Hachy schreef op vrijdag 19 augustus 2022 @ 09:10:
[...]
Nou, dit geeft wel degelijk de nodige issues hoor, in Engeland bijvoorbeeld bij Chargemaster wordt er niet alleen pre-authorised maar ook 30 GPB per sessie afgeschreven. Ook als de sessie mislukt. Veel mensen zijn maanden bezig om dat geld weer terug te krijgen. Dat is toch iets waar je bij laadpassen minder last van hebt omdat daar allerlei fail-saves zijn ingebouwd, bijvoorbeeld 'minder geladen dan 100Wh = geen rekening'
[...]
Nou ja, dat Europa ermee bezig is heeft voornamelijk met het Duitse Eichrecht te maken. Dat het je niet zou verbazen dat er gesjoemeld wordt vind ik wel wantrouwend richting de markt. Je moet nogal wat doen om hiermee te sjoemelen, controle hebben over de laadpaal en de laadpas, kortom de hele keten beheersen. In Nederland en Duitsland worden daarbij allemaal geijkte kwaliteitscomponenten gebruikt van bijv. ABB of Schneider.
Als de plannen doorgaan is het enige verschil dat er een ruitje en/of een extra metertje in de laadpaal komt zodat je bij de start de meterstand kan opschrijven en bij het einde van je laadsessie, kan uitrekenen hoeveel kWh je geladen hebt en dit vervolgens later met je factuur kan gaan vergelijken. Kortom dat doet dus niemand in de praktijk.
Heb jij wel eens in dat glaasje aan de zijkant van een benzinepomp gekeken of er luchtbelletjes in zaten en zo ja heb je toen geklaagd ergens? Ik snap wel dat men het dichtgereguleerd wil hebben maar het lijkt mij persoonlijk een (dure) olifantenoplossing voor een muizenprobleempje.
Dat dat probleem in Engeland speelt is toch vooral een probleem van die maatschappij? Dat klinkt niet als een probleem in het betaal verkeer maar meer in de implementatie en afhandeling van die maatschappij. Hier met tanken gaat het in 99,999% van de gevallen goed, waarom zou dat bij een laadpaal niet zo kunnen zijn.
Die regels zijn er niet voor niks gekomen, en er is een reden dat ze zo streng zijn. Niet alleen omdat er mee gesjoemeld is, maar nu vooral om te voorkomen dat dat nog weer gaat gebeuren.
Een simpel voorbeeld, een brandstofdispenser mag 0,5% in de min en in de plus afwijken. En officieel mag je die niet justeren als deze op 0 staat of daar onder, je mag niet bewust naar een min waarde justeren. En toch zijn er maatschappijen die het van de ijkers eisen dat dat gebeurd. Jij kan het wantrouwend noemen, ik wil het ervaring noemen. Het blijven commerciële bedrijven die er alles aan zullen doen om hun winstmarge op te krikken.
En het hoeft allemaal niet ingewikkeld te zijn, bij de DC laders zit er eigenlijk altijd al een display op. Wanneer ze een goedkeuring weten te krijgen mag je gewoon die gebruiken voor het weergeven van de waardes. Maar dan moet alles wel goed gekeurd worden, en dan kunnen ze dus niet elke keer componenten wisselen voor iets totaal anders en dat kan nog wel eens een probleem worden als ik mijn collega’s hoor die zich met de laadpalen bezighouden.
En ja, ik kijk geregeld naar die kijkglazen als ze er nog opzitten. Maar ik werk dan ook in deze branche en ben erkend keurder. En ja, daar voor ben ik wel eens naar locatie gereden na klachten van een klant.