Weet je, ik ga nu al dagen, elke dag heen en weer.Astennu schreef op donderdag 19 november 2020 @ 13:00:
[...]
Fair enough. Grote van het koelblok zegt inderdaad maar weinig.
Als de 5700XT nu bevalt zou ik denk ik wachten. De RDNA3 architectuur zal het ongetwijfeld een heel stuk beter gaan doen qua RT. Er gaan ook al geruchten de ronde dat die veel beter wordt qua geometry performance.
RDNA2 was meer de inhaal race net als Zen2. Kan me voorstellen dat RDNA3 dan net als Zen3 dan een mooie performance optimalisatie krijgt. Maar mogelkijk ook op 5nm dus dan heb je of een kleinere chip of ruimte voor nog meer CU's. (wellicht dat chipletts nog een ding gaan zijn? volgens geruchten gaat nVidia met hopper ook op die tour).
Ik denk dat ik gewoon Cyberpunk even moet zien. Als dat goed draait zonder DXR en met DXR slecht of het voegt niet veel toe, tja. Dan komt nog the Witcher 3 enhanced met DXR en dan is het misschien alsnog verloren.
Maar ergens wil ik het ook uitrekken tot RDNA3 over een jaar. 5nm is inmiddels bevestigd en de vaak zeer betrouwbare leakers hebben het al over chiplets zoals Zen 2/3. Ik denk ook wel dat ze I/O en de display engine gaan afsplitsen. Immers is het nu minder cruciaal geworden om de geheugencontroller dichtbij de ALU's te houden omdat er toch een hele hoop L3 cache tussen zit. Laat SRAM nu juist het beste schalen met kleinere nodes. Je kan nu al uitrekenen dat RDNA3 waarschijnlijk meer L3 cache krijgt en ze dan waarschijnlijk een tweede chiplet op 7nm doen.
Ik heb het allang in mijn hoofd dat wachten op RDNA3 waarschijnlijk beter is. Ik verkoop mijn videokaarten eigenlijk ook niet waardoor het een duur grapje zou worden, but shiny Big Navi.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.