Thomqa schreef op vrijdag 4 februari 2022 @ 18:05:
Ik overweeg in twee weken rond mei/april richting Côte d'Azur in Frankrijk te gaan met de Seat Mii. Bereik is typisch 200km, snelladen tot ~40kW. Codewoord zal dus geduld zijn. Natuurlijk dien ik nog het e.e.a. uit te zoeken qua laadpassen.
Ik ben meer benieuwd of er mensen zijn die gelijk zouden zeggen dat deze trip niet mogelijk is of iets dergelijks. In het algemeen zouden we alles op het laatste moment pas boeken, dus als de heenreis langer duurt is dan geen probleem.
Ik ben van plan om de heenreis in 2,5 etappes te doen. Vrijdagavond vertrekken, zodat we na een kilometer of 300 (één keer snelladen) weer hem rustig kunnen opladen tot 100% bij een hotel o.i.d.. De overige twee dagen kunnen dan ongeveer 500km beslaan (4 keer snelladen).
Rapidgate is een realistisch risico. De ervaringen die ik lees spreken over heftige rapidgate (max 8kW) na 5 keer laden. Was vooral het geval bij een wat hogere temperatuur (30°C+). In mei zou het ongeveer 20°C moeten zijn, dus zou de accu nog enigszins moeten kunnen koelen op een rustige cruise snelheid.
Ik woon ergens in het westen en rij dus een stuk via Duitsland. Snelladen per minuut zou echt funest zijn voor het budget, maar daar heeft Frankrijk geen last van toch?
eigenlijk heel simpel te doen. ben zelf met een zoe richting turkije gegaan dus zo'n trip is echt wel te doen hoor.
ook al zegt abrp om via duitsland/zwitserland/italie te rijden richting de franse riviera raad ik dat niet aan. abrp neemt verkeer/wegwerkzaamheden niet mee en het duurde wel minimaal paar uur langer om via du/ch/it te gaan dan gwn door be/fr. italie had belachelijk veel wegwerkzaamheden.
nl/be spreekt voor zich, fastned waar mogelijk.
frankrijk gewoon route de soleil volgen
in frankrijk heb je eigenlijk maar 4 smaken qua snelladen: ionity, fastned, allego en tesla superchargers. total laat ik opzij sinds hun netwerk onbetrouwbaar is.
ionity tik je af per minuut in frankrijk - afhankelijk van de pas die je gebruikt, MAAR bij elke ionity laadplein heb je altijd zo'n 50kw lader staan. die kost 35 cent/minuut ipv de 80 cent/minuut voor de 350kw laders. uurtje laden ben je 20 euro oid armer.
fastned spreekt voor zich, op een paar goeie locaties recent geopend
hetzelfde voor tesla superchargers op een paar handige plekken. eerst even proberen of het werkt in nederland voordat je blind daarop vertrouwt in frankrijk.
allego opent ook op steeds meer plekken snelladers in frankrijk, is ook een goeie keus.
protip: hotels beste novotel/ibis kiezen die VIRTA laadpunten hebben. met de virta app/pas kun je redelijk voordelig laden (€1/u) en als de laadsessie start tussen 12-14 en 19-21 uur zelfs volledige sessie gratis laden (alleen virta dus)
dus gewoon met abrp route plannen en dan exclusief de hierboven genoemde snellaadaanbieders aanvinken