1. Je moet altijd een beveiliging op je vloerverwarming hebben al is het maar in het geval dat je per ongeluk eens water van 80 graden de vloer in pompt. Dit heet een maximaalbeveiliging en lijkt op een gewone radiatorknop met een sensor. Dan kan er eigenlijk al niks meer mis gaan. Overigens zul je die nu ook al hebben dus die kun je gewoon overzetten. Normaal zit er een draadje met sensor aan die in de verdeler hangt. Meet de sensor een te hoge temp dan gaat de knop direct dicht.xanlan schreef op zondag 15 oktober 2023 @ 09:12:
[...]
Thanks voor de uitgebreide reactie en goed om te lezen dat er bij de voorgestelde aanpak niet meteen duizend alarmbellen afgaan.Het stelt me tevens gerust dat ik Evohome kan blijven gebruiken, zij het door de WP goed in te regelen.
Ik heb nog wel een tweetal vragen over de verdeler:
1. Momenteel heb ik inderdaad een mengverdeler met pomp. Ik kan deze vervangen voor een pomploze verdeler zonder mengsysteem, maar krijg ik dan geen problemen als de CV op de WP bijspringt als het buiten echt fris wordt?
De CV staat natuurlijk laag ingesteld, maar kan deze in bepaalde gevallen niet de 40-45 graden celsius overstijgen die maximaal wordt aangeraden voor vloerverwarming? Of is dat softwarematig echt goed onder controle te houden?
2. Wordt een WP-systeem echt veel efficienter als ik naar een verdeler zonder mengsysteem ga als alles LT is? Ik kon zo 123 geen goed vergelijkingsmateriaal vinden van mensen die dit hebben gemeten.
Beetje suffe vragen wellicht, maar better safe than sorry.Mocht je een YouTube kanaal of forumdraadje kennen dat dieper ingaat op de verdeler materie, graag!
Ik heb je tip over de relais in elk geval goed in het geheugen geprent! Zodra de installatie hier draait zal ik het gaten houden. =D Nogmaals hartstikke bedankt!
2. Met een mengverdeler krijg je je vloer gewoon niet warm (spreek uit ervaring). Die dingen zijn echt gemaakt om water van 70 a 80 graden te krijgen.
Groetjes, FaceDown.