[Vakantie] Het Grote Wintersport-topic! Vorige deel Overzicht

Pagina: 1 ... 10 ... 42 Laatste
Acties:

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:24
Krijg vooral zin om zelf te gaan zo... ;)

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:29
@hoevenpe Frankrijk is deze week laagseizoen. Auto staat volgeladen te wachten tot we morgenochtend vertrekken.

Nonsensical line goes here <---


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeBaroN
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 20:23
3 januari halen m'n vriendin en ik de booster. Ook direct een PCR test doen en dan de 4e richting Oostenrijk t/m zondag, we zijn toch vrij.
We proberen op het laatste moment te boeken via Booking. Hopelijk gaat die pcr test negatief zijn, anders zijn we ons geld kwijt.
Doen sowieso eerst thuis nog even een zelftest voortijdig, maar wat irritant zo.

[ Voor 5% gewijzigd door DeBaroN op 01-01-2022 20:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zubadan
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 07-06 10:38
Ja, er komt heel wat bij kijken. Gisteren een PCR test voor ons en de kinderen bij de GGD, vanochtend hebben mijn vrouw en ik een booster gehaald, en eind van de middag waren we in het hotel in het oude stadscentrum van Bern. Lekker uit eten en morgen door naar Chatel.

Mitsubishi Zubadan 11,2kW, Daikin Ururu Sarara 5kW, Daikin FTXM 2,5kW, 13,2 kWp PV


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:29
@DeBaroN Je vindt vaak sneller en goedkoper iets via de boekingssite van het gebied waar je heen wilt. Booking.com pakt ook weer iets van 30%.

Nonsensical line goes here <---


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
DeBaroN schreef op zaterdag 1 januari 2022 @ 20:36:
3 januari halen m'n vriendin en ik de booster. Ook direct een PCR test doen en dan de 4e richting Oostenrijk t/m zondag, we zijn toch vrij.
We proberen op het laatste moment te boeken via Booking. Hopelijk gaat die pcr test negatief zijn, anders zijn we ons geld kwijt.
Doen sowieso eerst thuis nog even een zelftest voortijdig, maar wat irritant zo.
Ik raad dit eerlijk gezegd af, om de dag nadat je de boosterprik gekregen hebt: aan een lange autoreis beginnen! Het potentieel probleem is dat je eventueel last kunt hebben van bijwerkingen, of in iedere geval heel moe zult zijn.

Een vaccinatie heeft namelijk vaak koorts tot gevolg, of je bent gewoon hartstikke moe niet alleen lichamelijk. Maar juist ook geestelijk. Persoonlijk heb ik al 1x mogen meemaken wat oververmoeidheid met je doet....

Over die PCR test zou ik mij overigens niet zo druk maken: als je goed aan de coronamaatregelen houdt, dan raak je echt niet zomaar besmet. Dus de kans dat die positief uitvalt lijkt mij niet zo groot.
SkiFan schreef op zaterdag 1 januari 2022 @ 20:48:
@DeBaroN Je vindt vaak sneller en goedkoper iets via de boekingssite van het gebied waar je heen wilt. Booking.com pakt ook weer iets van 30%.
Mijn ervaring is andersom: ik heb op Hofer Reisen een accommodatie geboekt, dat was aanzienlijk goedkoper dan de tarieven die het hotel op zijn website had staan. In veel gevallen wilden de hotels ook de prijs niet matchen... ze betalen liever commissie dan dat een gast rechtstreeks bij ze boekt tegen hetzelfde tarief.

Al heb ik ook meegemaakt, dat het rechtstreeks boeken via het hotel soms tot gevolg heeft dat je mis grijpt. Veel hotels hebben namelijk geen realtime boekingssysteem op hun eigen site, dat besteden ze juist uit aan Booking.com :+

Op Billa Reisen en Lidl Reisen kon ik trouwens goede aanbiedingen vinden, al had ik geen zin om via deze sites te boeken. Dus heb ik gewoon het hotel gemaild van, kan ik rechtstreeks via jullie boeken tegen dezelfde prijs.

[ Voor 31% gewijzigd door Weissbier op 01-01-2022 21:28 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • GeleFles
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

GeleFles

What's in a bottle?

Na m’n booster lag ik er ook een dag goed af… snachts wat koortsige verschijnselen en de dag erna gewoon mega gaar, geen energie en koppijn (en de paracetamol hielp niet).
Blij dat ie er al in zit, nu nog een negatieve pcr!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nhz
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 09-06 12:23

Nhz

DVNTR

Lees op het wintersportersforum dat locals er vanuit gaan dat Oostenrijk vanaf de 10e weer helemaal dicht gaat voor wat betreft tourisme. Hopelijk valt het mee.

Groetjes


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jopie
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 23:48
Rare timing als de grootste drukte geweest is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Waar komen die geruchten dan überhaupt vandaan? In Nederland is het gebruikelijk dat nieuwe maatregelen een dag van tevoren gelekt worden, maar 10 januari is pas over 9 dagen.

Ik hoop het oprecht niet dat het gebeurt: maar mocht het wel zo zijn, dan krijg ik op zijn minst mijn geld terug van de accommodaties.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
Die geruchten komen van de lokale mensen, omdat er ergens een uitbraak bij skileraren is denken mensen dat alles op slot gaat.

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Naja er wordt wel wat over geschreven in de Oostenrijkse nieuwsmedia: eventjes op Österreich 10 Jänner gezocht op Google :+ Daar wordt geschreven dat als het tot 20.000 besmettingen zou komen, dat de overheid dan over kan gaan tot een gedeeltelijke lockdown.
Bei bis zu 20.000 Neu­infektionen könnte es die Regierung mit einem Teil-Shutdown versuchen. Das heißt, Gastronomie und Events müssten ab 10. Jänner – falls die Welle später hochgeht, Ende Jänner – schließen.
Momenteel zouden er 3624 besmettingen zijn, dat is verre van 20.000 besmettingen. Wat ik wel weet is dat de lockdown voor ongevaccineerde tot 10 januari verlengd is. Dat waren ook de 1e resultaten toen ik zocht op Österreich 10 Jänner.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Nhz
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 09-06 12:23

Nhz

DVNTR

Op het wintersportersforum zei iemand dat het idee is dat ze in ieder geval de hoogseizoenpieken open kunnen zijn, omdat er dan veruit het meeste geld binnen komt. Dus dat ze tussen deze vakantieperiodes de boel dicht gooien zodat alle cijfers in het groen blijven.

Lijkt mij een vreemde strategie, zeker als nu tijdens de klassieke 'kersrdrukte' alle cijfers al laag blijven.

Maargoed, wie zal het zeggen. Tegenwoordig weet je het eigenlijk nooit zeker.

[ Voor 5% gewijzigd door Nhz op 02-01-2022 07:27 ]

Groetjes


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Ja dat topic heb ik gelezen, maar het lijkt mij niet logisch met de huidige regels in Oostenrijk: ik denk wel dat ze lockdown voor ongevaccineerde sowieso gaan verlengen, maar de gastronomie dicht gooien? Misschien wordt het wel gewoon 2G+ zoals in Duitsland al het geval is?

Oostenrijk is goed op weg met de vaccinatie campagne: het schijnt zelfs dat het percentage volledig gevaccineerde hoger is, dan in Nederland. Kun je allemaal in Google in een handig overzicht bekijken :)

In Nederland heeft slechts 11% van de bevolking een boosterprik gekregen en in Oostenrijk is dat dus 43% totaal. En de boosterprik schijnt toch te beschermen tegen omicron, dus dat is goed nieuws. Maar voordeel van reizen met de auto is dat je tenminste geen geld voor vliegtickets, treintickets hoeft te betalen etc. Alleen het digitaal vignet kan ik niet meer annuleren, echter zolang hij nog niet ingegaan is kun je de geldigheidsdatum aanpassen.

Nadeel van dat digitale vignet is dat je hem minimaal 18 dagen van tevoren moet kopen, dus ik had van zoiets: laat ik het maar eerder doen, voordat ik het vergeet en straks toch een stickertje moet gaan kopen en plakken. Maar zolang het bij geruchten blijft, ga ik ervanuit dat ik komende zaterdag gewoon kan vertrekken.

In het geval dat Oostenrijk inderdaad in lockdown zou gaan en Duitsland nog open blijft, dan overweeg ik gewoon om naar Beieren te gaan. Want het is niet zo dat ik mijn verlof nog kan annuleren, al zou ik dat ook niet willen: ben echt wel toe aan vakantie :)

Het zou ook zomaar kunnen zijn dat bijvoorbeeld Tirol in lockdown gaat: daar zijn de besmettingen namelijk het hoogste momenteel. De Grüner Pass heeft zelfs de mogelijkheid om per deelstaat te bekijken, of je toegang hebt of niet.

[ Voor 6% gewijzigd door Weissbier op 02-01-2022 08:46 ]


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
Het wintersport forum is vaak heel informatief, maar kent ook al altijd wat trollen. Steevast krijgen mensen vlak voor het hoogseizoen mailtjes van hotels met nieuwe coronaregels, vangen ze van alles op bij de lift op de laatste dag etcetera. Terwijl er ook veel goed geïnformeerde mensen zitten, die lokaal veel contacten hebben, dat maakt het lastig, ook omdat het moderatie team volgens mij niet heel groot is en daardoor niet altijd snel kan reageren.

Tt.com en krone.at zou ik vooral in de gaten houden. Ik vind de theorie van tussen de hoogseizoenen door dicht om de hoogseizoenen te redden niet per se gek, maar of daar nu echt aanleiding voor is…

Dicht per deelstaat lijkt me niet snel gebeuren. Liften blijven open, dus ga je hotels net over de grenzen van de deelstaten voller krijgen. Hoe werkt dat in ski amadé? Wel lunchen in Schladming, niet in Flachau? Maar we zullen zien.

Het vignette kan je ook de op de dag zelf digitaal kopen. Doe je gewoon alsof je een bedrijf bent, dan verandert er verder niets maar heb je niet die verplichte wachttijd.

[ Voor 23% gewijzigd door ZieMaar! op 02-01-2022 08:44 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Arend_Akelig
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 21:54
Donderdag is er weer overleg in Oostenrijk met aansluitend een persconferentie.

https://liveblog.tt.com/4...und-landern-am-donnerstag

Volgende GECKO meeting met overheid en landen op donderdag
Donderdag staat er weer een bijeenkomst gepland van leden van de federale regering, deelstaatgouverneurs en de experts van de staatsbrede Covid-crisiscoördinatie "Gecko". Hierbij wordt de huidige situatie besproken en de effectiviteit van de eerdere maatregelen geëvalueerd, zoals het panel van experts zondag per uitzending heeft aangekondigd. Aansluitend zal een persconferentie worden gehouden over de resultaten van het overleg.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 36835

Volgend jaar wil ik voor het eerst eens op wintersport met mijn vriendin. Beide 0 ervaring. We zijn van plan om eerst in de zomer een aantal lessen bij Snowworld te doen en dan op wintersport ook nog wat lessen. We willen iig gaan skiën en zijn beide midden 30. Ik ben vrij sportief en leer snel nieuwe vaardigheden, vriendin niet zo :P Maar ik denk dat het wel goed komt.

Nu vroeg ik me af wat een leuke plek is om heen te gaan? We zouden het volgende willen:

- Ondanks we gebonden zijn aan schoolvakanties door werk zoeken we een enigszins rustig gebied.
- Een plek die ook mooi is. Zwitserland/Oostenrijk.
- Apres Ski is niet belangrijk dus misschien helpt dat bij wens 1.
- We houden van luxe en vinden dat belangrijker dan ergens spotgoedkoop zitten. We zijn wel eens in de zomer in hotel Riederalm in Leogang geweest en dat beviel ons goed.

Iemand nog tips voor ons totale beginners? Of tips voor een mooi gebied?

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Zillertaller76
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 02-01-2022
Flink geskied vandaag :) 107.5 km

Gebiedsrecord! Wie dit inhaalt krijgt €100 (;

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/dipWOfcZw2hR6I56r52GUZYD9vY=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/pJwwMwrrhLrvMvsj4Ku1slld.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
@Anoniem: 36835 Oostenrijk is redelijk druk in de vakanties, maar gebieden al Turracher Hohe, Bad Klein Kirchheim ed zijn vrij goed te doen (qua drukte). Of dat de beste gebieden zijn voor beginners, dat weet ik niet (ik denk BKK iig niet, teveel rood). Geijkte beginner gebieden zijn Berwang, Ehrwald, Kleinwalsertal, Gargellen, Lofer etc. Ik zou misschien zoeken naar iets met zo’n 50 km piste en veel blauw. Het liefst zonder ‘echte’ dalafdaling, maar met verschillende opties naar het dorp (zoals Berwang), of een hele makkelijke (zoals Ehrwald) of dan iig een gondel (zodat je met de lift naar beneden kan).

