RobertMe schreef op zondag 23 mei 2021 @ 18:15:
Afgelopen races ging het nog wel eens over de slechte strategie van Red Bull en zaten er hier een berg thuis strategisten die het wel even beter zouden doen. Dat ondanks dat 9/10 keer Mercedes de strategie kon dicteren (doordat Perez niet thuis gaf). Maar what the hell was Mercedes denkende? "Doe maar een pitstopje"? Die beide pitstops sloegen echt nergens op. Dat de overcut hier ontzettend krachtig is was al lang bekend (zie 2017 bv met Vettel die Raikonnen inhaalt om de leiding door een overcut). En ook vrijwel elk team leek dat te begrijpen. Perez die P9 => P4 doet. Vettel P8 => P5. Stroll die P13 => P8 doet (wel met 2 uitvallers voor zijn neus, maar dan nog 3 plekken gewonnen). En Mercedes gaat dan als (een van de?) eerste teams naar binnen, met hoop op een undercut? Dat is echt wel heel naïef. Dus of Mercedes moet hun software eens laten nakijken (want die reilen en zeilen 9/10 keer op hun software), of die auto's vraten gewoon banden.
En ook wat @
DaniëlWW2 al aangaf m.b.t. Hamilton. Hij moet nu niet op het team afgeven, vaak genoeg dat hij roept "ik blijf buiten, banden zijn goed". Dat had hij nu dus ook kunnen doen (beter nog: moeten zorgen dat die bij de briefing al duidelijk maakte dat hij voor een overcut wou gaan). Nu zeggen dat de fout bij het team ligt is gewoon onterecht, zeker met zijn sterke mening die die normaal wel altijd heeft en het team overruled. Dan niet nu zeggen "fout van het team".
En IMO geeft dit ook een lege betekenis aan al die andere keren "team did an amazing job". Leuk statement voor de bühne als je gewonnen hebt, maar in de mindere momenten blijkt pas echt hoe hij er over denkt. En dan is het ineens team Sir Lewis en team Mercedes, en team Sir Lewis was natuurlijk perfect, die P7 in de kwalificatie was zijn beste kwalificatie ooit. Maar team Mercedes was shit dit weekend.
Nu je het zegt gaan er bij mij ook wat radertjes in mijn hoofd draaien.
Want zien we niet wel heel vaak dat als Mercedes niet dominant voorligt, ze grijpen naar de undercut? Het lijkt bijna een reflex te zijn dat ze dit maar doen, ook al is het volstrekt idioot zoals vandaag.
Zeker omdat meerdere teams zo sterk waren op de softs en RBR al helemaal. Die gingen ook overduidelijk voor een overcut voor Verstappen en Perez ook. Die zag ik minder aankomen, maar had ik eigenlijk wel kunnen voorzien. Die waren ook echt niet te stoppen op die softs en Verstappen lijkt zelfs nog relatief vroeg binnengeroepen te zijn. Want een paar ronden ervoor had hij het er nog over dat ze pas gingen pitten als er een duidelijke drop off te merken was. Die zag ik zo snel niet. Op de harde band was hij wat minder tevreden, maar alsnog ruim snel genoeg.
Ik begin mij ook af te vragen of RBR niet simpelweg veel beter is op zachtere banden. Dat droeg ik een week geleden al aan, maar nu begin ik het met echt af te vragen of dit een fluke was, of we dit vaker gaan zien. Want voor een groot deel van de rest van het seizoen, zijn de banden zachter dan in Portugal of Spanje.
DaniëlWW2 in "[F1] Seizoen 2021"
Strategisch word het dan ook interessanter als RBR meer opties met banden heeft en ook overcuts kan doen naast de undercuts. Iets om in de gaten te houden.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.