Hallo allemaal,
Ik ben nu een tijdje bezig om HA in te richten bij mij thuis. Nu heb ik het volgende probleem en hoop ik dat jullie mij hierbij kunnen helpen (ik kan er vrij weinig over terug vinden op het interwebz)..
Ik heb een soort van NUC draaien met proxmox met daarop een appliance van HA, dus met supervisor. Via proxmox heb ik een p1 usb kabel doorgezet richting de appliance voor het uitlezen van mijn DSMR. Hiervoor gebruik ik de integration DSMR Slimme meter. Dit ging helemaal top zonder problemen.
Vervolgens las ik o.a. hier dat mensen ook DSMR-Reader hadden draaien en dacht, dat wil ik ook! Dus heb ik dat opgezet in een aparte docker en doormiddel van de add-on DSMR datalogger zet ik de telegrams door naar DSMR-Reader.
Echter sinds ik dat heb ingesteld krijg ik meldingen dat de integration van DSMR af en toe unavailable status geeft. In de log zie ik dan een melding als volgt:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
| Traceback (most recent call last):
File "/usr/local/lib/python3.8/site-packages/serial/serialposix.py", line 500, in read
raise SerialException(
serial.serialutil.SerialException: device reports readiness to read but returned no data (device disconnected or multiple access on port?)
During handling of the above exception, another exception occurred:
Traceback (most recent call last):
File "./dsmr_datalogger_api_client.py", line 179, in <module>
main()
File "./dsmr_datalogger_api_client.py", line 150, in main
telegram = next(datasource)
File "./dsmr_datalogger_api_client.py", line 49, in read_telegram
incoming_bytes = serial_handle.read(MAX_BYTES_PER_READ)
File "/usr/local/lib/python3.8/site-packages/serial/serialposix.py", line 509, in read
raise SerialException('read failed: {}'.format(e))
serial.serialutil.SerialException: read failed: device reports readiness to read but returned no data (device disconnected or multiple access on port?) |
Nu snap ik dat daar staat dat de USB tegelijkertijd benaderd wordt, en dat zal 99.99% zeker door de integration en de add-on komen maar ik dacht dat dit een setup was die meer mensen hadden. Doe ik nu wat fout of heb ik een unsupported config? Hoe krijgen jullie data in zowel HA als DSMR-logger waarbij de p1 meter in HA zit?
wat korte puntjes die ik al geprobeerd heb, danwel antwoorden op vragen die ik anticipeer

:
- Ik heb al geprobeerd het 'pad' naar de USB aan te passen. Zowel gelijk in de integration en add-on als 1 naar de /dev/ttyusb0 en de ander verwijzen naar /dev/serial/by-id/usb-xxxxxxxxxxxxxxxxx.
- DSMR-reader draait niet op dezelfde host als HA, dus ik kan niet de usb omzetten naar DSMR-Reader.
Enig hulp zou heel fijn zijn!