D-e-n schreef op dinsdag 1 juli 2025 @ 20:58:
[...]
De betekenis van beledigen of schelden lijkt me duidelijk. Maar wat is "grof"? Iets een "kutmaatregel" noemen? En waar ligt dan de grens? Bij "klote", "crap", "waardeloos" of "slecht"? En gaan we daar dan consequent op handhaven? Lijkt me onmogelijk.
nu weet ik dat iig 1 van de geknipte reacties imho meer een probleem was omdat die de woorden van een poster enorm verdraaide dan dat het echt grof was, maar dat is voor de rest van mijn punt niet belangrijk
Tja, ik heb een poos geleden er ook al een aanvaring over gehad met een mod, meen omdat ik een "godsamme zeg" zei, al kan ik ernaast zitten. Het was in ieder geval iets in die richting, het was zeker geen belediging richting een specifiek persoon.
Toen stond er ook iets over dat het "escalerend" kon werken, dat terwijl, om mezelf te citeren:
Heb voor de lol ook eens gekeken naar schuttingtaal in AWM:
Verdomme geeft mij 5 pagina's aan hits
Godverdomme 3 [al zijn dat wel vrij vaak quotes als ik eerlijk ben]
Tering geeft mij 6 pagina's
Kut een lieve 15
Natuurlijk, als een user niet zijn punt kan maken zonder dat er minimaal 3 krachttermen in zijn bericht staan is het wat anders, maar verder ben ik van mening dat we allemaal volwassenen zijn hier, en dat er heus wel eens heftig taalgebruik gebruikt mag worden.
Zit natuurlijk wel een verschil in het hoe en wat. Ik zeg niet dat we personen maar takkewijven, gladjanussen, rukkers, kuttekoppen en wat al niet meer moeten kunnen noemen, dat gaat te ver en heeft weinig nut. Wordt ook al actief op gehandhaafd en dat is dikke prima natuurlijk.
Maar naar mijn mening is er niks met dingen als "kutmaatregel" "Godsallemachtig deze regering is een poppenkast" of "Wat is dit voor idioot debat?", mits het binnen de perken blijft.
Ben anders ook gewoon best wel bang voor een kruipend effect. Okay, iets "kut" noemen mag niet meer misschien, maar ik kan nog heel wat andere woorden bedenken die heel wat milder zijn, maar nog altijd "grof" kunnen worden opgevat. Waanzinnig, dom, idioot, sukkelig, bullshit, stupide, shit etc. etc, allemaal woorden die imho prima moeten kunnen in de juiste context, maar die zeker wel grof en ongewenst gevonden kunnen worden.
En je kan er ook gewoon niet op handhaven als je het zo strak gaat trekken, tenzij je automagisch alle stoute woorden vervangt door woorden die wel Bond Tegen Vloeken-approved zijn. Wat toch echt wel een rododendron slechte oplossing zou zijn
Ik verwacht niet een "dit mag wel, dit mag niet" regel van de mods, juist omdat dat dus niet te handhaven is, maar het is meer: is dit nou echt iets wat leeft? Focus liever wat meer op het low-effort getrol, gestroman en openlijk racisme wat inmiddels weer aardig de spuigaten uitloopt, kun je je daarna zorgen maken over of de topics niet de heftig zijn voor de groep zessers die meelezen,
People as things, that’s where it starts.