange telefoon gesprekken met Putin precies de Russische talking points na.downtime schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 13:47:
[...]
Wat geeft jou de indruk dat Macron dat eerder niet snapte?
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
alsjeblieft wat voorbeelden;Sjah schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 11:25:
Hoor velen maar herhalen, tot Rutte aan toe, dat Putin niet stopt als die klaar is met Oekraine. Maar bewijs heb ik nog nooit gezien, behalve wellicht het wijzen, naar Chamberlain en de snor.
https://www.stripes.com/t...altics-nato-10155836.html
https://www.rfunews.com/a...l-to-denazify-the-baltics
https://www.euronews.com/...ery-nato-country-medvedev
https://www.lrt.lt/en/new...-states-lrt-investigation
https://www.newsweek.com/...rus-baltics-putin-1796730
of rechtstreeks bij de bron;
(orgineel is verwijdert, dan maar een kopie)
https://x.com/ianbremmer/status/1658839730228801540
Of Poetin in zijn "Over de historische eenheid van Russen en Oekraïners" (google link, je mag zelf op de link klikken om bij de website van het Kremlin te komen...) trekt hij de grenzen van de Baltische staten in twijfel.
[ Voor 29% gewijzigd door klaw op 19-08-2025 14:20 ]
Ik kan me niet herinneren dat Macron de Oekraiense regering nazi's noemde, dat hij Oekraine de schuld voor de oorlog gaf, dat hij vond dat Oekraine ontwapend moest worden, etc.YakuzA schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 13:59:
[...]
In het verleden praatte hij steeds na de 2 uur lange telefoon gesprekken met Putin precies de Russische talking points na.
Integendeel:
https://www.rfi.fr/en/fra...ss-to-russia-s-act-of-war
https://www.themoscowtime...er-putin-call-aide-a76743
Maar ik zie graag jouw linkjes tegemoet.
Natuurlijk wilt hij dat, ik wil ook een boot.. Gaat er echter ook nooit van komen. Ik wil maar aangeven dat tussen willen en kunnen er nogal wat ruimte kan zitten. Zeker aangezien het zelfs nog niet lukt om UA in te nemen na 3 jaar denk ik dat het 'kunnen' op dit moment alvast beantwoord is.klaw schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 14:04:
[...]
alsjeblieft wat voorbeelden;
https://www.stripes.com/t...altics-nato-10155836.html
https://www.rfunews.com/a...l-to-denazify-the-baltics
https://www.euronews.com/...ery-nato-country-medvedev
https://www.lrt.lt/en/new...-states-lrt-investigation
https://www.newsweek.com/...rus-baltics-putin-1796730
of rechtstreeks bij de bron;
(orgineel is verwijdert, dan maar een kopie)
https://x.com/ianbremmer/status/1658839730228801540
Of Poetin in zijn "Over de historische eenheid van Russen en Oekraïners" (google link, je mag zelf op de link klikken om bij de website van het Kremlin te komen...) trekt hij de grenzen van de Baltische staten in twijfel.
Om Putin en zijn ambities verder op slot te gooien is het echter wel nodig dat we ons militair opschalen zodat het maar bij willen blijft.
Dus ja ik snap wel dat Rutte en Co van die zaken zegt om de urgentie ervan aan te tonen, en zeker de overdreven manier waarop.
Wat observaties van Prof. Phillips O'Brien Substack op het gesprek gisteren, om het er toch maar even over te hebben... De Angelsaksische wereld kan best hard zijn, zoals ze elkaar de maat nemen. Voordeel is weer dat het allemaal benoemd raakt.
Reactie van Trump dat hij een Poetin vazal zou zijn:Yesterday was quite something. Trump spent Sunday night and Monday morning working himself up into a lather to try and bully Zelensky into ceding the Donbas to Russia and in exchange get some non-NATO security guarantees. He and the USG starting applying great pressure on the Ukrainians to give up their land.
Toen puntje bij paaltje kwam, de meeting zelf, kunnen we terug zien dat Trump in dit soort situaties zweeft. Geen vaste grond onder de voeten, geen referentiekader hoe te acteren. Wat hier bij de Europese leiders gebeurt kan ook in de gesprekken met Poetin plaats vinden:However, Trump was also losing his mind at the same time because he understands that being such a Putin-ally is actually not playing well in America—except for the MAGA hardcore. He started freaking out about the criticism he was receiving for being so pro-Putin and anti-Ukraine at Anchorage and lashed out in tweets and in person (watch his press conference with Zelensky and other European leaders). Here were some of his pathetic cries of frustration.
Its fascinating to see him getting so upset about his critics on Putin-Ukraine. He normally just steamrollers them, but in this case he seemed maybe a little scared.
Tot slot nog even een heads up voor ons allemaal:Anyway when the meeting happened, Trump crumpled. Though he had maps at the ready to try and discuss a land “deal” with Ukraine (as the New York Times horrifically put it) and put pressure on Zelensky—when the moment came he seemed to shrink.
Though he did not abandon the land deal—he put it off until he can set up a meeting with Zelensky and Putin—which may or may not happen. It was a very useful TACO for now—though do not fool yourself. Ukrainian land concessions are now US government policy.
As for the security guarantees which were discussed—those are all hypothetical as there cannot be an agreement on those without an overall peace deal—and according to Trump and Putin the overall deal (without a ceasefire) will require Ukraine to cede land. So for now the security guarantees are science fiction (a bit like Trump’s sanctions on Russia).
As for European leaders—though they wasted too much time praising Trump, they held together well. However, as they did not have to face Trump threatening them about Ukrainian land deals—the test they might face has yet to happen. Though yesterday was better than it might have been.
[ Voor 7% gewijzigd door teacup op 19-08-2025 18:23 ]
Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)
Dat is een onmogelijke eis van je:Sjah schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 11:25:
Hoor velen maar herhalen, tot Rutte aan toe, dat Putin niet stopt als die klaar is met Oekraine. Maar bewijs heb ik nog nooit gezien, behalve wellicht het wijzen, naar Chamberlain en de snor.
Niemand kan bewijzen wat er precies in de toekomst gaat gebeuren. Dat is onbewijsbaar.
Niemand kan het bewijzen, maar iets wat keer op keer gebeurt in de afgelopen 100 jaar is ook niet te ontkennen.Requiem19 schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 17:43:
[...]
Dat is een onmogelijke eis van je:
Niemand kan bewijzen wat er precies in de toekomst gaat gebeuren. Dat is onbewijsbaar.
Dus het is een beetje een loze uitspraak (niet die van jou hoor). Want het is zoiets als achter een ezel gaan staan en vragen of deze niet gaat schoppen.
Misschien niet. En de mensen die dood zijn geschopt kunnen het niet navertellen dus dat is af te doen als onbetrouwbaar omdat ze hun ervaringen niet kunnen delen. Is dat een reden om aan te nemen dat het deze keer anders gaat zijn? Het is dezelfde soort denkwijze.
Maar het belangrijkste is dat Poetin al is begonnen over o.a. de Baltische Staten zoals hij dat ook bij Oekraïne deed, dus de roep van mensen om dit te negeren vind ik eigenlijk best wel betreurenswaardig.
Dat zit wel Schnorr.
Finland lijkt trouwens ook op het wensenlijstje van Poetin te staan.
En gezien het verleden + locatie is dat ook niet vreemd.
Je kan je beter afvragen waarom het annexeren van buurlanden nog steeds een policy is van de Russen, want het is een 1:1 kopie van hoe ze het nog steeds doen:
En gezien het verleden + locatie is dat ook niet vreemd.
Je kan je beter afvragen waarom het annexeren van buurlanden nog steeds een policy is van de Russen, want het is een 1:1 kopie van hoe ze het nog steeds doen:
Vervang "Finland" door Oekraïne, etc.The Soviets made several demands, including that Finland cede substantial border territories in exchange for land elsewhere, claiming security reasons – primarily the protection of Leningrad, 32 km (20 mi) from the Finnish border. When Finland refused, the Soviets invaded. Most sources conclude that the Soviet Union had intended to conquer all of Finland, and cite the establishment of the puppet Finnish Communist government and the Molotov–Ribbentrop Pact's secret protocols as evidence of this
Dat zit wel Schnorr.
Jij hebt de middelen niet, hij wel. hij is een dictator over een land vol met kanonnen voer en een serieuze bedreiging. Klootjesvolk is het probleem niet, mensen met macht wel. Trump., Putin, xi en kornuiten hebben die macht wel.Rubberen schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 16:37:
[...]
Natuurlijk wilt hij dat, ik wil ook een boot.. Gaat er echter ook nooit van komen. Ik wil maar aangeven dat tussen willen en kunnen er nogal wat ruimte kan zitten. Zeker aangezien het zelfs nog niet lukt om UA in te nemen na 3 jaar denk ik dat het 'kunnen' op dit moment alvast beantwoord is.
Om Putin en zijn ambities verder op slot te gooien is het echter wel nodig dat we ons militair opschalen zodat het maar bij willen blijft.
Dus ja ik snap wel dat Rutte en Co van die zaken zegt om de urgentie ervan aan te tonen, en zeker de overdreven manier waarop.
Dat moeten ze vooral proberen. Kijken hoe goed het Russische leger presteert als ze geen voordeel in artillerievolume hebben en door een aantal nauwe passages tussen al die dichte bossen en meren worden geleid.Stukfruit schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 18:38:
Finland lijkt trouwens ook op het wensenlijstje van Poetin te staan.
En gezien het verleden + locatie is dat ook niet vreemd.
Je kan je beter afvragen waarom het annexeren van buurlanden nog steeds een policy is van de Russen, want het is een 1:1 kopie van hoe ze het nog steeds doen:
[...]
Vervang "Finland" door Oekraïne, etc.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Oh, die Finnen zie ik het ook nog wel een keer demonstreren. Maar dat neemt de drang om het te proberen niet weg.DaniëlWW2 schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 19:09:
[...]
Dat moeten ze vooral proberen. Kijken hoe goed het Russische leger presteert als ze geen voordeel in artillerievolume hebben en door een aantal nauwe passages tussen al die dichte bossen en meren worden geleid.
Dat zit wel Schnorr.
En Putin zei dat overal waar een russische soldaat zijn voet gezet heeft, is van rusland.klaw schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 14:04:
[...]
alsjeblieft wat voorbeelden;
https://www.stripes.com/t...altics-nato-10155836.html
https://www.rfunews.com/a...l-to-denazify-the-baltics
https://www.euronews.com/...ery-nato-country-medvedev
https://www.lrt.lt/en/new...-states-lrt-investigation
https://www.newsweek.com/...rus-baltics-putin-1796730
of rechtstreeks bij de bron;
(orgineel is verwijdert, dan maar een kopie)
https://x.com/ianbremmer/status/1658839730228801540
Of Poetin in zijn "Over de historische eenheid van Russen en Oekraïners" (google link, je mag zelf op de link klikken om bij de website van het Kremlin te komen...) trekt hij de grenzen van de Baltische staten in twijfel.
https://meduza.io/en/news...s-vladimir-putin-declares
Uiteraard is geen oude russische gezegde, want goed gejat van een ander. Het is gemakkelijker om op te lijsten wat authentiek en niet van een ander land/nationaliteit gejat is. Het is een Hitler quote.Putin went on to essentially say that any territory that Russian soldiers invade becomes “ours”. He made a token effort to mellow this by claiming to be repeating an “old Russian saying or parable, namely that where the foot of a Russian soldier treads, that is ours.”
In commenting on this, Ukrainian journalist Denis Kazansky pointed out that this was no old Russian saying, but effectively a quote from Adolf Hitler. It is not quite clear whether the text in Russian is, in fact, a direct translation of Hitler’s words, but certainly quotes the latter as saying: “A German soldier remains where his foot has trod. You can rest assured that nothing will force us to leave Stalingrad.”
https://khpg.org/en/1608814760
Wij kunnen dit interpreteren als tot hoe ver het russische leger nu en in de toekomst kan oprukken. Anders bekeken is overal waar een russische soldaat geweest is en in 1814 (klinkt voor ons lang geleden, voor de russen is het alsof het gisteren is) zijn de russische soldaten in Parijs geweest. In Gent zijn er ook straatnamen die naar russische militaire aanwezigheid refereren.
Wij moeten ook de moderne communicatie/technologie zoals TikTok, Twitch, podcasters, short video's,... gebruiken om de algemene kennis over de ware aard van rusland bij de bevolking te verhogen. Een punt, een concept, een idee,... moet je binnen een minuut, halve minuut,... kunnen overbrengen.
[ Voor 0% gewijzigd door crisp op 20-08-2025 09:45 . Reden: grotere embed ]
Of Zelensky even naar Moskou wil komen voor onderhandelingen (lees: enkeltje goelag) 
De Russische leider Vladimir Poetin heeft voorgesteld het vredesoverleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te houden in de Russische hoofdstad Moskou. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau AFP.
Poetin deed het voorstel naar verluidt toen hij maandag belde met de Amerikaanse president Donald Trump. Die wil vrede in Oekraïne en ontving Zelensky en andere Europese leiders in het Witte Huis om dat te bespreken.
Het idee om in Moskou bijeen te komen zou vervolgens ook aan Zelensky zijn voorgelegd. Die zou duidelijk hebben gemaakt daar niets voor te voelen.
Die zie ik daar niet levend (of ongehavend in het beste geval) vertrekken.XWB schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 20:17:
Of Zelensky even naar Moskou wil komen voor onderhandelingen (lees: enkeltje goelag)
[...]
Op dat soort Putin voorstellen hoeven we niet eens in te gaan.
Standaard playbook. Altijd eerst een extreem maximalistische eis doen, zodat het compromis meer jouw kant op valt.
Standaard playbook. Altijd eerst een extreem maximalistische eis doen, zodat het compromis meer jouw kant op valt.
Ik stel voor 'Den Haag'XWB schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 20:17:
Of Zelensky even naar Moskou wil komen voor onderhandelingen (lees: enkeltje goelag)
[...]
specifiek: Oude Waalsdorperweg 10, 2597 AK Den Haag
A wise man's life is based around fuck you
Putin is wmb trouwens wel de grote winnaar van deze week.
Zelensky en de EU duidelijk de zwakkere partijen. Beiden hebben de VS nodig en doen - dare I say it - onderdanig naar Trump: ‘als het maar niet zo mis gaat als in februari!’.
Putin geen vragende partij - veel sterker. Natuurlijk is het allemaal bluf en staat z’n hele land op de rand v/d afgrond, maar hij speelt dit geopolitiek helaas wel gewoon goed.
Als er al een compromis komt over grondgebied gaat Rusland hier helaas beter uitkomen. Als Zelensky dat wil omdraaien zal UA terrein moeten terugwinnen en de Russen in verdringing moeten brengen. Alleen dan kun je vanuit kracht de besprekingen ingaan. Helaas kan Europa UA onvoldoende militair steunen om dit mogelijk te maken en houdt de VS zich afzijdig…
Maar UA is wel vaker creatief geweest. Dus ik verwacht nog wel een verrassing die de vredesbesprekingen op z’n kop zet.
Zelensky en de EU duidelijk de zwakkere partijen. Beiden hebben de VS nodig en doen - dare I say it - onderdanig naar Trump: ‘als het maar niet zo mis gaat als in februari!’.
Putin geen vragende partij - veel sterker. Natuurlijk is het allemaal bluf en staat z’n hele land op de rand v/d afgrond, maar hij speelt dit geopolitiek helaas wel gewoon goed.
Als er al een compromis komt over grondgebied gaat Rusland hier helaas beter uitkomen. Als Zelensky dat wil omdraaien zal UA terrein moeten terugwinnen en de Russen in verdringing moeten brengen. Alleen dan kun je vanuit kracht de besprekingen ingaan. Helaas kan Europa UA onvoldoende militair steunen om dit mogelijk te maken en houdt de VS zich afzijdig…
Maar UA is wel vaker creatief geweest. Dus ik verwacht nog wel een verrassing die de vredesbesprekingen op z’n kop zet.
En vooral (wat volgens mij het doel van putin was) de sancties die de VS aan rusland wilde opleggen, die zijn er niet gekomen.Requiem19 schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 21:15:
Putin is wmb trouwens wel de grote winnaar van deze week.
Zelensky en de EU duidelijk de zwakkere partijen. Beiden hebben de VS nodig en doen - dare I say it - onderdanig naar Trump: ‘als het maar niet zo mis gaat als in februari!’.
Putin geen vragende partij - veel sterker. Natuurlijk is het allemaal bluf en staat z’n hele land op de rand v/d afgrond, maar hij speelt dit geopolitiek helaas wel gewoon goed.
Als er al een compromis komt over grondgebied gaat Rusland hier helaas beter uitkomen. Als Zelensky dat wil omdraaien zal UA terrein moeten terugwinnen en de Russen in verdringing moeten brengen. Alleen dan kun je vanuit kracht de besprekingen ingaan. Helaas kan Europa UA onvoldoende militair steunen om dit mogelijk te maken en houdt de VS zich afzijdig…
Maar UA is wel vaker creatief geweest. Dus ik verwacht nog wel een verrassing die de vredesbesprekingen op z’n kop zet.
Dat betekent, stam + t .
Ik denk dat je het zo moet zien : je vangt meer vliegen met stroop dan met azijn.Requiem19 schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 21:15:
Putin is wmb trouwens wel de grote winnaar van deze week.
Putin en Trump kennen elkaar al decennia. De Russen zijn ook niet gek dus weten precies hoe ze Trump moten paaien. Zelenski op zijn beurt is ook niet gek en weet precies wie hij mee moet nemen. Dat gezelschap, waarvan iemand zich hier afvroeg wat Meloni daar deed, of Stubb, was samengesteld om Trump in te pakken.
Dit is een interessant filmpje wat in mijn feed verscheen. Let wel, het is opgenomen voor de meeting met Trump en Zelenski. Het behandelt het waarom van alle EU leiders die alles laten vallen, de samenstelling, het gesprek tussen Trump en Putin en waar Europa op uit is en hoe het dat zou gaan doen.
Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month
Absoluut - dat heeft de EU politiek ook prima gespeeld (zie ook mijn eerdere bijdrages waarom Meloni meeging).asing schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 22:25:
[...]
Ik denk dat je het zo moet zien : je vangt meer vliegen met stroop dan met azijn.
Putin en Trump kennen elkaar al decennia. De Russen zijn ook niet gek dus weten precies hoe ze Trump moten paaien. Zelenski op zijn beurt is ook niet gek en weet precies wie hij mee moet nemen. Dat gezelschap, waarvan iemand zich hier afvroeg wat Meloni daar deed, of Stubb, was samengesteld om Trump in te pakken.
Dit is een interessant filmpje wat in mijn feed verscheen. Let wel, het is opgenomen voor de meeting met Trump en Zelenski. Het behandelt het waarom van alle EU leiders die alles laten vallen, de samenstelling, het gesprek tussen Trump en Putin en waar Europa op uit is en hoe het dat zou gaan doen.
[YouTube: Showdown! Europe And Ukraine Join Forces To Confront Trump]
Maar het legt wel een pijnlijk feit bloot: wij zijn énorm afhankelijk.
Hoe serieus de EU dit nam, hoe goed voorbereid dit was: dat alles liet zien dat dit niet mocht falen.
Onze plek op de wereld is weer een stuk duidelijker. Een leuk clubje met heel veel geld en ontzettend handige praters. Maar als het aankomt op beslissingen die de wereld veranderen zijn we toeschouwers.
Ik hoop - en denk - dat de Amerikaanse wende ons dit eindelijk echt heeft laten inzien en dat we over 20 jaar naar een veel sterker Europa kijken (mits we niet verdeeld raken).
We zijn inderdaad afhankelijk. We lieten onze eigen defensie industrie zo goed als doodbloeden en deden het minimale om aan NAVO eisen te voldoen. Of zeiden dat we zouden gaan voldoen. Terwijl geld naar andere doelen ging.Requiem19 schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 23:28:
[...]
Absoluut - dat heeft de EU politiek ook prima gespeeld (zie ook mijn eerdere bijdrages waarom Meloni meeging).
Maar het legt wel een pijnlijk feit bloot: wij zijn énorm afhankelijk.
Hoe serieus de EU dit nam, hoe goed voorbereid dit was: dat alles liet zien dat dit niet mocht falen.
Onze plek op de wereld is weer een stuk duidelijker. Een leuk clubje met heel veel geld en ontzettend handige praters. Maar als het aankomt op beslissingen die de wereld veranderen zijn we toeschouwers.
Ik hoop - en denk - dat de Amerikaanse wende ons dit eindelijk echt heeft laten inzien en dat we over 20 jaar naar een veel sterker Europa kijken (mits we niet verdeeld raken).
Trump als president heeft laten zien dat we meer zelf moeten gaan doen en minder afhankelijk moeten zijn van de Amerikanen. Willen we de Russen buiten de deur houden dan hebben we ons eigen leger nodig, en onze eigen gear. De oorlog heeft ook laten zien dat diverse lidstaten mooie spullen hebben, en dat we inventief moeten zijn omdat het slagveld verandert. We weten ook wie onze vrienden zijn, en wie er een beetje bijhangen voor spek en bonen en hun oren de verkeerde kant op laten hangen (Orban).
En we hebben al enorme stappen gemaakt. Ik zou willen dat ik in 2022 een handvol aandelen Rheinmetall gekocht had
Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month
Afhankelijk zijn loopt over in afhankelijk gedragen. Het is van beide wellicht wat, maar toch vooral het tweede.
Dit gold niet voor elk Europees land evenzeer. En ook nu, zo gaf een plaatje bij The Guardian aan, produceren we meer dan de Amerikanen. Omdat dat wss net wat minder geavanceerd spul is, is het in aantallen een groter verschil.We lieten onze eigen defensie industrie zo goed als doodbloeden en deden het minimale om aan NAVO eisen te voldoen. Of zeiden dat we zouden gaan voldoen. Terwijl geld naar andere doelen ging.
Er zijn problemen, maar het is ook zeker niet reddeloos verloren.
Ook onder Biden werd Europa aangemoedigd meer te doen. Uiteindelijk is het zien dat Poetin voor de derde keer sinds de val de muur om zich heen slaat in Oost-Europa denk ik de druppel geweest.Trump als president heeft laten zien dat we meer zelf moeten gaan doen en minder afhankelijk moeten zijn van de Amerikanen.
Moreel is een ding: we moeten niet, nooit, bij de pakken neer gaan zitten. Ook als je nog stappen te zetten hebt moet jij kijken naar wat je wel hebt en kunt. En dat is echt niet niks. Nog meer dan spulletjes is militair denken op Europees niveau ons probleem volgens mij: hoe nemen we beslissingen, hoe voeren we alles als een geheel aan, hoe gaan we, zoals de Amerikanen, begrijpen dat vrede alleen kan bij de gratie van een geweldsmonopolie, en dat daarbij hoort machtssystemen zoals het Russische inkapselen, of zelfs verwijderen.En we hebben al enorme stappen gemaakt.
Dat gisteren naar buiten kwam dat er Europese landen bereid zijn tot boots on the ground is een goed teken.
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
Er waren genoeg mensen die ook maar wilden geloven dat Rusland Oekraïne wilden aanvallen.. hoe is dat gegaan?Rubberen schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 16:37:
[...]
Natuurlijk wilt hij dat, ik wil ook een boot.. Gaat er echter ook nooit van komen. Ik wil maar aangeven dat tussen willen en kunnen er nogal wat ruimte kan zitten. Zeker aangezien het zelfs nog niet lukt om UA in te nemen na 3 jaar denk ik dat het 'kunnen' op dit moment alvast beantwoord is.
Om Putin en zijn ambities verder op slot te gooien is het echter wel nodig dat we ons militair opschalen zodat het maar bij willen blijft.
Dus ja ik snap wel dat Rutte en Co van die zaken zegt om de urgentie ervan aan te tonen, en zeker de overdreven manier waarop.
Rutte schat in dat voor de gewone man geen zin heeft in de lange uitleg dus verkort en versimpelt hij het, waarbij hijzelf een soort van stropop maakt die men vervolgens makkelijk omver duwen.
Het Russische plan is niet om een oorlog aan te gaan met de hele Navo of EU. Hij wil de organisaties opbreken of verzwakken. Op de VS kunnen we niet meer rekenen dus moeten, wij de Europese landen, nu moeten wij dit oppakken.
Rusland zal proberen onderlinge problemen op te stoken zodat Europese landen elkaar niet meer vertrouwen.
Hij kan erop gokken dat in een oorlog met Navo de drone oorlog bepalend zal zijn en de verliezen zo hoog kan laten op lopen dat wij verliezen. Hij kan proberen om Europese steden te terroriseren totdat wij opgeven zoals hij bij Oekraïne probeert.
En natuurlijk kan hij denken dat hij nu wel een briljant plan heeft dat absoluut niet fout kan gaan en dan blijkt het toch niet zo briljant te zijn.
Over de oorsprong van de oorlog kunnen we ons wel de vraag stellen met welke info Putin hieraan is begonnen. Er waren inderdaad menig analist die zei dat hij het niet ging doen. Dit omdat die analisten kritisch, objectief en analytisch redeneren. Putin echter krijgt zijn info van zijn aangestelde popjes en we weten onderhand wel dat slecht nieuws overbrengen taboe is, dus ze lijken maar te zeggen wat hij wil horen.klaw schreef op woensdag 20 augustus 2025 @ 11:12:
[...]
