Waarom blijven mensen dat maar zeggen?
Eventjes ter verduidelijking... trump verloor het eerste debat in 2016 enorm.
Dat eerste debat is het meest-bekeken, sterker nog, heeft het record van de meeste toeschouwers ooit voor een presidential debat (84 miljoen op TV en minimaal 10 miljoen via streaming services)
zelfs toeschouwers die aangegeven hadden republikeins te zijn waren deels van mening dat Clinton het duidelijk beter gedaan had an hun kandidaat, of stelden hooguit en gelijjkspel. Clinton won ook de independents (in het debat, in de verkiezingen zélf verloor ze die echter eerder)
de andere twee debatten was misschien wat meer gelijk, grotendeels doordat de verwachtingen aan trump veel lager waren, maar ook daarvan werd nooit door toeschouwers veel punten aan Trump toegekend.
Post-debate poll: Hillary Clinton takes round one
Early polls and focus groups suggest Hillary Clinton won the debate
57% of viewers say Clinton won the first debate
By nearly 2-to-1, people who watched last night's debate think Clinton beat Trump
Overall was Trump zn debat perfomance catastrofaal... (zn gesnuif, zn rare bewegingen over het podium, inhoudelijk was Trump nogal wijfelachtig over zn eerder geopteerde 'moslim-ban' ... in het debat begon hij opeens te ontkennen dat te willen maar stelde dat hij enkel strengere grenscontrole's wilde)
de 'winst' die Trump er echter uit kon halen was dat ook na die slechte performance er vrijwel geen beweging in de peilingen bleek... dat hele debat was vooral irrelevant voor de meeste toeschouwers, en eranerde weinig aan de allang bestaande polarisatie, waarbij een substantieel deel van de kiezers juist en afkeer van beide kanten bleef hebben
Clinton had vervolgens een nadeel eraan dat zij en haar partij enigszins in een 'overwinningsroes' kwam en zich gingen gedragen alsof alles binnen was... Iets dat juist ook steun bij 'undecided voters' kostte (die overigens meer naar de Third-party bleek te gaan dan naar trump)
maar dat was allerminst omdat Trump het 'goed' gedaan had in de debatten, eerder andersom, hij was zoo slecht dat een mogelijke winst ondenkbaar leek en juist die vroege 'onderschatting' versterkte Trump zijn kansen, aangezien daardoor veel kiezers thuisbleven.
Uiteindelijk is het ook nu mogelijk een voordeel als er helemaal geen 'overwinningsroes' bij democraten komt na het debat.
Het beste dat men vanuit zicht van de Biden-campagne kan verwachten is dat er géén duidelijke overwinnaar is, het debat als 'saai' gezien wordt, maar zeker geen 'afrekening' met Trump.... die moeten de kiezers pas op 3 november doen, en duidelijk moet zijn dat de kiezers dat moeten doen en niet de kandidaat Biden. (die moet hooguit duidelijk maken na Tump weer de boel op te kunnen pakken en een idee te hebben hoe het 'the day After' verder moet gaan, en nee, het land staat er niet zo goed voor dus is er ook niks 'leuks' te berichten).
Hooguit zou het wel prettig zijn als trump vooral energieloos blijkt te zijn, en de indruk wekt het ook een beetje op te willen geven of niet alles meer helemaal te kunnen overzien.... gezien zn speeches en optredens (bv die townhall-meeting op ABC, waar Trump grotendeels compleet de weg kwijt leek te zijn) de laatste tijd kan dat ook wel voorkomen.
Verder is het een beetje onzin te denken dat de performance in het debat werkelijk kiezers zou 'winnen'.
Dat is zo goed als onmogelijk (als Biden met driedubbele flik-flak-met-salto-aan-het-eind opkomt zullen Trumpfans blijven roepen dat hij dat enkel deed omdat hij bang was te struikelen bij een gewone opkomst)
[
Voor 20% gewijzigd door
RM-rf op 29-09-2020 15:29
]
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen