Markje90 schreef op zondag 29 december 2024 @ 14:06:
[...]
De externe pomp staat trouwens ook aan tijdens ontdooiing moet dit wel?
Vraag van me broer, kan de thermostaat van plugwise (bijv de anna) LG warmtepompen aansturen?
De vaste stroomsnelheid instellen is wel zonder hij wel sneller kan draaien maar niet onder de ingestelde snelheid duikt? Want dat gebeurt nu hier wel. Begint op 17.9 en schakelt na 30/45min terug naar 10.9 (lager is niet verstandig of wel?)
Ik heb een gesloten verdeler met pomp en zet de vloerverwarmingspomp uit tijdens een ontdooiing, de externe pomp (na het buffervat, richting de radiatoren en vloerverwarming) niet, zodat ik zonder de vloer, maar met de radiatoren en het buffervat genoeg warm water heb voor de ontdooiing (ik heb ook nog een 3 kW back up heater die soms mee doet).
M.a.w. je hebt voor de ontdooiing voldoende volume aan water nodig !
De plugwise 230 V aan/uit kan aangesloten worden op de LG warmtepomp, deze heeft een 230 V aan/uit aansluiting.
De instellingen voor de warmtepomp:
Waterstroom controle < vaste stroomsnelheid >
- pompcapaciteit
- vaste stroomsnelheid
- vaste delta Temp
Als je bij waterstroom controle < optimaal debiet > instelt, begint de waterpomp snel en zakt langzaam naar een 'optimale' stand terug (deze lage stroming is vaak maar 8 LPM ). Dit levert niet altijd voldoende 'warmte'
op, om de woning mee te verwarmen, zeker als je ook nog veel menging hebt bij het buffervat (als de externe pomp veel hoger staat en veel retour water weer het afgifte circuit ingaat).
Het beste bij gebruik van een buffervat is < vaste stroomsnelheid >
Bij - pompcapaciteit kun je een iets hogere waarde instellen bijvoorbeeld 80%
Bij - vaste stroomsnelheid stel je de waarde in, bijvoorbeeld 15 LPM
Bij - vaste delta Temp kun je de laagste waarde van 5 graden instellen
Als je kiest voor < vaste stroomsnelheid > worden de andere twee (pompcapaciteit en vaste deltaT) NIET genegeerd, deze worden altijd gebruikt tijdens een opstart (als je de warmtepomp aanzet en na een ontdooiing).
Door de pompcapaciteit hoger te zetten dan je vaste stroomsnelheid, bereikt de retour temp eerder een hoge waarde, waardoor de warmtepomp weet dat het systeem reageert.
Als je dan een deltaT hebt van 5 graden en dat ook hebt ingesteld, dan reageert de warmtepomp hierop en stopt dan de opstart, ook wel "de warmtepomp gaat terug moduleren" genoemd.
M.a.w. als je een grotere deltaT bij de warmtepomp hebt, bijvoorbeeld 7 graden, dan zet je de waarde op 7 graden, voor een goede opstart.
De deltaT bij de warmtepomp is niet hetzelfde als de deltaT bij de vloerverwarmingsverdeler, deze laatste kan bij een lagere stand van de externe pomp veel groter zijn.
Bij mijn vloerverwarmingsverdeler is de deltaT ongeveer 7 graden en als alle leidingen bij de warmtepomp bij elkaar gekomen zijn, is daar de deltaT nog ongeveer 4 graden.
Tijdens een opstart bereikt mijn warmtepomp een deltaT van 7 graden en ik heb de deltaT ingesteld op 7.
Disclaimer
Ik heb een warmtepomp boiler (SW) helemaal gescheiden van de verwarming van de radiatoren en de vloer (CV), voor het optimaliseren van de warmtepomp werking kunnen de genoemde waarden van de instellingen daarom bij jou anders zijn.
[
Voor 9% gewijzigd door
PeteSplit op 29-12-2024 18:43
]