Er waren genoeg mensen die ook maar wilden geloven dat Rusland Oekraïne wilden aanvallen.. hoe is dat gegaan?
Rutte schat in dat voor de gewone man geen zin heeft in de lange uitleg dus verkort en versimpelt hij het, waarbij hijzelf een soort van stropop maakt die men vervolgens makkelijk omver duwen.
Het Russische plan is niet om een oorlog aan te gaan met de hele Navo of EU. Hij wil de organisaties opbreken of verzwakken. Op de VS kunnen we niet meer rekenen dus moeten, wij de Europese landen, nu moeten wij dit oppakken.
Rusland zal proberen onderlinge problemen op te stoken zodat Europese landen elkaar niet meer vertrouwen.
Hij kan erop gokken dat in een oorlog met Navo de drone oorlog bepalend zal zijn en de verliezen zo hoog kan laten op lopen dat wij verliezen. Hij kan proberen om Europese steden te terroriseren totdat wij opgeven zoals hij bij Oekraïne probeert.
En natuurlijk kan hij denken dat hij nu wel een briljant plan heeft dat absoluut niet fout kan gaan en dan blijkt het toch niet zo briljant te zijn.
De reden om dit aan te nemen is vrij transparant nl, hij is er in geslaagd van een 3 daagse 'interventie' ( max 4 weken ) een meerjaarse oorlog van te maken. Een militaire blunder van dit formaat kan enkel maar berusten op volledig verkeerde info. Herinner je nog de beelden van de oproer uniformen dat ze bij hadden..
De situatie is ondertussen meerdere jaren verder, en 100'derden tonnen minder materieel. Nog niet te spreken over reguliere beroepsleger dat niet meer bestaat.
Dus neen ik geloof niet dat Putin op dit ogenblik in staat is om Europa succesvol militair te treffen. Hij heeft er simpelweg niet de middelen voor. We moeten Putin voor blijven op militaire vlak, maar we moeten ook geen race houden zoals we in de koude oorlog hebben gezien die voor niets goed was. ( Budgettair gezien )
Neen, ons leger dient een weerspiegeling te zijn van onze economie. Verder moeten de geesten van de bevolking wel dringend worden bijgeschaafd, want die roze bril die velen nog altijd hebben is vaak misselijkmakend.
Het VK gooit wat balletjes op wat betreft het plaatsen van troepen in Oekraïne, ver van het front:
https://www.theguardian.c...d-ports-in-pentagon-talks
En Rusland gooit weer eens iets onzinnigs in de groep, het wil onderdeel zijn van gesprekken aangaande veiligheidsgaranties...
https://www.theguardian.c...ine-security-putin-europe
https://www.theguardian.c...d-ports-in-pentagon-talks
En Rusland gooit weer eens iets onzinnigs in de groep, het wil onderdeel zijn van gesprekken aangaande veiligheidsgaranties...
https://www.theguardian.c...ine-security-putin-europe
Zou The White Death kleinkinderen hebben?DaniëlWW2 schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 19:09:
[...]
Dat moeten ze vooral proberen. Kijken hoe goed het Russische leger presteert als ze geen voordeel in artillerievolume hebben en door een aantal nauwe passages tussen al die dichte bossen en meren worden geleid.
3DFx Voodoo – Riva TNT2 Ultra – Geforce 3 Ti200 – Radeon 3870 – Radeon 5770 - Radeon 6870 - Radeon 6970 – Radeon 270 (x2) - Geforce 2060 Super – Geforce 4070 Super
Europa heeft een aantal cruciale punten, vooral in energie, waar een kleine aanval die ook nog eens ontkend kan worden grote consequenties heeft.Rubberen schreef op woensdag 20 augustus 2025 @ 13:37:
Dus neen ik geloof niet dat Putin op dit ogenblik in staat is om Europa succesvol militair te treffen. Hij heeft er simpelweg niet de middelen voor. We moeten Putin voor blijven op militaire vlak, maar we moeten ook geen race houden zoals we in de koude oorlog hebben gezien die voor niets goed was. ( Budgettair gezien )
-Een explosie die een pijpleiding voor Noors gas uitschakelt
-Een LNG tanker die via sabotage of een torpedo aanval op volle zee vergaat
-Een paar drones vanaf een shadow fleet schip op een offshore windpark transformatorstation
Al deze zaken kunnen China en India claimen dat er eerst een grondig, onafhankelijk onderzoek moet komen voordat Rusland beschuldigd kan worden. Een partij als de Houthis zullen ook luidkeels de verantwoordelijkheid opeisen voor nog meer onzekerheid.
*knip* svp minder chargeren en meer onderbouwen wat je stelt.Neen, ons leger dient een weerspiegeling te zijn van onze economie. Verder moeten de geesten van de bevolking wel dringend worden bijgeschaafd, want die roze bril die velen nog altijd hebben is vaak misselijkmakend.
[ Voor 9% gewijzigd door teacup op 21-08-2025 17:09 ]
And to think they once said that computers would take away jobs.
*knip* reactie op geknipte tekst
[ Voor 90% gewijzigd door teacup op 21-08-2025 17:10 ]
Hij stopt niet omdat het systeem waarmee en waarin ze opereren, steeds nieuwe wingebieden nodig heeft om te kunnen leegtrekken en vernietigen. Het is hooguit een pauze en wij als west Europa moeten sterk genoeg worden om dat tegen te houden.Sjah schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 11:25:
Hoor velen maar herhalen, tot Rutte aan toe, dat Putin niet stopt als die klaar is met Oekraine. Maar bewijs heb ik nog nooit gezien, behalve wellicht het wijzen, naar Chamberlain en de snor.
Lees de mannen van Poetin maar, daar staat goed omschreven hoe het systeem in elkaar steekt. Dat houdt niet op omdat het niet anders kan. Dus moet je het slopen of zo sterk zijn dat het jouw richting niet op komt.
https://www.theguardian.c...urope-latest-updates-news
Moscow is niet blij met het plan van het VK om troepen te stationeren in Oekraine, want dat is foreign intervention.
Maar als Rusland zijnde Oekraine binnenvallen is dat niet?
Er komt zoveel stront uit de mond van Lavrov, het is eigenlijk best komisch als het niet zo triest was.
kijk maar:
Russia’s foreign minister warned that Moscow must have an effective veto over any measures to support Ukraine once a peace deal is reached
Dus Europa, bouw als de sodemieter nieuwe wapenfabrieken zodat we Oekraine kunnen overspoelen met de juiste wapens. Dat is de enige manier dat dit conflict op een juiste manier kan eindigen.
Moscow is niet blij met het plan van het VK om troepen te stationeren in Oekraine, want dat is foreign intervention.
Maar als Rusland zijnde Oekraine binnenvallen is dat niet?
Er komt zoveel stront uit de mond van Lavrov, het is eigenlijk best komisch als het niet zo triest was.
kijk maar:
Russia’s foreign minister warned that Moscow must have an effective veto over any measures to support Ukraine once a peace deal is reached
Dus Europa, bouw als de sodemieter nieuwe wapenfabrieken zodat we Oekraine kunnen overspoelen met de juiste wapens. Dat is de enige manier dat dit conflict op een juiste manier kan eindigen.
[ Voor 0% gewijzigd door gustaveau op 21-08-2025 17:12 . Reden: tikfout ]
Die Russische schaduwfloot heeft al meerdere sabotage acties uitgevoerd. Er zijn meerdere incidenten geweest waarin een schip met hun anker een datakabel heeft stukgemaakt.IJzerlijm schreef op donderdag 21 augustus 2025 @ 08:51:
[...]
Europa heeft een aantal cruciale punten, vooral in energie, waar een kleine aanval die ook nog eens ontkend kan worden grote consequenties heeft.
-Een explosie die een pijpleiding voor Noors gas uitschakelt
-Een LNG tanker die via sabotage of een torpedo aanval op volle zee vergaat
-Een paar drones vanaf een shadow fleet schip op een offshore windpark transformatorstation
Al deze zaken kunnen China en India claimen dat er eerst een grondig, onafhankelijk onderzoek moet komen voordat Rusland beschuldigd kan worden. Een partij als de Houthis zullen ook luidkeels de verantwoordelijkheid opeisen voor nog meer onzekerheid.
[...]
*knip*
En daar is ook een actie op gekomen. Men houdt nu de vermoedelijke schepen veel meer in de gaten. Dus een geheime aanval uitvoeren zal niet meer lukken.
En er is niet altijd een nieuw schip voor nodig, met een vliegtuig ben je veel sneller bij een schip. Zodra je echt dat schip moet stoppen, kun je alsnog een schip ernaar toesturen. En tot die tijd kun je dat vijandelijke schip "stilleggen".
De belangrijkste verbindingen in Europa zijn tussen scandinavië en het vasteland. Die zijn makkelijk in de gaten te houden. En schepen kunnen niet zo makkelijk ontsnappen; er is maar één route naar buiten.
En dan kunnen de Houthi's wel hard schreeuwen, maar die zitten niet in de buurt.
[ Voor 7% gewijzigd door teacup op 21-08-2025 17:12 ]
let the past be the past.
Onbegrijpelijk dat we dat nog niet aan het doen zijn? Zou als een malle inderdaad drones of wapens eruit poepen. Wij kunnen dat ook als Europa dus waarom wachten.gustaveau schreef op donderdag 21 augustus 2025 @ 15:11:
https://www.theguardian.c...urope-latest-updates-news
Moscow is niet blij met het plan van het VK om troepen te stationeren in Oekraine, want dat is foreign intervention.
Maar als Rusland zijnde Oekraine binnenvallen is dat niet?
Er komt zoveel stront uit de mond van Lavrov, het is eigenlijk best komisch als het niet zo triest was.
kijk maar:
Russia’s foreign minister warned that Moscow must have an effective veto over any measures to support Ukraine once a peace deal is reached
Dus Europa, bouw als de sodemieter nieuwe wapenfabrieken zodat we Oekraine kunnen overspoelen met de juiste wapens. Dat is de enige manier dat dit conflict op een juiste manier kan eindigen.
Mwa, blijkbaar vinden we dat in de gaten houden toch niet zo belangrijk: https://nos.nl/artikel/25...-niet-maar-hoe-erg-is-datSPee schreef op donderdag 21 augustus 2025 @ 16:35:
[...]
Die Russische schaduwfloot heeft al meerdere sabotage acties uitgevoerd. Er zijn meerdere incidenten geweest waarin een schip met hun anker een datakabel heeft stukgemaakt.
En daar is ook een actie op gekomen. Men houdt nu de vermoedelijke schepen veel meer in de gaten. Dus een geheime aanval uitvoeren zal niet meer lukken.
En er is niet altijd een nieuw schip voor nodig, met een vliegtuig ben je veel sneller bij een schip. Zodra je echt dat schip moet stoppen, kun je alsnog een schip ernaar toesturen. En tot die tijd kun je dat vijandelijke schip "stilleggen".
Intentionally left blank
En? Waarom zijn China en India relevant? Als die landen voor ons relevant waren dan waren er nu ook geen sancties tegen Rusland.IJzerlijm schreef op donderdag 21 augustus 2025 @ 08:51:
[...]
Al deze zaken kunnen China en India claimen dat er eerst een grondig, onafhankelijk onderzoek moet komen voordat Rusland beschuldigd kan worden.
China en India zijn alleen in de VN van belang maar ik zie geen reden om te denken dat wij alleen met steun van de VN iets tegen Rusland kunnen doen.
Dat betekent een wapenwedloop.Rubberen schreef op woensdag 20 augustus 2025 @ 13:37:
[...]
We moeten Putin voor blijven op militaire vlak
Geen race? Wat wil je nu? Putin voor blijven of niet?maar we moeten ook geen race houden zoals we in de koude oorlog hebben gezien die voor niets goed was.
5% van de economie om precies te zijn. Of bedoel je wat anders?Neen, ons leger dient een weerspiegeling te zijn van onze economie.
Precies! Die wapenrace was mega belangrijk: daar ging de Sovjet Unie aan tenonder.downtime schreef op vrijdag 22 augustus 2025 @ 08:20:
[...]
Dat betekent een wapenwedloop.
[...]
Geen race? Wat wil je nu? Putin voor blijven of niet?
[...]
5% van de economie om precies te zijn. Of bedoel je wat anders?
Litouwen sluit, op last van defensie, in ieder geval tot 1 oktober met optie tot verlenging het luchtruim langs de grens met Wit-Rusland.
Door de Russische drones die in Litouwen rondvlogen afgelopen maand en de opkomende oefeningen in Wit-Rusland (Zapad 2025).
Ben benieuwd of ze de drones nu dan wel kunnen zien met een radar o.i.d. en niet afhankelijk zijn van social media. (Brn)
Door de Russische drones die in Litouwen rondvlogen afgelopen maand en de opkomende oefeningen in Wit-Rusland (Zapad 2025).
Ben benieuwd of ze de drones nu dan wel kunnen zien met een radar o.i.d. en niet afhankelijk zijn van social media. (Brn)
Ik merk nog maar eens op dat er in 2022 ook al veiligheidsgaranties voor Oekraïne op tafel lagen. Rusland vond dat prima, zolang ze maar onderdeel konden zijn van het veiligheidspact - en een veto zouden kunnen krijgen op militaire interventie.gustaveau schreef op woensdag 20 augustus 2025 @ 23:42:
En Rusland gooit weer eens iets onzinnigs in de groep, het wil onderdeel zijn van gesprekken aangaande veiligheidsgaranties...
https://www.theguardian.c...ine-security-putin-europe
bronDisagreements included the size of military Ukraine would be allowed to have, and Russia's new demand that guarantor states would only defend Ukraine from an attack if "all guarantor states" agreed. This meant that Russia could veto a military response. Ukraine rejected the demand, and the UK informed Ukraine it would not sign on or guarantee any agreement made with Russia.
Het lijkt mij dat het Witte Huis - dit Witte Huis heeft toch al het geheugen van een schreeuwende man van 79 - deze episode is vergeten. Beloftes van Rusland over het toestaan van veiligheidsgaranties aan Oekraïne klinken mooi, maar de Russische randvoorwaarden lijken nog even in nevelen gehuld. Gelukkig hebben wij hier op GoT een langer geheugen, en weten we dus precies wat Lavrov hier beoogd.
Edit:
Deze had ik gemist, en dit is precies mijn punt. Het Witte Huis kraait victorie met hun toezegging dat Rusland akkoord zou zijn met veiligheidsgaranties. Maar, het is vergeten dat Rusland altijd al akkoord was met veiligheidsgaranties - onder hun voorwaarden. Dit is een zoveelste diplomatieke blunder van de VS, want deze info is gewoon openbaar beschikbaar. Of, zo je wilt, is het moedwillige sabotage van ze. Geen idee.gustaveau schreef op donderdag 21 augustus 2025 @ 15:11:
[...]
Russia’s foreign minister warned that Moscow must have an effective veto over any measures to support Ukraine once a peace deal is reached
[ Voor 18% gewijzigd door Helixes op 22-08-2025 11:19 ]
License to use this text for use in LLM-related products and services can be purchased for €1.000
Rusland praat al jaren alsof Oekraine gewoon een afvallige provincie is, dus in die zin is het allemaal niet zo vreemd.gustaveau schreef op donderdag 21 augustus 2025 @ 15:11:
https://www.theguardian.c...urope-latest-updates-news
Moscow is niet blij met het plan van het VK om troepen te stationeren in Oekraine, want dat is foreign intervention.
Maar als Rusland zijnde Oekraine binnenvallen is dat niet?
Er komt zoveel stront uit de mond van Lavrov, het is eigenlijk best komisch als het niet zo triest was.
kijk maar:
Russia’s foreign minister warned that Moscow must have an effective veto over any measures to support Ukraine once a peace deal is reached
Voor ons is het lachwekkend.
Dit is ook weer zo typerend voor het Kremlin.
Ze weten echt wel dat ze geen schijn van kans maken tegen een coalitie van Europese landen, niet eens alle landen, tegen een coalitie. Dus proberen ze constant zichzelf in elke discussie te manoeuvreren met als doel de verstorende factor te zijn.
Ze deden hetzelfde toen de NAVO werd opgericht, terwijl het Kremlin half Europa tot vazalstaten had gemaakt nadat er dat enorme machtsvacuüm ontstond met het einde van WO2. Dat was op hun absolute hoogtepunt.
Maar dit is waarom je die defensie-uitgaven moet doen en verder moet gaan en ook kijken naar die constante beïnvloeding, verstoring en sabotage. Het is gewoon oorlogvoering met andere middelen waarbij wij eerder de houding hebben dat oorlogvoering diplomatie met andere middelen is.
Ze weten echt wel dat ze geen schijn van kans maken tegen een coalitie van Europese landen, niet eens alle landen, tegen een coalitie. Dus proberen ze constant zichzelf in elke discussie te manoeuvreren met als doel de verstorende factor te zijn.
Ze deden hetzelfde toen de NAVO werd opgericht, terwijl het Kremlin half Europa tot vazalstaten had gemaakt nadat er dat enorme machtsvacuüm ontstond met het einde van WO2. Dat was op hun absolute hoogtepunt.
Maar dit is waarom je die defensie-uitgaven moet doen en verder moet gaan en ook kijken naar die constante beïnvloeding, verstoring en sabotage. Het is gewoon oorlogvoering met andere middelen waarbij wij eerder de houding hebben dat oorlogvoering diplomatie met andere middelen is.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Rusland heeft er een probleem bij zag ik gisteren.
Na decennia elkaar met de nek aankijken, elkaars grondgebied bestoken en gedoe om een etnische enclave hebben Azerbeidzjan en Armenië vrede gesloten. Vrede is niet goed voor het Kremlin want die drijven op conflicten en machtprojectie. Extra pijnlijk is dat er een veilige route komt tussen de landen, zodat Azerbeidzjan bij hun afgesneden gebiedsdeel kan en Armenië toegang heeft tot een handelsweg. Die veilige route zou dan weer bewaakt worden door een PMC die geregeld wordt door de USA. Dat alles beklonken door Trump.
De andere partij die dit helemaal niet ziet zitten is Iran. De originele route loopt namelijk over grondgebied van Iran en dit is een mooie inkomstenbron en pressiemiddel.
RFU heeft er 2 filmpjes over:
TLWD; Er is na decennia vrede in de Kaukasus, maar noch het Kremlin noch Teheran zijn bereid om hun invloed in de regio op te geven.
Na decennia elkaar met de nek aankijken, elkaars grondgebied bestoken en gedoe om een etnische enclave hebben Azerbeidzjan en Armenië vrede gesloten. Vrede is niet goed voor het Kremlin want die drijven op conflicten en machtprojectie. Extra pijnlijk is dat er een veilige route komt tussen de landen, zodat Azerbeidzjan bij hun afgesneden gebiedsdeel kan en Armenië toegang heeft tot een handelsweg. Die veilige route zou dan weer bewaakt worden door een PMC die geregeld wordt door de USA. Dat alles beklonken door Trump.
De andere partij die dit helemaal niet ziet zitten is Iran. De originele route loopt namelijk over grondgebied van Iran en dit is een mooie inkomstenbron en pressiemiddel.
RFU heeft er 2 filmpjes over:
TLWD; Er is na decennia vrede in de Kaukasus, maar noch het Kremlin noch Teheran zijn bereid om hun invloed in de regio op te geven.
[ Voor 4% gewijzigd door asing op 22-08-2025 11:39 . Reden: Verkeerde filmpje gepost. ]
Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month
Daar heb je de Amerikaanse Wagner in de Kaukasus tussen rusland en Iran. Hoe ironisch dat de 2 landen die zo graag aan proxy wars doen, plotseling een Amerikaanse PMC in hun achtertuin moeten dulden.
Ik zie dit als de progress bar van de ineenstorting van rusland is bijna halverwege. Startpunt was de val van Assad (die goede reclame was voor de russische bescherming dat aan een dictator geleverd kon worden in vergelijking met het wispelturige Westen die hun bondgenoten in de steek laten), nu gaan de Amerikanen en mogelijk ook Turkse troepen (Azerbaijan en Turkije hebben een militaire alliantie gevormd) in de Kaukasus terwijl Kadyrov in het buitenland (wordt het Dubai of Abu Dhabi) naar een exit strategy aan het zoeken is en was in Turkije bijna verdronken in een 5 sterren hotel.
Halverwege is het omslagpunt van de controle over buitenlandse gebieden verliezen naar de controle over oblasten/regio's/provincies in rusland verliezen. Dan is het kwestie van tijd dat 1989-1992 (Sovjet Unie viel in 15 stukken uit elkaar) opnieuw gedaan wordt.
Ik zie dit als de progress bar van de ineenstorting van rusland is bijna halverwege. Startpunt was de val van Assad (die goede reclame was voor de russische bescherming dat aan een dictator geleverd kon worden in vergelijking met het wispelturige Westen die hun bondgenoten in de steek laten), nu gaan de Amerikanen en mogelijk ook Turkse troepen (Azerbaijan en Turkije hebben een militaire alliantie gevormd) in de Kaukasus terwijl Kadyrov in het buitenland (wordt het Dubai of Abu Dhabi) naar een exit strategy aan het zoeken is en was in Turkije bijna verdronken in een 5 sterren hotel.
Halverwege is het omslagpunt van de controle over buitenlandse gebieden verliezen naar de controle over oblasten/regio's/provincies in rusland verliezen. Dan is het kwestie van tijd dat 1989-1992 (Sovjet Unie viel in 15 stukken uit elkaar) opnieuw gedaan wordt.
Dus er zijn nog competente diplomaten binnen het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse zaken.
Maar onder Rubio gebeurd er dus nog wat, uiteraard in alle stilte want stel je voor dat de grote leider overschaduwd word.
Maar dit is wel een erg slimme zet. De ellende in de regio komt, hoe kan het ook anders, door de Sovjets die met bevolkingsgroepen ging schuiven om potentieel opstandige groepen te onderdrukken. Je haalt de angel uit dat conflict met economische samenwerking. Zeker nu Nagorno-Karabakh grotendeels zonder Armeense bevolking zit. Die zijn vertrokken/gevlucht en komen niet meer terug. Dat levert nog extra bitterheid op. Heeft Armenië ook nog een langdurig conflict met Turkije over de genocide ruim een eeuw geleden en heeft het land geen toegang tot zeeën of bijvoorbeeld de fossiele brandstoffen van Azerbeidzjan. Maar Azerbeidzjan heeft wel een route nodig naar het westen, ook voor doorvoer vanuit Kazachstan.
Op deze manier kan Armenië profiteren van die route, krijgen ze bescherming vanuit de Amerikanen en kunnen ze op termijn ook betere relaties met de EU aanknopen. Ook haalt dit wat spanningen met Turkije weg. En voor de EU is dit ook belangrijk omdat we zo die corridor naar Centraal-Azië krijgen.
Maar onder Rubio gebeurd er dus nog wat, uiteraard in alle stilte want stel je voor dat de grote leider overschaduwd word.
Maar dit is wel een erg slimme zet. De ellende in de regio komt, hoe kan het ook anders, door de Sovjets die met bevolkingsgroepen ging schuiven om potentieel opstandige groepen te onderdrukken. Je haalt de angel uit dat conflict met economische samenwerking. Zeker nu Nagorno-Karabakh grotendeels zonder Armeense bevolking zit. Die zijn vertrokken/gevlucht en komen niet meer terug. Dat levert nog extra bitterheid op. Heeft Armenië ook nog een langdurig conflict met Turkije over de genocide ruim een eeuw geleden en heeft het land geen toegang tot zeeën of bijvoorbeeld de fossiele brandstoffen van Azerbeidzjan. Maar Azerbeidzjan heeft wel een route nodig naar het westen, ook voor doorvoer vanuit Kazachstan.
Op deze manier kan Armenië profiteren van die route, krijgen ze bescherming vanuit de Amerikanen en kunnen ze op termijn ook betere relaties met de EU aanknopen. Ook haalt dit wat spanningen met Turkije weg. En voor de EU is dit ook belangrijk omdat we zo die corridor naar Centraal-Azië krijgen.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Ik denk dat de grote aanjager het conflict van een tijdje terug was, toen ze ineens weer op elkaar gingen schieten. Armenië had een pact met Moskou dat de Russen de Armeniërs zouden bijstaan in het geval van een gewapend conflict. Rusland trok zich terug want had al genoeg moeite met Oekraïne.DaniëlWW2 schreef op vrijdag 22 augustus 2025 @ 14:20:
Dus er zijn nog competente diplomaten binnen het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse zaken.
Maar onder Rubio gebeurd er dus nog wat, uiteraard in alle stilte want stel je voor dat de grote leider overschaduwd word.
Maar dit is wel een erg slimme zet. De ellende in de regio komt, hoe kan het ook anders, door de Sovjets die met bevolkingsgroepen ging schuiven om potentieel opstandige groepen te onderdrukken. Je haalt de angel uit dat conflict met economische samenwerking. Zeker nu Nagorno-Karabakh grotendeels zonder Armeense bevolking zit. Die zijn vertrokken/gevlucht en komen niet meer terug. Dat levert nog extra bitterheid op. Heeft Armenië ook nog een langdurig conflict met Turkije over de genocide ruim een eeuw geleden en heeft het land geen toegang tot zeeën of bijvoorbeeld de fossiele brandstoffen van Azerbeidzjan. Maar Azerbeidzjan heeft wel een route nodig naar het westen, ook voor doorvoer vanuit Kazachstan.
