Skyaero schreef op maandag 18 juli 2022 @ 14:32:
[...]
Dit is niet juist, de netbeheerder is een publiek orgaan die de maatschappij ten dienste staat. Wat de netbeheerder wel/niet mag is vastgelegd. Een netbeheerder mag bijvoorbeeld geen voorrang geven aan een ziekenhuis ten opzichte van een datacenter.
Die gelijkheid is een hele belangrijke basis. Een basis die bijvoorbeeld bij warmtenetten op dit moment ontbreekt. En de gevolgen daarvan zijn zichtbaar.
Het leek me nogal voor de hand te liggen dat in de context van deze discussie de netbeheerder met zijn net en meter doet wat vastgelegd is binnen de wetgeving.
Het punt is dat wat tot en met de meter gebeurt (tot het verlenen van toegangsrecht op private eigendom tot de meter) onder de bevoegdheid van de netbeheerder valt. Alles wat daar achter gebeurt dient al dan niet met toestemming van de consument te gebeuren.
Uiteraard kan een netbeheerder, op netniveau, voorrang geven aan deze of gene gebruiker(sgroep).
Dat heet het afschakelplan.
[...]
Wanneer is het de laatste keer dat je de algemene voorwaarden van een contract hebt gelezen? Wanneer heb je je verzekeringspolis voor het laatst gelezen?
Wat heeft dat er nu mee te maken? Ik ken mijn rechten en plichten.
Juist daarom zal ik de netbeheerder pas toegang geven tot toestellen in mijn woning wanneer ik daar ook voordeel aan heb en het toebrengen van schade geregeld is. Zoniet krijgt hij geen toestemmng.
Feit is: 99% van de mensen leest geen overeenkomst en is al helemaal niet in staat om juridische afwegingen te maken. Individuen moet je beschermen.
Ja en? Volgens mij verzin je dat cijfer van 99% gewoon om te kunnen overdrijven in de feiten en dat heeft dan geen invloed op het beslissingsrecht van individuen die wel voor zichzelf kunnen beslissen en handelen.
Ipv als doel beschermen lijkt je opmerking meer in de richting van het overdreven betuttelen op te schuiven.
=> 99% van de mensen zijn dom en wij zullen wel, in al onze wijsheid, beslissen wat al dan niet goed voor hen is".

Begrijp ik je nu goed en wil je ook dat men voor de consumenten gaat beslissen welk energiecontract en verzekering ze afsluiten want ze zijn niet snugger genoeg om begrijpend te lezen?
"Assumption are the mother of all fuck-ups". Een aanname die duizenden levens kan kosten. Ook in een geïsoleerd huis kunnen je doodvriezen als de verwarming kapot is.
Ook weer een overdrijving die je met een oneliner niet kan rechtvaardigen. Het ging om een warmtepomp die het eventueel zou kunnen begeven. Dat merk je vroeg genoeg. Ik heb wel een idee over de winters in NL maar ga me er niet over uitspreken. Maar hier in Vlaanderen vries je heus overnacht niet dood wanneer de WP het begeeft. En al heel zeker niet bij duizenden. De meeste "oma's" zijn wel wat meer gewoon dan een WP die het door een technisch mankement laat afweten.
[
Voor 8% gewijzigd door
IvoB2 op 18-07-2022 16:39
]