Greatsword schreef op dinsdag 19 september 2023 @ 14:12:
Nooit een voorstander/liefhebber geweest van In-Ear oordopjes, echter ben ik benieuwd of iemand iets kan vertellen over de pasvorm van de Airpods Pro 2de generatie i.c.m. de kleinere silliconen tips (XS, S) ten opzichte van de reguliere Airpods 2 aangezien ik die echt super fijn vind zitten.
Ik heb de 3de generatie Airpods geprobeerd maar die vond ik niet fijn in mijn oren zitten, ze voelden zo hard aan qua materiaal.
Ik heb het geluk van "apple-oren" te hebben. Die earbuds (bedraad) of 1st gen apple airpods (earbuds zonder kabel) zaten me altijd prima.
Eigenlijk vind ik dat soort (niet in-ear, hoe heet het dan wel?) eigenlijk het fijnst zitten. Als je niet veel nood hebt aan noise cancellation, en niet graag helemaal afgesloten zit, dan zijn deze eigenlijk de beste dopjes voor mij.
Het nadeel vind ik dat ze moeilijk te reinigen zijn als er oorsmeer op komt. Dat komt dan in die roostertjes en gaat dan 'in' de earpods. Vandaar vind ik de normale airpods net iets te duur, want ik zou ze regelmatig als 'consumable' willen vervangen (eens per jaar/2 jaar)
Ik heb nu de pro's (gen 1 denk ik(. En ik kan inderdaad niet ontkennen dat ze veel beter klinken. Makkelijker schoon te houden ook, want de rubber dopjes kan je er af halen, en hebben een extra roostertje.
Dagdagelijks vind ik ze fijn, maar mis wel het draagcomfort van gewone earbuds.
En wat ik recent ook merkte, op vakantie vind ik ze niet 'chill'. Hangt er een beetje vanaf waar je gaat (veilig, onveiliger, ...) maar het blijft toch steeds weer een extra ding dat je meehebt, waar je steeds moet naar omkijken (heb ik ze bij?), en zorgen dat ze opgeladen zijn. Ik vind 250+ euro net iets te veel zonde om ze domweg kwijt te spelen op vakantie (en dat kan me wel overkomen). Airpods in een sale (140-150) zijn dan net iets 'chiller'. Maar persoonlijk neem ik in de toekomst gewoon bedraadde earpods mee, voor dat half uurjte 's avonds dat je even wil ontspannen. Maar goed, vorig paragraafje, compleet /offtopic