Op deze manier kan Armenië profiteren van die route, krijgen ze bescherming vanuit de Amerikanen en kunnen ze op termijn ook betere relaties met de EU aanknopen. Ook haalt dit wat spanningen met Turkije weg. En voor de EU is dit ook belangrijk omdat we zo die corridor naar Centraal-Azië krijgen.
En wat doe je als je bondgenoten je laten vallen? Dan zoek je nieuwe bondgenoten. Azerbeidzjan was ook al in onmin met Moskou want zij schoten een passagiersvliegtuig neer. Dus er was voor beide landen een hoop te winnen door de strijdbijl te begraven.
Het is nu alleen afwachten wat Rusland en Iran gaan doen nu hun invloed in de regio verdwijnt. Gaan ze militair invallen? Een coup plegen? Etteren zoals ze doen met de kabels in de Baltische zee?
Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month
Zo, dat is toch nog wat duidelijke taal vanuit Rutte:
Ben wel benieuwd naar de echte transcripts ipv dit soort twitter posts
"Obviously, we do not want a repeat of the Budapest Memorandum or the Minsk agreements. These security guarantees must be strong,"
🇺🇦🇺🇸 Mark Rutte: The US will be involved in creating security guarantees for Ukraine. "Obviously, we do not want a repeat of the Budapest Memorandum or the Minsk agreements. These security guarantees must be strong," the NATO Secretary General emphasized.
— The Ukrainian Review (@theukrainianreview.bsky.social) 22 augustus 2025
Ben wel benieuwd naar de echte transcripts ipv dit soort twitter posts
[ Voor 11% gewijzigd door YakuzA op 22-08-2025 15:31 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Rusland voorblijven op militair vlak is niet gelijk aan een wapenwedloop. We moeten absoluut een situatie vermijden zoals in de koude oorlog, waar het investeren in militaire toepassingen volledig is doorgeslagen. Op het toppunt van de koude oorlog had de Sovjet unie meer dan 40k kernwapens, en de US 20k+. Zoals gezegd volkomen doorgeslagen en compleet nutteloze investeringen.downtime schreef op vrijdag 22 augustus 2025 @ 08:20:
[...]
Dat betekent een wapenwedloop.
[...]
Geen race? Wat wil je nu? Putin voor blijven of niet?
[...]
5% van de economie om precies te zijn. Of bedoel je wat anders?
Het is verder makkelijk om te zeggen dat we een race moeten doen of een wapen wedloop. Echter leven we hier wel nog altijd in een democratie en iedere euro kan je maar 1x besteden. Maw je moet de bevolking wel meekrijgen in je verhaal, want dit kan potentieel wel een grote financiële impact hebben op de lagere en middenklasse van de bevolking.
We kunnen vrij gericht onze militaire bestedingen doen, dit aangezien we de luxe hebben!? hebben om tonnen aan informatie te halen uit het conflict in UA.
We hebben de tech, de know how , de productiecapaciteit. Uiteindelijk kan dit zeer goed uitdraaien voor Europa als we de juiste beslissingen nemen.
Dat is het (helaas) wel. Wil je sterk genoeg zijn om Putin af te schrikken dan zul je moeten reageren op wat de Russen doen. Zij kopen 5000 tanks? Dan moeten wij daar iets tegenover stellen. Misschien ook 5000 tanks, of minder tanks maar van hogere kwaliteit, of heel veel anti-tank wapens. Maar je kunt niet niks doen omdat je zogenaamd niet mee wilt in een race.Rubberen schreef op vrijdag 22 augustus 2025 @ 20:37:
[...]
Rusland voorblijven op militair vlak is niet gelijk aan een wapenwedloop.
Zoals Duitsland. 350 miljard Euro investeren om over 15 jaar het grootste leger van Europa te hebben. 60 miljard voor orders nog in 2025.
o.a. :
+ 5.000 Boxers
+ 600 Skyranger
+ 3.500 Patria
+ 20 Eurofighers
+ honderden Leo 2
https://militarnyi.com/en...350b-to-be-spent-by-2040/
o.a. :
+ 5.000 Boxers
+ 600 Skyranger
+ 3.500 Patria
+ 20 Eurofighers
+ honderden Leo 2
https://militarnyi.com/en...350b-to-be-spent-by-2040/
[ Voor 6% gewijzigd door M411007 op 22-08-2025 22:01 ]
Maar wat zeg je nou? Dat je een agressieve partij maar voldoende macht moet laten verzamelen zodat hij je op een dag aankan?downtime schreef op vrijdag 22 augustus 2025 @ 21:37:
[...]
Dat is het (helaas) wel. Wil je sterk genoeg zijn om Putin af te schrikken dan zul je moeten reageren op wat de Russen doen. Zij kopen 5000 tanks? Dan moeten wij daar iets tegenover stellen. Misschien ook 5000 tanks, of minder tanks maar van hogere kwaliteit, of heel veel anti-tank wapens. Maar je kunt niet niks doen omdat je zogenaamd niet mee wilt in een race.
Im all for dit Kremlin voor eens en voor altijd uitschakelen, zodat die wedloop niet meer nodig is, maar tot die tijd, beter een dure wapenwedloop dan onder de voet gelopen.
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
Het tegenovergestelde van wat jij denkt dat ik zei.
Je moet geen wapenwedloop starten op quantiteit. De Russen weten heel goed hoe ze heel goedkoop heel veel kunnen produceren. Daarnaast het volgende:downtime schreef op vrijdag 22 augustus 2025 @ 21:37:
[...]
Dat is het (helaas) wel. Wil je sterk genoeg zijn om Putin af te schrikken dan zul je moeten reageren op wat de Russen doen. Zij kopen 5000 tanks? Dan moeten wij daar iets tegenover stellen. Misschien ook 5000 tanks, of minder tanks maar van hogere kwaliteit, of heel veel anti-tank wapens. Maar je kunt niet niks doen omdat je zogenaamd niet mee wilt in een race.
- als deze oorlog klaar is is er verdomd weinig meer over van wat ooit het 2e leger heette
- Rusland heeft kans om te imploderen, met als gevolg dat de schoolgaande jeugd dan waarschijnlijk een nieuwe bosatlas nodig hebben
- voordat ze hun leger weer hebben opgebouwd gaat er wel een decennium overheen
- de volgende oorlog met het westen wordt hybride, meer ankers over de grond, sabotageacties etc
Daar komt bij dat Oekraïne heeft aangetoond dat er bepaalde zwakheden in Rusland zitten die uitgebuit kunnen worden. Alle raffinaderijen aanvallen heeft nu zichtbaar effect. Spoorlijnen idem dito. Dat laatste was voor Oekraïne een probleem, die hebben dezelfde spoorbreedte als de Russen. Die zouden ontsporen als ze een Europees spoor op willen.
Het laatste wat men heeft aangetoond is dat met inventiviteit en betrouwbare informatie veel schade gedaan kan worden.
Dat wil niet zeggen dat je niks hoeft te doen, maar een gezonde investering in je leger is waarschijnlijk voldoende.
Historisch gezien is de Duitse Procurement een ramp. Die deden er 10 jaar over om de helm die de Amerikanen al jaren gebruiken goedgekeurd te krijgen voor aanschaf. Budgetten die voor een jaar geldig zijn krijgen ze niet in een jaar uitgegeven en meer van die dingen. Ik zie dat er nu een versnelde wetgeving is maar of dat gaat helpen.....M411007 schreef op vrijdag 22 augustus 2025 @ 21:59:
Zoals Duitsland. 350 miljard Euro investeren om over 15 jaar het grootste leger van Europa te hebben. 60 miljard voor orders nog in 2025.
o.a. :
+ 5.000 Boxers
+ 600 Skyranger
+ 3.500 Patria
+ 20 Eurofighers
+ honderden Leo 2
https://militarnyi.com/en...350b-to-be-spent-by-2040/
Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month
En waarom 20 nieuwe Eurofighters? In 2018 meldde Der Spiegel dat Duitsland slechts 10 combat ready Eurofighters heeft, op een totale vloot van 138 stuks. Misschien moet Duitsland eerst eens beginnen met de bestaande vloot te upgraden.M411007 schreef op vrijdag 22 augustus 2025 @ 21:59:
Zoals Duitsland. 350 miljard Euro investeren om over 15 jaar het grootste leger van Europa te hebben. 60 miljard voor orders nog in 2025.
o.a. :
+ 5.000 Boxers
+ 600 Skyranger
+ 3.500 Patria
+ 20 Eurofighers
+ honderden Leo 2
https://militarnyi.com/en...350b-to-be-spent-by-2040/
Duitsland heeft al een order voor 38 tranche 4 Eurofighters. Dat is momenteel de nieuwste versie.
De 20 extra worden trance 5.
https://militaeraktuell.a...crease-tranche-5-in-fall/
Dat zijn dus al 58+35+40 nieuwe vliegtuigen.
De 20 extra worden trance 5.
https://militaeraktuell.a...crease-tranche-5-in-fall/
Duitsland heeft ook 35 x F-35 besteld en moet nog beslissen wat de huidige 40 Tornados moet gaan vervangen in 2030.Planned to replace Germany's Tornado fleet starting in 2030, Tranche 5 incorporates technologies from the ongoing Long-Term Evolution (LTE) program, aiming for enhanced sensor fusion, AI-driven combat management, and integration of next-generation weapons and remote carrier drones.
Dat zijn dus al 58+35+40 nieuwe vliegtuigen.
[ Voor 3% gewijzigd door M411007 op 23-08-2025 02:52 ]
Het Pentagon heeft Oekraïne verboden aanvallen diep in Rusland uit te voeren, zogenaamd om Poetin naar de onderhandelingstafel te bewegen:
https://www.theguardian.c...n-ukraine-russia-missiles
Het is waarschijnlijk geheel toeval dat dit Poetin in de kaart speelt. /s
Hopelijk stuurt dit ook een duidelijk signaal aan Europa dat je niet van een derde partij moet afhangen v.w.b. het localiseren van doelwitten voor je wapens.
https://www.theguardian.c...n-ukraine-russia-missiles
...en het is ook van toepassing op de Britse Storm Shadows omdat die Amerikaanse targeting data nodig hebben.The Wall Street Journal reports that the Pentagon has blocked Ukraine from using US-made Army Tactical Missile Systems, or Atacms.
Two US officials told the outlet that on at least one occasion, Ukraine had sought to use Atacms against a target but was denied under a “review mechanism” developed by Elbridge Colby, the Pentagon’s undersecretary for policy, that governs how US long-range weapons or those provided by European allies that rely on American intelligence and components can be used.
Het is waarschijnlijk geheel toeval dat dit Poetin in de kaart speelt. /s
Hopelijk stuurt dit ook een duidelijk signaal aan Europa dat je niet van een derde partij moet afhangen v.w.b. het localiseren van doelwitten voor je wapens.
Weer een mooi bewijs van hoé afhankelijk Europa militair is.Amphiebietje schreef op zondag 24 augustus 2025 @ 08:10:
Het Pentagon heeft Oekraïne verboden aanvallen diep in Rusland uit te voeren, zogenaamd om Poetin naar de onderhandelingstafel te bewegen:
https://www.theguardian.c...n-ukraine-russia-missiles
[...]
...en het is ook van toepassing op de Britse Storm Shadows omdat die Amerikaanse targeting data nodig hebben.
Het is waarschijnlijk geheel toeval dat dit Poetin in de kaart speelt. /s
Hopelijk stuurt dit ook een duidelijk signaal aan Europa dat je niet van een derde partij moet afhangen v.w.b. het localiseren van doelwitten voor je wapens.
Dit is toch gewoon bizar - we kunnen zelfs (sommige van) onze eigen wapens niet schieten op doelen die de Anerikanen verbieden.
Wat een grap.
Gaat dit ook van toepassing zijn op de nieuwe flamingo? Het gaat om targeting data uiteindelijk.Amphiebietje schreef op zondag 24 augustus 2025 @ 08:10:
...en het is ook van toepassing op de Britse Storm Shadows omdat die Amerikaanse targeting data nodig hebben.
Het is waarschijnlijk geheel toeval dat dit Poetin in de kaart speelt. /s
Hopelijk stuurt dit ook een duidelijk signaal aan Europa dat je niet van een derde partij moet afhangen v.w.b. het localiseren van doelwitten voor je wapens.
Beetje belachelijk allemaal, Putin naar de onderhandelingstafel krijgen is best te doen met RU compleet stuk te schieten.
Sterker nog, hoe makkelijker je het Putin maakt, des te makkelijker je het maakt voor hem om doir te gaan.
Ik zie US nog intelligence naar RU sturen om die raket te onderscheppen of de productie te saboteren.Requiem19 schreef op zondag 24 augustus 2025 @ 08:51:
Sterker nog, hoe makkelijker je het Putin maakt, des te makkelijker je het maakt voor hem om doir te gaan.
