Na weken doorlezen, meelezen, schrikken van prijzen, levertijden en afkortingen googlen wil ik ook graag een WPB (jaja) plaatsen. Dit voornamelijk in verband met de renovatie die we 2 jaar geleden hebben gedaan waarbij we een nieuwe badkamer hebben inclusief regendouche en ligbad.
Ik heb toch wat vragen omdat ik totaal geen ervaring heb met loodgieteren, ook omdat ik weer net een andere situatie heb dan anderen hier. Wel héél interessant allemaal.
Misschien geef ik teveel informatie, maar liever teveel dan te weinig. Huidige systeem:
Intergas Extreme 36 + gateway (1,5 jaar)
Programma staat van Ma tm Vr ingesteld op verwarmen van 16:30 tot 22:00 naar 22°C
Programma staat van Za tm Zo ingesteld op verwarmen van 12:00 tot 23:00 naar 22°C
We gebruiken alleen vloerverwarming in de woonkamer en keuken, radiatoren boven staan dicht.
Tapcomfort staat op ECO en tapwater temp staat op 55°C
Verbruik per jaar gas 1000m³, water 150m³
Itho CVE-S OPTIMA met vocht, CO2 sensor en Wifi add-on (1,5 jaar)
Best tevreden over nu met add-onn, hij staat zo ingesteld dat hij goed stil is, afhankelijk van CO2 gehalte tussen de 600-1000RPM. Wanneer we douchen meet hij binnen 20 seconden dat de luchtvochtigheid boven de 50% is en gaat hij 30-45 minuten lang op 2000RPM.
SolarEdge SE6000H - 21x 325 Wp met energiemeter (2 jaar)
18x 325 Wp op zuid-west
3x 325 Wp op noord-oost sinds 6 maanden
Productie van 7 MWh p/j
Pentair/Fleck 5600 SXT 10L Waterontharder (2jaar)
Ik weet niet precies de hardheid, met het testsetje 1 druppel dus ik denk >1dH?
We hebben dus een goed geïsoleerd tussenhuis uit 2005. Soms zelfs te goed en moet de airco in de woonkamer ’s avonds aan omdat het 26°C is.
We zijn met 3 personen die ieder elke dag ’s avonds 15 minuten douchen of/en in bad gaan. (180x80x50 285L)
Dat is voornamelijk de reden dat ik naar een WPB kijk, maar ook omdat ik heb een hele warme zolder heb waardoor ik denk dat dat wel goed samen zou gaan.
- Intergas Extreme
- Solaredge omvormer
- Siemens wasmachine
- Siemens warmtepomp droger
- Ruimte ernaast waar ik knutsel en waar een server/miner/NAS staat die constant 200-600W aan warmte produceert. (winter/zomer - 25/35 graden)
Op de plek van de wasbak hing eerst een zonneboiler maar deze is weg.
De afgesloten witte ribbelslang loopt door een gipswand naar de hobbykamer en hing vorig jaar zomer boven mijn server/miner. De zwarte antenne kabel is van een
Helium miner (5W verbruik)
Het gaat dus voornamelijk om tapwater en voor nu eerst in samenwerking met Extreme36.
De Atlantic Explorer V4 270C lijkt de beste keus ivm de prijs en ondersteuning hier.
Wat voor mij nog niet 100% duidelijk is:
- Omdat ik de Extreme eerst nog wil behouden, sluit ik dan de WPB uit aan op de Intergas tapwater in?
- Geluid, hij komt op de zolderoverloop, dat is open naar de 1e verdieping.
Liefst dus wel een zo stil mogelijk oplossing. Is de Atlantic stil genoeg of misschien toch een LG? - De extra spiraal, is deze in mijn geval op wat voor manier dan ook te gebruiken voor bijvoorbeeld CV? Al is het in de toekomst? Anders misschien de versie zonder nemen?
- De lucht afvoer zou normaal naar buiten moeten gaan maar ik heb echter alleen de uitblaas van de MV beschikbaar. Is hier iets voor om dat toch te kunnen combineren? De MV draait immers perfect zo en zou ik niet willen ‘storen’. Een extra pijp is eigenlijk geen optie.
Of .. moet ik gewoon de WPB aan laten zuigen op de warme zolder en uit laten blazen op zolder zodat het daar ook wat afkoelt?
Sorry als ik te veel vragen stel of iets overduidelijk gemist heb in het vorige topic. Ik hoor graag tips!