Minder bekende gebieden die misschien leuk zijn: Tauplitz, Steinplatte, Filzmoos? In Zwitserland misschien Scuol of een van de gebieden van Val d’Anniviers? Zwitserland is sowieso rustiger (en duurder, niet per se luxer).

In mijn ogen vergeet je wel een land en dan bedoel ik niet Frankrijk :). Namelijk Italië. Een klein deelgebied als Carezza, Seiseralm of juist iets groter, zoals Alta Badia zijn de hemel voor beginners. Op Carezza na wel gewoon druk in de vakanties.

In het algemeen:
- zoek iets wat niet al te groot is. Daar betaal je voor maar levert je als beginner niets op. Ik denk dat 50km vaak zat is, zeker als je de laatste dag met dezelfde skipas ergens anders heen kan
- lees je even in of het echt eenvoudig is als er veel blauw is. Soms zijn dat een paar lange paden die eigenlijk niet leuk zijn
- zonder kinderen misschien echte familie gebieden vermijden, al vallen veel beginners vriendelijke bestemming natuurlijk per definitie in de categorie
- echte kleine, rustige gebieden hebben niet de infrastructuur voor het hoogseizoen. Dan zit je echt beter in een net iets drukker gebied
- vergeet sneeuw zekerheid. Dat is nooit een issue in de krokusvakantie. Overal is altijd alles open
- heel hoog zitten is leuk en mooi, maar ook meer kans op kou en slecht zicht, eerste keer hoeft dat misschien niet
- drukte met eten kan je vermijden door na 13:30 te eten (in Duitstalige landen). Tussen 12:00 en 13:00 is het rustig en als iedereen zijn laatste bochtjes maakt (veel mensen skiën tot 14:30 - 15:00) dan zit jij te lunchen
- wat voor les wil je ter plekke? Privé of groepsles? Nederlandstalig of maakt niet uit? Dat doet ook iets met je gebiedskeuze

Outsiders, die ik mensen die wat meer voor het skiën gaan vaak als tweede vakantie zou aanraden, zijn Cervinia en Obergurgl. Veel breed blauw, makkelijk rood, vrij duur (dus rustiger) en niet extreem op kinderen ingericht (dus rustiger). Obergurgl is echt luxe, Cervinia deels, maar dan wel gelijk echt luxe als het luxe is, met bijbehorend prijskaartje.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yihaaa
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 22:20
Zillertaller76 schreef op zondag 2 januari 2022 @ 16:48:
Flink geskied vandaag :) 107.5 km

Gebiedsrecord! Wie dit inhaalt krijgt €100 (;

[Afbeelding]
Leuke stats! Goed bezig.
Mag ik vragen welke app dit is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:24
@Zillertaller76
Horeca op de piste dicht? :P

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
Yihaaa schreef op zondag 2 januari 2022 @ 16:57:
[...]


Leuke stats! Goed bezig.
Mag ik vragen welke app dit is?
Ski tracks. Maar hoeveel liften waren dat? Want je lijkt het meest een lift van zo’n 300hm genomen te hebben, maar dan kom je met 35 niet op 21k hm…

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 36835

ZieMaar! schreef op zondag 2 januari 2022 @ 16:54:
@Anoniem: 36835 Oostenrijk is redelijk druk in de vakanties, maar gebieden al Turracher Hohe, Bad Klein Kirchheim ed zijn vrij goed te doen (qua drukte). Of dat de beste gebieden zijn voor beginners, dat weet ik niet (ik denk BKK iig niet, teveel rood). Geijkte beginner gebieden zijn Berwang, Ehrwald, Kleinwalsertal, Gargellen, Lofer etc. Ik zou misschien zoeken naar iets met zo’n 50 km piste en veel blauw. Het liefst zonder ‘echte’ dalafdaling, maar met verschillende opties naar het dorp (zoals Berwang), of een hele makkelijke (zoals Ehrwald) of dan iig een gondel (zodat je met de lift naar beneden kan).

Minder bekende gebieden die misschien leuk zijn: Tauplitz, Steinplatte, Filzmoos? In Zwitserland misschien Scuol of een van de gebieden van Val d’Anniviers? Zwitserland is sowieso rustiger (en duurder, niet per se luxer).

In mijn ogen vergeet je wel een land en dan bedoel ik niet Frankrijk :). Namelijk Italië. Een klein deelgebied als Carezza, Seiseralm of juist iets groter, zoals Alta Badia zijn de hemel voor beginners. Op Carezza na wel gewoon druk in de vakanties.

In het algemeen:
- zoek iets wat niet al te groot is. Daar betaal je voor maar levert je als beginner niets op. Ik denk dat 50km vaak zat is, zeker als je de laatste dag met dezelfde skipas ergens anders heen kan
- lees je even in of het echt eenvoudig is als er veel blauw is. Soms zijn dat een paar lange paden die eigenlijk niet leuk zijn
- zonder kinderen misschien echte familie gebieden vermijden, al vallen veel beginners vriendelijke bestemming natuurlijk per definitie in de categorie
- echte kleine, rustige gebieden hebben niet de infrastructuur voor het hoogseizoen. Dan zit je echt beter in een net iets drukker gebied
- vergeet sneeuw zekerheid. Dat is nooit een issue in de krokusvakantie. Overal is altijd alles open
- heel hoog zitten is leuk en mooi, maar ook meer kans op kou en slecht zicht, eerste keer hoeft dat misschien niet
- drukte met eten kan je vermijden door na 13:30 te eten (in Duitstalige landen). Tussen 12:00 en 13:00 is het rustig en als iedereen zijn laatste bochtjes maakt (veel mensen skiën tot 14:30 - 15:00) dan zit jij te lunchen
- wat voor les wil je ter plekke? Privé of groepsles? Nederlandstalig of maakt niet uit? Dat doet ook iets met je gebiedskeuze

Outsiders, die ik mensen die wat meer voor het skiën gaan vaak als tweede vakantie zou aanraden, zijn Cervinia en Obergurgl. Veel breed blauw, makkelijk rood, vrij duur (dus rustiger) en niet extreem op kinderen ingericht (dus rustiger). Obergurgl is echt luxe, Cervinia deels, maar dan wel gelijk echt luxe als het luxe is, met bijbehorend prijskaartje.
Bedankt voor je uitgebreide antwoord! Daar kan ik weer eens op verder googlen :) Mog een jaar om voor te bereiden. Lessen worden waarschlijk wat privelessen, maar dat hangt af van de prijs. Nederlands of Engels is prima.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
Anoniem: 36835 schreef op zondag 2 januari 2022 @ 17:00:
[...]


Bedankt voor je uitgebreide antwoord! Daar kan ik weer eens op verder googlen :) Mog een jaar om voor te bereiden. Lessen worden waarschlijk wat privelessen, maar dat hangt af van de prijs. Nederlands of Engels is prima.
Top! Zou Italië een optie zijn?

Sowieso echt goed om Nederland te lessen, dat scheelt een hoop. Privéles is heel leerzaam, maar zeker in het begin is het meters maken en geen dingen fout aanleren. Dat kan ook (heel) goed in een groepje.

Ik ben ook laat(toen ik 30 was) begonnen. Eerst drie dagen privé les met mijn eigen gezelschap (kleine groep dus), toen een weekje groepsles waarbij ik wel lekker gelijk het gebied in ging en dus niet meer omhoog hoefde te lopen enzo. Daarna ben ik pas (een paar) privé lessen gaan nemen (en lessen in nl, op de rolbaan, wat ik nog steeds doe).

Inmiddels probeer ik ook jaarlijks 1 of 2 clinics in Snowworld mee te pakken (skittraining.nl etc), maar dat gaat al over een niveau dat de gemiddelde vakantieskiër te boven gaat (daar hoef je niet heel goed voor te kunnen skiën overigens, heeft meer met fanatisme en mindset te maken :)). Les in de echte sneeuw heb ik al een tijdje niet gehad, maar wil ik wel weer eens doen.

Kort verhaal lang: voor de eerste week maakt het denk ik qua snelheid van leren niet zoveel uit, maar het is wel fijn als je niet in het absolute beginners klasje hoeft (en dat hoef je niet als je les in Snowworld hebt gehad). In de zomer is lessen vaak heel goedkoop en het is lekker rustig in Snowworld.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 36835

@ZieMaar! Italie is ook zeker een optie. Alles is wat mij betreft een optie, als ik er maar heen kan rijden ;)

Hoe ging het je af op je 30e? Heb je het snel opgepakt en kan je nu lekker skiën als dat je kunt fietsen? Of blijft het altijd een beetje ongewennig? Ik kan me er niets bij voorstellen :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:24
ZieMaar! schreef op zondag 2 januari 2022 @ 16:54:
Het liefst zonder ‘echte’ dalafdaling, maar met verschillende opties naar het dorp (zoals Berwang), of een hele makkelijke (zoals Ehrwald) of dan iig een gondel (zodat je met de lift naar beneden kan).
Doel je op de Ehrwalder Alm?

Die heeft een heel mooie lange blauwe dalafdaling maar heeft als nadeel dat je kilometers van het dorp zit. Dan moet je best een tijd met de auto of skibus, vond dat wel een nadeel.

In het dorp zelf vond ik er weinig aan, maar dan praat ik over 20 jaar geleden met wat oude sleepliften.

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 36835

Het hoeft ook niet helemaal doodstil te zijn. Een doodstil gebied zonder voorzieningen of wat onhandig bereikbaar is heeft zeker geen voorkeur :P Ik wil wel gewoon uit het hotel/appartement de lift in kunnen stappen (Het luxe deel weegt zwaarder ;)

Ik kan me ook nog niks bij drukte voorstellen. Maar ik stel het me zo voor als een drukke winkelstraat op zaterdag :P Misschien is dat overdreven?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • renegrunn
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 23:26
Anoniem: 36835 schreef op zondag 2 januari 2022 @ 17:11:
@ZieMaar! Italie is ook zeker een optie. Alles is wat mij betreft een optie, als ik er maar heen kan rijden ;)

Hoe ging het je af op je 30e? Heb je het snel opgepakt en kan je nu lekker skiën als dat je kunt fietsen? Of blijft het altijd een beetje ongewennig? Ik kan me er niets bij voorstellen :P
Italie: Seiser alm als je het mij vraagt..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeBaroN
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 20:23
Wij willen 4-1 naar Oostenrijk gaan.
Hoe en waar checken ze je uitslag van je PCR test?
Wij laten morgen een PCR test doen bij coronalab.eu (via anwb). Hier krijg je dus een certificaat en geen QR.
Nu vraag ik me dus af hoe dit in z'n werk gaat vanaf het moment als we willen boeken en verder in Oostenrijk verblijven?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
DeBaroN schreef op zondag 2 januari 2022 @ 17:48:
Wij willen 4-1 naar Oostenrijk gaan.
Hoe en waar checken ze je uitslag van je PCR test?
Wij laten morgen een PCR test doen bij coronalab.eu (via anwb). Hier krijg je dus een certificaat en geen QR.
Nu vraag ik me dus af hoe dit in z'n werk gaat vanaf het moment als we willen boeken en verder in Oostenrijk verblijven?
Dat wordt steekproefmatig bij de grens gecontroleerd: grote kans dat je PCR test niet gecontroleerd wordt, want je hebt hem alleen nodig om in te reizen. In de gastronomie geldt 2G namelijk.

Bij eventuele controle laat je gewoon dat certificaat zien.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luap82
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 14-04 21:41
Wij reizen 19 februari af naar Oostenrijk in een gezelschap van 6 volwassenen en 1 baby.
3 van de 6 volwassen hebben twee vaccinaties en de booster. De andere 3 niet. Maar deze zijn wel heel recent voor de tweede maal gevaccineerd. Weet iemand hoe Oostenrijk hiermee omgaat? Zij kunnen dus geen booster krijgen en zitten nog vol in de antistoffen. Beetje overbodig om dan al een booster te nemen.

Net al even gemaild met de eigenaren van het appartement en die geven heel simpel aan dat je gevaccineerd of genezen moet zijn....