Gelukkig blijven we hier maar Amerikaanse luchtdoelraketten kopen in plaats van over te stappen naar de Europese alternatieven. Nu ook maar hopen dat er niet nog meer F-35's worden aangeschaft.
Want elke keer als de Amerikanen dit soort dingen doen, gaan andere landen wel twee keer nadenken voordat ze Amerikaans materieel aanschaffen. Waarom zou je vaak beduidend meer willen betalen voor de Amerikaanse optie, als die niet meer met de alliantiewaarde komt? Want daar betalen landen zeker voor en niet omdat er geen alternatieven zijn. Die zijn er vaak juist wel. Maar gelukkig is Trump zo'n geweldige dealmaker en begrijpt hij dit volledig.
Want elke keer als de Amerikanen dit soort dingen doen, gaan andere landen wel twee keer nadenken voordat ze Amerikaans materieel aanschaffen. Waarom zou je vaak beduidend meer willen betalen voor de Amerikaanse optie, als die niet meer met de alliantiewaarde komt? Want daar betalen landen zeker voor en niet omdat er geen alternatieven zijn. Die zijn er vaak juist wel. Maar gelukkig is Trump zo'n geweldige dealmaker en begrijpt hij dit volledig.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Nee, dit geldt niet voor de Flamingo. Die is niet afhankelijk van een Amerikaans systeem om zijn doel te raken en wordt volledig in huis geproduceerd.brecht_vb schreef op zondag 24 augustus 2025 @ 08:50:
[...]
Gaat dit ook van toepassing zijn op de nieuwe flamingo? Het gaat om targeting data uiteindelijk.
Beetje belachelijk allemaal, Putin naar de onderhandelingstafel krijgen is best te doen met RU compleet stuk te schieten.
Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month
Het effect is al te zien :DaniëlWW2 schreef op zondag 24 augustus 2025 @ 09:25:
Gelukkig blijven we hier maar Amerikaanse luchtdoelraketten kopen in plaats van over te stappen naar de Europese alternatieven. Nu ook maar hopen dat er niet nog meer F-35's worden aangeschaft.![]()
Want elke keer als de Amerikanen dit soort dingen doen, gaan andere landen wel twee keer nadenken voordat ze Amerikaans materieel aanschaffen. Waarom zou je vaak beduidend meer willen betalen voor de Amerikaanse optie, als die niet meer met de alliantiewaarde komt? Want daar betalen landen zeker voor en niet omdat er geen alternatieven zijn. Die zijn er vaak juist wel. Maar gelukkig is Trump zo'n geweldige dealmaker en begrijpt hij dit volledig.
Je moet je er wel bij bedenken dat onze wapenindustrie aan het infuus lag en nu ineens aan de bak moet, maar er zijn landen fie hun order van de F35 al gecancelled hebben, aangepast hebben of aan het heroverwegen zijn.
Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month
helemaal gelijk, ik gaf na het "gesprekje" tussen putin en trump al aan dat dit bekokstoofd was.Amphiebietje schreef op zondag 24 augustus 2025 @ 08:10:
Het Pentagon heeft Oekraïne verboden aanvallen diep in Rusland uit te voeren, zogenaamd om Poetin naar de onderhandelingstafel te bewegen:
https://www.theguardian.c...n-ukraine-russia-missiles
[...]
...en het is ook van toepassing op de Britse Storm Shadows omdat die Amerikaanse targeting data nodig hebben.
Het is waarschijnlijk geheel toeval dat dit Poetin in de kaart speelt. /s
Hopelijk stuurt dit ook een duidelijk signaal aan Europa dat je niet van een derde partij moet afhangen v.w.b. het localiseren van doelwitten voor je wapens.
Dat kan je natuurlijk niét gelijk op tafel gooien zo van : Putin wil dat het stopt, dus geef ik dat befehl".
Dus wacht je een paar dagen en komt dan met "zijn eigen idee waarom" en is het puur toeval..
Wij allen weten beter...
10kWp + EV + 3x L/L Wtp en betwijfel of ik na 2027 wel een batt. neem (TvT moet prima zijn, anders neem ik geen risico met deze overheid)
Ondertussen leven de VS wel rustig alle gewenste middelen aan Israël.. Slaat negens op.
Het is het zoveelste teken dat de EU op eigen voeten dient te staan. Met dit soort vrienden heb je geen vijanden nodig.
Het is het zoveelste teken dat de EU op eigen voeten dient te staan. Met dit soort vrienden heb je geen vijanden nodig.
Wat je stelt is een vals dilemma. De aanschaf van extra fighters, en het combat ready krijgen van de bestaande vloot, hebben totaal verschillende tijdslijnen en kostenplaatjes. 2018 is trouwens 7 jaar geleden.XWB schreef op zaterdag 23 augustus 2025 @ 00:04:
[...]
En waarom 20 nieuwe Eurofighters? In 2018 meldde Der Spiegel dat Duitsland slechts 10 combat ready Eurofighters heeft, op een totale vloot van 138 stuks. Misschien moet Duitsland eerst eens beginnen met de bestaande vloot te upgraden.
Een update van Philips O'Brien hoe Trump's systematische support van Rusland de Rusland Oekraïne oorlog nog wel even laat doorgaan.
/f/image/2qn4UXmEJy1s9c6pO4jmp7uX.png?f=fotoalbum_large)
Zoals de Wall Street Journal het zelf begint te schrijven:
O'Brien zegt hierover:
Trump this week was explicit about land swaps and the idea that Russia is much more powerful than Ukraine and will win the war. He said this most in a Fox interview. There are some useful excerpts from that interview in this CNN clip.
Hieronder de kop, en voor wie toegang heeft hier de linkZoals
He then repeated his claim that Russia is winning as Ukraine cannot attack on Russian soil it in a tweet that people, bizarrely, misread as him calling for Ukrainian attacks into Russia (see below). Of course nothing could be further from the truth. The US has been actively blocking many Ukrainian long-range strikes into Russia for months, according to this just-released story in the Wall Street Journal.
/f/image/2qn4UXmEJy1s9c6pO4jmp7uX.png?f=fotoalbum_large)
Zoals de Wall Street Journal het zelf begint te schrijven:
O'Brien hierover:WASHINGTON—The Pentagon has for months been blocking Ukraine’s use of long-range missiles to strike inside Russia, U.S. officials said, limiting Kyiv from employing a powerful weapon in its fight against Moscow’s invasion.
Trump doet ondertussen wat hij eerder heeft gedaan, een moeilijk beslissing uitstellen, dit is dus geen verleden tijd van een paar weken terug maar van eergisteren (NBC):What in particular the US is doing is keeping Ukraine from attacking Russia with any US-produced ATACMs (directly protecting the Russian war effort and damaging Ukraine’s)
Aan Trump heeft Europa dus niets, VS lijkt eerder actief de performance van Oekraïne af te remmen.We’ll see what happens,…I think over the next two weeks, we’re going to find out which way it’s going to go. And I better be very happy.
After that two weeks he is “going to make a decision as to what we do, and it’s going to be, it’s going to be a very important decision, and that’s whether or not it’s massive sanctions or massive tariffs, or both. Or do we do nothing and say, ‘It’s your fight.
O'Brien zegt hierover:
- What Europe should be doing in backing Ukraine to the hilt—do more of the things that they have been doing, such as helping the Ukrainians develop their new FP-5 Flamingo Missile—which should start appearing in numbers large enough to enter the fighting by the end of the year.
- And they need to completely and openly reject the idea that Russia is entitled to any land from Ukraine in any form—that Europe will never accept the transference of free soil to a dictatorship.
- So with the war set to continue and the US increasingly backing Putin or out of the game, whether we have “peace” or not will come down to what European states do.
Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)
N.a.v. deze quote uit het artikel:
De belangrijkste beslissing die de republikeinen gemaakt hebben nu is om Trump niet meer te beperken in z'n buitenlandse beleid. Zowel niet door hem te omringen met relatief (!) gezien meer verstandige krachten, alsmede niet door het bewust opgeven van macht door het republikeinse congres aan Trump.
- Trump does not care about Russian attacks on Ukrainian cities and civilians
- Trump does not care about letters that Melania writes about said attacks
- Trump wants Putin to get the best deal possible out of this war
- Trump would not mind if Ukraine ceased to exist as a nation and was all/partly subsumed into Russia.
Dit is niet alleen het beleid van Trump, dit is ook het beleid van de republikeinse partij. En gezien we scenario's naderen dat die misschien langdurige aan de macht zullen blijven, zal dit misschien langdurig het beleid zijn.
We moeten als Europa niet dezelfde vergissing maken als met Rusland door ons te richten op de persoon. De Russische invasie is niet Poetins oorlog, het is Ruslands oorlog. Trump laat Oekraïne niet vallen, Amerika, vertegenwoordigd door de republikeinen, laat Oekraïne vallen.
"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert
Nu maar hopen dat dit een storm in een glas water wordt:
Oekraïense toegang tot Starlink in gevaar door geruzie in Poolse politiek
Volkskrant Liveblog
Oekraïense toegang tot Starlink in gevaar door geruzie in Poolse politiek
Volkskrant Liveblog
17:03
De Oekraïense toegang tot Starlink, het satelliet-internetsysteem van Elon Musk, dreigt in gevaar te komen door geruzie tussen de Poolse regering en de president. Polen betaalt het Oekraïense gebruik van Starlink maar president Karol Nawrocki trof een wetsvoorstel waarin dit is geregeld maandag met een veto.
Nu ik er bij stil sta heeft die Nawrocki nog niet zo veel van zich laten horen, bij deze dan:Polen behoort al sinds de Russische invasie tot de belangrijkste bondgenoten in Europa van Oekraïne. Zo’n 1,5 miljoen Oekraïense vluchtelingen hebben zich in het land gevestigd. Maar na drie jaar oorlog, vragen veel Polen zich af hoe ver de regering nog moet gaan in het financieel steunen van de Oekraïners.
Ik ben bang dat Starlink het wisselgeld gaat worden voor het afbouwen van die steun aan de in Polen verblijvende Oekraïners. Dit had Nawrocki bij zijn verkiezing gesteld te gaan doen:Met name de conservatief-nationalistische Nawrocki, die in juni werd gekozen, vindt dat de staatssteun versoberd moet worden. Hij vindt onder andere dat de toegang tot de kinderbijslagregelingen en de gezondheidszorg van Oekraïners financieel beperkt moet worden. Met de wet die de president met een veto trof, wilde de centum-regering van premier Donald Tusk de huidige steun aan Oekraïners juist verlengen. In deze wet is echter ook de Poolse financiering van de Oekraïense toegang tot Starlink juridisch geregeld.
Nawrocki, een aanhanger van Donald Trump, beloofde tijdens de verkiezingscampagne de Polen op de eerste plaats te zetten. Hij heeft nu voorgesteld om alleen Oekraïners die in Polen werken, financieel te steunen met kinderbijslag en gezondheidszorg. Oekraïense gezinnen krijgen nu zo’n 190 euro per kind financiële steun als hun kinderen op een Poolse school zitten.
Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)
Zou toch vreemd zijn met de Poolse militaire opbouw juist tegen de Russische dreiging, en dan het land dat het Russische leger aan het uitputten is minder gaan steunen..teacup schreef op maandag 25 augustus 2025 @ 21:35:
Nu maar hopen dat dit een storm in een glas water wordt:
Oekraïense toegang tot Starlink in gevaar door geruzie in Poolse politiek
Volkskrant Liveblog
[...]
[...]
Nu ik er bij stil sta heeft die Nawrocki nog niet zo veel van zich laten horen, bij deze dan:
[...]
Ik ben bang dat Starlink het wisselgeld gaat worden voor het afbouwen van die steun aan de in Polen verblijvende Oekraïners. Dit had Nawrocki bij zijn verkiezing gesteld te gaan doen:
[...]
Ik las dat het om 50 miljoen euro gaat, dat bedrag is natuurlijk peanuts en kan makkelijk door een andere bondgenoot opgehoest worden.
Het signaal is natuurlijk wel heel duidelijk. PIS = Rusland.
Het signaal is natuurlijk wel heel duidelijk. PIS = Rusland.
het wordt gelukkig ook al tegen gesproken:flessuh schreef op dinsdag 26 augustus 2025 @ 08:44:
[...]
Zou toch vreemd zijn met de Poolse militaire opbouw juist tegen de Russische dreiging, en dan het land dat het Russische leger aan het uitputten is minder gaan steunen..
