Ben het helemaal met je eens. Voor Nederland heb je het niet nodig en idd hun navigatie is slecht.jrk schreef op donderdag 15 juni 2023 @ 07:36:
[...]
heb ook een premium abbo van ABRP, maar alleen vorig jaar tijdens zomervakantie gebruikt. In Nederland en in het dagelijkse gebruik heb je d'r bar weinig aan. De normale Nederlander zou normaal gesproken geen snellader langs de weg nodig moeten hebben, want we kunnen vol uit huis, op een verre binnenlandse bestemming kun je vaak wel bijladen. Wanneer je onverhoopt toch een keer Fastned o.i.d. nodig bent, dan is dat ff voor een quicky (50-100km bijladen om thuis te komen) en die weet je wel te staan, of anders staan ze in de praktijk bij bijna elke tankstation langs de NL-snelweg. Geen Fastned? dan wel een Shell-charge
Ook op trips in het buitenland vraag ik me af of ik deze functionaliteit echt ga gebruiken. Frequente lezers hier weten dat ik Waze adept ben, dus de onboard navi probeer ik te vermijden. Als ik op een vakantietrip ben weet ik dat ik om de 275km (20 -->80) moet laden, dan zoek ik er wel eentje op een afstand tussen de 250km en 300km. En dat is dan bij voorkeur een lader die niet soliair staat, maar waar ook andere laders in de buurt staan. Dan heb je backup bij bezet. Dit zoek ik dan uit tijdens het laden, zodat je voorbereid bent voor de volgende stop. Uitzondering: de winterperiode, want preconditioning is wel cruciaal en daarbij is de onboard absoluut nodig.
Dus misschien ga ik deze nieuwe functionaliteit wel gebruiken om de volgende laadstop te bepalen, maar waarschijnlijk voer ik 'm in Waze in..... We zullen het zien van de zomer!
Premium abbo'tje van ABRP is stopgezet iig. Ik vind sowieso de navi daarvan niet goed genoeg.
In de zomer hoef je de built-in niet eens te gebruiken voor het preconditionen. Maar winter zal het wel handig zijn.
Ik verwacht nog wel een update dat wij dezelfde mogelijkheden gaan krijgen als de Ioniq 6. Dat je ziet met hoeveel % je aan komt, hoeveel % je oplaad (tijd van opladen hebben we al).