2G is voor Nederlandse begrippen een brug te ver zo lijkt het.Drardollan schreef op dinsdag 28 december 2021 @ 10:38:
Het is een uitermate goed voorbeeld omdat het eens te meer laat zien hoe mensen zand in de ogen gestrooid wordt.
Ik wist namelijk dat die zin eruit gepikt ging worden en heb bewust de 2e zin dik gedrukt. Want in die 2e zin beloofd de overheid keihard dat ze 2G wettelijk mogelijk gaan maken in de 3 weken die volgen.
En wat lezen we 3,5 week later:
[...]
https://www.rtlnieuws.nl/...maategel-pas-volgend-jaar
(onthoudt vooral het woordje "behandeling" voor volgend jaar).
Ze mompelen wat over besmettingsgraad die laag moet zijn voor 2G om te werken, de echte reden komt een paar alinea's later: geen politieke steun. Op het moment dat de boel overkookte lukte het niet om genoeg partijen achter 2G te krijgen, alleen VVD en D66 zeiden volmondig "ja". Die meerderheid lijkt zich nog altijd niet af te tekenen. Alleen CDA is nu met bereidwilliger lijkt het als ik afga op wat gezegd werd in het laatste debat, maar de rest wil niet. Het is puur politiek opportunisme. Als die wetgeving afketst dan is een nieuwe ronde nog lastiger, plus het gezichtsverlies voor het kabinet. Die zijn gewend geraakt dat hun wil wet is.
Volgend jaar hebben we tevens een nieuw kabinet en 2G ligt heel gevoelig bij coalitiepartner ChristenUnie. Wellicht dat men het 2G plan laat varen om de spanningen in de coalitie niet onnodig op scherp te zetten. De wisseling van de wacht op VWS is een mooi moment om dit soort plannen te "vergeten". De Jonge was warm pleitbezorger van 2G, als hij weg is en zijn opvolger milder is op dit onderwerp kan het in de la verdwijnen om daar te blijven.
Resteert alleen nog coronapas op het werk. Wellicht dat als ze 2G loslaten de coalitie bulldozer weer in actie kan komen. Bij de oppositie hoeven ze niet op steun te rekenen. Voor 2G kon men nog flirten met de PvdA, maar die zal nooit meegaan in een coronapas op het werk. Die zullen het standpunt van de vakbonden volgen.
Het is een lange Nederlandse traditie dat de Staat vooral zich niet met de levens van de verschillende groepen in Nederland moet bemoeien. Het lukt Rutte en De Jonge niet om die eeuwenoude denkwijze te doorbreken.
Regels zijn leuk voor de buurman, niet voor jezelf.Nox schreef op dinsdag 28 december 2021 @ 10:41:
Je kan één beleid voeren en dat moet voor iedereen goed genoeg zijn. Zo moet iedereen water bij de wijn doen. Als het aan mij persoonlijk had gelegen hadden we een avondklok van 8 tot 6, alleen supermarkten open van 7 tot 8, scholen dicht. Thuiswerken verplicht voor waar dat kan.
Waarom? Omdat ik daar geen last van heb.