Starlink will remain available for Ukraine, President Nawrocki’s office clarified, rejecting earlier claims from Poland’s digital affairs minister. Funding continues under current law, and a new presidential initiative set for September also secures this arrangement. https://t.co/jTQpVVmaZl
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) 26 augustus 2025
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
Volgens mij heeft de president een wet voorgesteld .. maar daarin zitten ook andere zaken dan alleen deze pot met geld ... Dus dat wordt toch nog armpje drukken.Tens schreef op dinsdag 26 augustus 2025 @ 09:24:
[...]
het wordt gelukkig ook al tegen gesproken:
[X]
Kantoren van British Council geraakt door twee raketten in Kiyv
“ Video footage shows the moment a Russian missile strikes the building on Zhylyanska St at 5.40am. A second missile can be seen crashing into the same building less than 20 seconds later.
The Prime Minister condemned Russia’s “senseless” strikes and confirmed that the offices of the British Council had been hit.
“Putin is killing children and civilians, and sabotaging hopes of peace. This bloodshed must end,” Sir Keir said.
The British Council, which offers English language programmes to Ukrainians in the capital, said its offices were “severely damaged” and a night guard injured. In June, Moscow banned citizens from working with the council, claiming it was a front for British spies.”
Impact video: https://www.reddit.com/r/CombatFootage/s/Jxvg2oVpwV
Aftermath Video: https://www.reddit.com/r/UkraineWarVideoReport/s/Z6pcbjNiIV
Artikel: https://www.telegraph.co....news-russia-strikes-kyiv/
“ Video footage shows the moment a Russian missile strikes the building on Zhylyanska St at 5.40am. A second missile can be seen crashing into the same building less than 20 seconds later.
The Prime Minister condemned Russia’s “senseless” strikes and confirmed that the offices of the British Council had been hit.
“Putin is killing children and civilians, and sabotaging hopes of peace. This bloodshed must end,” Sir Keir said.
The British Council, which offers English language programmes to Ukrainians in the capital, said its offices were “severely damaged” and a night guard injured. In June, Moscow banned citizens from working with the council, claiming it was a front for British spies.”
Impact video: https://www.reddit.com/r/CombatFootage/s/Jxvg2oVpwV
Aftermath Video: https://www.reddit.com/r/UkraineWarVideoReport/s/Z6pcbjNiIV
Artikel: https://www.telegraph.co....news-russia-strikes-kyiv/
[ Voor 3% gewijzigd door gise op 28-08-2025 15:44 ]
Het kantoor/gebouw van de EU delegatie in Kiev schijnt ook geraakt te zijn.gise schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 14:06:
Kantoren van British Council geraakt door twee raketten in Kiyv
“ Video footage shows the moment a Russian missile strikes the building on Zhylyanska St at 5.40am. A second missile can be seen crashing into the same building less than 20 seconds later.
The Prime Minister condemned Russia’s “senseless” strikes and confirmed that the offices of the British Council had been hit.
“Putin is killing children and civilians, and sabotaging hopes of peace. This bloodshed must end,” Sir Keir said.
The British Council, which offers English language programmes to Ukrainians in the capital, said its offices were “severely damaged” and a night guard injured. In June, Moscow banned citizens from working with the council, claiming it was a front for British spies.”
Impact video: https://www.reddit.com/r/CombatFootage/s/Jxvg2oVpwV
Aftermath Video: https://www.reddit.com/r/UkraineWarVideoReport/s/Z6pcbjNiIV
Artikel: https://www.telegraph.co....news-russia-strikes-kyiv/
Het taalgebruik valt me wel enigszins op. Op de radio in de auto was het een 'kantoor van de EU', op Nederlandstalige nieuwssites spreekt men van 'EU gebouw' terwijl op andere plekken gesproken wordt over delegatie en diplomatieke missie. Wat is het nu? Want taal maakt hier nogal een verschil of het nu gaat om een 'kantoor' of een ambassade/consulaat (-achtig) gebouw?"The EU will not be intimidated," António Costa said in response to the latest Russian attack against Kyiv, which damaged the EU delegation.
The shock wave unleashed by Russia's latest strike against Kyiv has "severely" damaged the delegation of the European Union in the Ukrainian capital, the bloc's ambassador Katarina Mathernova announced on Thursday morning.
Voor normale landen gaat dat richting een casus belli.
PIS is fel anti-Russisch. Naast de redenen die elke Pool heeft om anti-Russisch te zijn ziet PIS ook de hand van Rusland achter de dood van "hun" president. Wikipedia: Smolensk air disastergustaveau schreef op dinsdag 26 augustus 2025 @ 09:20:
Het signaal is natuurlijk wel heel duidelijk. PIS = Rusland.
Ik ben bang dat het ingewikkelder ligt. Deze politieke stroming moeten we meer zien als een kameleon. Ze nemen een positie aan die pro-Russisch is, maar binnen de aanvaardbare bandbreedte van publieke opinie.downtime schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 16:26:
[...]
PIS is fel anti-Russisch. Naast de redenen die elke Pool heeft om anti-Russisch te zijn ziet PIS ook de hand van Rusland achter de dood van "hun" president. Wikipedia: Smolensk air disaster
We hebben het zelfde gezien met Hongarije, die waren 5 jaar terug ook niet zo uitgesproken Russisch als nu. Maar dat gedachtegoed zit er wel, het beïnvloed, en volgt dan publiekelijk de trend van de menigte.
Datzelfde zie ik persoonlijk in PiS. Ook de nieuwe president is pro-Russisch. Ook al zeggen ze anti-Russisch te zijn, let maar op dat dit gaat verschuiven naar gelang men het electoraat gaslight. En het is niet het gedachtegoed van de machthebbers die verandert, die is veel stabieler dan het electoraat.
In aanvulling daarop: https://www.euractiv.com/...iance-without-friendship/
Er zijn sterke aanwijzingen dat Rusland iets te maken had met de PiS overwinning van 2010. Helaas eigenlijk alleen in het Pools over te lezen.
Er zijn sterke aanwijzingen dat Rusland iets te maken had met de PiS overwinning van 2010. Helaas eigenlijk alleen in het Pools over te lezen.
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
Ik zie dat niet. Tot dusver heeft PIS zich altijd hard tegenover Rusland opgestelt en ook onder PIS nam Polen het voortouw in de steun aan Oekraine.Brazos schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 16:31:
[...]
Maar dat gedachtegoed zit er wel, het beïnvloed, en volgt dan publiekelijk de trend van de menigte.
Maar vanuit het gedachtengoed bekeken zie ik de link wel. Ook PIS moet gezien worden als conservatief, populistisch en autoritair, maar ook als een buitenbeentje onder rechtse populistische bewegingen die bijna allemaal pro-Moskou zijn, ook al hebben ze dan weer warme relaties met veel van die bewegingen.
Ik zie toch hele andere dingen.downtime schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 16:51:
[...]
Tot dusver heeft PIS zich altijd hard tegenover Rusland opgestelt en ook onder PIS nam Polen het voortouw in de steun aan Oekraine.
Polish President Karol Nawrocki's decision to veto a bill on aid to Ukrainian refugees has created a political storm in the Central European nation, one of Kyiv's closest allies in its fight against Russia’s all-out invasion.
Nawrocki, who has often raised thorny historical issues between Warsaw and Kyiv, on August 26 vetoed a bill that would, beginning on October 1, deny Ukrainian refugees in the country the right to work -- which critics say will lead to undeclared work and the loss of tax revenue for the Polish government.
Nawrocki on August 25 also set out plans to limit access to child benefits and health care for Ukrainian refugees.
President Karol Nawrocki has decided that he would not sign the amendment to the legislative package Wind Turbine Investment Act and certain other laws.
In his statement to the media, he argued that the provisions set out in the Act put Polish citizens at a disadvantage by allowing wind farms to be built close to households. The Polish President described reducing the distance between wind turbines and buildings to 500 metres as „a socially unacceptable arrangement”.
De PiS neemt dus helemaal niet het voortouw in de steun aan Oekraïne, sterker nog, de PiS saboteert de steun aan Oekraïne en Oekraïense vluchtelingen. Daarnaast probeert het duurzame energie af te remmen zodat men langer en meer afhankelijk blijft van fossiele brandstoffen (wie is daar nu bij gebaat?).Ukraine's access to Elon Musk's satellite internet service Starlink could be cut due to the Polish president's veto of a refugee aid bill, a Polish deputy prime minister said on Monday, as a conflict between the government and head of state deepens.
Poland pays for Ukraine to use Starlink, which provides crucial internet connectivity to the country and its military as they try to push back invading Russian forces.
The Reuters Daily Briefing newsletter provides all the news you need to start your day. Sign up here.
Polish President Karol Nawrocki on Monday vetoed a bill extending state financial support provided to Ukrainian refugees and unveiled plans to limit their future access to child benefits and healthcare.
However, Deputy Prime Minister and Digital Affairs Minister Krzysztof Gawkowski said the vetoed legislation also provided the legal basis for providing Starlink to Ukraine.
Ook wel leuk detail, de Poolse president heeft de vlaggen van de EU verwijderd. Waar het normaal is dat de nationale vlag naast de EU vlag staat, is het bij de Poolse president alleen nog de Poolse vlag naast Poolse vlaggen.
Het is geen buitenbeentje, ze zijn onderdeel van dezelfde stroming. Het sentiment is alleen (nog) iets anders in Polen, dus de kameleon neemt nog wat andere kleuren aan ('anti-Russisch'). Maar dat verandert wel hoe meer ruimte ze krijgen.Maar vanuit het gedachtengoed bekeken zie ik de link wel. Ook PIS moet gezien worden als conservatief, populistisch en autoritair, maar ook als een buitenbeentje onder rechtse populistische bewegingen die bijna allemaal pro-Moskou zijn, ook al hebben ze dan weer warme relaties met veel van die bewegingen.
https://nos.nl/artikel/25...espioneren-wapenroutes-vs
Waarom zijn die niet uit de lucht geschoten zodra ze één meter over de grens komen? Ze zijn al dat hele eind over Polen gevlogen.
Een land in oorlog stuurt drones....
"als ze het nu nog een keer doen dan halen we ze wel neer hoor." Misschien.
Geen opruiende vraag maar ik vraag het me echt af. Er is wellicht een goede reden om dat niet te doen?
Waarom zijn die niet uit de lucht geschoten zodra ze één meter over de grens komen? Ze zijn al dat hele eind over Polen gevlogen.
Een land in oorlog stuurt drones....
"als ze het nu nog een keer doen dan halen we ze wel neer hoor." Misschien.
Geen opruiende vraag maar ik vraag het me echt af. Er is wellicht een goede reden om dat niet te doen?
"What do you get if you multiply six by nine..."
Er is geen reden om het niet te doen, ieder land is soeverein in het eigen luchtruim en vliegverkeer mag alleen plaatsvinden indien men zich aanmeld bij de luchtvaart autoriteiten. Zeker als het gaat om onbemande drones is er geen risico voor diplomatiek incident. Het is ook vreemd, want normaliter worden Russische gevechtsvliegtuigen die het NAVO luchtruim binnendringen altijd direct onderschept, waarom dan niet met drones die typisch veel langzamer vliegen en minder hoog dan gevechtsvliegtuigen.Punkrocker schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 23:48:
Geen opruiende vraag maar ik vraag het me echt af. Er is wellicht een goede reden om dat niet te doen?
Hier laat ook de journalistiek ook wel wat steken vallen door hierop niet door te vragen.
"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert
Neenee, we zijn niet in oorlog met Rusland, we vinden ze alleen niet zo lief. Dat is precies mijn hele probleem ermee, we verklaren ze vooral niet de oorlog want dat heeft (hele dure) consequenties. Daarom vliegen die drones ook rustig rond, er wordt hooguit wat politie achteraan gestuurd want het is dan een simpele overtreding. Europa doet alles om maar niet in oorlog te raken, want dat vinden burgers maar eng enzo. Oorlog was 80 jaar geleden, tegenwoordig zingt iedereen samen.
"It needs but one foe to breed a war, not two, master Warden. And those who have not swords can still die upon them" - Eowyn
In het artikel wordt gesteld dat sommige drones mogelijk van schepen op de Oostzee opereren. Maar men weet het niet zeker. Ik interpreteer dat als, ze zien drones maar weten niet zeker waar ze vandaan komen of naartoe gaan, ze worden niet met radar gevolgd, en ze kunnen niet elke drone identificeren. Maar uit de frequentie waarmee die dingen worden gezien concluderen ze dat het niet meer om onschuldige hobbyisten gaat.Punkrocker schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 23:48:
https://nos.nl/artikel/25...espioneren-wapenroutes-vs
Waarom zijn die niet uit de lucht geschoten zodra ze één meter over de grens komen? Ze zijn al dat hele eind over Polen gevlogen.
Een land in oorlog stuurt drones....
"als ze het nu nog een keer doen dan halen we ze wel neer hoor." Misschien.
Geen opruiende vraag maar ik vraag het me echt af. Er is wellicht een goede reden om dat niet te doen?
Met zulke vage en anecdotische informatie gaat een vreedzaam westers land niet zomaar kilo’s lood of explosieven de lucht in schieten op een ongeidentificeerde drone met alle risico van dien. Het risico op ongelukken is te groot om zomaar dat soort opdrachten te geven.
