Daarnaast als ik deze site moet geloven moet 16gb een nobrainer zijn: https://forums.macrumors....-deciding-factor.2300919/
Wat denken jullie?
Wat denken jullie?
Ja zit ik ook mee maar die 8gb extra kost 300 euro meer nu (van 950 voor 8gb model naar 1250 voor 16gb model). Dat is 1/3 meer voor 8 gb ram meer, 37,50 euro per gb. Kan ik denk ik dan beter sparen en over 4 jaar bij een nieuwe air leggen lijkt me dan. Daar zit ik een beetje tegen aan te hikken, 950 bij de mediamarkt op het moment is echt een goede deal lijkt me. Die 16gb is nergens ooit in de aanbieding-Jaap-io schreef op woensdag 27 oktober 2021 @ 22:13:
Ik heb vooral de 16gekozen met het oog op mogelijke virtualizatie van Windows mocht dat nodig blijken
En daarmee het uitfaseren van mn Windows desktop die ik er tot nog toe naast gehad heb
Als geld een issue is waarom kijk je dan niet naar tweedehands? Genoeg mensen die aan het upgraden zijn naar een Pro.BarendBotje schreef op woensdag 27 oktober 2021 @ 22:19:
[...]
Ja zit ik ook mee maar die 8gb extra kost 300 euro meer nu (van 950 voor 8gb model naar 1250 voor 16gb model). Dat is 1/3 meer voor 8 gb ram meer, 37,50 euro per gb. Kan ik denk ik dan beter sparen en over 4 jaar bij een nieuwe air leggen lijkt me dan. Daar zit ik een beetje tegen aan te hikken, 950 bij de mediamarkt op het moment is echt een goede deal lijkt me. Die 16gb is nergens ooit in de aanbieding
[ Voor 6% gewijzigd door Greatsword op 27-10-2021 23:07 ]
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Nieuw 800, ping mij volgende keer eensGreatsword schreef op woensdag 27 oktober 2021 @ 23:04:
[...]
Als geld een issue is waarom kijk je dan niet naar tweedehands? Genoeg mensen die aan het upgraden zijn naar een Pro.
Zijn verder nieuw al in de aanbieding geweest voor 800-875 dus niet echt een bijzondere prijs
[ Voor 8% gewijzigd door BarendBotje op 27-10-2021 23:20 ]
Gewoon prijsalerts instellen en dagelijks pepper in de gaten houden https://nl.pepper.com/groep/macbook-airBarendBotje schreef op woensdag 27 oktober 2021 @ 23:19:
[...]
Nieuw 800, ping mij volgende keer eensZo goedkoop heb ik ze nog niet gezien! Wat heb je zelf als ik vragen mag?
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Ahhh klinkt als een leuk setjeGreatsword schreef op woensdag 27 oktober 2021 @ 23:30:
[...]
Gewoon prijsalerts instellen en dagelijks pepper in de gaten houden https://nl.pepper.com/groep/macbook-air
Air M1, Mini M1, 2x MBP M1 Pro
Met mijn MacBook air heb ik eigenlijk geen goed argument waarom ik een iPad nodig heb. Helaas, want ik zou best een iPad Air of pro willen, maar ik kan het niet aan mezelf verantwoorden wat ik er mee zou willen doen wat ik niet met mijn MacBook of iPhone kan. 😅BarendBotje schreef op woensdag 27 oktober 2021 @ 23:35:
[...]
Ahhh klinkt als een leuk setjeIk ga nu pas apple toe treden als merk, tot op heden alleen de ipad van gehad. Deze is echter bijna aan het einde van zijn latijn
Maargoed een Air kan je ook mee in bed nemen, een workstation doe je dat minder snel mee
Teams is inderdaad op meerdere devices een drama, ook mijn oude MBP had er moeite mee en zoog de batterij in 3kwartier leeg... 😒Of-Aaargh schreef op donderdag 28 oktober 2021 @ 09:36:
Voor mij was de keuze tussen 8 of 16 GB RAM ook een no-brainer. 300 euro voor 8GB extra vond ik way overpriced. De 8GB versie van de Air doet zonder problemen wat ik wil, ook Office en zelfs zonder mekkeren de nog niet voor M1 geoptimaliseerde Teams-applicatie, die op mijn Surface Pro wel eens tot oververhitting leidt.
/me doet van alles: werken, bieren, BBQ-en, Pizza bakken en zwemmen
Meerdere schermen op een M1-mac kan via DisplayLink-compatible docks. Google daar maar eens op.BarendBotje schreef op donderdag 28 oktober 2021 @ 10:51:
Ik heb net mijn broertje zijn MBA m1 kunnen proberen, mooi ding! Echter werkt dit niet zo makkelijk met een dockingstation heb ik gemerkt.. Ik heb een lenovo tb3 docking station en de peripherals en opladen werken, verder ziet hij de monitor, maar ik krijg alleen een zwart beeld.. Zodra ik een usb-c naar hdmi dongel gebruik dan werkt de monitor wel meteen, maar dat verliest dan wel zijn elegantie.
Is dit op te lossen met een of andere driver(ben windows gebruiker dus weet niet of dit een ding is in mac). Of is dit helemaal niet mogelijk? Zie ook verscheidene filmpjes dat mensen 2 monitoren aansluiten via een dock, maar dacht dat mac uberhaubt maar 1 ondersteunde met de m1 chip... Graag hoor ik of dit mogelijk is, uberhaubt 1 zou al fijn zijn, de single cable setup charmeert mij, maar als ik ook nog een dongeltje moet gebruiken
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Zowel 230w als 65w zelfs, dus lijkt mij power genoeg, hij voedt mijn workstation ook.. Vind het gewoon raar dat het niet compatible is, mijn moeders mba i3 werkt wel als ik hem connect aan de dock. Lijkt mij dat het dan niet werkt...?Heroic_Nonsense schreef op donderdag 28 oktober 2021 @ 11:00:
[...]
Meerdere schermen op een M1-mac kan via DisplayLink-compatible docks. Google daar maar eens op.
Het probleem met zwart beeld kan door incompatibiliteit komen of doordat de dock onvoldoende vermogen uit de voeding krijgt. Is het een buspowered dockingstation of heeft het een eigen 230 V voeding?
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Dankjewel, blij mee!BarendBotje schreef op woensdag 27 oktober 2021 @ 21:36:
[...]
Gefeliciteerd met jouw mooie aankoop! Wat heeft je doen besluiten de 8gb te nemen?Zit zelf nog in een dilemma, zelf vind ik 256gb geheugen voldoende voor mijn dingen die ik ermee wil doen. Plus dat is uit te breiden met een externe SSD. Ben benieuwd waarom je 8gb genomen hebt!
Verder ben ik benieuwd hoe jouw memory gebruik is, staat die standaard helemaal gebruikt? Dat zie ik bij die van mijn broertje, maar bij mijn Lenovo ben ik gewend dat ik dan simpelweg te weinig ram heb. Weet niet hoe dat bij Apple is, aangezien ik lees dat deze het volledig gebruikt.
Mijn vorige MacBook (air 2017 model) had slechts 128 gb. Dat was echt te weinig. Des tijds had ik ook nog een desktop pc en ik heb een 2tb externe schijf, dus een enorme opslag was niet nodig dacht ik.fendt schreef op donderdag 28 oktober 2021 @ 13:23:
Alhoewel ik een Synology DS720+ gebruik voor data, foto's,videos en Time Machine toch 512 GB gekozen omdat ik o.a. mijn iPhone naar de Mac backup ipv iCloud.
[ Voor 10% gewijzigd door bsmpower op 28-10-2021 16:46 ]
Inderdaad. Kan je in Safari inmiddels al chrome extensies gebruiken?PrimusIP schreef op donderdag 28 oktober 2021 @ 10:31:
Chrome is (zeker in combinatie met bepaalde websites) ook zo'n ramp. Ik snap ook niet dat een hoop MacBook gebruikers die browser gebruiken.
[Crypto.com Visa Card & App] GoT topic
Zelf ben ik volledig overgestapt op Safari (kwam van Firefox af maar heb Safari een kans gegeven en t bevalt eigenlijk gewoon goed)pimsaint schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 04:02:
[...]
Inderdaad. Kan je in Safari inmiddels al chrome extensies gebruiken?
Als wel je lusten, maar niet de lasten van Chrome wilt genieten op een M1 machine kan ik Microsoft Edge ten zeerste aanraden. Edge en de meeste, voor arm gecomplieerde Microsoft Office apps draaien als een zonnetje.
[…]
Teams en OneDrive zijn op Intel Mac ook gedrochten, mijn zakelijke MBP is nog een Intel…pimsaint schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 04:02:
[...]
Maar het is echt een schande dat we ruim een jaar na de introductie van Apple Silicon nog steeds met die gedrochten als OneDrive en Teams zitten opgescheept.
[..]
Waarom gebruik je Win11 op je MBA? Ik mis Windows eigenlijk een stuk minder dan ik verwachtte (lees totaal niet), terwijl ik al sinds Windows 3.11 daarmee werk…pimsaint schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 04:02:
[...]
Windows 11 draait overigens ook als een zonnetje op mijn 7C/8GB instapmodel.
Naar ik weet niet. Ik zou graag ublock origin willen draaien. Het is een van de belangrijkste redenen dat ik als tweede browser Firefox heb.pimsaint schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 04:02:
Inderdaad. Kan je in Safari inmiddels al chrome extensies gebruiken?
