Ik zit vooral met de vraag: Wil ik meer starts?Knowbody schreef op vrijdag 26 januari 2024 @ 09:50:
[...]
Overigens, ter aanvulling wellicht...
Ik heb de relatieve graadminuten op 1600 gezet (dat rekent makkelijker dan 1500, namelijk 4 stapjes van 400)
Dat maakt de regeling trager en dat is prettig bij gebruik van een lage en vrij vlakke Ta. Ik wil hem beperken in het fors overschreiden van de berekende Ta.
Overigens de vaste pompsnelheid op 65% is een zegen. Nagenoeg dezelfde flow als bij 100% met het verschil dat ik het systeem nu niet meer storend vind als het gaat om geluid vd pomp.
Ik dacht zelf aan een 12kW warmtepomp voor de zekerheid, maar heb me door de installateur laten overtuigen dat een 6kW die je op 8 kW kan instellen beter was. Dus een S1155-6PC. De freq block staan uit en daardoor kan hij 8kW halen. De warmteverliesberekening is 9,3 kW.
De WP draait nu continue, de hele week. Alleen een herstart als ik iets doe, zoals een software update, iets in het menu of als de regeling zich verslikt. Laatste weken 1 start per week. Da's mooi, maar betekent ook veel draaiuren. Moet ik de regeling aanpassen om minder draaiuren te krijgen en iets meer stop/starts?
Hij draait lekker rustig, als het koud is moduleert ie tussen 55-65 Hz en met de temperaturen van nu tussen 20-30 Hz
De pomp / flow staat op minimaal 50% maximaal 100%, hij doet tussen de 70 en 80% wat neer komt op 11-12 l/m en dat lijkt voor mijn huis prima. Bij de huidige temperatuur en belasting doet de Brine pomp 20-25% en de bron herstelt. Dus ook prima.
Dus ik dacht: als ik de relatieve GM terugbreng krijg ik misschien iets ander gedrag en kan hij af en toe stoppen. Maar mag je dat verwachten en is dat nodig? Of niets aan doen?
0523 BJ 1994 | NIBE S1155-6PC | Alfen Eve Single Pro | SMA SB4000TL20 4230Wp Z | SE3680H 5920 Wp O/W | Zonneboiler 120l