Wew. Dat was even een leuk rabbit hole.
English Electric is een merk dat bij de wat ouderen hier misschien assocaties oproept. Niet met zweverige hifi meuk maar échte engineering kunsstukjes. Zoals dit:
En dit.
En vooral ook dit.
Awesome machinery dus. En triest dat zo'n naam geco-opt is voor het verkopen van pure meuk van het zuiverste water.
Maar wie heeft dat gedaan?
The Chord Company. Ah, Chord, verkopers van veel te dure hifi apparatuur. Logisch. Maar waarom dan een andere naam? Omdat The Chord Company geen dure hifi apparatuur maakt. Die komt nl. van
Chord Electronics Ltd. En Chord Ltd. had er geen behoefte aan dat die andere Chord, die voorheen alleen elvenkabels maakte, ook apparatuur ging doen. Dus koos The Chord Company ervoor om een sub-brand in het leven te roepen voor haar gizmos.
Ik weet niet hoe of hoeveel ze voor de imponerende naam English Electric hebben moeten betalen (EE bestaat al sinds 1968 niet meer als zelfstandig bedrijf), maar jammer dat zo'n stukje industrieel erfgoed, dat is het wat mij betreft, op zo'n manier misbruikt wordt.
En nog eentje, en dan stop ik, als ik dan toch veel teveel voor een stuk nonsens uitgeef, dan doe ik het denk ik wel bij Chord.
Als het oog ook wat wil dan in elk geval iets wat Luke Skywalker in zijn living room heeft staan. Mooi? Nee. Impressive? **** yeah. Tientje wisselgeld op 10k, goede deal.
[
Voor 15% gewijzigd door
Dr. Strangelove op 30-06-2025 21:11
]
These are my principles. If you don't like them, I have others.