Een N=1 dus. En zelfs als dat hoger was: het meervoud van anecdote is anecdotes, en niet "bewijs".FrankHe schreef op vrijdag 19 januari 2018 @ 10:44:
[...]
Ik kan alleen afgaan op mijn eigen waarnemingen en moet helaas constateren dat er wel degelijk verschillen zijn.
Elke luidsprekerkabel van voldoende dikte en zonder extra weerstand (zij het door ander materiaal, oxidatie, slecht gesoldeerde verbindingen etc) heeft dezelfde eigenschappen binnen het gebied van consumentenaudio.
En serieus, hoe ver geoxideerd moet je kabel zijn dat het geluid anders klinkt? Stroom zoekt het pad van de minste weerstand dus tenzij je dwarsdoorsnede koper van 2.5mm2 naar 0.5mm2 weggeoxideerd is ga je geen verschil horen. En dat is dan wel je laatste probleem met al dat vocht in huis.
Ja ok, je verbinding stukjes kunnen gaan oxideren. Maar een goede zuurvrije flux soldeer en een goldplated stekkertje hoeven niet zoveel te kosten dat men maar duizend euro voor een metertje kabel mag gaan vragen.
Maar goed, mensen zijn er hier zelf dus al achter dat het verschil er niet is ("dubbelblind onderzoek zegt: geen verschil") en de rest maakt met de simpelste natuurkunde al duidelijk dat ook niet plausibel is.
En let op he: ik heb het hier niet over unbalanced mic kabels (die wel degelijk gevoelig door combi lage stroom/dun draad/geen mantel) of over giga PA installaties of HF toepassingen. Ook voedings en aardings problemen zijn wel degelijk reëel.
Kunnen we nu weer teruggaan naar pareltjes à la "hyperionen aura dromenvanger voor in de meterkast"?