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • renegrunn
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 23:26
Luap82 schreef op zondag 2 januari 2022 @ 18:45:
Wij reizen 19 februari af naar Oostenrijk in een gezelschap van 6 3 volwassenen en 1 baby.
3 van de 6 volwassen hebben twee vaccinaties en de booster. De andere 3 niet. Maar deze zijn wel heel recent voor de tweede maal gevaccineerd. Weet iemand hoe Oostenrijk hiermee omgaat? Zij kunnen dus geen booster krijgen en zitten nog vol in de antistoffen. Beetje overbodig om dan al een booster te nemen.

Net al even gemaild met de eigenaren van het appartement en die geven heel simpel aan dat je gevaccineerd of genezen moet zijn....
Enkel en alleen met booster / 3e prik kom mag je het land mee in (zonder quarantaine).
Beetje overbodig om dan al een booster te nemen.
Wellicht, maar zo zijn de regels in Oostenrijk helaas niet.

[ Voor 9% gewijzigd door renegrunn op 02-01-2022 19:05 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Luap82 schreef op zondag 2 januari 2022 @ 18:45:
Maar deze zijn wel heel recent voor de tweede maal gevaccineerd. Weet iemand hoe Oostenrijk hiermee omgaat? Zij kunnen dus geen booster krijgen en zitten nog vol in de antistoffen. Beetje overbodig om dan al een booster te nemen.

Net al even gemaild met de eigenaren van het appartement en die geven heel simpel aan dat je gevaccineerd of genezen moet zijn....
Als je uit Nederland komt ( of in iedere geval de laatste 10 dagen in Nederland geweest bent, maakt niet uit of je Duitser of Nederlander bent. ) dan geldt voor de inreis naar Oostenrijk 2G+ en de eigenaar van het appartement, die hoeft enkel een 2G bewijs van jullie te vragen. De accommodatie heeft niets te maken met de inreisvoorwaarden: ja ze zijn behoorlijk krom inderdaad :+

( Gastronomie in Oostenrijk is 2G en ( nog ) niet 2G+ )

Je zou het eens aan de Oostenrijkse Ambassade kunnen vragen, die spreken ook goed Engels: maar naar mijn mening zijn de regels wel duidelijk hoor. Hoelang geleden zijn deze personen dan volledig gevaccineerd? Want als dat 3 maanden is, dan mogen ze gewoon al een boosterprik halen.

Zie ook het reisadvies in de Reisapp van de Nederlandse overheid, daar staat het allemaal haarfijn uitgelegd. Je volledig gevaccineerde vrienden mogen met een PCR test wel Oostenrijk in reizen, maar moeten dan verplicht 10 dagen in quarantaine.

[ Voor 6% gewijzigd door Weissbier op 02-01-2022 19:10 . Reden: Het gaat erom in welke landen je de laatste 10 dagen geweest bent ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
hoevenpe schreef op zondag 2 januari 2022 @ 17:12:
[...]

Doel je op de Ehrwalder Alm?

Die heeft een heel mooie lange blauwe dalafdaling maar heeft als nadeel dat je kilometers van het dorp zit. Dan moet je best een tijd met de auto of skibus, vond dat wel een nadeel.

In het dorp zelf vond ik er weinig aan, maar dan praat ik over 20 jaar geleden met wat oude sleepliften.
Ja bedoel ik. Nadeel is inderdaad dat je ff met de auto moet (maar Ehrwald is verder niet uitgestorven, maar het is geen Solden, Flachau of Ischgl :)). Ik vind het niet erg om ff met de auto te gaan, zeker als beginner moet je ook maar net aan de juiste piste zitten wil je kunnen lopen. Liften zijn inmiddels aardig modern daar :). Ik vond het, als beginner, best leuk.
renegrunn schreef op zondag 2 januari 2022 @ 17:37:
[...]


Italie: Seiser alm als je het mij vraagt..
Seiseralm is inderdaad leuk en overzichtelijk. Nadeel is dat vanuit Ortisei je elke dag wel een kutstukje moet skiën bovenaan van/naar Mezdi. Vanuit Seis of iets aan die kant heb je daar geen last van en als je de Alm zit, in Compatsch dan zit je gebakken, maar dan is er ‘s avonds weinig te doen en kan je niet makkelijk ff weg. Half pension, prettige wellness en vroeg slapen, dat is dan belangrijk :).

Alta Badia is ook een mooie optie. Nagenoeg alle dorpen hebben makkelijke pistes terug (of de gondel naar La Villa), maar in San Cassiano moet je wel met de bus (die ik daar echt top geregeld vond, ook niet zo overvol als veel Oostenrijkse bussen). Op het plateau is het blauw, blauw en nog een blauw en misschien kun je aan t einde van de week naar Santa Croce, dat zijn niet al te moeilijke rode pistes en een leuk tochtje.

Carezza is klein, maar inmiddels heel modern. Leuk gebied, altijd heel rustig, maar bij nader inzien denk ik dat je bijna altijd een stuk rood hebt op de mooiste pistes, dus die tip neem ik terug.
Anoniem: 36835 schreef op zondag 2 januari 2022 @ 17:15:
Het hoeft ook niet helemaal doodstil te zijn. Een doodstil gebied zonder voorzieningen of wat onhandig bereikbaar is heeft zeker geen voorkeur :P Ik wil wel gewoon uit het hotel/appartement de lift in kunnen stappen (Het luxe deel weegt zwaarder ;)
Uit het hotel de piste op heet ski-in/ski-out en dat is eigenlijk een typisch Franse aangelegenheid. Corvara, Colfosco en Compatsch kennen het in de Dolomieten ook en in Cervinia heb je ook wat opties, maar maar 1 aan een blauwe piste (en dat wil je).

Laax ken ik als gebied niet, maar heeft zo’n hotel dorp met eigen lift. Misschien is dat wat? In Obergurgl zat ik in Josl, vanuit daar liep ik in een paar passen naar de lift. Ik weet niet in hoeverre dat in mijn Oostenrijkse tips verder mogelijk was. Sowieso, echt ski in/ski out beperkt de opties wel wat, zeker omdat je echt geen donkerrode zuid helling wil nemen aan het einde van de dag. Tot slot zitten er bij de Heuberg Arena wat hotels aan de piste (da’s Kleinwalsertal) en dat is het makkelijke gedeelte van het gebied. Misschien is dat sowieso leuk, wel wat drukker, maar wel fijne deelgebiedjes die goed verbonden zijn met snelle en frequente bussen.

Alternatief is al je spullen huren bij de lift en daar in een kluisje gooien. Dan kan je eigenlijk altijd wel wandelen (op je gewone schoenen kom je echt wat verder ;)). Ik denk dat het in Oostenrijk, Zwitserland of Italië eigenlijk zonde van het geld is en de meerwaarde beperkt is (maar dat is vanuit mijn perspectief).
Ik kan me ook nog niks bij drukte voorstellen. Maar ik stel het me zo voor als een drukke winkelstraat op zaterdag :P Misschien is dat overdreven?
Drukte gaat over drie (of vier) dingen:
1) wachttijden bij de lift. Die zijn er soms, maar als je een lift van 2400 personen per uur hebt, is 5 minuten wachttijd dus 200 mensen. Dat ziet er lang en afschrikwekkend uit, maar op 200 mensen hoef je dus maar zo’n 5 minuten te wachten ;). In extreem kindvriendelijke gebieden moet iedereen tegelijk naar de les en dan lopen wachttijden wel verder op, maar vooral rond de starttijden van de lessen. Ischgl, Serfaus en dat soort gebieden waar je allemaal met dezelfde lift omhoog moet zijn dan minder fijn.
2) drukte in de horeca. Niets zo irritant als geen tafeltje kunnen vinden. Nederlandse (en Duitse) families sturen ‘s ochtend oma naar boven om tafels bezet te houden, puur vanwege de drukte. Dit kun je prima ondervangen met mijn eerdere tip
3) drukte op de piste. De irritantste, gevaarlijkste en degene waar je het minst aan doet. Als er een afdaling terug is maar het dorp, dan ga je het daar het meest merken. De piste kapot, mensen moe, iedereen tegelijk, niet echt leuk
4) lessen/verhuur. Met name de verhuur op zondagochtend is druk, maar als je reserveert dan heb je als beginner niet zoveel last daarvan. Je hebt gewoon spullen nodig, niks fancy’s dus je staat zo weer buiten

Nummer 3 vind ik het ergst, dan 2, dan 1. Nummer 4 is niet van toepassing bij mij.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
Zillertaller76 schreef op zondag 2 januari 2022 @ 16:48:
Flink geskied vandaag :) 107.5 km

Gebiedsrecord! Wie dit inhaalt krijgt €100 (;

[Afbeelding]
Prima snelheid, bij mij is het alweer sinds 2019 geleden dat ik net niet de 120 km/h aantikte :p

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/GyyvqqM7fDoA2rDwFXzlefB7Gm4=/800x/filters:strip_exif()/f/image/lnuns8Kblf8c0LNvvTpsFBkr.png?f=fotoalbum_large

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wackmack
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 04-06 14:11
Ga over twee weken voor het eerst skieen. Had 15 lessen ingepland op een rollerbaan maar helaas door corona heb ik maar drie lessen gehad, jammer jammer 🥲.

Vorige maand gelukkig nog wel naar SnowWorld geweest. Dat ging op de kleine baan nog verbazingwekkend goed. De laatste 10 rondjes kwam ik iedere keer netjes beneden zonder te veel snelheid en zonder te vallen.

Ga met vrienden naar Les Deux Alpes. Is er iets bekend over de cafés momenteel? Lees gelukkig nog niks over een lockdown in Frankrijk.

*knip* afbeelding even weggehaald ivm adres gegevens…is denk ik onbedoeld?

Dit wordt de route. Gaan wel ergens een hotel pakken dus kunnen daar ook prima laden.

[ Voor 56% gewijzigd door ZieMaar! op 03-01-2022 08:03 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
Welke rollerbaan @Wackmack? Ik denk dat wij in dezelfde wijk wonen, dus heel misschien wel dezelfde baan?

Neem je nog wel les in Frankrijk? De gemiddelde groene piste is denk ik moeilijker dan baan 1 en 2 in Snowworld ;). Veel plezier in ieder geval!

2 uur laden valt op zich niet tegen, maar de lengte van sommige laadbeurten heeft mij tot nu toe tegen gehouden om voor een elektrische auto te gaan. Houdt ie hier al rekening met de temperatuur? Ik rijd nu een phev en schrok wel wat er mijn elektrische bereik gebeurde toen het -13 was…

[ Voor 12% gewijzigd door ZieMaar! op 03-01-2022 08:03 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
Anoniem: 36835 schreef op zondag 2 januari 2022 @ 17:11:
@ZieMaar! Italie is ook zeker een optie. Alles is wat mij betreft een optie, als ik er maar heen kan rijden ;)

Hoe ging het je af op je 30e? Heb je het snel opgepakt en kan je nu lekker skiën als dat je kunt fietsen? Of blijft het altijd een beetje ongewennig? Ik kan me er niets bij voorstellen :P
Goed eigenlijk. Ik ben behoorlijk sportief en fanatiek met sporten, dus neem het heel serieus. Ik zal natuurlijk nooit op het niveau van een Oostenrijker komen die vanaf kinds af aan op de ski’s staat en ook laaglanders die van kinds af aan les hebben gehad en sportief zijn skiën beter. Maar door de lessen die ik heb gehad (nu nog rolbaan, clinics ed) ski ik wel beter dan gemiddeld, dus ik sta echt niet onzeker of onwennig op de ski’s.

Vergis je ook niet in hoe slecht de meeste toeristen skiën :). Ergens beneden komen wordt als maatstaf gebruikt maar zegt niets over je techniek :). Ik ben nu 38 en heb zeker het ski niveau om Anwarter (de basisopleiding voor leraren) te kunnen doen. Dat zegt minder dan je denkt (helaas), maar ik denk dat dat voor iedereen die in aanleg een beetje sportief is, die een beetje fanatiek is en de juiste lessen neemt, wel haalbaar moet zijn, ook als je laat begint.

Niet teveel zelf aanklooien. Goed in Nederland lessen zodat je houding echt goed is en je piste 3 enigszins parallel kan, dan les in Oostenrijk (of welk land dan ook) om echt veel te skiën en niets verkeerd aan te leren en dan denk ik dat je, gemiddeld genomen, prima in staat om de meeste rode pistes (die er normaal bij liggen) naar beneden te kunnen komen met een bepaalde mate van correcte techniek. Buckels, echte papsneeuw, carven etcetera komt dan later wel, daar kunnen clinics (ski training.nl, ski experience, soms clinics bij Snowworld) ook bij helpen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:24
Welke boekingssites gebruiken jullie eigenlijk? Het aanbod leuke appartementen op booking.com is beperkt en vooral gericht op de grote bekende gebieden.

Als ik met het gezin iets in bijv. Ehrwald of Lermoos wou boeken was het aanbod minimaal, alleen dure hotels lijkt het.

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
hoevenpe schreef op maandag 3 januari 2022 @ 08:44:
Welke boekingssites gebruiken jullie eigenlijk? Het aanbod leuke appartementen op booking.com is beperkt en vooral gericht op de grote bekende gebieden.

Als ik met het gezin iets in bijv. Ehrwald of Lermoos wou boeken was het aanbod minimaal, alleen dure hotels lijkt het.
Lokale vvv eigenlijk altijd. Buiten het seizoen en lastminute werkt booking.com redelijk, maar het is vrij duur voor de accomodaties dus ik heb het idee dat ze het meer als 'last-resort' inzetten. Voor Zugspitze Arena dus: https://zugspitzarena.com/nl/Accommodaties-Tickets. Meestal wel rechtstreeks te boeken, soms even mailen.

De algemene aanvraag werkt soms ook vrij goed. Maar je wilt met je gezin boeken in familiegebieden: zeker ook in de krokus? Dan is de kans dat het gewoon behoorlijk vol is ook aanwezig, toch?

-edit: ik weet niet hoe oud/jong jouw kinderen zijn, maar The Skilounge in Berwang staat behoorlijk goed bekend. Wel Berwang, dus geen Ehrwald/Lermoos...

[ Voor 7% gewijzigd door ZieMaar! op 03-01-2022 09:45 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wackmack
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 04-06 14:11
ZieMaar! schreef op maandag 3 januari 2022 @ 08:01:
Welke rollerbaan @Wackmack? Ik denk dat wij in dezelfde wijk wonen, dus heel misschien wel dezelfde baan?

Neem je nog wel les in Frankrijk? De gemiddelde groene piste is denk ik moeilijker dan baan 1 en 2 in Snowworld ;). Veel plezier in ieder geval!

2 uur laden valt op zich niet tegen, maar de lengte van sommige laadbeurten heeft mij tot nu toe tegen gehouden om voor een elektrische auto te gaan. Houdt ie hier al rekening met de temperatuur? Ik rijd nu een phev en schrok wel wat er mijn elektrische bereik gebeurde toen het -13 was…
Oef! Wilde sowieso lessen nemen voor de eerste twee dagen. Verder wilde ik eigenlijk met de Lynk en Co gaan maar die winterbanden hebben een levertijd van 10+ weken dus daarom de Tesla. Gelukkig de long range, misschien helpt dat nog iets.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
Wackmack schreef op maandag 3 januari 2022 @ 15:17:
[...]


Oef! Wilde sowieso lessen nemen voor de eerste twee dagen. Verder wilde ik eigenlijk met de Lynk en Co gaan maar die winterbanden hebben een levertijd van 10+ weken dus daarom de Tesla. Gelukkig de long range, misschien helpt dat nog iets.
Zoetermeer dan toch? Piste 3 is wel vergelijkbaar met een normale (Italiaanse/Oostenrijkse) blauwe...

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
hoevenpe schreef op maandag 3 januari 2022 @ 08:44:
Welke boekingssites gebruiken jullie eigenlijk? Het aanbod leuke appartementen op booking.com is beperkt en vooral gericht op de grote bekende gebieden.

Als ik met het gezin iets in bijv. Ehrwald of Lermoos wou boeken was het aanbod minimaal, alleen dure hotels lijkt het.
Ik heb vorig jaar veel via Traveldeal.nl geboekt: maar ik zoek dan meestal juist hotels uit dat halfpension is, aangezien je dan niet meer aan ontbijt of avondeten hoeft te denken. Zo zijn wij in de zomer op die manier lekker goedkoop in het Zwarte Woud geweest, al waren ze wel heel creatief met het avondeten :+

Je kon duidelijk merken dat ze zo creatief als mogelijk, hun driegangenmenu's samenstellen om geld te besparen. Nu voor Oostenrijk juist gekeken bij discounters: bij Hofer Reisen, de Oostenrijkse Aldi kon ik voor Salzburger Land en Graz goede aanbiedingen vinden.

In Salzburger Land is dat halfpension plus voor een habbekrats, drie maaltijden per dag krijg je dan. Al weet ik nog steeds niet zo goed of een Jause nou een soort broodlunch is, of puur een tussendoortje dat ze serveren: ja ik weet als Oostenrijker zou ik dat eigenlijk wel moeten weten, maar ik ben puur Nederlands opgevoed :X

Reden dat ik voor Hofer Reisen koos, was omdat ze tot 31-12-2021 een zorgeloze garantie bieden. Mocht Oostenrijk in lockdown gaan, dan krijg ik mijn geld terug. Of ik kan zelf 10 dagen van tevoren kosteloos zonder opgave van redenen annuleren, moet alleen wel telefonisch of per email.

Momenteel vind ik het namelijk een te groot risico om via een partij als Traveldeal te boeken: daar kun je niet annuleren, ook niet als je als Nederlander niet aan de inreisvoorwaarden voldoet.

Waarschijnlijk krijg je enkel bij een lockdown je geld terug, maar klantenservice is niet bepaald behulpzaam hoor... maar ze hebben goede aanbiedingen. Als je op termijn gaat, kan dat best de moeite waard zijn om te boeken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeBaroN
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 20:23
Booster vanmorgen er in. Niks geen last tot nu toe. Vanavond tussen 18-23uur uitslag PCR. Zodra die negatief binnen is, boeken en morgen richting Oostenrijk. Alleen is de QR code van de booster zit nog niet in de app. Moet je zelf inladen, maar krijg de oude 2 nog. Kan tot 2 dgn duren zeggen ze bij GGD. Maar dan zijn we al onderweg als het goed is.
Heb wel papiertje met daarop datum en vaccin. Alleen die is officieel niet geldig als bewijs.
Mensen in een dezelfde situatie gezeten?

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • vanaalten
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 18:25
DeBaroN schreef op maandag 3 januari 2022 @ 16:24:
Booster vanmorgen er in. Niks geen last tot nu toe. Vanavond tussen 18-23uur uitslag PCR. Zodra die negatief binnen is, boeken en morgen richting Oostenrijk. Alleen is de QR code van de booster zit nog niet in de app. Moet je zelf inladen, maar krijg de oude 2 nog. Kan tot 2 dgn duren zeggen ze bij GGD. Maar dan zijn we al onderweg als het goed is.
Heb wel papiertje met daarop datum en vaccin. Alleen die is officieel niet geldig als bewijs.
Mensen in een dezelfde situatie gezeten?
Nou, enkel dat ik zondagochtend de booster heb gekregen (GGD Culemborg), waarbij gezegd werd dat ik de vaccinatie pas na 18:00 zelf in de app kon toevoegen. En inderdaad: rond half zeven even geprobeerd en ik zie nu dat de derde vaccinatie geregistreerd is.

Ofwel: bij mij zelfde dag, 's-avonds, al bijgewerkt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Gewoon rijden: eer je in Oostenrijk zit, moet je allang die QR-Code kunnen ophalen ;) Bij mijn vorige vaccinaties, kon ik het enkele uren na de vaccinatie gewoon met de DigiD ophalen in de Coronacheck app.

Ik snap wel dat je op de uitslag van de coronatest wilt wachten, maar die boosterprik zit ja al letterlijk in je lichaam. Dus dat bewijs zul je wel binnen 24 uur kunnen aanmaken, anders gewoon een paar keer proberen.

Erop wachten kost je enkel kostbare reistijd: het zijn toch gauw 10 uur rijden naar Oostenrijk, als je niet in zuidelijkste puntje van Nederland woont en je niet naar Bregenz bij de Bodensee reist.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wackmack
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 04-06 14:11
ZieMaar! schreef op maandag 3 januari 2022 @ 16:01:
[...]

Zoetermeer dan toch? Piste 3 is wel vergelijkbaar met een normale (Italiaanse/Oostenrijkse) blauwe...
Klopt inderdaad, vrij lange en hoge baan. Komt vast goed. In de ochtend privé les, daarna kan ik vast een klein stukje naar beneden neem ik aan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
Die hoge (met aan 2 kanten sleepliften en bovenin een barretje) is piste 3. Als je die goed afkomt dan kan je het meeste blauw ook wel :).

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • DeBaroN
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 20:23
Alles binnen, QR en PCR! Net geboekt. Morgen richting Sankt Johann in Tirol!
Bedankt iedereen nog voor de antwoorden.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Ze weten trouwens wel echt de spanning vast te houden in de Oostenrijkse media: waarschijnlijk zal er morgen pas iets duidelijk worden, over eventuele nieuwe maatregelen in Oostenrijk. Ik lurk al een dag op het Wintersport forum, maar ik hoop dat het bij geruchten blijft!

Mocht Oostenrijk in lockdown gaan, dan wordt het maar aan de Duitse kant een accomodatie boeken :+ Nabij Passau heb ik al iets gevonden: dan ben je zowel dicht in de buurt van Tsjechië en Oostenrijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • renegrunn
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 23:26
Weissbier schreef op maandag 3 januari 2022 @ 23:37:
Ze weten trouwens wel echt de spanning vast te houden in de Oostenrijkse media: waarschijnlijk zal er morgen pas iets duidelijk worden, over eventuele nieuwe maatregelen in Oostenrijk. Ik lurk al een dag op het Wintersport forum, maar ik hoop dat het bij geruchten blijft!

Mocht Oostenrijk in lockdown gaan, dan wordt het maar aan de Duitse kant een accomodatie boeken :+ Nabij Passau heb ik al iets gevonden: dan ben je zowel dicht in de buurt van Tsjechië en Oostenrijk.
Oh ik dacht donderdag….

https://www.wintersportli...gelen-oostenrijk/item9200

We gaan het wel weer zien/horen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Jebus4life
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 07-06 22:24
Gezien het tripje van mijn vriendin en mij tussen Kerst en Nieuw de mist inging door een coronabesmetting (gelukkig heb ik een goede annulatieverzekering op m'n creditcard, claim is nog in verwerking maar het lijkt erop dat ik 95% terugbetaald krijg, fingers crossed) én we onze trip met vrienden (11/01) voorlopig ook hebben moeten afzeggen/uitstellen is het voorlopig nog niet mijn winter... En zeggen dat ik gehoopt had minimaal 3 keer in de bergen te geraken voor april 8)7


Januari zal waarschijnlijk niets worden, voor februari aan het kijken om naar Italië of Zwitserland te gaan de week voor de carnavalsvakantie... Al iets vastgelegd met gratis annulatie tot en met 19 januari, dus over 2 weken hopen dat er wat meer duidelijkheid is rond Omikron ^^ Anders annuleer ik dat en zal het echt een last minute beslissing worden... Onze boosters staan alvast gepland over 2 weken dus dat zal het probleem niet meer zijn...
*Het mag ook gewoon Oostenrijk zijn hoor, maar met alle geruchten momenteel... Oostenrijk toont zich niet direct de meest betrouwbare partner als het gaat om plannen maken...

Jullie vriendelijkste zuiderbuur


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Ja donderdag, maar net zoals in Nederland lekt van alles al een paar dagen van tevoren. Vandaag zou het corona crisis team van Oostenrijk namelijk samenkomen en gaan overleggen: het probleem is een beetje, voor 6 januari kan ik nog het hotel in Stuttgart annuleren :+

Voor Oostenrijk zelf is de termijn dat ik nog kon annuleren allang verstreken, dus hopelijk blijft de gastronomie gewoon open. Ik heb namelijk best wat moeite erin gestopt om alles te plannen.
Jebus4life schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 00:48:
*Het mag ook gewoon Oostenrijk zijn hoor, maar met alle geruchten momenteel... Oostenrijk toont zich niet direct de meest betrouwbare partner als het gaat om plannen maken...
Dat maakt een mens helemaal gek hoor: ik lees Krone.at nu al een paar dagen, iedere dag weer een nieuw sensatie artikel waarin weer gespeculeerd wordt. Het lijkt wel Nederland :+

Het is ook niet zo dat ik op werk kan zeggen: ik vertrek vandaag al, die flexibiliteit heb ik gewoon niet. Toen ik aan het grappen was dat ik wellicht ik Oostenrijk zou moeten blijven, omdat ik mijn Oostenrijkse dienstplicht nog niet vervuld heb. Zei mijn directe manager ook direct dat ze mij niet kon missen :)

[ Voor 34% gewijzigd door Weissbier op 04-01-2022 07:51 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
Als dingen dicht moeten, krijg je toch sowieso je geld terug? Enige echte catch is als er weer toegangs of I reis beperkingen komen waar je niet aan kan voldoen.

Alles dicht -> geld terug van acco
Positief getest -> annuleringsverzekering
Inreisbeperkingen of dingen dicht (bijv wellness) of strengere toegangs/inreisbeperkingen -> da’s gedoe

Kan je hotel in Stuttgart niet gewoon geannuleerd worden en dan onderweg opnieuw boeken? Overnachtingshotels zijn altijd wel te regelen (en sowieso vaak tot 18:00 zelfde dag te annuleren).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:24
Mocht Oostenrijk onverhoopt dichtgaan dan is er nog genoeg last-minute aanbod in Frankrijk beschikbaar.

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BP14
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 06-06 15:30
Staat er voor Oostenrijk nog weer een Persconferentie oid gepland?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
ZieMaar! schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 07:51:
Als dingen dicht moeten, krijg je toch sowieso je geld terug? Enige echte catch is als er weer toegangs of I reis beperkingen komen waar je niet aan kan voldoen.

Alles dicht -> geld terug van acco
Positief getest -> annuleringsverzekering
Inreisbeperkingen of dingen dicht (bijv wellness) of strengere toegangs/inreisbeperkingen -> da’s gedoe

Kan je hotel in Stuttgart niet gewoon geannuleerd worden en dan onderweg opnieuw boeken? Overnachtingshotels zijn altijd wel te regelen (en sowieso vaak tot 18:00 zelfde dag te annuleren).
Ja dat is waar: dat staat ook in de voorwaarden van de zorgeloze garantie van Hofer Reisen, bij een lockdown krijg je gewoon je geld terug. Ik hoop alleen niet dat ze dan alsnog besluiten om maar een tegoedbon te geven....

Als de Wellness dicht gaat zou echt een dealbreaker zijn voor TAUERN SPA Zell am See - Kaprun, daar hebben wij onze 1e nacht in Oostenrijk geboekt. Dat is een beetje een cadeautje voor mijn vrouw, zelf heb ik niets met Wellness Hotels :+

Ik kan het hotel in Stuttgart tot morgen 23:59 annuleren, daarna ben ik € 35 kwijt. Opnieuw boeken is € 64 en dan kost het mij € 29 extra. Dus ik ben geneigd om gewoon niet te annuleren, aangezien € 35 nou niet bepaald een schokkende bedrag is.

@hoevenpe ja dat is waar, behalve dat ze in Frankrijk Frans spreken en in Colmar werd ik al helemaal gek er van dat men niet goed Engels sprak of simpelweg weigerde. Dus bij voorkeur toch een land waar ze Duits, Engels of Nederlands als taal spreken.
BP14 schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 08:10:
Staat er voor Oostenrijk nog weer een Persconferentie oid gepland?
Ja voor donderdag.

[ Voor 5% gewijzigd door Weissbier op 04-01-2022 08:11 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:24
Weissbier schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 08:10:
Dus bij voorkeur toch een land waar ze Duits, Engels of Nederlands als taal spreken.
Ik zit over anderhalve week ook het liefst gewoon in Ischgl, bedoelde het meer om aan te geven dat thuisblijven niet nodig is.

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • boers706
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 21:27
Wij zitten op dit moment met ons gezin in Les Arcs in Frankrijk. We hebben gisteren onze eerste skidag gehad en het is hier heerlijk skiën. We zijn alleen nog met stoeltjesliften geweest en als je in de rij een buff of shawl voor je mond hebt is het allemaal prima.

Tot nu toe geen spijt gehad dat we dit jaar voor Frankrijk zijn gegaan ipv Oostenrijk, wat eerst de bedoeling was.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
boers706 schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 08:33:
Wij zitten op dit moment met ons gezin in Les Arcs in Frankrijk. We hebben gisteren onze eerste skidag gehad en het is hier heerlijk skiën. We zijn alleen nog met stoeltjesliften geweest en als je in de rij een buff of shawl voor je mond hebt is het allemaal prima.

Tot nu toe geen spijt gehad dat we dit jaar voor Frankrijk zijn gegaan ipv Oostenrijk, wat eerst de bedoeling was.
Zonder mooie foto's geloven we hier niets van ;).

Deze week moet je in Frankrijk zijn, in principe. Veel rustiger en goedkoper dan Oostenrijk. Oostenrijk heeft een aantal voordelen tov Frankrijk (vaak moderne liften, apres ski, vaak iets meer comfort in de acco's en minder risico op teleurstellingen bij het eten op de piste), maar geef je daar minder om dan begrijp ik ook niet goed dat je deze week in Oostenrijk zou zitten.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Virtual Reality
  • Registratie: November 2008
  • Laatst online: 23:40
ZieMaar! schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 08:36:
[...]

Zonder mooie foto's geloven we hier niets van ;).

Deze week moet je in Frankrijk zijn, in principe. Veel rustiger en goedkoper dan Oostenrijk. Oostenrijk heeft een aantal voordelen tov Frankrijk (vaak moderne liften, apres ski, vaak iets meer comfort in de acco's en minder risico op teleurstellingen bij het eten op de piste), maar geef je daar minder om dan begrijp ik ook niet goed dat je deze week in Oostenrijk zou zitten.
Zal boers even helpen; wij zitten ook in les Arcs (zondag aangekomen) en het was gisteren heerlijk ja! Oordeel zelf 8) Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/3bNfF7daT3yFIZJbqr9lWLhbkaE=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/2oduL6YToMY3Y1g4ygXXyOTx.jpg?f=fotoalbum_large

Duidelijk te merken dat de vakantie in Frankrijk voorbij is. Was over het algemeen erg rustig bij de liften en op de pistes, genieten! Geen spijt van het omboeken van Oostenrijk naar Frankrijk!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:24
Virtual Reality schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 08:45:
Duidelijk te merken dat de vakantie in Frankrijk voorbij is. Was over het algemeen erg rustig bij de liften en op de pistes, genieten! Geen spijt van het omboeken van Oostenrijk naar Frankrijk!
Als 'plan B' is dat helemaal niet verkeerd... :)

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jumpman
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 00:35
ZieMaar! schreef op woensdag 22 december 2021 @ 19:00:
Ok, weer een update. Wisten jullie overigens dat er een Corona subforum is, met daarin: Vakanties 21/22: maatregelen in het buitenland ;)?

Vandaag Grossarl/Dorfgastein gedaan. Gisteren was skitechnisch wat matig dus we wilden even een rustig gebied waar je lekker in de zon kan skiën en dat kon daar beter dan in Schladming (vooral noordhellingen).

Het gebied is vrij klein, kent vooral rood en eigenlijk waren alleen de liften open die nodig waren om van t ene dal naar t andere te komen. Daarmee kon je overigens alle pistes bereiken. Hier en daar was een piste dicht ivm besneeuwing, dat was fijner en beter geregeld dan in Flachau. We begonnen vanuit Dorfgastein met een kwartiertje in een oude gondel naar de top en hebben heerlijk geskied richting Grossarl. Veel rode varianten, sommige best uitdagend maar vaak breed. Preparatie was goed, maar ik ben in Italië beter gewend. Helaas is mijn vriendin gevallen, er zat een klein heuveltje in de piste die ze niet zag en waar ze net niet lekker stond en dus gelanceerd werd. Geen schade gelukkig, op een gedeukt ego na dan natuurlijk :).

In een afgelegen hoekje met een mooie rode piste even gewerkt aan dat ego (en aan de mijne, ik gebruik Carv en had een hoge score ;)). Oude vierzitter, dus lege pistes, vol in de zon, heerlijk om te carven. Na de lunch afgedaald naar Dorfgastein. Heerlijke lange varianten, 1100hm tot in het dal, wat wil je nog meer :).

Morgen wellicht Hauser Kaibling. De zon lijkt toch te komen, al zal het wel iets bewolkter zijn dat vandaag (het was strakblauw, dus dat is het snel). Laatste koude dag ook (-13 net terug in de auto), maar nog wel droog, net als vrijdag. Daarna lijkt hier de tradionele weihnachtstau te komen, met misschien weer regen in de dalen. Maar goed, na ons de zondvloed :).

Foto’s van vandaag:
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]


En nog van gisteren:
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]

De laatste is van de Panorama Link, de nieuwe lift tussen Wagrain en Kleinarl. De naam is vrij goed gekozen.
De laatste foto van de piste Grossarl/Dorfgastein is geweldig, hoe breed die wel niet uitloopt tot de bocht. :) Ik vond het een leuk gebied.

Nintendo Network ID: Oo_Morris_oO | PSN: Oo_Morris_oO.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Dit bericht komt net binnen bij de live blog van Tiroler Tageszeitung: men wilt de scholen open houden en van lockdown, naar lockdown te gaan dat zou ook niet de oplossing zijn. Voor de rest nog niet zoveel zeggend, maar wel hoopgevend :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JB
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 00:30

JB

Cédric roelt!

Weissbier schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 09:15:
Dit bericht komt net binnen bij de live blog van Tiroler Tageszeitung: men wilt de scholen open houden en van lockdown, naar lockdown te gaan dat zou ook niet de oplossing zijn. Voor de rest nog niet zoveel zeggend, maar wel hoopgevend :)
Dan maar hopen dat het niet aan de andere kant backfired doordat NL weer iets gaan verzinnen mbt Oostenrijk :X

https://www.bndestem.nl/b...k-verzesvoudigd~a628c037/

Mijn boefje is liev!


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • renegrunn
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 23:26
JB schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 09:25:
[...]

Dan maar hopen dat het niet aan de andere kant backfired doordat NL weer iets gaan verzinnen mbt Oostenrijk :X

https://www.bndestem.nl/b...k-verzesvoudigd~a628c037/
Las het ook al op het wintersport forum, men was daar meer verbolgen dat wintersporters in kwaad daglicht worden gezet. Maar als ik deze cijfers zie, ben ik niet zo verbaasd dat hier in de pers over wordt geschreven: vorige week 60% van de reizigers uit Oostenrijk positief getest (FR/IT/CH rond de 50%), van alle geteste buitenlandreizigers.

In het kader van wat vrolijk nieuws: https://www.tt.com/artike...ald-nach-seefeld-gefunden

"Ze heeft wel 2 keer de piste en 1 keer een lift moeten oversteken en zeker zo vaak haar ogen dichtgehad, want er stonden veel stopborden…"

[ Voor 22% gewijzigd door renegrunn op 04-01-2022 10:34 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DJGizbo
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 06-06 11:05
renegrunn schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 09:45:
[...]

... vorige week 60% van de reizigers uit Oostenrijk positief getest (FR/IT/CH rond de 50%), en in het geheel genomen vertegenwoordigden wintersporters tegen de 20% positieve testen landelijk. Best fors.
Zoals je het nu schrijft is 60% van ALLE Nederlanders die in Oostenrijk zijn geweest positief getest, dat is onjuist. Van alle positief geteste mensen die in het buitenland zijn geweest, was een groot deel in Oostenrijk geweest. Dat is een veeeeel kleiner deel!

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:52

ZieMaar!

Moderator General Chat
@Weissbier let je op dat je niet ook het volgende meemaakt (met je wens om tolwegen te ontwijken) ;)?

https://www.tt.com/artike...ald-nach-seefeld-gefunden

edit: al gepost...

[ Voor 4% gewijzigd door ZieMaar! op 04-01-2022 10:08 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • renegrunn
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 23:26
DJGizbo schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 10:03:
[...]


Zoals je het nu schrijft is 60% van ALLE Nederlanders die in Oostenrijk zijn geweest positief getest, dat is onjuist. Van alle positief geteste mensen die in het buitenland zijn geweest, was een groot deel in Oostenrijk geweest. Dat is een veeeeel kleiner deel!
Ja inderdaad. Zoals ik het lees: van alle mensen die terugkwamen vanuit het buitenland & zich hebben laten testen & uit Oostenrijk, was het aandeel 60%. Niet 60% van alle reizigers.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LordSinclair
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 20:14
renegrunn schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 10:22:
[...]


Ja inderdaad. Zoals ik het lees: van alle mensen die terugkwamen vanuit het buitenland & zich hebben laten testen & uit Oostenrijk, was het aandeel 60%. Niet 60% van alle reizigers.
Dan is het opeens ook een stuk logischer.

Nu nog in verhouding van hoeveel % van de mensen naar Oostenrijk is gegaan op vakantie. Want als dat 80% van de vakantiegangers en maar voor 60% van de besmettingen zorgt dan valt het mee. Maar als 10% naar Oostenrijk op vakantie gaat en terugkomt met 60% van de besmettingen is het wel veel.

There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GeleFles
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

GeleFles

What's in a bottle?

Tja, sowieso zijn de laatste maatregelen op die groep niet van toepassing, heel veel nederlanders zijn een dag eerder naar de wintersport gegaan om die nieuwe maatregelen te omzeilen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
ZieMaar! schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 10:07:
@Weissbier let je op dat je niet ook het volgende meemaakt (met je wens om tolwegen te ontwijken) ;)?

https://www.tt.com/artike...ald-nach-seefeld-gefunden

edit: al gepost...
Zoiets gebeurd waarschijnlijk enkel met ingebouwde navigatiesystemen die niet up to date zijn: ik gebruik altijd Google Maps, maar opletten zal ik zeker doen :)

Tolwegen vermijden is iets dat doe ik al jaren, maar je moet natuurlijk wel verkeersborden blijven lezen en niet blindelings de navigatie volgen. Bij Konstanz wilde de navigatie mij de Zwitserse Autobahn opsturen, dus ik direct rechtsaf geslagen i.p.v. de autosnelweg oprijden.

Bleek achteraf dat dit stukje Zwitserse autosnelweg gewoon tolvrij was :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cai
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 11-04 09:13

Cai

Weissbier schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 13:20:
[...]

Zoiets gebeurd waarschijnlijk enkel met ingebouwde navigatiesystemen die niet up to date zijn: ik gebruik altijd Google Maps, maar opletten zal ik zeker doen :)

Tolwegen vermijden is iets dat doe ik al jaren, maar je moet natuurlijk wel verkeersborden blijven lezen en niet blindelings de navigatie volgen. Bij Konstanz wilde de navigatie mij de Zwitserse Autobahn opsturen, dus ik direct rechtsaf geslagen i.p.v. de autosnelweg oprijden.

Bleek achteraf dat dit stukje Zwitserse autosnelweg gewoon tolvrij was :+
Mag ik uit interesse vragen waarom je de tolwegen probeert te vermijden?

Is het het avontuur (je ziet meer van de omgeving, ipv door het land te "knallen")?
Zijn het de kosten?

Ik ben sinds gister terug uit Oostenrijk én met twee kinderen achterin merk ik dat het knallen geblazen is. Hoe eerder thuis hoe beter. Dat een vignet dan EUR 8,- kost is mij dubbel en dwars waard. Mijn grootste obstakel is de dakkoffer die bij +- 195 km/u toch wel begon te klapperen waardoor ik het pedaal niet verder durfde in te trappen.

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • LordSinclair
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 20:14
De reis van op vakantie gaan is ook een mindset, het kan ook een onderdeel van de vakantie zijn, ook voor kinderen.
Dat je je bij 195km/u meer zorgen maakt over je dakkoffer ipv je kinderen op de achterbank is ook een mindset.

There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • DJGizbo
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 06-06 11:05
DJGizbo schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 10:03:
[...]


Zoals je het nu schrijft is 60% van ALLE Nederlanders die in Oostenrijk zijn geweest positief getest, dat is onjuist. Van alle positief geteste mensen die in het buitenland zijn geweest, was een groot deel in Oostenrijk geweest. Dat is een veeeeel kleiner deel!
Afgelopen week zijn er 133.554 mensen positief getest, daarvan zijn er 964 in Oostenrijk geweest. Dat is 0,72%. Wat een nieuwswaarde... |:(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Cai schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 14:44:
[...]


Mag ik uit interesse vragen waarom je de tolwegen probeert te vermijden?

Is het het avontuur (je ziet meer van de omgeving, ipv door het land te "knallen")?
Zijn het de kosten?
Je ziet inderdaad veel meer van de omgeving, dat is in iedere geval een reden. Maar het is ook een kosten/tijd overweging: wil je voor 20 minuutjes tijdwinst echt € 9,50 voor die tunnel betalen?

Afbeeldingslocatie: https://i.ibb.co/dW49Cnm/Screenshot-2022-01-04-15-05-32-186-com-viamichelin-android-viamichelinmobile.jpg
Toltunnels vermijden

Afbeeldingslocatie: https://i.ibb.co/D52fMKD/Screenshot-2022-01-04-15-08-06-552-com-viamichelin-android-viamichelinmobile.jpg
Via de Toltunnels

In dit voorbeeld ga ik van Zell am See naar Graz, waar ik dus wel een vignet van € 9,60 voor aangeschaft heb. Maar ik ben sowieso geen fan van tunnels hoor: de verlichting in die tunnels vind ik vaak niet zo fijn.

Het is ook gewoon de overweging: hoe veel ga ik daadwerkelijk potentieel gebruik maken de Oostenrijkse Autobahn? De eerste bestemming is Zell am See, daar heb je echt geen vignet voor nodig. Via Michelin stelt niet eens voor om over een vignetplichtige weg te rijden.

Ook niet voor die paar km naar de Skipiste, of wat je in de omgeving ook wilt bezoeken. Oostenrijk en andere Alpen landen zoals Slovenië bijvoorbeeld hebben helemaal niet zo'n dicht autosnelweg netwerk als wij in Nederland hebben. Dus het is echt niet vanzelfsprekend dat je ook echt veel profiteert van een vignet, of toch het meeste over provinciale wegen dient te reizen.

Maar natuurlijk vind ik het ook juist leuk om over bergpassen te rijden, dat is juist wat ik fascinerende vind aan Oostenrijk: ookal is dat met 68pk en een volle kofferbak, wel flink schakelen. Nabij Berchtesgaden moest ik letterlijk in de 1e versnelling omhoog rijden, anders kwam ik niet omhoog zo stijl was de weg tot het hotel :+

Mocht de bergpas inderdaad slecht begaanbaar zijn, dan neem ik wel die toltunnel. Voor de rest ga ik trouwens niet de autosnelweg mijden: enkel de wegen/tunnels waar je apart nog tol voor moet betalen. Andersom had ook gekund: vignetplichtige wegen mijden, maar wel door de toltunnel ;)

Nu is de benzine in Oostenrijk ook een stuk goedkoper, dus de eventuele extra brandstof kosten zijn verwaarloosbaar. Al rekent Via Michelin dat wel uit, maar daar heb ik dus Duitse brandstofprijzen ingevuld i.p.v. de Oostenrijkse.

[ Voor 13% gewijzigd door Weissbier op 04-01-2022 15:24 ]


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Nhz
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 09-06 12:23

Nhz

DVNTR

LordSinclair schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 15:02:
De reis van op vakantie gaan is ook een mindset, het kan ook een onderdeel van de vakantie zijn, ook voor kinderen.
Dat je je bij 195km/u meer zorgen maakt over je dakkoffer ipv je kinderen op de achterbank is ook een mindset.
Inderdaad. Ik snap best dat je in Duistland wat harder rijdt, maar er wordt vaak enorm overschat hoeveel tijd het scheelt *. Als je op een reis van 1000km, 1/3 van de rit gemiddeld 200km/uur rijdt, de helft gemiddeld 100km/uur (wat vaak al flink doorrijden is) en de rest 80km/uur, dan win je daar misschien een half uurtje mee ten opzichte van wanneer je 1/3e van de tijd 150km/uur rijdt ipv 200.

In Duitsland kan je al lang niet meer zo lang onbeperkt hard rijden als 'vroeger'. Toen kon je van Oberhausen naar Munchen blazen in krap 4uurtjes. Alleen even stoppen om te tanken. Nu zijn er zoveel stukken waar een limiet geld dat het voor mijn gevoel amper de moeite waard is om op die stukjes echt 'maximaal' te gaan, maar misschien wordt ik oud. ;)

* Er vanuit gaande dat je je aan de snelheid houdt natuurlijk.

Groetjes


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:24
ZieMaar! schreef op zondag 2 januari 2022 @ 19:21:
Ja bedoel ik. Nadeel is inderdaad dat je ff met de auto moet (maar Ehrwald is verder niet uitgestorven, maar het is geen Solden, Flachau of Ischgl :)). Ik vind het niet erg om ff met de auto te gaan, zeker als beginner moet je ook maar net aan de juiste piste zitten wil je kunnen lopen.
Moet je wel op tijd parkeren... :+
Automobiliste zoekt kortste weg en rijdt zich vast op skipiste in Ehrwald

In het Oostenrijkse Ehrwald heeft een automobiliste zich vastgereden op een skipiste op 1500 meter hoogte. Het ongeluk gebeurde nadat een 23-jarige Duitse zich had vergist, door op haar navigatie de kortste route in te toetsen van Ehrwald naar Seefeld. Dat ze daarbij een bosweg insloeg, twee keer een drukke piste en een liftspoort moest oversteken en verbodsborden negeerde, bleek geen reden om terug te keren. Vervolgens reed ze zich op 1500 meter vast in het skigebied Ehrwalder Alm.

Het voorval kwam aan het licht toen de Duitse vrouw om een sneeuwschep vroeg in een berghut. Ondanks de off-road capaciteiten van haar SUV hadden de wielen zich ingegraven in de sneeuw, waarna ze niet meer voor- of achteruit kon. Uiteindelijk trok een pistenbully haar los uit de sneeuw terug de bosweg op. De weg die ze wilde volgen loopt door het Gaistal, een route die alleen 's zomers toegankelijk is.

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cai
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 11-04 09:13

Cai

LordSinclair schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 15:02:
De reis van op vakantie gaan is ook een mindset, het kan ook een onderdeel van de vakantie zijn, ook voor kinderen.
Dat je je bij 195km/u meer zorgen maakt over je dakkoffer ipv je kinderen op de achterbank is ook een mindset.
Goed lezen. Volgens mij leg ik uit dat de maximale snelheid van het voertuig drastisch naar beneden gaat doordat er een dakkoffer op zit. Ik heb het nergens over dat ik mij meer of minder zorgen maak over een voorwerp ten opzichte van de kinderen. Beetje flauw. Er zijn ook volksstammen die het onverantwoord vinden dat je je kinderen op een piste af laat gaan tussen Nederlandse amateurskiërs. Dan zit je denk ik nu in het verkeerde topic.

Als jij met 100km/u door Duitsland heen wilt rijden is dat prima, laat een ander in zijn waarde als die de (geheel binnen de gestelde grenzen) zich aanpast aan de snelheidsnormen van dat land.

Dieper op het onderwerp van snelheid:
Als je type auto en de weersomstandigheden het toelaten, dan ben ik van mening dat je niet alleen in Duitsland, maar ook in andere Europese landen, je op de linkerbaan veiliger af bent, dan op rijstrook 2 (of 3). Als je bijvoorbeeld in een Peugeot 205 1.0 rijdt (niks mis mee, puur als voorbeeld) dan heb je uiteraard op de linkerbaan in Duitsland niks te zoeken. Eer je op snelheid bent, moet je alweer afremmen. Dus kan je beter stabiel 120km/u rijden op de rechterbaan. (Imo is het echter gevaarlijker, omdat je dan vrachtwagens inhaalt, waarbij je dus met een relatief lage snelheid opschuift, naar een "snellere" baan.)

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Nhz
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 09-06 12:23

Nhz

DVNTR

Cai schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 17:46:
[...]


Goed lezen. Volgens mij leg ik uit dat de maximale snelheid van het voertuig drastisch naar beneden gaat doordat er een dakkoffer op zit. Ik heb het nergens over dat ik mij meer of minder zorgen maak over een voorwerp ten opzichte van de kinderen. Beetje flauw. Er zijn ook volksstammen die het onverantwoord vinden dat je je kinderen op een piste af laat gaan tussen Nederlandse amateurskiërs. Dan zit je denk ik nu in het verkeerde topic.

Als jij met 100km/u door Duitsland heen wilt rijden is dat prima, laat een ander in zijn waarde als die de (geheel binnen de gestelde grenzen) zich aanpast aan de snelheidsnormen van dat land.

