ElPaco schreef op maandag 15 maart 2021 @ 13:31:
[...]
Eens met je betoog, en sinds die wedstrijd tegen Ajax (volgens mij was het toen natrappen van Mazaroui (sorry als ik de naam helemaal fout heb)) weet ik dat natrappen en natrappen niet hetzelfde is, maar dat je kracht moet zetten.
Maar bij Kokcu kan er toch geen andere intentie zijn geweest dan een elleboogstoot geven in de rug van Boscagli? De bal was niet in de buurt en er gebeurde daar verder helemaal niks op het veld.
[...]
Net als bij natrappen, ik denk ook dat hier diezelfde lijn is gehanteerd. De VAR zal wel iets gezegd hebben tegen zijn collega in de auto, lichte por met Elleboog in de rug, op basis van gezette kracht, maximaal geel, dus niet ingrijpen.
Als bij Natrappen (ook geen andere intentie dan de speler te raken, net als Kokcü) die regel geldt, geldt dat immers voor deze situaties hetzelfde.
Ik ben het volledig met Dick van Egmond eens, had rood moeten zijn, maar de regels zijn gewoon erg krom. Natrappen is ook bewust op de man en ook geen andere intentie dan de speler te raken. Gewoon rood, hard of niet. Straffen.
Het lijkt bij vlagen wel of de regels aangepast worden om te experimenteren met nog meer show en theater ofzo, ipv dat de regels het spelletje eerlijker en beter maken.
ElPaco schreef op maandag 15 maart 2021 @ 13:31:
[...]
Theater is ook niet goed inderdaad. Ik snap dat je neergaat als je onverwachts een elleboogstoot in je rug krijgt, maar daarna kan je toch wel snel genoeg weer opstaan? Scheidsrechters moeten gewoon wat duidelijker voor een wedstrijd begint aangeven bij de captains dat de theaterschool verderop in het dorp zit en dat het enige wat je er op het veld voor kan krijgen een gele kaart is.
Helaas staan de regels het nu niet toe dat de VAR ingrijpt bij iets anders dan 1,5 picometer buitenspel staan of rode kaarten. Als die meer vrijheden zouden hebben dan zou dat de scheidsrechters kunnen helpen (behalve Nijhuis, want die trekt toch zijn eigen plan).
Ook helemaal mee eens, in mijn eerdere betoog geef ik ook aan dat ik vindt dat de VAR in mag grijpen bij alle kaart-acties (geel en rood), of bij daadwerkelijk nadelige situaties voor een ploeg. Bijvoorbeeld een Corner, duurt altijd 3 minuten voordat die genomen wordt. Is dan al duidelijk dat het geen corner was (verkeerd beoordeeld) gewoon doeltrap maken.
Dit gecombineerd met afspraken over dat het niet ingrijpen is op onduidelijke situaties, maar van die overduidelijke momenten zijn er altijd wel. Waarom krijgen we op TV dan een herhaling te zien, 'inderdaad geen corner', en wordt er toch een corner genomen. IMO wordt de Var teveel beperkt met regels. De VAR heeft in mijn ogen echt wel potentie (mits de juiste regels gelden en die correct worden toegepast) om veel te verbeteren. Maar door alle beperkingen die die krijgt opgelegd zitten we week in week uit de klagen.
Snowdog schreef op maandag 15 maart 2021 @ 13:04:
[...]
Tsjah, dat die kaarten niet gegeven worden, daar kan ik nog wel enigszins mee leven eigenlijk. Ik vond het persoonlijk irritanter dat hij ondanks het vlaggen niet iig fluit voor een overtreding en dat hij even later zelf even bepaald dat een bal die niet uit is geweest (met Vertessen bij de zijlijn daar iirc) uit zou zijn geweest terwijl hij er vele meters vandaan staat. Je zal zo een goal tegenkrijgen...
Ondanks het vlaggen kan Nijhuis het niet waard vinden voor die overtreding te fluiten, zoals hij (maar meer scheidsrechters) wel vaker door laat gaan ondanks een (kleine) overtreding. Dat is zijn goed recht op zichzelf. De Grens floot voor het vasthouden, hij beoordeeld dat als 'hij was al losgelaten en gaat even later wel heel gemakkelijk liggen', dus doorgaan. Dat is prima.
Die ingooi (benoemde ik in een eerdere reactie ook) moet hij NOOIT doen, omdat je dan wel echt de schijn tegen werkt, omdat de grens dat altijd beter kan beoordelen vanaf zijn standpunt.
Maarten_E schreef op maandag 15 maart 2021 @ 14:52:
Even totaal iets anders wat mij verbaast:
Hoe kan het dat een stad als Den Haag geen voetbalclub heeft die consistent in de Eredivisie kan hebben?
Natuurlijk speelt beleid een grote rol, maar je zou toch zeggen dat een club in een stad van zo'n statuur een fatsoenlijk elftal op kan stellen? Sponsoren genoeg lijkt me, en in Rotterdam kan men redelijk makkelijk 3 clubs "onderhouden". Een paar jaar geleden speelden ze Europees voetbal, maar nu gaan ze vrijwel zeker zakken naar de KKD.
En dan zien dat een stadje als Kerkrade, een club heeft gehad die tot voor kort ieder seizoen in de Eredivisie speelde.
Martinusz schreef op maandag 15 maart 2021 @ 15:42:
[...]
Demografische ligging speelt denk ik zeker een rol.
Den Haag ligt tussen Rotterdam en Amsterdam in, ik denk dat voetballers als ze een beetje kunnen voetballen makkelijk overstappen richting Rotterdam of Amsterdam (zo eenmaal gegroeid door historie van Ajax en Feyenoord?).
En toch is het ook opvallend dat bijvoorbeeld alleen Ajax een club uit Amsterdam is in betaald voetbal, waarom is het wel mogelijk om 3 clubs uit Rotterdam in betaald voetbal te krijgen?
Ook dit heeft denk ik te maken met ligging denk ik, onder Rotterdam heb je nog groot gebied met potentiele spelers waarbij Rotterdam nog dichtbij is. Denk aan compleet Zeeland (dat geen betaald voetbal club meer heeft) en West brabant (waar RBC is verdwenen en alleen NAC nog een betaald voetbal club is).
Kan je nagaan hoe goed Feyenoord wel niet zou zijn als er maar 1 Rotterdamse club zou zijn..
Nee zonder gekheid, ik vind het eigenlijk niet heel handig dat er 3 Rotterdamse clubs zijn, 2 op zich nog prima, maar 3 is eigenlijk teveel voor zo'n stad. Liverpool heeft bijv. 2 clubs in de Premier League en 1 in de League one. (vergelijkbaar nu met Rotterdam), terwijl die een veel grotere potentiele afzetmarkt hebben in Liverpool.