Herinner jij je die ballonnen boven de VS nog? Werden in eerste instantie niet gezien op radar omdat de apparatuur geconfigureerd was om die langzame contacten niet te tonen. Gezien de aantal drones van hobbyisten in de lucht kan ik me goed voorstellen dat iets soortgelijks in Duitsland speelt. Dat is gewoon ruis.defiant schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 23:57:
[...]
Het is ook vreemd, want normaliter worden Russische gevechtsvliegtuigen die het NAVO luchtruim binnendringen altijd direct onderschept, waarom dan niet met drones die typisch veel langzamer vliegen en minder hoog dan gevechtsvliegtuigen.
Wie zegt dat zie via polen zijn gevlogen? lijkt mij aannemelijk dat die dingen in Duitsland in elkaar zijn gezet en vanaf daar de lucht in zijn gebracht.Punkrocker schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 23:48:
https://nos.nl/artikel/25...espioneren-wapenroutes-vs
Waarom zijn die niet uit de lucht geschoten zodra ze één meter over de grens komen? Ze zijn al dat hele eind over Polen gevlogen.
Een land in oorlog stuurt drones....
"als ze het nu nog een keer doen dan halen we ze wel neer hoor." Misschien.
Geen opruiende vraag maar ik vraag het me echt af. Er is wellicht een goede reden om dat niet te doen?
minder risicovol en een stuk makkelijker
A wise man's life is based around fuck you
Dat ook. Met een handjevol GRU officieren in burger kom je een heel eind. Iedere burger kan tegenwoordig een drone opereren. Ergste wat ze kan overkomen is dat ze opgepakt en uitgezet worden.Zwelgje schreef op vrijdag 29 augustus 2025 @ 07:43:
[...]
Wie zegt dat zie via polen zijn gevlogen? lijkt mij aannemelijk dat die dingen in Duitsland in elkaar zijn gezet en vanaf daar de lucht in zijn gebracht.
minder risicovol en een stuk makkelijker
Nou ik denk als ze gepakt worden ze voor het gerecht komen. Spionage is ern zwaar vergrijp. Wel een bijzondere nieuwe vorm van spionage eerlijk gezegd. Kan ook van ern vissersboot bv gelanceerd zijn. Vermomd als een speelgoed drone bv.downtime schreef op vrijdag 29 augustus 2025 @ 07:49:
[...]
Dat ook. Met een handjevol GRU officieren in burger kom je een heel eind. Iedere burger kan tegenwoordig een drone opereren. Ergste wat ze kan overkomen is dat ze opgepakt en uitgezet worden.
Ze vliegen ook boven basissen, enz. Dat zijn neem ik aan no fly zones? Die kan je in ieder geval neerhalen.downtime schreef op vrijdag 29 augustus 2025 @ 07:31:
[...]
In het artikel wordt gesteld dat sommige drones mogelijk van schepen op de Oostzee opereren. Maar men weet het niet zeker. Ik interpreteer dat als, ze zien drones maar weten niet zeker waar ze vandaan komen of naartoe gaan, ze worden niet met radar gevolgd, en ze kunnen niet elke drone identificeren. Maar uit de frequentie waarmee die dingen worden gezien concluderen ze dat het niet meer om onschuldige hobbyisten gaat.
Met zulke vage en anecdotische informatie gaat een vreedzaam westers land niet zomaar kilo’s lood of explosieven de lucht in schieten op een ongeidentificeerde drone met alle risico van dien. Het risico op ongelukken is te groot om zomaar dat soort opdrachten te geven.
Duitsland is groot, boven een bos of landbouwperceel is de schade beperkt...
"What do you get if you multiply six by nine..."
Dan moet je spionage wel kunnen bewijzen. Tot die tijd zijn het gewoon wat Russische toeristen met een drone van de Mediamarkt.vincent_1971 schreef op vrijdag 29 augustus 2025 @ 07:53:
[...]
Nou ik denk als ze gepakt worden ze voor het gerecht komen. Spionage is ern zwaar vergrijp.
Het antwoord is wellicht vrij simpel, omdat ze dat niet kunnen. In Polen en Litouwen vliegen ook drones, ook die worden gemeld via social media door willekeurige voorbijgangers en niet gezien door het leger.Punkrocker schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 23:48:
https://nos.nl/artikel/25...espioneren-wapenroutes-vs
Waarom zijn die niet uit de lucht geschoten zodra ze één meter over de grens komen? Ze zijn al dat hele eind over Polen gevlogen.
Een land in oorlog stuurt drones....
"als ze het nu nog een keer doen dan halen we ze wel neer hoor." Misschien.
Geen opruiende vraag maar ik vraag het me echt af. Er is wellicht een goede reden om dat niet te doen?
Het vervelende antwoord is waarschijnlijk dat de Duitse autoriteiten deze drones niet zien en er ook geen effectieve oplossing voor is (als je ze niet ziet kun je ze ook niet neerschieten).
Je neemt dan aan dat er geen Russische entiteit is die die drones op laat stijgen in Polen.Punkrocker schreef op donderdag 28 augustus 2025 @ 23:48:
https://nos.nl/artikel/25...espioneren-wapenroutes-vs
Waarom zijn die niet uit de lucht geschoten zodra ze één meter over de grens komen? Ze zijn al dat hele eind over Polen gevlogen.
Een land in oorlog stuurt drones....
"als ze het nu nog een keer doen dan halen we ze wel neer hoor." Misschien.
Geen opruiende vraag maar ik vraag het me echt af. Er is wellicht een goede reden om dat niet te doen?
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Geen doekoes maar wel kudos voor FC Utrecht:
https://nos.nl/r/668344FC Utrecht heeft een miljoenenbod van Spartak Moskou op Souffian el Karouani naast zich neergelegd. De club wil in deze tijd geen zaken te doen met een club uit Rusland.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Nou daar istie dan hoor.
Wij hebben het in Europa allemaal gedaan. Trump heeft het zelf in het openbaar nog niet echt gezegd. Maar dat zal ook nog wel keer komen. Benieuwd hoe Europa daar op gaat reageren dan. Er is er hier maar 1 de oorlogs-stichter.
https://www.gelderlander....rusland-gepland~a3058446/Volgens Peskov blijft de 'Europese oorlogspartij' de Amerikaanse en Russische inspanningen voor vrede in Oekraïne tegenwerken.
Wij hebben het in Europa allemaal gedaan. Trump heeft het zelf in het openbaar nog niet echt gezegd. Maar dat zal ook nog wel keer komen. Benieuwd hoe Europa daar op gaat reageren dan. Er is er hier maar 1 de oorlogs-stichter.
Ergens doet mij dit denken aan Caroline van der PlasManiacsHouse schreef op zondag 31 augustus 2025 @ 15:46:
Nou daar istie dan hoor.
[...]
https://www.gelderlander....rusland-gepland~a3058446/
Wij hebben het in Europa allemaal gedaan. Trump heeft het zelf in het openbaar nog niet echt gezegd. Maar dat zal ook nog wel keer komen. Benieuwd hoe Europa daar op gaat reageren dan. Er is er hier maar 1 de oorlogs-stichter.
License to use this text for use in LLM-related products and services can be purchased for €1.000
Gaat weer lekker met de GPS jamming:
https://edition.cnn.com/2...ursula-von-der-leyen-intl
https://edition.cnn.com/2...ursula-von-der-leyen-intl
A plane carrying the European Commission President Ursula von der Leyen was targeted by GPS navigation jamming while trying to land in Bulgaria on Sunday, a spokesperson for the commission told CNN.
The plane landed safely, the spokesperson said. A source familiar with the situation told CNN the pilots landed the plane using paper maps.
The commission received “information from Bulgarian authorities that they suspect this blatant interference was carried out by Russia,” the spokesperson said.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Dan wisselen ze toch naar GlonassYakuzA schreef op maandag 1 september 2025 @ 12:01:
Gaat weer lekker met de GPS jamming:
https://edition.cnn.com/2...ursula-von-der-leyen-intl
[...]
(Of zullen de Russen ook hun eigen systeem jammen?)
Of naar Galileo
IMO het bizarre aan dit verhaal: Bulgarije, en zeker Sofia (ik gok ff dat Von der Leyen vooral tussen Europese hoofdsteden beweegt) ligt nou niet direct naast de deur van Rusland. Dit ruikt naar "boots on the ground", wellicht vanuit het grensgebied met Servië, maar dan nog moet je daar als Rusland wel echt een specifieke planning voor hebben opgetuigd om dit voor elkaar te krijgen. Dit is niet een random GPS-jammer in Kalinigrad geweest die gewoon aanstaat, hier hebben ze hun best voor moeten doen.YakuzA schreef op maandag 1 september 2025 @ 12:01:
Gaat weer lekker met de GPS jamming:
https://edition.cnn.com/2...ursula-von-der-leyen-intl
[...]
Take life with a grain of salt. . . . add a slice of lime and a shot of tequila.
Let op:
• We grijpen sneller in bij overtredingen.
• Er volgen sneller sancties.
Slowchat mag hier: Topicreeks: Dagelijkse ontwikkelingen in de oorlog in Oekraïne
Militaire achtergronden mogen hier: Militaire achtergronden omtrent de oorlog in Oekraïne
Discussie over wapensystemen, verhoudingen en inzet kan hier: Wapens en wapensystemen
Europese strijdkrachten en MIC: De Europese strijdkrachten en het Europees MIC
Voor de nasleep en mogelijke berechting daders MH17 hebben de we dit topic: MH17: De weg richting daders en mogelijke berechting
Specifieke topic regels
• Geen ongefundeerde speculaties over WW3
• Geen slowchat
• Gebruik embed [embed] link [/] tags voor tweets
• Deel aub geen schokkende beelden. Bedenk daarbij goed of een twitter bericht wat toevoegt aan de discussie.
• Geen propaganda talking points of desinformatie, check je bronnen.
• Russische "media" zoals Russia Today (RT) is geen bron en is hier niet meer welkom.
• Geen drogredenen of onlogische en/of onnavolgbare gevolgtrekkingen.
• Extraordinary claims require extraordinary evidence.
• Geen omgekeerde bewijslast, wie beweert moet bewijzen.
• De volgende drogreden is expliciet niet toegestaan: neutraliteit claimen om vervolgens een waardeoordeel te geven over het conflict. Zie ook Wikipedia: Argument to moderation en Wikipedia: False balance
• Post s.v.p. geen vliegbewegingen, dit voegt weinig toe aan het topic en is vaak alleen speculatief. Alleen als het echt relevant is, dan zien we graag een motivatie.
AWM beleidstopic:
Actualiteit, Wetenschap & Maatschappij Beleid
Zero Tolerance beleid
Dit topic valt onder Zero Tolerance. Dit betekent het volgende:• We grijpen sneller in bij overtredingen.
• Er volgen sneller sancties.
Geen slowchat
We willen hier een high signal low noise discussie die qua informatie waardevol is voor alle deelenemers. Slowchat is hierdoor niet toegestaan. Wie dit wel doet kan de verwijdering van zijn reacties verwachten. Bij herhaling volgt ook een afkoelban van 48 uur.Slowchat mag hier: Topicreeks: Dagelijkse ontwikkelingen in de oorlog in Oekraïne
Militaire achtergronden mogen hier: Militaire achtergronden omtrent de oorlog in Oekraïne
Discussie over wapensystemen, verhoudingen en inzet kan hier: Wapens en wapensystemen
Europese strijdkrachten en MIC: De Europese strijdkrachten en het Europees MIC
Voor de nasleep en mogelijke berechting daders MH17 hebben de we dit topic: MH17: De weg richting daders en mogelijke berechting
Specifieke topic regels
• Geen ongefundeerde speculaties over WW3
• Geen slowchat
• Gebruik embed [embed] link [/] tags voor tweets
• Deel aub geen schokkende beelden. Bedenk daarbij goed of een twitter bericht wat toevoegt aan de discussie.
• Geen propaganda talking points of desinformatie, check je bronnen.
• Russische "media" zoals Russia Today (RT) is geen bron en is hier niet meer welkom.
• Geen drogredenen of onlogische en/of onnavolgbare gevolgtrekkingen.
• Extraordinary claims require extraordinary evidence.
• Geen omgekeerde bewijslast, wie beweert moet bewijzen.
• De volgende drogreden is expliciet niet toegestaan: neutraliteit claimen om vervolgens een waardeoordeel te geven over het conflict. Zie ook Wikipedia: Argument to moderation en Wikipedia: False balance
• Post s.v.p. geen vliegbewegingen, dit voegt weinig toe aan het topic en is vaak alleen speculatief. Alleen als het echt relevant is, dan zien we graag een motivatie.
AWM beleidstopic:
Actualiteit, Wetenschap & Maatschappij Beleid