Dieper op het onderwerp van snelheid:
Als je type auto en de weersomstandigheden het toelaten, dan ben ik van mening dat je niet alleen in Duitsland, maar ook in andere Europese landen, je op de linkerbaan veiliger af bent, dan op rijstrook 2 (of 3). Als je bijvoorbeeld in een Peugeot 205 1.0 rijdt (niks mis mee, puur als voorbeeld) dan heb je uiteraard op de linkerbaan in Duitsland niks te zoeken. Eer je op snelheid bent, moet je alweer afremmen. Dus kan je beter stabiel 120km/u rijden op de rechterbaan. (Imo is het echter gevaarlijker, omdat je dan vrachtwagens inhaalt, waarbij je dus met een relatief lage snelheid opschuift, naar een "snellere" baan.)
Je impliceert met je ergernissen over je dakkoffer dat je eigenlijk nog wel harder had gewild en dat de kinderen achterin je daar niet in zouden remmen als je geen dakkoffer had. Dat terwijl het gevaar drastisch toeneemt met dergelijk hoge snelheden. Nergens rep je over dat de verantwoordelijkheid over de kinderen op de achterbank een limiterende factor is in de maximale snelheid. Jouw kinderen, dus uiteraard jouw keuze.

Het verschil tussen 100 en 200 is ook wel vrij significant te noemen. Dat jij het veiliger vind om met jouw auto circa 200 op de linker baan te jagen, dan om met 120 in een 'peugeot 205' vrachtwagens in te halen snap ik ook weinig van. Met die 200 zit je 70kmu boven de adviessnelheid, terwijl je er met 120 slechts 10 onder zit. Vrachtwagens halen met minder snelheid in. Dat is geen gevaar omdat ze zo langzaam gaan, maar omdat er anderen zijn die zoveel harder willen. Degene die zo extreem hard willen rijden dienen zich aan te passen aan het langzamere verkeer, niet andersom. Als je het al gevaarlijk vind komt dat dus door de hardrijders, niet door het 'langzame' verkeer.

Nogmaals: Ik snap best dat je lekker wil jagen door Duitsland (ookal is de tijdwinst tegenwoordig echt klein) doe ik zelf ook, maar niet wanneer ik met een volgepakte auto inclusief kinderen rij. De kans om op een ongelukkig moment afgeleid te worden is me dan veel te groot en met die snelheid heb je veel potentieel ongelukkige momenten. Maak voor de gein eens een noodstop met 200, 150 en 100, een wereld van verschil. Besef je wat voor een risico je neemt. Een risico die jouw kinderen niet in kunnen schatten. Ik denk dat @LordSinclair dat bedoeld.

Anyway, genoeg offtopic weer van mijn kant. Ik hoop snel weer op de Autobahn richting de sneeuw te zitten. :)

Groetjes


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • Waah
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 00:39
Ach als we het toch over onverantwoord hebben:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/cPG1DbcDcrdXNN3dEVB-vt3OVvs=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/b4WGpdYBJLwwEuFiuXAoTQy5.jpg?f=fotoalbum_large

Zoontje van 5 zijn 2e lesdag gehad. Leraar was al van de groene piste a geweest. Mochten als we het aan durfden wel met de stoeltjeslift omhoog en dan de lange groene pakken (1700 meter).

Misschien ook onverantwoord ;-) maar wat hebben we genoten. Had niet verwacht dat die al zo snel mee kon de piste op. Had me al ingesteld op eerst 2 jaar in het dal les, en de middagen kijken bij het sleeën. Maar meneer was me toch boos toen die na 2x écht niet nog een keer mocht.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cai
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 11-04 09:13

Cai

Waah schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 19:07:
Ach als we het toch over onverantwoord hebben:

[Afbeelding]

Zoontje van 5 zijn 2e lesdag gehad. Leraar was al van de groene piste a geweest. Mochten als we het aan durfden wel met de stoeltjeslift omhoog en dan de lange groene pakken (1700 meter).

Misschien ook onverantwoord ;-) maar wat hebben we genoten. Had niet verwacht dat die al zo snel mee kon de piste op. Had me al ingesteld op eerst 2 jaar in het dal les, en de middagen kijken bij het sleeën. Maar meneer was me toch boos toen die na 2x écht niet nog een keer mocht.....
Het is waanzinnig leuk om te zien hoe snel die kinderen het, over het algemeen, oppikken.

We zijn aan het begin van de week het gebied rond geweest. Voornamelijk blauw en het rode mocht niet te stijl zijn.

Aan het einde van de week wilde beide kinderen (7 en 9) echt niet meer van blauw en de oudste pakte het liefst zwart, want die had ze met de leraar ook gedaan.

Ik hou die van 9 nu met moeite bij. Ik denk nog max 2 jaar en dan zit dat er niet meer in

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NL_Scratch
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 09-06 09:40
Ik ben aan het kijken voor een setje ski's voor mijn oudste zoon.

Hij is 2 jaar met ons mee geweest naar Feldberg waar hij beide jaren 4 dagen les heeft gehad.
Aan het einde van de vakantie kon hij prima met ons mee van de blauwe en rode afdalingen.
Daarnaast pakt hij dingen als skeeleren, schaatsen etc. allemaal verbazingwekkend snel op.

Zijn totale lengte is nu 1.36 meter en zijn neus komt op 1.25meter.
Nu twijfel ik over een setje van 1.20 of 1.25m

Wellicht is 1.25 nu eigenlijk net wat te lang (advies is 10-15cm korter dan lichaamslengte) echter met 1.25 kan hij er ook mooi een jaar of 2 mee vooruit.

Wat zouden jullie doen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Waah
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 00:39
Cai schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 19:20:
[...]


Het is waanzinnig leuk om te zien hoe snel die kinderen het, over het algemeen, oppikken.

We zijn aan het begin van de week het gebied rond geweest. Voornamelijk blauw en het rode mocht niet te stijl zijn.

Aan het einde van de week wilde beide kinderen (7 en 9) echt niet meer van blauw en de oudste pakte het liefst zwart, want die had ze met de leraar ook gedaan.

Ik hou die van 9 nu met moeite bij. Ik denk nog max 2 jaar en dan zit dat er niet meer in
Jaa daar ben ik ook bang voor.... Hopelijk dat ik hem nog op een snowboard krijg, want dan ga ik hem nog wel ff bijhouden. Maar als die blijft skiën? Poeh dan krijg ik het lastig, zeker wanneer je "immer gerade aus" kan knallen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Nhz
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 09-06 12:23

Nhz

DVNTR

@Waah en @Cai super mooi man, kan niet wachten tot die van ons (6, 5 en 3) zover zijn. Helaas nu al 2 jaar geen wintersport gehad vanwege corona, anders hadden de oudste twee er ook al wel op gestaan verwacht ik. Fantastisch lijkt me dat. :)

Groetjes


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Waah
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 00:39
Nhz schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 19:25:
@Waah en @Cai super mooi man, kan niet wachten tot die van ons (6, 5 en 3) zover zijn. Helaas nu al 2 jaar geen wintersport gehad vanwege corona, anders hadden de oudste twee er ook al wel op gestaan verwacht ik. Fantastisch lijkt me dat. :)
Nog een jaartje en ze kunnen alle 3 :+
Al heb ik dan wel medelijden met je portemonnee. Ben blij dat we dit jaar buiten de Franse vakanties naar Frankrijk konden.

In de kerstvakantie, voor buiten-vakantie prijzen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Cai
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 11-04 09:13

Cai

NL_Scratch schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 19:24:
Ik ben aan het kijken voor een setje ski's voor mijn oudste zoon.

Hij is 2 jaar met ons mee geweest naar Feldberg waar hij beide jaren 4 dagen les heeft gehad.
Aan het einde van de vakantie kon hij prima met ons mee van de blauwe en rode afdalingen.
Daarnaast pakt hij dingen als skeeleren, schaatsen etc. allemaal verbazingwekkend snel op.

Zijn totale lengte is nu 1.36 meter en zijn neus komt op 1.25meter.
Nu twijfel ik over een setje van 1.20 of 1.25m

Wellicht is 1.25 nu eigenlijk net wat te lang (advies is 10-15cm korter dan lichaamslengte) echter met 1.25 kan hij er ook mooi een jaar of 2 mee vooruit.

Wat zouden jullie doen?
Net terug uit Oostenrijk. Voor beide kinderen zat de huur van de gehele set (ski’s, schoenen en helm) bij de skiles inbegrepen. 6 dagen les van 10 tot 3 incl 1 uur middagpauze met warme hap was eur 370,- per kind (excl skipas)

De losse dagen huur die we extra nodig hadden was eur 5,- per dag per kind.

Daar kan je bijna niet tegen op kopen. En zeker als ze pijntjes krijgen en net even een andere maat schoen willen proberen.

Ter vergelijk, ik was voor het slijpen en waxen van mijn ski’s dit keer al eur 33,- kwijt. Waren aan de onderkant wel redelijk beschadigd door bagger condities de laatste keer (flink wat stenen geschraapt)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cai
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 11-04 09:13

Cai

Waah schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 20:10:
[...]

Nog een jaartje en ze kunnen alle 3 :+
Al heb ik dan wel medelijden met je portemonnee. Ben blij dat we dit jaar buiten de Franse vakanties naar Frankrijk konden.

In de kerstvakantie, voor buiten-vakantie prijzen.
Voor de vergelijk. Hoe duur was de skipas in je gebied? Dat was namelijk een uitgave waar ik van schrok.

En dan ook nog de starre houding dat je je pas niet kan verlengen van 10 naar 11 dagen, maar gewoon “pech” hebt en op de 11e dag 4x een dagpas moet kopen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NL_Scratch
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 09-06 09:40
Cai schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 20:25:
[...]


Net terug uit Oostenrijk. Voor beide kinderen zat de huur van de gehele set (ski’s, schoenen en helm) bij de skiles inbegrepen. 6 dagen les van 10 tot 3 incl 1 uur middagpauze met warme hap was eur 370,- per kind (excl skipas)

De losse dagen huur die we extra nodig hadden was eur 5,- per dag per kind.

Daar kan je bijna niet tegen op kopen. En zeker als ze pijntjes krijgen en net even een andere maat schoen willen proberen.

Ter vergelijk, ik was voor het slijpen en waxen van mijn ski’s dit keer al eur 33,- kwijt. Waren aan de onderkant wel redelijk beschadigd door bagger condities de laatste keer (flink wat stenen geschraapt)
Dat is niet gek als het er bij in zit inderdaad.

Kan een nieuw setje Fisher RC4 WC krijgen 1.20 en 1.25m voor 119euro inclusief binding.
Lijkt mij niet een gekke deal als onze oudste daar een paar jaar op kan en daarna nog even doorschuiven naar zijn broertje.

[ Voor 4% gewijzigd door NL_Scratch op 04-01-2022 21:10 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cai
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 11-04 09:13

Cai

NL_Scratch schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 21:00:
[...]


Dat is niet gek als het er bij in zit inderdaad.

Kan een nieuw setje Fisher RC4 WC krijgen 1.20 en 1.25m voor 119euro inclusief binding.
Lijkt mij niet een gekke deal als onze oudste daar een paar jaar op kan en daarna nog even doorschuiven naar zijn broertje.
Prijs valt inderdaad mee. Hou er wel rekening mee dat je ze ook nog moet onderhouden (waxen en slijpen) en dat kinderen minder zuinig zijn over het algemeen (wegzetten bij een restaurant, er mee lopen klooien in een stoeltjeslift, enz)

Zijn ze trouwens niet aan de lange kant? Mijn kinderen kregen in verhouding een stuk kortere ski’s mee. Minder hard, makkelijker bochten maken, enz

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
boers706 schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 08:33:
Wij zitten op dit moment met ons gezin in Les Arcs in Frankrijk. We hebben gisteren onze eerste skidag gehad en het is hier heerlijk skiën. We zijn alleen nog met stoeltjesliften geweest en als je in de rij een buff of shawl voor je mond hebt is het allemaal prima.

Tot nu toe geen spijt gehad dat we dit jaar voor Frankrijk zijn gegaan ipv Oostenrijk, wat eerst de bedoeling was.
Les Arcs _/-\o_

Hoe zit het nou met de QR-code in Frankrijk, kan je gewoon de Nederlandse CoronaCheck app gebruiken of moet je de lokale Franse app gebruiken? Voor Val Thorens lees ik:
Being part of the European Union, you can directly import your QR Code into the "TOUS ANTI COVID" app used in France (available on all download platforms).
Echter claimt Nederland dat de CoronaCheck gewoon in het buitenland gebruikt kan worden. Wat is het nou? :)

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NL_Scratch
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 09-06 09:40
Cai schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 22:20:
[...]