Hoe heb je die draaien? Als VM onder Parallels?Windows 11 draait overigens ook als een zonnetje op mijn 7C/8GB instapmodel.
Die gebruikte ik ook altijd, nu wel tevreden met Adguard for Safari uit de App Store.PrimusIP schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 09:50:
Naar ik weet niet. Ik zou graag ublock origin willen draaien. Het is een van de belangrijkste redenen dat ik als tweede browser Firefox heb.
Erg jammer dat die niet onder Safari draait terwijl dat vroeger wel gewoon kon.
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Dat is zo, mijn laptop staat vol spul wat ik anders had weg gegooid of naar een externe schijf had verplaatst. Maar er is een ondergrens. Op mijn oude iPhone met 16 gb zat ik op een gegeven moment wel met het probleem dat alle apps die er op stonden ook gebruikt werden en ik onvoldoende geheugen had voor IOS update. Met mijn oude MacBook het zelfde verhaal. Dat had ook met gebruik te maken. Mijn vriendin kan met die zelfde MacBook prima leven. Maar bepaalde software slurpt een hoop geheugen op.bsmpower schreef op donderdag 28 oktober 2021 @ 14:50:
Heb zelf de 256GB. Denk ook dat je gaat handelen naar opslag.
Edge browser is is inderdaad een goed alternatief voor Chrome, draait native en goed. OneDrive is inderdaad een drama, komt hier eigenlijk nog een native ARM versie voor?pimsaint schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 04:02:
[...]
Inderdaad. Kan je in Safari inmiddels al chrome extensies gebruiken?
Als wel je lusten, maar niet de lasten van Chrome wilt genieten op een M1 machine kan ik Microsoft Edge ten zeerste aanraden. Edge en de meeste, voor arm gecomplieerde Microsoft Office apps draaien als een zonnetje.
Maar het is echt een schande dat we ruim een jaar na de introductie van Apple Silicon nog steeds met die gedrochten als OneDrive en Teams zitten opgescheept.
Windows 11 draait overigens ook als een zonnetje op mijn 7C/8GB instapmodel.
Ik ben sinds kerst afgelopen jaar Windows-loos omdat mijn 'game'pc het opgegeven heeft. (voor mijn werk gebruik ik nog wel Windows, maar heb geen eigen computer met windows geïnstalleerd.) Ik verwachtte al dat ik het niet ging missen. Die computer gebruikte ik alleen nog maar voor games en als media center. Voor dat laatste gebruik ik nu een Apple TV. Voor games ga ik misschien ooit een keer een console kopen,Tomba schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 09:23:
Waarom gebruik je Win11 op je MBA? Ik mis Windows eigenlijk een stuk minder dan ik verwachtte (lees totaal niet), terwijl ik al sinds Windows 3.11 daarmee werk…
Ja, dat ben ik met je eens. Het aanbod van games is niet om over naar huis te schrijven, terwijl de hardware er juist voldoende voor is. Dat is ook één van de redenen dat ik Windows 11 als VM met Parallels Desktop for Mac gebruik. Mijn Steam-games draaien goed tot zeer goed, o.a. Half-Life enz. op 1980x1020 en zelfs 2560x1440 afhankelijk van de settings. Ik was positief verrast dat mijn games zo goed draaien. Op deze manier kan ik mijn Macbook nuttig gebruiken.PrimusIP schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 11:14:
[...]
Ik ben sinds kerst afgelopen jaar Windows-loos omdat mijn 'game'pc het opgegeven heeft. (voor mijn werk gebruik ik nog wel Windows, maar heb geen eigen computer met windows geïnstalleerd.) Ik verwachtte al dat ik het niet ging missen. Die computer gebruikte ik alleen nog maar voor games en als media center. Voor dat laatste gebruik ik nu een Apple TV. Voor games ga ik misschien ooit een keer een console kopen,
Wat ik wel tegen vind vallen is dat sinds de M1 transitie (en daarvoor het stoppen met 32bit ondersteuning) bij Apple het aanbod voor werkende games alleen maar slechter en slechter geworden is. Het was al niet om over naar huis te schrijven, maar ik vind het er alleen maar slechter op geworden terwijl de hardware een hoop games nu prima zou trekken.
Oh dat draait ook als een zonnetje in Edge, ik zou het eens een keer een kans geven!PrimusIP schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 09:50:
[...]
Ik zou graag ublock origin willen draaien.
[...]
Yess, de laatste versie van Parallels en ik heb de ARM versie van windows 11 kunnen 'activeren' met mijn Windows 10 Pro key. Geen limitaties (zoals thema's) meer, maar wel nog steeds een 'preview version' melding gebakken in de wallpaper. No problem.Hoe heb je die draaien? Als VM onder Parallels?
