Ik heb nog geen nieuwe inzichten. Ik kan toch ook niet helpen dat je in jouw post en later de link geen antwoord geven op mijn vraag? Daar hoef je niet gepikeerd door te raken.kazemo schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 09:25:
[...]
ik zou zeggen neem contact op met de helpdesk van ATAG of LG,en daar vragen
die kunnen nog iets leren van jouw je hebt nieuwe inzichten wat dat betreft?
bij DT 2 word de warmte opname/afgifte te weinig in de WP en schakelt uit op water temp hysterese als je pech hebt ook bij 350 watt opgenomen vermogen.....je bent goed in formules reken het dan uit!
ik vraag me onderhand af waar ben ik mee bezig moet ik dat nog doen,,ik tuin er iedere keer in!
Vwb je commentaar hier: dT is uitkomst van het door de WP afgegeven vermogen en ingestelde flow.
Warmteopname in de WP is gelijk aan:
dT = warmte /( flow x warmtecapaciteit van water)
Die laatste is constant: 4180J/kgK.
Bij een lagere flow heb je dus per definitie een navenant hogere dT.
Hysterese speelt niet zozeer een rol, wel zul je de stooklijn in beide situaties (vaste dT/vaste flow) verschillend in moeten stellen.
Een heel hoge dT is mi sowieso ongunstig, daar is weinig discussie over. Het temperatuur verschil tussen verdamper en condensor moet dan ook groter zijn, wat ongunstig is voor he theoretische rendement (Thoog/(Thoog-Tlaag), T in Kelvin).
Bovenstaande redenering verklaart echter niet waarom een dT van 5 graden optimaal zou zijn. De laagst mogelijke Thoog zou hier het gunstigst zijn en dat heb je met een hoge flow en lage dT.
Als een dT van 5 echt optimaal is, speelt er dus nog iets anders. Het enige wat ik kan verzinnen is dat bij heel lage vermogens het pomp vermogen een significante rol gaat spelen. Als de compressor maar 350W opneemt dan scheelt het 10% in verbruik of je pomp op 30 of 60W draait. Dat zou een reden kunnen zijn om de pompsnelheid terug te draaien ten koste van een wat lager rendement in de warmte cyclus. Maar dan hebben we het wel een beetje over gerommel in de marge, over een heel jaar gezien.
Of er is nóg een effect wat ik nu over het hoofd zie. Als dat er is zou ik dát graag weten.