Prijs valt inderdaad mee. Hou er wel rekening mee dat je ze ook nog moet onderhouden (waxen en slijpen) en dat kinderen minder zuinig zijn over het algemeen (wegzetten bij een restaurant, er mee lopen klooien in een stoeltjeslift, enz)

Zijn ze trouwens niet aan de lange kant? Mijn kinderen kregen in verhouding een stuk kortere ski’s mee. Minder hard, makkelijker bochten maken, enz
Dat is dus ook mijn vraag, is 1.20m of 1.25m te doen voor een 9 jarige van 1.36

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Waah
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 00:39
XWB schreef op dinsdag 4 januari 2022 @ 22:38:
[...]


Les Arcs _/-\o_

Hoe zit het nou met de QR-code in Frankrijk, kan je gewoon de Nederlandse CoronaCheck app gebruiken of moet je de lokale Franse app gebruiken? Voor Val Thorens lees ik:


[...]


Echter claimt Nederland dat de CoronaCheck gewoon in het buitenland gebruikt kan worden. Wat is het nou? :)
Beide werken. Ik heb beide, en beide lukt.
Wel de internationale gebruiken met coronacheck natuurlijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Mijn dromen gaan nu ookal over lockdown's :( Gisteravond toch maar het hotel in Stuttgart geannuleerd, mede omdat als ik toch nog kan gaan. Dan boek ik wel een andere hotel en dan nabij Neurenberg :) Google Maps suggereerde plotseling een route, waarbij je langs Neurenberg rijdt :)

In de Oostenrijkse media is gisteren vooral veel gesproken geworden of het verkorten van de quarantaine periode, die zou van 10 naar 5 dagen moeten gaan. Net als in Nederland hebben ze veel personeel dat besmet is, of in contact geweest is met iemand die corona had. Sommige hotels zijn dus als noodgedwongen gesloten, omdat er personeelstekort is.

Het andere gerucht is, dat per direct alle skileraren in Kitzbühel naar huis gestuurd zijn. De groepslessen zouden ook niet meer door gaan: daar zullen wel besmettingen plaats vinden.... zoiets kan ja niet plaatsvinden zonder de 1.5m in acht te nemen?

Achja: dus ik hou rekening met meerdere scenario's momenteel. Gezien de besmettingen het hoogste oplopen in Wenen en Tirol, namelijk 1138 besmettingen. 1/5 van de besmettingen vindt momenteel dus plaats in Tirol, alleen in Wenen zijn het er meer met 1589 besmettingen.

In Kärnten zijn het slechts 110 besmettingen, dus het hele land op slot gooien omdat in Tirol en Wenen de cijfers extreem hoog oplopen? Ik zou het niet logisch vinden, maar wij gaan het morgen horen. Blijft toch een gek gevoel dat het zo onzeker is of ik wel naar het land op vakantie kan, waarvan ik staatsburger ben :+

Misschien moet ik mij toch maar vrijwillig bij de krijgsmacht van Oostenrijk melden, dat ik graag mijn dienstplicht kom uitvoeren _O- . Hoe reageren jullie partners/kinderen op de onzekerheid? Mijn vrouw is niet zo blij, met de stress die het met zich meebrengt.

Maar de koffers zijn wel al bijna ingepakt, dus wij zijn gewoon klaar voor vertrek. Ik snap trouwens niet dat veel mensen niet in zien, dat een mens gewoon een timeout nodig heeft van het dagelijkse leven. Je wordt al snel veroordeeld als je koste wat kost, in deze tijd op vakantie wilt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • renegrunn
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 23:26
Weissbier schreef op woensdag 5 januari 2022 @ 08:28:
Hoe reageren jullie partners/kinderen op de onzekerheid? Mijn vrouw is niet zo blij, met de stress die het met zich meebrengt.
Stress en vakantie gaan hier niet samen. Hebben voor volgende week een paar dagen Tirol gepland. We zien het wel: gaat het door, dan gaat het door. Komt er een lockdown, gaan we waarschijnlijk naar Frankrijk. Kan ook dat niet, dan houdt het op. Volgende keer beter :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JB
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 00:30

JB

Cédric roelt!

renegrunn schreef op woensdag 5 januari 2022 @ 08:42:
[...]


Stress en vakantie gaan hier niet samen. Hebben voor volgende week een paar dagen Tirol gepland. We zien het wel: gaat het door, dan gaat het door. Komt er een lockdown, gaan we waarschijnlijk naar Frankrijk. Kan ook dat niet, dan houdt het op. Volgende keer beter :)
Moet je wel kunnen. Hier ben ik vooral degene die blijft F5en waardoor mijn vrouw er al helemaal klaar mee was. Laatste moment nog testen en maar hopen dat het door kan gaan. Ik wil dit zo niet meer in ieder geval. We zijn er dus nu genieten maar ik hoop echt dat dit de laatste keer op dergelijke manier is.

Zodra in de auto is de relax mode aan en begint het genieten dan wel gelukkig. Ik vind de reis ook altijd heerlijk. Wel heel veel brokken gezien onderweg helaas met voornamelijk NLers betrokken :/

Mijn boefje is liev!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hompu
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 23:43
JB schreef op woensdag 5 januari 2022 @ 09:08:
[...]

Moet je wel kunnen. Hier ben ik vooral degene die blijft F5en waardoor mijn vrouw er al helemaal klaar mee was. Laatste moment nog testen en maar hopen dat het door kan gaan. Ik wil dit zo niet meer in ieder geval. We zijn er dus nu genieten maar ik hoop echt dat dit de laatste keer op dergelijke manier is.

Zodra in de auto is de relax mode aan en begint het genieten dan wel gelukkig. Ik vind de reis ook altijd heerlijk. Wel heel veel brokken gezien onderweg helaas met voornamelijk NLers betrokken :/
Hier precies hetzelfde. Vrijdag pcr-test en zaterdag naar Zilltertal. Ben he-le-maal klaar met die onzekerheid. Mijn vriendin en ik waren afgelopen weekend alle skispullen van zolder aan het halen om te kijken wat we hebben en wat nog nodig is. We zeiden toen nog 'klinkt na afgelopen jaar te mooi om waar te zijn dat we volgende week op de piste staan'...

Ik las trouwens dat in Oostenrijk, net als in Duitsland, de maatregelen per deelstaat kunnen verschillen. Heeft iemand daar ervaring mee? Want wij zullen verblijven in Königsleiten (in Salzburger Land), maar het naastgelegen Gerlos ligt dan weer in Tirol 8)7 In theorie zouden er dus verschillende maatregelen kunnen zijn. Al zegt iets in mij dat de liften dan uitgaan van de strengste set maatregelen. Of horeca eventueel dicht is maakt me eigenlijk al niets meer uit. We zitten in een appartement, dus als de liften maar open zijn (en blijven) ben ik al blij.

[ Voor 10% gewijzigd door Hompu op 05-01-2022 09:20 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • renegrunn
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 23:26
JB schreef op woensdag 5 januari 2022 @ 09:08:
[...]

Moet je wel kunnen. Hier ben ik vooral degene die blijft F5en waardoor mijn vrouw er al helemaal klaar mee was. Laatste moment nog testen en maar hopen dat het door kan gaan. Ik wil dit zo niet meer in ieder geval. We zijn er dus nu genieten maar ik hoop echt dat dit de laatste keer op dergelijke manier is.

Zodra in de auto is de relax mode aan en begint het genieten dan wel gelukkig. Ik vind de reis ook altijd heerlijk. Wel heel veel brokken gezien onderweg helaas met voornamelijk NLers betrokken :/
Tuurlijk moet wel bij je karakter passen :) Wij hebben beiden jaren veel gereisd voor ons werk, waarin het eigenlijk ook nooit zo ging als gepland, wellicht helpt mij dat ons nu ook een beetje.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Weissbier
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 10-03-2022
Hompu schreef op woensdag 5 januari 2022 @ 09:19:
[...]
Ik las trouwens dat in Oostenrijk, net als in Duitsland, de maatregelen per deelstaat kunnen verschillen. Heeft iemand daar ervaring mee? Want wij zullen verblijven in Königsleiten (in Salzburger Land), maar het naastgelegen Gerlos ligt dan weer in Tirol 8)7 In theorie zouden er dus verschillende maatregelen kunnen zijn. Al zegt iets in mij dat de liften dan uitgaan van de strengste set maatregelen.
Ja dat klopt: ten tijden van de vorige geheel landelijke lockdown in Oostenrijk, zou die opgeheven worden op 13 december. Maar uiteindelijk verschillende die datums per deelstaat, dus sommige deelstaten waren nog in lockdown terwijl andere al open waren.
Deelstaten mogen echter ook van de landelijke norm afwijken als ze een strenger beleid willen voeren. Dat zijn ze in veel gevallen ook van plan. Zo wil Opper-Oostenrijk tot zeker 17 december in lockdown blijven. Andere deelstaten houden hotels en cafés langer dicht.
Bron Nu.nl

Ik hou er nu rekening mee, dat dit wellicht nu ook gaat gebeuren: de burgemeester van Wenen die schreeuwt het hardste van de daken, dat hard ingrijpen nodig is. Wellicht gaat Wenen wel in lockdown? Maar het is even afwachten, morgen worden de nieuwe maatregelen pas officieel bekend.

Zelf ben ik er een beetje bang voor dat Tirol in lockdown gaat, maar goed mijn geboekte accommodaties liggen in Salzburger Land, Steiermark en Kärnten. Die laatste heeft dus helemaal niet zoveel gerapporteerde besmettingen: kan ook zijn dat mensen zich simpelweg niet laten testen, zoals mijn moeder die mij gisteren vertelde dat ze erg verkouden was. Van haar heb ik de Oostenrijkse nationaliteit geërfd, terwijl ze zelf geen Oostenrijker meer is doordat ze ingeburgerd is en de Nederlandse nationaliteit aangenomen heeft :+
renegrunn schreef op woensdag 5 januari 2022 @ 09:33:
[...]


Waar ik nu steeds meer lees is over het fenomeen 'natuurlijke lockdown': hotels en horeca sluiten momenteel zelf om dat een (te) groot deel van het personeel ziek thuis zit. Kitzbuhel is een goed voorbeeld daarin: het schijnt dat alle ski-leraren naar huis zijn gestuurd vanwege de vele besmettingen (ook geen wonder als je ziet hoe deze vaak gehuisvest worden).
Dat heb ik vanmorgen ook gelezen inderdaad, daarom willen ze ook de quarantaine waarschijnlijk verkorten. Maar ik dacht dat veel Oostenrijkse hotels letterlijk familieondernemingen zijn, dus beheerd worden door een familie.

Althans de hotels die ik geboekt heb zijn dat wel: een hotel heeft zelfs een foto van de familie op de website staan :+

[ Voor 21% gewijzigd door Weissbier op 05-01-2022 09:38 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • renegrunn
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 23:26
Weissbier schreef op woensdag 5 januari 2022 @ 09:29:
[...]

Ja dat klopt: ten tijden van de vorige geheel landelijke lockdown in Oostenrijk, zou die opgeheven worden op 13 december. Maar uiteindelijk verschillende die datums per deelstaat, dus sommige deelstaten waren nog in lockdown terwijl andere al open waren.


[...]

Bron Nu.nl

Ik hou er nu rekening mee, dat dit wellicht nu ook gaat gebeuren: de burgemeester van Wenen die schreeuwt het hardste van de daken, dat hard ingrijpen nodig is. Wellicht gaat Wenen wel in lockdown? Maar het is even afwachten, morgen worden de nieuwe maatregelen pas officieel bekend.

Zelf ben ik er een beetje bang voor dat Tirol in lockdown gaat, maar goed mijn geboekte accommodaties liggen in Salzburger Land, Steiermark en Kärnten. Die laatste heeft dus helemaal niet zoveel gerapporteerde besmettingen: kan ook zijn dat mensen zich simpelweg niet laten testen, zoals mijn moeder die mij gisteren vertelde dat ze erg verkouden was.
Waar ik nu steeds meer over lees is het fenomeen 'natuurlijke lockdown': hotels en horeca sluiten momenteel zelf om dat een (te) groot deel van het personeel ziek thuis zit. Kitzbuhel is een goed voorbeeld daarin: het schijnt dat alle ski-leraren naar huis zijn gestuurd vanwege de vele besmettingen (ook geen wonder als je ziet hoe deze vaak gehuisvest worden).
Pagina: 1 ... 10 ... 42 Laatste