Deste schandaliger. Hoeveel energie en frustratie daar wereldwijd aan verloren gaat...Tomba schreef op vrijdag 29 oktober 2021 @ 09:23:
Teams en OneDrive zijn op Intel Mac ook gedrochten, mijn zakelijke MBP is nog een Intel…
[...]
Waarom gebruik je Win11 op je MBA? Ik mis Windows eigenlijk een stuk minder dan ik verwachtte (lees totaal niet), terwijl ik al sinds Windows 3.11 daarmee werk…
[Crypto.com Visa Card & App] GoT topic
[Crypto.com Visa Card & App] GoT topic
Voor een 7c/8GB/256GB variant? Nette prijs! Welk toetsenbord heb je genomen en welke kleur?Sjuuls92 schreef op zondag 31 oktober 2021 @ 12:13:
Ik heb de knoop doorgehakt en een air besteld voor 920 euro. Eerst wilde ik wachten op black friday, maar dit lijkt mij wel een goede deal!
Gefeliciteerd, veel plezier er mee. Prijs alleen niet echt bijzonder.Sjuuls92 schreef op zondag 31 oktober 2021 @ 12:13:
Ik heb de knoop doorgehakt en een air besteld voor 920 euro. Eerst wilde ik wachten op black friday, maar dit lijkt mij wel een goede deal!
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Kia EV3 GT LR iPhone 16 Pro iPad mini 6 MacBook Air M2 iMac M4 Watch Series 10 TV 4K HDR AirPods Max & Pro 2
Jij blijft ook echt continu twijfelen hèTHE_BASE schreef op zondag 31 oktober 2021 @ 13:32:
Op dit moment nog altijd blij met MacBook 12" uit 2016, maar toch gezien de huidige prijs van de MacBook Air voor 949,- misschien het moment voor een upgrade.
Zeker gezien de geruchten van het nieuwe design van de MacBook Air met witte bezels en witte toetsen in kinderachtige kleurtjes, ik vind Space Grey een stuk chiquer ogen.
Ik twijfel, ook wat ik hierboven hoor: prijs is niet echt bijzonder. Toch is het de laagste prijs volgens Tweakers. Wat is wijsheid?
Als ik wist dat de nieuwe MacBook Air alleen een spec-update zou zijn, had ik niet getwijfeld. Het is meer die volledige My First Sony-redesign die er schijnbaar bij komt kijken.Tomba schreef op zondag 31 oktober 2021 @ 13:44:
[...]
Jij blijft ook echt continu twijfelen hè
Als je blij bent met de MacBook 12 zou ik lekker geld in de zak houden en wachten op een echte aanbieding
Kia EV3 GT LR iPhone 16 Pro iPad mini 6 MacBook Air M2 iMac M4 Watch Series 10 TV 4K HDR AirPods Max & Pro 2
Als je vindt dat je hem nodig hebt, kopen, zo niet, niet kopen en wachten tot je echt aan iets nieuws toe bent en met geluk dat er ook een nieuwe versie uit is. Het blijft Apple, dus echt goedkoop gaat het nooit worden. Zelfs hun oude hardware die nog in productie is vind ik (te) duur. In dat opzicht wordt de prijs er alleen maar slechter van. En wie weet vind je hem over een paar maanden wel een paar tientjes goedkoper. Maar je hebt er ook een paar maanden oudere hardware voor terug en je zit nog dichter tegen de nieuwe versie aan.THE_BASE schreef op zondag 31 oktober 2021 @ 13:32:
Op dit moment nog altijd blij met MacBook 12" uit 2016, maar toch gezien de huidige prijs van de MacBook Air voor 949,- misschien het moment voor een upgrade.
Zeker gezien de geruchten van het nieuwe design van de MacBook Air met witte bezels en witte toetsen in kinderachtige kleurtjes, ik vind Space Grey een stuk chiquer ogen.
Ik twijfel, ook wat ik hierboven hoor: prijs is niet echt bijzonder. Toch is het de laagste prijs volgens Tweakers. Wat is wijsheid?
[ Voor 3% gewijzigd door PrimusIP op 31-10-2021 13:51 ]
De prijs is het probleem niet, maar de laagste prijs is altijd een leuke bijkomstigheid. Het blijft een dubio, dat weet @Tomba ook, aangezien ik er vaker mee heb gelopen de huidige MacBook Air te kopen.PrimusIP schreef op zondag 31 oktober 2021 @ 13:51:
[...]
Als je vindt dat je hem nodig hebt, kopen, zo niet, niet kopen en wachten tot je echt aan iets nieuws toe bent en met geluk dat er ook een nieuwe versie uit is.
