Breud schreef op zaterdag 28 december 2024 @ 10:13:
[...]
Jij hebt net als ik ook een hoog verbruik. Mijn totale warmtepomp verbruik inclusied een SWW run lag gisteren op 33kwh.
Er wordt vaak gezegd dat een warmtepomp zuiniger is dan een huis dat op gas wordt verwarmd. Op basis van deze verbruiken kan ik dat niet echt concluderen
@
Breud
Veel hangt natuurlijk af van de karakteristiek van je huis: volume, isolatie, ligging (vrijstaand in de wind of . . .).
Ooit gebruikten wij 3000-3500m3 gas per jaar, en op een dag als gisteren en vandaag ook wel 20m3. Dat zou inclusief de vaste lasten omgerekend naar m3 toch wel minimaal 25-30€ zijn (dynamisch tarief). Dat gasverbruik is equivalent met ca. 160 kWh thermisch. Dat is gisteren ook door de WP geproduceerd, want na aftrek van SW (3 kWh) is er 45 kWh aan elektriciteit verbruikt. Volgens de Melcloud data (en HW verbruik) heb ik met de WP inderdaad rond 160 kWh aan warmte geproduceerd (COP 3.6, in lijn met het databook voor mijn WP). Ook helemaal in overeenstemming met het gemiddelde warmteverlies van onze woning ca. 400 W/K.
Tja groot huis, bouwjaar 1992, isolatie zo goed mogelijk zonder extreme bouwkosten, dan hoort dit erbij, en klopt met het historische gasverbruik.
En natuurlijk zou het verbruik wat gunstiger zijn als er geen defrosts waren (schattingen op dit forum voor het verlies hiervan lopen wat uit een, maar ik schat voor mij toch wel 25% verlies van verwarmingscapaciteit, wat niet gelijk is aan verlies van verwarmingsproductie, dat is denk ik minder dan 10%. Zonder warmtemeter lastig preciezer te bepalen).
Het verbruik van de WP kostte me gisteren 14,33€, totale kosten voor mijn dynamisch contract (zie de berekening van HW rechts boven in de screenshot). Toch minimaal 10€ goedkoper.
Jij hebt ook een zware WP meen ik me te herinneren, en ook meer energie behoefte met een grote WP.