Er zal wel betaald zijn. Zijn dit niet die troepen die enkele jaren eerder, na een 'oefening', effectief onder Chinees commando zijn geplaatst?
China wil ze vast wel 'teruguitlenen/verhuren'. Tekenen bij het stippellijntje.
Limbeckx schreef op woensdag 2 maart 2022 @ 16:24:
Dit maakt China ontzettend de lachende derde. Goedkoop graan en olie uit Rusland. Een afhankelijk Rusland die je makkelijker je eigen richting op kunt bewegen en zelf minder afhankelijk van het westen doordat je alleen recht hebt uit de resources uit Rusland.
In een vorige iteratie van dit topic is het woord "firesale" al eens gevallen. Even cru gezeg: China bezit vrijwel alles ten oosten van de Oeral. De enige vraag is nu: voor hoeveel zijn de Russen bereid om alles ten westen van de hand te doen (inclusief wat concessies in Oekraïne en Wit-Rusland)?
Nu Rusland SWIFT uit gewerkt gaat worden, staat het aansluiten op CIPS weer op de agenda. Als er volgende maand ineens een klein berichtje komt dat de Doema heeft besloten dat alle Russische banken op CIPS aangesloten moeten worden, is de uitverkoop compleet. In essentie gaat dat betekenen dat alle financiële transacties via China, in Renminbi gaan verlopen. U trekt uw Mir-pinpas om een pakje peuken en een fles wodka af te rekenen? Het geld vertrekt van uw rekening, naar een tegenrekening in RMB ín China, om daar op de rekening van de bank van de winkel gezet te worden, die vervolgens dat weer overboekt naar de Russische rekening in Roebels van de winkel.
Maar denk ook aan het afrekenen van gas en olie door Europese klanten: niet meer via bankrekeningen in Frankfurt, maar dat gaat dan ook via Shanghai.
U dicht de Russen wel erg veel competentie toe.

(ook hier is Hanlon's razor aan het werk)
Quelle chimère est-ce donc que l'homme? Quelle nouveauté, quel monstre, quel chaos, quel sujet de contradiction, quel prodige!