Kia EV3 GT LR iPhone 16 Pro iPad mini 6 MacBook Air M2 iMac M4 Watch Series 10 TV 4K HDR AirPods Max & Pro 2
PreciesTHE_BASE schreef op zondag 31 oktober 2021 @ 13:58:
[...]
De prijs is het probleem niet, maar de laagste prijs is altijd een leuke bijkomstigheid. Het blijft een dubio, dat weet @Tomba ook, aangezien ik er vaker mee heb gelopen de huidige MacBook Air te kopen.
Met Black Friday is ‘ie waarschijnlijk weer rond deze prijs te vinden en anders maar niet. Als ik zie wat ik tegenwoordig nog doe op het apparaat: Mail, Safari, Spotify, Numbers, Pages en een beetje agenda. Daar hoef je feitelijk geen nieuwe MacBook voor.
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Ja, maar waarom zou je van 16GB naar 8GB ram willen gaan.Saninl schreef op dinsdag 2 november 2021 @ 22:51:
Toevallig iemand die hier meeleest en net zoals ik een MacBook Pro 2017 (TB/16GB/512GB) heeft (gehad) en de overstap heeft gemaakt naar de Air M1? Ik zit te denken om een Air M1 8GB/512GB te halen om weer jaren door te kunnen. Ik gebruik geen heftige video editing software of games oid…
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Als je niet de moeite neemt je post in net Nederlands te schrijven, neem ik de moeite niet hem te lezen.
Voorheen probeerde ik ook nog games te spelen waardoor ik dacht 16GB nodig te hebben. Dat is nu niet meer aan de orde.. Dus voor huis- tuin en keukengebruik kreeg ik de indruk dat een M1 prima met 8GB kan?Greatsword schreef op dinsdag 2 november 2021 @ 23:09:
[...]
Ja, maar waarom zou je van 16GB naar 8GB ram willen gaan.
Was de vorige eigenlijk al overkill?
[ Voor 5% gewijzigd door Saninl op 04-11-2021 13:41 ]
Ik stond vorige week ook voor deze keuze! Uiteindelijk voor de 8GB gegaan, 300 euro meer voor de 16GB versie was voor mij echt teveel. Zeker omdat het ongeveer 1/3 extra is voor maar 8 GB ram extra.Saninl schreef op donderdag 4 november 2021 @ 13:39:
[...]
Voorheen probeerde ik ook nog games te spelen waardoor ik dacht 16GB nodig te hebben. Dat is nu niet meer aan de orde.. Dus voor huis- tuin en keukengebruik kreeg ik de indruk dat een M1 prima met 8GB kan?
Maar correct me if I’am wrong
Ik heb ook de 8GB versie sinds december vorig jaar, voldoet prima.BarendBotje schreef op donderdag 4 november 2021 @ 15:25:
[...]
Ik stond vorige week ook voor deze keuze! Uiteindelijk voor de 8GB gegaan, 300 euro meer voor de 16GB versie was voor mij echt teveel. Zeker omdat het ongeveer 1/3 extra is voor maar 8 GB ram extra.
Tot op heden nog niks gemerkt tijdens mijn productiviteit workflow dat ik met 8GB iets tekort kom. Dus voor algemene zaken voldoet de 8GB zeker.
Al update naar de laatste Mac OS versie gedraaid? Met de nieuwste versie is de tekst op mijn Dell usb-c scherm een stuk scherper.ComTech schreef op dinsdag 9 november 2021 @ 22:36:
Ik sluit mijn MacBook Air tegenwoordig steeds vaker op mijn monitor Philips E-line 275E1S Zwart om wat fijner te werken achter mijn bureau.
Nu valt mij op dat tekst eigenlijk niet echt mooi wordt weergegeven.
Onscherp is een groot woord meer dat er met een vulpen net even te lang op het papier is gedrukt (beetje lastig te omschrijven).
Echt lekker leest het niet het gaat gauw irriteren.
Ik heb de Mac met de officiële apple multiport adapter aangesloten via HDMI op de monotor.
Heb ook een usb-c naar displaypoort kabel geprobeerd maakt geen verschil.
Resolutie staat op 2560x1440 en 75Hz en 60Hz geprobeerd.
Iemand een goede tip?
Een optimist is een slecht geïnformeerde pessimist...
Ja heb de update naar Monterey 12.0.1 vorige week geïnstalleerd.BillSpaarbank schreef op dinsdag 9 november 2021 @ 22:45:
[...]
Al update naar de laatste Mac OS versie gedraaid? Met de nieuwste versie is de tekst op mijn Dell usb-c scherm een stuk scherper.
Lijkt me meer de tekortkomingen van je monitor.ComTech schreef op dinsdag 9 november 2021 @ 22:36:
Ik sluit mijn MacBook Air tegenwoordig steeds vaker op mijn monitor Philips E-line 275E1S Zwart om wat fijner te werken achter mijn bureau.
