fib3rlight schreef op vrijdag 11 juli 2025 @ 12:01:
Ha allemaal!
ik ben aan het orienteren voor een bouwkundig zwembad, 7 bij 3,5 bij 1,5 (diep).
ik zit er aan te denken om alles via toppy te laten lopen qua advies + bestelling, iemand hier ervaring mee? prijs zeer aantrekklijk!
Bedoel je hiermee dat je een bad van polystreen blokken gaat bouwen?
Wij hebben dat zelf in eigen beheer gebouwd. Alleen het beton storten, het op locatie lassen van de liner en het plaatsen van de randstenen hebben wij uitbesteed. Oh ja, het graven van het gat hebben wij ook uitbesteed.
De ervaring die ik met Toppy heb, betreft andere zwembad gerelateerde producten, vooral reiniging of accessoires als schepnetje o.i.d. Wij waren in zee gegaan met een zwembadbedrijf uit Zevenbergen welke helaas voor ons failliet gegaan is tijdens onze bouw. Heeft ons veel geld gekost en er is sprake van failliesementsfraude daar. Die zaak loopt nog. Uiteindelijk met een zwembadbouwer uit Rijsbergen in zee gegaan om het af te maken, de liner en de randstenen. Tevreden over de werkzaamheden, al is afspraak nakomen een vak apart tegenwoordig. De voorbereidende werkzaamheden hebben we allemaal zelf gedaan.
- bekisting vloerplaat, bewapening.
- opbouw polystyreen wanden inclusief bewapening. Horizontaal met chemische ankers in de vloerplaat.
- leidingwerk, inbouwdelen etc.
- poolhous met techniek en de rest wat erbij komt kijken
- plaatsen en inregelen solar roldek
- kalibreren en inregelen pool automation.
Waar je goed rekening mee moet houden bij het storten van beton, is het gebruik van een valvertrager.
Je loopt een redelijk risico van het openklappen van de polystyreen blokken. Ondanks alle zorgvuldigheid gebeurde dat helaas bij ons ook, nou ja scheurden deels open op sommige plekken. De druk wordt simpelweg enorm. Begrijp me niet verkeerd, ik zou het zo weer doen met die blokken. Maar wel met mensen uit de betonwereld die ervaring hebben met het storten van dit soort bouwkundige zwembaden.
Ondanks de tegenslagen vond ik het een leerzaam project. Kers op de taart was toch wel dat ik gevraagd werd of ik niet de zwembadtechniek in wilde. Ik heb het maar bij dat compliment gelaten.