Nu valt mij op dat tekst eigenlijk niet echt mooi wordt weergegeven.
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
In Windows is het het probleem er niet.Greatsword schreef op dinsdag 9 november 2021 @ 23:54:
[...]
Lijkt me meer de tekortkomingen van je monitor.
Die heeft zo te zien slechts 109dpi.
De vraag is, wat is de native resolutie van het paneel en waar heb je je Mac op gezet? Plus, heb je scaling van de tekst zelf mogelijk aan/uit staan?ComTech schreef op dinsdag 9 november 2021 @ 22:36:
Resolutie staat op 2560x1440 en 75Hz en 60Hz geprobeerd.
Iemand een goede tip?
[ Voor 10% gewijzigd door Liegebeest op 10-11-2021 20:52 ]
Liege, liege, liegebeest!
Ik merkte bij het downloaden met sabnzb dat het op de mac veel sneller gingPrimusIP schreef op woensdag 10 november 2021 @ 23:58:
Nee, maar je geeft amper info.
- Waar/hoe lees je die downloadsnelheid af?
- Wat zegt je router over je verbinding?
- Wifi of LAN? En wat deed je met je iMac? Zelfde plek in huis? Indien je hem aan de kabel hebt, wat gebruik je tussen je usb en de utp kabel?
Ik heb dezelfde ervaring. (Met de ookla speedtest.)doggy1 schreef op woensdag 10 november 2021 @ 23:10:
Ik heb mijn Imac medio 2011 en mijn Macbook Air M1 2020 op hetzelde netwerk, maar nu blijkt dat downloadsnelheid van de nieuwe macbook ongeveer de helft is van die op mijn oude mAc.
Iemand een idee waar dit aan kan liggen?
[ Voor 31% gewijzigd door Heroic_Nonsense op 11-11-2021 08:43 ]
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Maar de 50Mbit die @doggy1 aangeeft haalt de MBA met 2 vingers in de neus;Heroic_Nonsense schreef op donderdag 11 november 2021 @ 08:38:
Alle op M1 gebaseerde Macs (en ook Intel-MBA's en lagere gespecte Intel-MBP's uit 2020) hebben 'slechts' mimo 2x2.
Desktop-iMacs en oudere MBA's/MBP's hebben veelal 3x3. Misschien hebben je Windows-laptop en je Android-telefoon ook 3x3 (of zelfs hoger).
Vandeweek stond een mooie uitleg over wat mimo inhoudt op tweakers.net.
Edit: MBA wifi-specs
MBP wifi-specs
Voor de 50 Mbps van @doggy1 zou mimo 2x2 inderdaad geen probleem moeten zijn; met 2x2 haal je mx 866 Mbps.Tomba schreef op donderdag 11 november 2021 @ 09:15:
[...]
Maar de 50Mbit die @doggy1 aangeeft haalt de MBA met 2 vingers in de neus;
Tomba in "[MacBook Air (M1) (2020)] - Ervaringen & Discussie"
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Dat moet dan wel aan je netwerk liggen dus. De MBA haalt probleemloos 200Mbit (maximum speed van mijn internet) via mijn Aruba AP’s. (En zie mijn post, tot 600Mbit netto is prima haalbaar)
Als het aan het netwerk zou liggen, dan zou dat toch ook moeten gelden voor mijn"oude" Mac?Tomba schreef op donderdag 11 november 2021 @ 12:27:
[...]
Dat moet dan wel aan je netwerk liggen dus. De MBA haalt probleemloos 200Mbit (maximum speed van mijn internet) via mijn Aruba AP’s. (En zie mijn post, tot 600Mbit netto is prima haalbaar)
Nee hoor, die heeft immers een heel andere netwerkkaart. Welke connectie snelheid zie je?doggy1 schreef op donderdag 11 november 2021 @ 12:31:
[...]
Als het aan het netwerk zou liggen, dan zou dat toch ook moeten gelden voor mijn"oude" Mac?
[ Voor 49% gewijzigd door Tomba op 11-11-2021 13:10 ]
[ Voor 21% gewijzigd door doggy1 op 11-11-2021 13:48 ]
Hier was dat ook. Had de Macbook op de voeding aangesloten en dan de backup weer aanzetten.woutur schreef op donderdag 4 november 2021 @ 11:08:
Irritaties:
- Time Machine wil maar geen backup maken naar een externe harde schijf. Blijft hangen op 'Wacht op voltooiing van eerste reservekopie'. Ik heb al van alles geprobeerd met tmutil, partitie wissen met Schijfbeheer. Naar samba schijf op linux in het netwerk gaat wel.
EU DNS: 86.54.11.100
Oeps, vanochtend nogmaals de test gedraaid want de MBA moet op 5GHz (AC) tot 1200 Mbps aankunnen, dus mijn 300 Mbps zou moeten kunnen. Nu heb ik wel 300....Heroic_Nonsense schreef op donderdag 11 november 2021 @ 08:38:
Alle op M1 gebaseerde Macs (en ook Intel-MBA's en lagere gespecte Intel-MBP's uit 2020) hebben 'slechts' mimo 2x2.
Desktop-iMacs en oudere MBA's/MBP's hebben veelal 3x3. Misschien hebben je Windows-laptop en je Android-telefoon ook 3x3 (of zelfs hoger).
Vandeweek stond een mooie uitleg over wat mimo inhoudt op tweakers.net.
Edit: MBA wifi-specs
MBP wifi-specs
Sinds Monterey ervaar ik ookal problemen met LibreSSL, echt vervelend.woutur schreef op vrijdag 12 november 2021 @ 19:06:
@Kafka en @c-nan : er zijn veel meer reports hierover. Ik ga er vanuit dat het een bug in Monterey is. Die zal hopelijk met de volgende release/fix opgelost zijn.
EU DNS: 86.54.11.100
Met de laatste beta heb ik ook dat mijn Apple muis vaak zijn verbinding verliest. Gelukkig pakt hij hem weer snel op maar het is wel lastig.c-nan schreef op vrijdag 12 november 2021 @ 19:47:
[...]
Sinds Monterey ervaar ik ookal problemen met LibreSSL, echt vervelend.
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
[ Voor 58% gewijzigd door Quakie op 18-11-2021 11:51 ]
Ik teken nergens meer voor
[ Voor 53% gewijzigd door syltheboy op 18-11-2021 13:04 ]
Als de performance van de M1 Air goed genoeg, dan zit de meerwaarde van een Pro dus voornamelijk nog in zaken als poorten, scherm etc.Quakie schreef op donderdag 18 november 2021 @ 11:49:
@Greatsword dus je pro gaat terug ? Link naar je televisie begrijp ik niet zo 1,2,3.
MagSafe is inderdaad echt weer top, ook het scherm is leuk maar voor 1000,- heb je tegenwoordig ook een 48-55" OLED TV voor erbij.syltheboy schreef op donderdag 18 november 2021 @ 12:33:
Ik heb nu zo’n 3,5 jaar een 13” MacBook Pro uit 2017. Een vrij uitgebreide versie met i7, 16GB RAM en 512GB SSD, maar zonder TouchBar. Ik stoor me er vaak aan dat de fan bij het minste geringste aanspringt. Hij wordt ook vrij warm, maar dit was al vanaf het begin.
Ook gaat de batterij vrij kort mee. In het begin was dit beter, maar ook niet top. Ik verwacht er nog 700 euro voor te krijgen, maar voor een tweedehands 14” uit 2021 moet ik toch 1200 euro bijleggen. Al hoef ik natuurlijk niet voor een Pro te aan, maar het mooie scherm spreekt me zo aan en ook MagSafe lijkt me weer fijn.
Mijn eerste MacBook was een 15” MacBook Pro uit 2011 en deze was een stuk stiller en bleef koeler. Daarna had ik een 12” MacBook uit 2015, wat een verademing qua gewicht was dat! Vooral voor onderweg, maar deze werd ook vrij warm.
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Ik teken nergens meer voor
Net besteld voor die prijs inderdaad, al blijf ik er moeite mee hebben mijn pareltje MacBook 12" die nog fantastisch werkt te gaan vervangen. Maar als ik eenmaal een week met een M1-processor werk zal dat snel vergeten zijn.okio schreef op donderdag 18 november 2021 @ 20:07:
Ik weet niet of dit het juiste topic is, maar de aanbieding voor de macbook air m1 bij mediamarkt is toch wel erg netjes. Voor 853 euro heb je hem (nieuwsbrief en cashback nog even aanklikken).
Kia EV3 GT LR iPhone 16 Pro iPad mini 6 MacBook Air M2 iMac M4 Watch Series 10 TV 4K HDR AirPods Max & Pro 2
Cashback? Die kan ik niet vinden?okio schreef op donderdag 18 november 2021 @ 20:07:
Ik weet niet of dit het juiste topic is, maar de aanbieding voor de macbook air m1 bij mediamarkt is toch wel erg netjes. Voor 853 euro heb je hem (nieuwsbrief en cashback nog even aanklikken).
Ik gebruik computers minder dan ik vroeger deed (mede door de smartphone), maar ik heb ze nog wel gewoon dagelijks nodig. Als ik niet zou werken zou ik er nog steeds niet aan ontkomen.Cardwizard schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 16:06:
Ik heb er EINDELIJK 1 gekocht bij bol.com, zo lang getwijfeld aangezien ik een computer niet veel meer gebruik maar soms toch wel mis (ben al jaren MacBook/iMac-loos)
Kia EV3 GT LR iPhone 16 Pro iPad mini 6 MacBook Air M2 iMac M4 Watch Series 10 TV 4K HDR AirPods Max & Pro 2
Als je echt een nieuwe ervaring wilt kan je beter wachten op het nieuwe ontwerp.THE_BASE schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 18:56:
Daar gaan we weer: net even bij Amac geweest en gekeken naar MacBook Air M1 in vergelijking tot mijn oude, MacBook 12" 2016, maar iets zegt mij dat het alleen een verschil is in snelheid en accu.
Design is hetzelfde, macOS is hetzelfde. Voor mijn gevoel dus niet echt een hele nieuwe ervaring en dat is natuurlijk jammer. Als ik lekker op de bank zit is die 12" echt een fantastisch apparaat. En voor Safari, Mail en Spotify eigenlijk nog steeds voldoende.
Twijfel, twijfel, eeuwige twijfel.
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Snelheid valt best nog mee, eerlijk gezegd. Tuurlijk: niet zo snel als instant open bij een M1-processor, maar prima werkbaar. En de accu valt me echt niet tegen, kan er prima twee avonden op werken.Cardwizard schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 19:23:
@THE_BASE heb ik ook altijd een top machine gevonden, alleen vond ik de snelheid wel een tegenvaller, het liep allemaal niet zo soepel
Kia EV3 GT LR iPhone 16 Pro iPad mini 6 MacBook Air M2 iMac M4 Watch Series 10 TV 4K HDR AirPods Max & Pro 2
Bang voor de witte bezels en de prijs.Greatsword schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 19:51:
[...]
Als je echt een nieuwe ervaring wilt kan je beter wachten op het nieuwe ontwerp.
Kia EV3 GT LR iPhone 16 Pro iPad mini 6 MacBook Air M2 iMac M4 Watch Series 10 TV 4K HDR AirPods Max & Pro 2
Als ze echt voor de 24” iMac kleuren gaan zit er gelukkig ook een zilveren tussen
[ Voor 14% gewijzigd door Greatsword op 19-11-2021 20:01 ]
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Dat zijn leuke upgrades, dan gaat er echt een wereld voor je open qua snelheid en nieuwe OS functies.Smartbikers schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 20:20:
Ik heb vandaag ook het basismodel besteld. Ik kom van een mb pro retina uit 2012. Nu ik de OS niet meer kan updaten, de luidsprekers kapot gingen , de accu al eens vervangen was en niet langer dan 2 uur van de lader kan was het tijd voor een nieuwe.
Ik krijg hem morgen binnen en ben heel benieuwd. Ik ga er niet veel spannende dingen doen behalve mijn programmeer opdrachten uitvoeren. Standaard browsen doe ik vaak op de iPad Pro 12 inch.
[ Voor 4% gewijzigd door Greatsword op 19-11-2021 20:30 ]
“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”
Met Monterey 12.0.1 is dat blijkbaar een bug. Er wordt meer over gemeld, ik had er ook last van. Sinds 12.0.1 wilde Time Machine geen backup meer maken. Ik kreeg van de week een melding dat er al 2 weken geen backup meer gemaakt was. De oplossing blijkt als volgt te zijn:c-nan schreef op donderdag 11 november 2021 @ 18:07:
Hier ook veel issues met Time Machine naar een Synology.
Time Machine geeft aan niet bij de schijf te kunnen, maar via Finder kom ik er op dat moment gewoon bij.
https://discussions.apple.com/thread/253315842?login=trueI excluded all com.apple.findmy.FindMyWidget**** files/containers from my time machine settings. Then started a new backup which finished successfully. Will try what you suggest concerning the widget later on this day.
[ Voor 4% gewijzigd door Microkid op 19-11-2021 21:25 ]
4800Wp zonnestroom met Enphase
Life's a waste of time. Time's a waste of life. Get wasted all the time and you'll have the time of your life.
Je zult het u niet beklagen. Zou echt niet weten wat ik nog meer kan wensen van een laptopDenman schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 21:06:
Met m’n AW5 en iPhone 12 (en daarvoor 7) en iPad 2018 was ik al enige tijd zeer tevreden gebruiker van Apple. Vandaag een MacBook Air M1 besteld. Wilde eigenlijk nog wachten tot m’n verjaardag over 3 weken (want zou ‘m gedeeltelijk krijgen van mijn vrouw) maar met de BF deal kon ik ‘m voor € 879,- niet laten liggen.
Na 25 jaar enkel en alleen op Windows machines gewerkt te hebben zal het even wennen zijn. Maar na alle goede verhalen ben ik zeer benieuwd en heb ik er zin in! Weer een apparaat erbij in het ecosysteem
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq