• Get!em
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Get!em

Oh die ja!

CyBeRSPiN schreef op dinsdag 14 april 2026 @ 21:59:
Nog een voordeel dan van de MY19: geen privacyschending :)
Wat stond er ongeveer in dan en dus geen opt-out?
Dat ze je data verwerken op de servers van KIA gmbh. En dat nagenoeg alle gegevens daar dus ook (al dan niet tijdelijk) opgeslagen worden. Waaronder dus je persoonlijke gegevens (settings in auto, account etc), de auto statistieken (verbruik, accu etc) en metrics (locatie van auto, onderhoud etc).

Meeste is logisch omdat ze die nodig hebben om ze via de app weer aan je te tonen. En te laten wijzigen.

Lastige is dat je moet zoeken of ze die gegevens ook gaan gebruiken voor reclame of verkoop, al dan niet via derden. In de brei aan tekst is dat lastig te vinden terwijl je net een lange rit gedaan hebt.

  • bnwgraaf
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 12-05 21:00
Ik heb er al eerder over geschreven, maar omdat nog vaak naar de SOH waarde via de OBD dongle wordt verwezen bij de aankoop van een gebruikte e-Niro even het volgende:

Sinds ik vorig jaar een OBD dongle heb, lees ik zo nu en dan de gegevens uit. Erg benieuwd was ik vooral naar de SOH, die bij de meeste e_Niros (lang) op 100% blijft staan.
Verschillende theorien waren er waarbij onder andere gezegd wordt dat de SOH lang op 100% blijft staan, omdat je nog een buffer boven de bruikbare 64kWh hebt en dat het blijvend gaat dalen nadat je eenmaal onder een bepaalde waarde bent gekomen.

Ik heb uit ervaring bij mijn auto nu definitief kunnen concluderen dat deze waarde weinig zegt over de werkelijke toestand van je accu, hoogtui in erg extreme degradatie gevallen.

Toen ik vorig jaar mijn dongle kocht, stond de SOH op de bekende 100%.
Na een vakantie in oktober met een lange reis met twee fietsen achterop en langzaamaan dalende buitentemperaturen, was de waarde ineens gezakt naar 98,7%
In de weken/maanden daarna zakte deze langzaamaan steeds verder om op een gegeven moment net boven de 95% uit te komen.

Als dit echt de SOH zou aangeven, kan dit getal niet meer stijgen, maar toen de buitentemperaturen langzaam weer opliepen en mijn verbruik weer zakte, liep ook de door de dongle uitgelezen SOH weer langzaam op. Vandaag heb ik weer eens gecontoleerd en ondertussen zit ik alweer op 97,8%

Moraal van dit verhaal: als je echt wilt weten wat de toestand is van een accu, kun je beter een test zoals van Aviloo laten uitvoeren. Als je zelf in de auto rijdt geven over langere tijd de waardes van de SOC bij 100% vol geladen accu natuurlijk ook wel het nodige.

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
Is zo’n Aviloo test niet ook gewoon een momentopname? Accucapaciteit is mede afhankelijk van de temperatuur. En het BMS is ook voor hen een black box.
Zolang ik gewoon de afstanden haal die ik verwacht te halen maakt het me sowieso niet veel uit.
Maar als aankoopcheck blijft het wel lastig. Tot zover bekend blijft de accu van e-Niro in opvallend goede conditie.

  • ASracing
  • Registratie: Augustus 2002
  • Nu online
Hopelijk zitten hier ervaringsdeskundigen.
Ik heb via Kia private lease een e-niro geleased en deze moet ik binnenkort inleveren.

Als je de inlevervoorwaarden lees zijn ze erg streng, voornamelijk in het interieur. Weet iemand of dat in de praktijk ook zo is?

Als voorbeeld, er zitten in mijn kofferbak wel verschillende krasjes van zaken die in en uit de kofferbak gezet zijn volgens de voorwaarden is dat een onacceptabele schade.

  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19:44
CyBeRSPiN schreef op vrijdag 17 april 2026 @ 12:47:
Is zo’n Aviloo test niet ook gewoon een momentopname? Accucapaciteit is mede afhankelijk van de temperatuur. En het BMS is ook voor hen een black box.
Zolang ik gewoon de afstanden haal die ik verwacht te halen maakt het me sowieso niet veel uit.
Maar als aankoopcheck blijft het wel lastig. Tot zover bekend blijft de accu van e-Niro in opvallend goede conditie.
herhaling van mijzelf, eerdere quote:
gertvdijk schreef op woensdag 26 februari 2025 @ 12:12:
Let wel dat je twee soorten Aviloo tests hebt; de Flash test (instant readout) en de Premium test (helemaal leegrijden terwijl OBD-kastje monitort). Mijn vermoeden is dat die Flash test niets meer doet dan de BMS uitlezen zoals je dat zelf ook kan (SOH-waarde).
Aanvulling / nieuw inzicht: de Flash-test doet wel iets meer dan alleen de SoH uitlezen, namelijk een 'educated guess' van de werkelijke SoH op basis van een online database van Aviloo van dat type auto. De Aviloo-man beweert daardoor een maximale afwijking van 3%-punt te hebben met Flash-tests, maar ik heb daar zo mijn bedenkingen bij. (video Carrec met Aviloo)

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • multikoe
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 15:17
ASracing schreef op vrijdag 17 april 2026 @ 13:16:
Hopelijk zitten hier ervaringsdeskundigen.
Ik heb via Kia private lease een e-niro geleased en deze moet ik binnenkort inleveren.

Als je de inlevervoorwaarden lees zijn ze erg streng, voornamelijk in het interieur. Weet iemand of dat in de praktijk ook zo is?

Als voorbeeld, er zitten in mijn kofferbak wel verschillende krasjes van zaken die in en uit de kofferbak gezet zijn volgens de voorwaarden is dat een onacceptabele schade.
Ik ga, net als jij, een ervaringsdeskundige worden. In Augustus moet ik die van mij inleveren en na vijf jaar is de kofferbak echt niet zo nieuw meer. Dat lijkt me ook onmogelijk als je hem gewoon gebruikt waar hij voor bedoeld is. Als ze daar over gaan vallen, dan durf ik de strijd nog wel aan te gaan.
Het zou ook vreemd zijn: veroudering en gebruikssporen zitten gewoon verdisconteerd in de afschrijving. Het zou dan alleen kunnen gaan over excessieve schade die je niet zou mogen verwachten na een x aantal jaren normaal gebruik.

Maar ik ben ook wel benieuwd naar ervaringen van anderen.

[ Voor 11% gewijzigd door multikoe op 17-04-2026 14:05 ]


  • gjcvro
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 20:07
ASracing schreef op vrijdag 17 april 2026 @ 13:16:
Hopelijk zitten hier ervaringsdeskundigen.
Ik heb via Kia private lease een e-niro geleased en deze moet ik binnenkort inleveren.

Als je de inlevervoorwaarden lees zijn ze erg streng, voornamelijk in het interieur. Weet iemand of dat in de praktijk ook zo is?

Als voorbeeld, er zitten in mijn kofferbak wel verschillende krasjes van zaken die in en uit de kofferbak gezet zijn volgens de voorwaarden is dat een onacceptabele schade.
Verschilt heel erg per maatschappij. Maar als het echt normale gebruikssporen zijn zal het wel meevallen. Als het echt grove krassen zijn dan kun je pech hebben. Ik heb bij de normale lease nog nooit een probleem gehad (5 stuks), De private lease hebben we opgelost door de auto over te nemen. :+

  • ASracing
  • Registratie: Augustus 2002
  • Nu online
gjcvro schreef op vrijdag 17 april 2026 @ 15:44:
[...]

Verschilt heel erg per maatschappij. Maar als het echt normale gebruikssporen zijn zal het wel meevallen. Als het echt grove krassen zijn dan kun je pech hebben. Ik heb bij de normale lease nog nooit een probleem gehad (5 stuks), De private lease hebben we opgelost door de auto over te nemen. :+
Het zijn op 1 plek best wel wat krassen bij elkaar doordat we een hondenbench gebruiken we die er regelmatig uithalen omdat we de kofferruimte nodig hebben.
Ik vind het ook niet meer dan normaal dat je gebruikssporen hebt in de kofferbak.

Ik heb even getwijfeld om hem over te nemen, maar ik zit net op 90.000 km en volgens de leasemaatschappij moest ik de 90k beurt zelf betalen. Daar was ik het principieel niet mee eens en heb nu een Ioniq 5 gekocht.

Die van mij gaat eind mei terug, dus als ik het weet zal ik het delen @multikoe
Ik ben van plan om hem zelf naar Vuren te brengen in plaats van hem op eigen risico bij de dealer achter te laten, hierdoor kun je bij de inspectie zijn wellicht dat dit helpt.

  • gjcvro
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 20:07
ASracing schreef op vrijdag 17 april 2026 @ 17:17:
[...]


Het zijn op 1 plek best wel wat krassen bij elkaar doordat we een hondenbench gebruiken we die er regelmatig uithalen omdat we de kofferruimte nodig hebben.
Ik vind het ook niet meer dan normaal dat je gebruikssporen hebt in de kofferbak.

Ik heb even getwijfeld om hem over te nemen, maar ik zit net op 90.000 km en volgens de leasemaatschappij moest ik de 90k beurt zelf betalen. Daar was ik het principieel niet mee eens en heb nu een Ioniq 5 gekocht.

Die van mij gaat eind mei terug, dus als ik het weet zal ik het delen @multikoe
Ik ben van plan om hem zelf naar Vuren te brengen in plaats van hem op eigen risico bij de dealer achter te laten, hierdoor kun je bij de inspectie zijn wellicht dat dit helpt.
We hebben net nog wel de beurt mee kunnen nemen, en dat was nog een dure ook ivm wisselen koelvloeistof. Verder was het een strakke prijs, kon via marktplaats niets vinden dat goedkoper was en vergelijkbaar. (55k op de teller) Uiteindelijk hebben we minder betaald aan lease dan de afschrijving.

  • Get!em
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Get!em

Oh die ja!

Qua SoC en zuinigheid:

Weet niet of t aan de nieuwe 12v accu ligt, maar de auto rapporteert veel zuiniger ritten momenteel. Al sneller na start duikt verbruik omlaag. Vandaag met een tochtje over rivierdijken en dorpjes (45km totaal) kwam ik net zelfs op 11,8kWh/100km

  • Fredje01
  • Registratie: Februari 2019
  • Laatst online: 12-05 20:30
roy.van.geel schreef op dinsdag 7 april 2026 @ 06:48:
Iemand hier ook weleens last van een tik geluid (ook beetje voelbaar) wanneer je je stuur draait? Het is op willekeurige momenten. Betreft overigens een esoul 2020 in mijn geval, maar deze zou technisch redelijk hetzelfde zijn en dit topic is meer activiteit
Roy ik heb precies hetzelfde probleem met mijn Kia maar dan de E niro.
Voor 2 maanden geleden bij de dealer gerepareerd toen hebben een soort rubber in het stuurkolom vervangen maar ik hoor m nog steeds en ook voelbaar.
Hij gaat over weken weer naar de dealer om het op te lossen. Tot nu toe keurig onder de garantie.
Gr Manfred

  • Arfman
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 11-05 12:37

Arfman

Drome!

Auto voor een kleine beurt + bandenwissel. Dealer merkte op dat de auto al na 5 minuten begon te klagen over een lage 12V accuspanning, dus die hebben ze gelijk vervangen. Auto is bijna 5 jaar oud dus prima. Scheelt mij hopelijk weer kosten als ik hem overneem over een tijdje :)

DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |


  • roy.van.geel
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 07:34
Fredje01 schreef op zaterdag 18 april 2026 @ 19:41:
[...]

Roy ik heb precies hetzelfde probleem met mijn Kia maar dan de E niro.
Voor 2 maanden geleden bij de dealer gerepareerd toen hebben een soort rubber in het stuurkolom vervangen maar ik hoor m nog steeds en ook voelbaar.
Hij gaat over weken weer naar de dealer om het op te lossen. Tot nu toe keurig onder de garantie.
Gr Manfred
Thnx voor je reactie. Ik heb ook een afspraak staan, wordt vervolgd

  • Fredje01
  • Registratie: Februari 2019
  • Laatst online: 12-05 20:30
roy.van.geel schreef op zondag 19 april 2026 @ 01:30:
[...]


Thnx voor je reactie. Ik heb ook een afspraak staan, wordt vervolgd
Ben benieuwd wat er bij jou uitkomt.
Ik hou je op de hoogte!

  • onnaj
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 11-05 13:32
We hebben net onze e-Niro en we zijn echt enorm verrast ermee. Wat een ruimte binnenin vergeleken met onze Toyota Auris Hybrid. Met kinderstoelen achter me en kinderen in de stoelen kan ik de stoel nog bijna helemaal naar achteren zetten. In de Auris zat ik zowat met het stuur tussen de knieën ;-)

Het rijdt ook heerlijk en echt ruim meer dan voldoende koppel. Natuurlijk... een Tesla is sneller, maar dit is echt snel genoeg. Zelf ooit een Volvo 850 T-5 gehad met 280pk en 440 Nm koppel, maar dit voelt toch anders met de instant reactie op het gaspedaal. Het geluid van de 850 was daarentegen bizar mooi, maar ik kan ook genieten van de stilte van de Niro

Vind het interieur ook wel echt mooi en lijkt ook heel degelijk. Ben wel blij dat we voor de facelift hebben gekozen met het nieuwe multimedia systeem. Ben alleen nog aan het uitzoeken hoe ik de media informatie ook recht voor mijn neus kan krijgen i.p.v. alleen op het scherm. Meen dat ik dit al een keer voor elkaar heb gekregen maar weet niet meer hoe...

Enige puntje van kritiek is dat de stoelen wel erg hard aanvoelen. We hebben de Executiveline met 'lederen' stoelen en misschien dat de gewone stoffe stoelen fijner zitten?

Nu nog even kijken of ik zonder gevaar dat het te heet wordt een frunk voorin kan maken/kopen en wat dakdragers kan regelen. De kofferbak is namelijk wel wat aan de kleine kant, zeker in vergelijking met de Auris TS.

[ Voor 14% gewijzigd door onnaj op 01-05-2026 15:33 ]


  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
@onnaj veel plezier ermee!
Qua kofferbak kun je ook alle kunststof bakken en de houten plaat er uit halen. Krijg je veel meer ruimte door. Ideaal voor vakantie.

  • onnaj
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 11-05 13:32
Weten jullie hoe ik op het dashboard te zien kan krijgen welke media er speelt? Ik zie wel als ik naar het volgende nummer ga welke dat gaat worden, maar het blijft niet zichtbaar

  • mikekiwi
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 13-05 18:18
onnaj schreef op vrijdag 1 mei 2026 @ 15:31:Enige puntje van kritiek is dat de stoelen wel erg hard aanvoelen. We hebben de Executiveline met 'lederen' stoelen en misschien dat de gewone stoffe stoelen fijner zitten?
Ik heb ook deze ervaring met onze Niro Executiveline die we nu een maandje hebben; niet opgevallen tijdens proefrit (je moet ook op zoveel dingen letten), maar de stoelen zijn aan de stevige kant. Vele mogelijkheden qua instellen, maar de ondersteuning in de rug duwt bij mij precies op de verkeerde plek in mijn rug (en dan bedoel ik niet de lendesteun). Maar merk ook wel dat het went, ik geef het dus gewoon nog even tijd...
onnaj schreef op vrijdag 1 mei 2026 @ 22:19:
Weten jullie hoe ik op het dashboard te zien kan krijgen welke media er speelt? Ik zie wel als ik naar het volgende nummer ga welke dat gaat worden, maar het blijft niet zichtbaar
Ben ik ook wel nieuwsgierig naar, naar mijn idee is het niet mogelijk. Ik heb het in ieder geval nog niet voor elkaar gekregen...

  • EpicHenk
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 05-05 16:06
Ik stel m toch hier 's: SInds 2 mrt eigenaar van een 2020 Kia e-Niro. Op zich helemaal blij mee. Nu zijn we deze week naar Denemarken op vakantie geweest, en zowel bij de heenrit als de terugrit stopte de accu bij de tweede snellaadsessie er al eerder mee dan wij wilden, ergens bij 60% ("Auto heeft laden gestopt").

Ik heb niet geprobeerd om het laden weer te starten, want ik gokte op iets van oververhitting (en het was genoeg om op bestemming te komen), maar is dit te verwachten van een 6 jr oude e-Niro? Als nieuwe EV bezitter kan ik nl moeilijk inschatten of dit enigszins normaal is.

Daarnaast blijkt de Airco het met deze eerste warme dagen toch niet goed te doen, maar dat terzijde.

  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19:44
EpicHenk schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 15:52:
Ik stel m toch hier 's: SInds 2 mrt eigenaar van een 2020 Kia e-Niro. Op zich helemaal blij mee. Nu zijn we deze week naar Denemarken op vakantie geweest, en zowel bij de heenrit als de terugrit stopte de accu bij de tweede snellaadsessie er al eerder mee dan wij wilden, ergens bij 60% ("Auto heeft laden gestopt"). Ik heb niet geprobeerd om het laden weer te starten, want ik gokte op iets van oververhitting
Zou niet moeten gebeuren. Het is geen Leaf met 'rapidgate' issues. Mogelijk gewoon een los contactje en dat je even opnieuw moet connecten. En je hebt een instelling in de auto zelf tot waarop hij laadt die je in kan stellen. Die al gecontroleerd? Zie ook de app in Control→tabblad EV→tandwiel→Target charge level.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/dprmgMZJ8qwsMf32ZXa3X384IKE=/100x75/filters:strip_exif()/f/image/JNyHkUH1TjW9W39tgx1WHWKK.png?f=fotoalbum_small
EpicHenk schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 15:52:
Daarnaast blijkt de Airco het met deze eerste warme dagen toch niet goed te doen, maar dat terzijde.
Dan zou ik de airco na laten kijken, mogelijk heeft de compressor een lekje. Ik heb echt ruim voldoende capaciteit in de zomer. Er is wel een beperking in eco/eco+-mode in te stellen die ik uitzet, maar als je in "normal" drive mode hebt gehad zou je het echt gewoon koud moeten kunnen krijgen in de auto met de temperaturen in april/mei.

[ Voor 16% gewijzigd door gertvdijk op 02-05-2026 16:07 ]

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • jaapzb
  • Registratie: Augustus 2013
  • Niet online
EpicHenk schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 15:52:
Ik stel m toch hier 's: SInds 2 mrt eigenaar van een 2020 Kia e-Niro. Op zich helemaal blij mee. Nu zijn we deze week naar Denemarken op vakantie geweest, en zowel bij de heenrit als de terugrit stopte de accu bij de tweede snellaadsessie er al eerder mee dan wij wilden, ergens bij 60% ("Auto heeft laden gestopt").

Ik heb niet geprobeerd om het laden weer te starten, want ik gokte op iets van oververhitting (en het was genoeg om op bestemming te komen), maar is dit te verwachten van een 6 jr oude e-Niro? Als nieuwe EV bezitter kan ik nl moeilijk inschatten of dit enigszins normaal is.

Daarnaast blijkt de Airco het met deze eerste warme dagen toch niet goed te doen, maar dat terzijde.
Nee, die moet gewoon doorladen

Er is een instelling voor maximaal laden tot een bepaald percentage, staat die niet gewoon op 60%? Te vinden achter de EV knop en dan het tandwielicoontje

Bosch Compress 7400i 7kW (2023) - 16x 395Wp JASolar met SolarEdge SE8K omvormer (2022) - Kia e-Niro DynamicLine (MY2020) - Zaptec Go 2


  • Verdicampo
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 08:32
jaapzb schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 16:04:
[...]

Nee, die moet gewoon doorladen

Er is een instelling voor maximaal laden tot een bepaald percentage, staat die niet gewoon op 60%? Te vinden achter de EV knop en dan het tandwielicoontje
Klinkt inderdaad alsof DC laden op max 60% staat.

  • multikoe
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 15:17
Verdicampo schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 16:19:
[...]

Klinkt inderdaad alsof DC laden op max 60% staat.
Zeker als het precies op 60% gebeurt. @EpicHenk kun je achterhalen of dat inderdaad steeds op 60% gebeurde? Als het percentage varieert, dan is het geen instelling, maar iets anders.

  • Get!em
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Get!em

Oh die ja!

Collision warning systeem ging in error vandaag. Wederom. Dus ook de regeneratieve remmen op “auto “ in storing

Iemand meer ervaring ermee dat dat gebeurt op specifieke locaties? Bij mij nu meerdere keren in Apeldoorn tussen winkelcentrum in Osseveld-oost / Linie en de woonboulevard aan andere kant spoor.

Oplossing: auto uit, en herstarten terwijl er binnen 10meter een auto voor je stil staat.

  • onnaj
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 11-05 13:32
Wat zou jullie laadadvies voor ons zijn? We rijden waarschijnlijk zo'n 300-400 km in de maand.
Ik lees dat Kia aanraadt de accu eens in de maand volledig te laden, maar dit zou betekenen dat het we hem dus echt heel vaak tot 100% zouden moeten laden.

Vooralsnog zullen we het laden meestal met 1-fase doen. Hebben wel de meterkast laten ombouwen naar 3-fase voor de toekomst, maar gezien het huidige kilometrage vinden we nu een laadpaal niet perse nodig. Hij zal dus met 100% laden dus vaak gewoon langzaam opgeladen worden.

Is het nog steeds aan te raden de accu niet leger dan 20% te rijden of misschien juist wel maar tot 30% of zo?

  • EVfan
  • Registratie: December 2021
  • Laatst online: 19:32
EpicHenk schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 15:52:
Ik stel m toch hier 's: SInds 2 mrt eigenaar van een 2020 Kia e-Niro. Op zich helemaal blij mee. Nu zijn we deze week naar Denemarken op vakantie geweest, en zowel bij de heenrit als de terugrit stopte de accu bij de tweede snellaadsessie er al eerder mee dan wij wilden, ergens bij 60% ("Auto heeft laden gestopt").

Ik heb niet geprobeerd om het laden weer te starten, want ik gokte op iets van oververhitting (en het was genoeg om op bestemming te komen), maar is dit te verwachten van een 6 jr oude e-Niro? Als nieuwe EV bezitter kan ik nl moeilijk inschatten of dit enigszins normaal is.

Daarnaast blijkt de Airco het met deze eerste warme dagen toch niet goed te doen, maar dat terzijde.
Tot ca. 2 jaar geleden zat in de aansluiting van de verdamper van een aantal Kia modellen, waaronder de eNiro een ontwerpfout. Door corrosie werd die aansluiting lek, en het koelmiddel verdampte.
Ik heb dat twee keer gehad in ca. 4 jaar.
Teruggaan, de verdamper onder het dashboard moet worden vervangen, ingrijpende reparatie. Garantie zou ik denken. De huidige verdampers hebben een nieuw ontwerp waarin dit probleem zou zijn opgelost.

Mitsubishi Electric PUZ-WM 112YAA; ERPT20X-VM2E; PV 3900 Wp ZW, 3900 Wp NW


  • gjcvro
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 20:07
onnaj schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 22:28:
Wat zou jullie laadadvies voor ons zijn? We rijden waarschijnlijk zo'n 300-400 km in de maand.
Ik lees dat Kia aanraadt de accu eens in de maand volledig te laden, maar dit zou betekenen dat het we hem dus echt heel vaak tot 100% zouden moeten laden.

Vooralsnog zullen we het laden meestal met 1-fase doen. Hebben wel de meterkast laten ombouwen naar 3-fase voor de toekomst, maar gezien het huidige kilometrage vinden we nu een laadpaal niet perse nodig. Hij zal dus met 100% laden dus vaak gewoon langzaam opgeladen worden.

Is het nog steeds aan te raden de accu niet leger dan 20% te rijden of misschien juist wel maar tot 30% of zo?
Hier is die al weer een jaar of 2 niet meer op de 100% geweest. Binnenkort toch maar een keertje doen. Wij laden standaard naar 80%.

  • EpicHenk
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 05-05 16:06
multikoe schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 17:15:
[...]

Zeker als het precies op 60% gebeurt. @EpicHenk kun je achterhalen of dat inderdaad steeds op 60% gebeurde? Als het percentage varieert, dan is het geen instelling, maar iets anders.
Nee het was wel op verschillende percentages, de laatste keer stopte die zelfs al goed onder de 60%. De laad limiet voor ac en dc staat trouwens ook op 100%, dus dat kan het ook niet zijn.

Dan lijkt het erop dat ik zowel voor dit probleem als voor de airco de garantie ga aanspreken.

  • EVfan
  • Registratie: December 2021
  • Laatst online: 19:32
EpicHenk schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 15:52:
Ik stel m toch hier 's: SInds 2 mrt eigenaar van een 2020 Kia e-Niro. Op zich helemaal blij mee. Nu zijn we deze week naar Denemarken op vakantie geweest, en zowel bij de heenrit als de terugrit stopte de accu bij de tweede snellaadsessie er al eerder mee dan wij wilden, ergens bij 60% ("Auto heeft laden gestopt").

Ik heb niet geprobeerd om het laden weer te starten, want ik gokte op iets van oververhitting (en het was genoeg om op bestemming te komen), maar is dit te verwachten van een 6 jr oude e-Niro? Als nieuwe EV bezitter kan ik nl moeilijk inschatten of dit enigszins normaal is.

Daarnaast blijkt de Airco het met deze eerste warme dagen toch niet goed te doen, maar dat terzijde.
@EpicHenk
Ik heb dat ook wel eens gehad met zowel onze Etron als de eNiro. In beide gevallen kon ik het laden gewoon weer starten en afmaken tot doel %%.
Ik heb toen nog gebeld met Shell, en later met Ionity (dat waren de laadpalen). Die gaven me aan dat het wel eens voorkomt, een storing tengevolge van communicatie auto/laadpaal.
De laatste 2 jaar gebruik ik alleen de Tesla Superchargers en nooit meer problemen gehad.

Het kan dus zijn dat je dit nooit meer tegenkomt.
Maar kan natuurlijk ook een probleem in de auto zijn. Maar als je thuis geen problemen hebt houd ik het erop dat het aan de snellader ligt.

[ Voor 5% gewijzigd door EVfan op 03-05-2026 09:53 ]

Mitsubishi Electric PUZ-WM 112YAA; ERPT20X-VM2E; PV 3900 Wp ZW, 3900 Wp NW


  • multikoe
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 15:17
onnaj schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 22:28:
Wat zou jullie laadadvies voor ons zijn? We rijden waarschijnlijk zo'n 300-400 km in de maand.
Ik lees dat Kia aanraadt de accu eens in de maand volledig te laden, maar dit zou betekenen dat het we hem dus echt heel vaak tot 100% zouden moeten laden.
Wij hebben onze e-Niro nu bijna vijf jaar, 150.000 km op de teller. Ik laad altijd aan de publieke laadpaal en altijd tot 100%. Ik merk nog helemaal niets van enige teruggang in bereik. Ik zou me over de batterij dus echt helemaal niet druk maken.

  • Get!em
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Get!em

Oh die ja!

Hier met 125k op de teller, 100% SoC 1 op de 4 laadsessies, geeft bij huidige omstandigheden (20c buiten, half/half snelweg km) 480km range aan.

  • EpicHenk
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 05-05 16:06
EVfan schreef op zondag 3 mei 2026 @ 09:50:
[...]

@EpicHenk
Ik heb dat ook wel eens gehad met zowel onze Etron als de eNiro. In beide gevallen kon ik het laden gewoon weer starten en afmaken tot doel %%.
Ik heb toen nog gebeld met Shell, en later met Ionity (dat waren de laadpalen). Die gaven me aan dat het wel eens voorkomt, een storing tengevolge van communicatie auto/laadpaal.
De laatste 2 jaar gebruik ik alleen de Tesla Superchargers en nooit meer problemen gehad.

Het kan dus zijn dat je dit nooit meer tegenkomt.
Maar kan natuurlijk ook een probleem in de auto zijn. Maar als je thuis geen problemen hebt houd ik het erop dat het aan de snellader ligt.
Dank hiervoor. Dit geeft wat perspectief. Nu baal ik dat ik het opnieuw starten zelf niet geprobeerd heb. Reproduceren van twee keer achter elkaar snelladen kost me flink wat uur :)

  • onnaj
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 11-05 13:32
Get!em schreef op zondag 3 mei 2026 @ 12:45:
Hier met 125k op de teller, 100% SoC 1 op de 4 laadsessies, geeft bij huidige omstandigheden (20c buiten, half/half snelweg km) 480km range aan.
480 km range dat is echt flink. Toen we hem vorige week woensdag ophaalde bij de garage was het 425 km dacht ik op stand normaal.

  • Get!em
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Get!em

Oh die ja!

onnaj schreef op zondag 3 mei 2026 @ 16:59:
[...]

480 km range dat is echt flink. Toen we hem vorige week woensdag ophaalde bij de garage was het 425 km dacht ik op stand normaal.
Standje Eco is voor ons voldoende. Zul je zien dat ook jouw range >450 wordt.

  • gjcvro
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 20:07
onnaj schreef op zondag 3 mei 2026 @ 16:59:
[...]

480 km range dat is echt flink. Toen we hem vorige week woensdag ophaalde bij de garage was het 425 km dacht ik op stand normaal.
rechtervoetje...

  • onnaj
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 11-05 13:32
Get!em schreef op zondag 3 mei 2026 @ 17:01:
[...]

Standje Eco is voor ons voldoende. Zul je zien dat ook jouw range >450 wordt.
Ja echt meer dan koppel genoeg ook in die stand merken we. Reageert dan nog steeds fel genoeg. Heb recupereren ook in eco nu op max gezet. Dat rijdt prettig vind ik en voor het bereik is het natuurlijk ook goed

  • Vaevictis_
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18:56
onnaj schreef op zondag 3 mei 2026 @ 16:59:
[...]

480 km range dat is echt flink. Toen we hem vorige week woensdag ophaalde bij de garage was het 425 km dacht ik op stand normaal.
Zoek maar eens in dit topic had met nieuwe banden in de zomer 580 oid.

  • ASW1
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 17:59
onnaj schreef op zondag 3 mei 2026 @ 19:47:
[...]

Heb recupereren ook in eco nu op max gezet. Dat rijdt prettig vind ik en voor het bereik is het natuurlijk ook goed
Voor het bereik maakt het niet uit want als je het rempedaal indrukt of met de linker flipper remt wordt er nog steeds gerecupereerd. Alleen bij een echte noodstop worden de remschijven gebruikt maar dan moet je het behoorlijk bont maken. (Ja ok ook om helemaal tot stilstand te komen en bij achteruitrijden worden de schijven gebruikt maar daar verlies je bijna geen energie mee)
Zelf vind ik de recuperatie op 2 streepjes (en auto) het prettigst, daarmee hoef je alsnog vrijwel nooit te remmen en het rijdt wat rustiger. Maar iedereen heeft zijn eigen voorkeur.

  • joepie de p
  • Registratie: Maart 2015
  • Laatst online: 08:51
onnaj schreef op zaterdag 2 mei 2026 @ 22:28:
Wat zou jullie laadadvies voor ons zijn? We rijden waarschijnlijk zo'n 300-400 km in de maand.
Ik lees dat Kia aanraadt de accu eens in de maand volledig te laden, maar dit zou betekenen dat het we hem dus echt heel vaak tot 100% zouden moeten laden.

Vooralsnog zullen we het laden meestal met 1-fase doen. Hebben wel de meterkast laten ombouwen naar 3-fase voor de toekomst, maar gezien het huidige kilometrage vinden we nu een laadpaal niet perse nodig. Hij zal dus met 100% laden dus vaak gewoon langzaam opgeladen worden.

Is het nog steeds aan te raden de accu niet leger dan 20% te rijden of misschien juist wel maar tot 30% of zo?
Hier 7 jaar oude e-Niro met bijna 2 ton op de teller. Inmiddels 2e auto geworden. Zeer regelmatig tot ver onder de 20% gekomen en zelden tot 100% geladen. Dat komt namelijk doordat dit 2019 model niet harder dan 3,6 kW AC kán laden (vaak zelfs maar 2,7 kW) en bij regelmatig gebruik we dus zelden genoeg tijd hadden om tot de 100% te komen. Van degradatie merken we nog niet zoveel maar mogelijk komt dat omdat we toch al gewend waren aan een window van zegge 10-80%.

De theorie zegt idd tussen 20 en 80% te blijven en incidenteel naar 100% te laden. Dit laatste alleen als je vrij kort daarna weer gaat rijden.

  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19:44
joepie de p schreef op zondag 3 mei 2026 @ 23:32:
[...]
De theorie zegt idd tussen 20 en 80% te blijven en incidenteel naar 100% te laden. Dit laatste alleen als je vrij kort daarna weer gaat rijden.
Als je bewust tot 100% gaat laden om te balanceren, vergeet dan ook niet de auto aangekoppeld te laten tot je geen stroom meer 'getrokken' ziet worden uit de lader. Als de auto de cellen gaat balanceren kan het nog een tijdje doorgaan op 100%. Heb dit zelf geobserveerd dat hij dat ongeveer 10 minuten doet. Vlak voor het bereiken van 100% zakt het terug van 11 naar 6-9kW. Dan op 100% zakt het nog langzaam verder terug tot onder de 1kW bij het echt stoppen 10 minuten later. Dit zag ik niet altijd. Soms zag ik bij tot 100% laden gewoon gelijk 0 bij bereiken 100%. Blijkbaar balanceert hij niet altijd of besluit hij dat het niet nodig is ofzo...
Maar goed, ik heb dit maar 5x geobserveerd ofzoiets in bijna twee jaar tijd, verder niet altijd aandacht aan geschonken. Was met publiek laden tot juli vorig jaar ook niet altijd beschikbaar om te monitoren.

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • gjcvro
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 20:07
gertvdijk schreef op maandag 4 mei 2026 @ 08:24:
[...]

Als je bewust tot 100% gaat laden om te balanceren, vergeet dan ook niet de auto aangekoppeld te laten tot je geen stroom meer 'getrokken' ziet worden uit de lader. Als de auto de cellen gaat balanceren kan het nog een tijdje doorgaan op 100%. Heb dit zelf geobserveerd dat hij dat ongeveer 10 minuten doet. Vlak voor het bereiken van 100% zakt het terug van 11 naar 6-9kW. Dan op 100% zakt het nog langzaam verder terug tot onder de 1kW bij het echt stoppen 10 minuten later. Dit zag ik niet altijd. Soms zag ik bij tot 100% laden gewoon gelijk 0 bij bereiken 100%. Blijkbaar balanceert hij niet altijd of besluit hij dat het niet nodig is ofzo...
Maar goed, ik heb dit maar 5x geobserveerd ofzoiets in bijna twee jaar tijd, verder niet altijd aandacht aan geschonken. Was met publiek laden tot juli vorig jaar ook niet altijd beschikbaar om te monitoren.
Toevallig heft afgelopen weekend hier een tesla een accu check staan draaien, eerst helemaal naar 0% en daarna na 100%, nadat ik zag dat hij 'klaar' was met laden bleef de auto op dat moment nog bijna een uur bezig met controleren en balanceren. Het kan dus blijkbaar een flinke tijd duren voordat hij echt klaar is met balanceren.

  • Vaevictis_
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18:56
joepie de p schreef op zondag 3 mei 2026 @ 23:32:
[...]


Hier 7 jaar oude e-Niro met bijna 2 ton op de teller. Inmiddels 2e auto geworden. Zeer regelmatig tot ver onder de 20% gekomen en zelden tot 100% geladen. Dat komt namelijk doordat dit 2019 model niet harder dan 3,6 kW AC kán laden (vaak zelfs maar 2,7 kW) en bij regelmatig gebruik we dus zelden genoeg tijd hadden om tot de 100% te komen. Van degradatie merken we nog niet zoveel maar mogelijk komt dat omdat we toch al gewend waren aan een window van zegge 10-80%.

De theorie zegt idd tussen 20 en 80% te blijven en incidenteel naar 100% te laden. Dit laatste alleen als je vrij kort daarna weer gaat rijden.
Klopt niet, hangt van type lader af. Ik heb met ac 7,1kW gehaald op 32A aan een laadpaal. Ik zou maar eens tot 100% laden kijk dan wat de range doet.

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
Precies. Elke e-Niro kan met 32A / 7,2kW laden, ook die van 2019. Moet je aansluiting/laadpaal/kabel dat wel kunnen leveren natuurlijk.
Met het oog op einde saldering en de irritante terugleverboetes ben ik tegenwoordig juist blij met lage laadstromen die mijn PV overschot precies kunnen matchen.

[ Voor 39% gewijzigd door CyBeRSPiN op 04-05-2026 10:46 ]


  • Vaevictis_
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18:56
CyBeRSPiN schreef op maandag 4 mei 2026 @ 10:41:
Precies. Elke e-Niro kan met 32A / 7,2kW laden, ook die van 2019. Moet je aansluiting/laadpaal/kabel dat wel kunnen leveren natuurlijk.
Met het oog op einde saldering en de irritante terugleverboetes ben ik tegenwoordig juist blij met lage laadstromen die mijn PV overschot precies kunnen matchen.
Bij een goede laadpaal kun je op overschot laden dan is bij mij de auto de beperkende factor. Gelukkig ook een tb die meedoet.

  • joepie de p
  • Registratie: Maart 2015
  • Laatst online: 08:51
@Vaevictis_ @CyBeRSPiN
In mijn omgeving zijn louter 11 kW palen die mij max 3,6 kW geven. Als ik pech heb en er aan de andere socket een 3 fase EV staat te lurken, dan heb ik soms 2,7 kW, vergelijkbaar met de granny. En ik leg uit dat ik hierdoor dus zelden aan de 100% SoC kwam. Strikt technisch gezien hebben jullie gelijk, 7,2 kW is haalbaar, maar ik heb daar in al die tijd vrijwel nooit iets aan gehad.

  • onnaj
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 11-05 13:32
joepie de p schreef op maandag 4 mei 2026 @ 14:08:
@Vaevictis_ @CyBeRSPiN
In mijn omgeving zijn louter 11 kW palen die mij max 3,6 kW geven. Als ik pech heb en er aan de andere socket een 3 fase EV staat te lurken, dan heb ik soms 2,7 kW, vergelijkbaar met de granny. En ik leg uit dat ik hierdoor dus zelden aan de 100% SoC kwam. Strikt technisch gezien hebben jullie gelijk, 7,2 kW is haalbaar, maar ik heb daar in al die tijd vrijwel nooit iets aan gehad.
Als je auto maar 1 fase laden heeft zul je bij een 11kW laadpaal ook maar max 3,6 kunnen trekken. Bij een laadpaal thuis zou dit meer kunnen zijn afhankelijk van het amperage

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
onnaj schreef op maandag 4 mei 2026 @ 16:45:
[...]


Als je auto maar 1 fase laden heeft zul je bij een 11kW laadpaal ook maar max 3,6 kunnen trekken. Bij een laadpaal thuis zou dit meer kunnen zijn afhankelijk van het amperage
En in het buitenland zijn 22kW palen meer gebruikelijk, dan haal je die 7,2kW wel. In NL heeft het met het vastrecht te maken dat aansluitingen van meer dan 3x25A veel duurder zijn.

  • HJKJ
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 13-05 17:42
Volgens mijn laadpaal kan ik 7,4 kW laden

  • Atomius
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 10:24
Zien jullie een stijging in de prijs van een gebruikte e-Niro de afgelopen maanden?

Ondanks dat niemand een glazen bol heeft, denken jullie dat dit een tijdelijke opleving is?

Is een 1 fase e-Niro nog interessant tegenwoordig of kan je echt beter voor 3 fasen gaan?

  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19:44
Atomius schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 11:46:
Is een 1 fase e-Niro nog interessant tegenwoordig of kan je echt beter voor 3 fasen gaan?
Verschilt heel erg per situatie en je eisen. Ik ben zelf heel blij met de keuze voor 3-fasen. Deels puristisch nu met thuisladen maar toen ik nog afhankelijk was van publiek laden vond ik het bijna een must. Ik hoef nu met thuisladen praktisch nooit snel te laden, maar het is wel fijn om niet één fase zo zwaar te hoeven te belasten en om goed gebruik te maken van goedkope kwartiertjes/uurtjes met een dynamisch contract.
Atomius schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 11:46:
Zien jullie een stijging in de prijs van een gebruikte e-Niro de afgelopen maanden?
Ik heb het niet precies bijgehouden ofzo, maar ik dacht dat ik eerder al veel meer had genoteerd als afschrijving voor mijn in juni 2024 aangeschafte occasion MY2021 voor 25k€. Ook gewoon het aantal auto's op gaspedaal lijkt een stuk minder. Toen ik zocht naar bj 2021 DynamicPlusLine 64kWh in 2024 waren er wel 30 in de lijst. Ergens eind 2025 ben ik nog wel eens geschrokken van de lage prijzen van vergelijkbare auto's (dacht rond de 15k€) maar nu is er gewoon bijna geen aanbod (3 ofzo die vergelijkbaar zijn) en is de prijs tegen de 20k€. Het helpt wel voor auto's nog ver onder de 150k km dat de garantietermijn is verlengd naar 10 jaar (onder voorwaarden).

En dan valt me ook nog op dat er een paar woekeraars actief zijn. Dat is ook nieuw volgens mij. Die tweede hier in de lijst; 29,5k€ voor eentje uit 2021 (wel MY2022 zo te zien) met 75k km was volgens mij ondenkbaar een paar maanden geleden. 😳

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/8ZtuicHO_aUOOZ0A30vnnWPyrBU=/800x/filters:strip_exif()/f/image/BrxTFiL5oUMM60XWQZmh3YXZ.png?f=fotoalbum_large
Atomius schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 11:46:
Ondanks dat niemand een glazen bol heeft, denken jullie dat dit een tijdelijke opleving is?
Geen idee... Kan echt alle kanten op gaan. 🤷

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • onnaj
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 11-05 13:32
Atomius schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 11:46:
Zien jullie een stijging in de prijs van een gebruikte e-Niro de afgelopen maanden?

Ondanks dat niemand een glazen bol heeft, denken jullie dat dit een tijdelijke opleving is?

Is een 1 fase e-Niro nog interessant tegenwoordig of kan je echt beter voor 3 fasen gaan?
Absoluut! Ik houd het al 2,5 maanden in de gaten omdat ik eerst onze eigen auto's nog niet verkocht had. Er was echt een heel flink aanbod voor scherpe prijzen. Nu is er bijna geen aanbod en de prijzen gaan sky high. Zou zo maar een verschil van bijna 4k kunnen zijn in mijn optiek.

Ik heb er vorige maand nog eentje kunnen kopen. Ongezien gedaan, doe ik normaal nooit, maar ik zag het aanbod verdampen en deze was van 2020 maar wel nét facelift met 3-fase, executive met waterpomp én de nieuwe app. Wel 110k ipv de gewenste 100k max, maar vond de opties belangrijker.

Als het even kan dan ga echt voor de facelift én 3-fase. De facelift heeft een ander, groter en mooier multimedia scherm, maar nog belangrijker is dat deze niet met 2G werkt zoals de pre-facelift. 2G gaat volgend jaar uit de lucht en dan is de app niet meer bruikbaar!

Omdat ik ook denk aan restwaarde vond ik daarnaast de warmtepomp ook een must, net zoals stoelverwarming maar dat hebben ze denk ik allemaal wel.

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
Die app is wel een mouw aan te passen met een eigen OBD module met 4G. Kost je een paar honderd euro aanschaf en enkele euros per maand voor een IoT sim.

  • ASW1
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 17:59
Ik heb ook een 2020 model gekocht bijna 2 jaar terug en schrok er eind vorig jaar nog van hoeveel die afgeschreven had. Maar als ik nu kijk valt het weer reuze mee :*)

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
ASW1 schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 15:29:
Ik heb ook een 2020 model gekocht bijna 2 jaar terug en schrok er eind vorig jaar nog van hoeveel die afgeschreven had. Maar als ik nu kijk valt het weer reuze mee :*)
Haha ja same here. De pijn van afschrijving voel je pas als je verkoopt natuurlijk. Mijn MY19 ga ik waarschijnlijk nog jaren plezier van hebben.

  • Get!em
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Get!em

Oh die ja!

Atomius schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 11:46:
Zien jullie een stijging in de prijs van een gebruikte e-Niro de afgelopen maanden?
Ja. Een versie die ik vorig jaar rond deze tijd kocht is met zelfde parameters nu hoger geprijsd. Sterker, ik heb er ondertussen nu 20.000km opzitten en de vraagprijs is hoger dan waarvoor ik hem gekocht heb als ik op gaspedaal de top30 van goedkoopste pak tegen zelfde bouwjaar en zelfde kilometerstand.
Ondanks dat niemand een glazen bol heeft, denken jullie dat dit een tijdelijke opleving is?
Pieken en dalen. Elke maatregel van overheid (bijv de nu aangekondigde inruilsubsidie) en elke brandstofprijs stijging (oorlogje hier en daar) of daling zorgt voor veranderende vraag en aanbod. Een extra belasting op electriciteit kan het zomaar weer andersom doen. Vorig jaar was de waan van de dag dat de wegenbelasting omhoog ging op e-auto's. Dus vele twijfelaars gingen toch naar benzine.

Nu precies andersom. Mijn overbuurman, die toch verstokte petrolhead is (4 liter benzine motor in zijn gezinsbak), zijn huis afgelopen jaar wel verbouwd heeft maar nul verduurzaamd (want onzin) qua gasverbruik/cv, nog een oude meterkast (met terugdraaimeter en 1 fase) heeft in zijn verbouwde huis. Die heeft dus toch nu net een electrische auto gekocht en moet dus nu voor een EV charger alsnog zijn meterkast laten aanpassen. En dit is puur ingegeven door de sentiment in de media, waar bijv Algemeen Dagblad/Stentor/andere lokale variant en Telegraaf heel hard aan mee doen. Diezelfde media schreeuwden eind 2024 bijv dat de subsidies op Warmtepompen en isolatie omlaag gingen in 2025. Het tegendeel was waar (subsidies gingen omhoog, sommigen zelfs x3 voor bijv triple glas), maar sentiment was voldoende om een daling in verduurzaming te zien. Diezelfde aanvragen voor warmtepompen lopen nu weer als een zonnetje.


Autodealers zijn er als de kippen bij om te verkopen tegen hogere prijzen als er meer vraag is. Gaat ze puur om omloopsnelheid (hoelang staat die auto op hun terrein in voorraad). Is ie binnen 1 week weg met meerdere geïnteresseerden, dan was ie te goedkoop.
Is een 1 fase e-Niro nog interessant tegenwoordig of kan je echt beter voor 3 fasen gaan?
Is persoonlijk of je er zelf last van hebt, of bij verkoop.

Het zijn veelal de oudere versies <2020. Moet je straatladen dan gaat t traag. Moet je thuisladen, dan kun je er rekening mee houden in je meterkast en PV systeem. Een 22kW paal + PV op de juiste fase zou je 7,4kW laden kunnen opleveren bij 3fase meterkast. 1 fase meterkast kan ook voordelig zijn.

1 fase zal minder populair zijn nu, en waarschijnlijk nog minder populair in de toekomst. Dus je betaald nu minder, maar je afschrijving gaat ook net zo snel of sneller.

Ook zou ik goed kritisch kijken dat je niet de kleine batterij versie krijgt, maar gewoon de 64kWh versie. Ik zie opeens al die halve batterijen ook voorbij komen op gaspedaal bij deze hogere vraag (die stonden voorheen vaak lang te koop en dus wel op voorraad, maar vaak achteraan in de voorraad tot soms zelfs dat advertentie werd stopgezet).

  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19:44
CyBeRSPiN schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 15:29:
Die app is wel een mouw aan te passen met een eigen OBD module met 4G. Kost je een paar honderd euro aanschaf en enkele euros per maand voor een IoT sim.
Ik heb nog geen OBD-module gezien die remote climate control kan doen. Jij wel? Het lijkt erop dat dit 'gefirewalled' is en niet beschikbaar vanaf de OBD-connector vanaf deze generatie.

https://www.openvehicles.com/node/2387
I am guessing the missing functionalities such as remote climate are behind the SGW.

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • ElectricAlex
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 15:50
Atomius schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 11:46:


Is een 1 fase e-Niro nog interessant tegenwoordig of kan je echt beter voor 3 fasen gaan?
Wij hadden in ons vorige huis een 1 fase aansluiting, maar wel met 40A.

Dat was perfect voor de 1 fase Kia e-niro (2019) die wij toen hadden. Daarmee kon de auto laden met 7,2 kW.

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
gertvdijk schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 17:38:
[...]

Ik heb nog geen OBD-module gezien die remote climate control kan doen. Jij wel? Het lijkt erop dat dit 'gefirewalled' is en niet beschikbaar vanaf de OBD-connector vanaf deze generatie.

https://www.openvehicles.com/node/2387

[...]
Klopt. Maar je kan in elk geval voortzetten met wat er wel kon: alle data uitlezen waaronder soc. Enige wat extra is is de deuren op afstand kunnen vergrendelen.

Vraag me af of het firewalled is of dat de oorzaak dieper licht, bijvoorbeeld dat de HV accu niet geschakeld kan zonder dat de sleutel in de buurt is.

[ Voor 11% gewijzigd door CyBeRSPiN op 06-05-2026 20:27 ]


  • FitTiv
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 07:09
Ik heb al een tijdje een communication error in de app als ik naar control ga. Krijg een error 104001. Wifi of 5g maakt niet uit. Rest van de app werkt wel, maar ik switch nogal eens van 80 naar 100% ac laden ivm lange tripjes dus irritant want nu moet ik dat in de auto instellen. Betreft een 3f, 2020 model met de 10" headunit

Ik heb de cache en data van de app verwijderd. App is geupdate naar laatste versie. In de auto kia connect opnieuw aangemeld.

Iemand nog tips?

En ja echt bizar die prijsstijging. Ik heb de mijne een jaar geleden gekocht voor 18 500 (2020 ex.line en trekhaak met 136kkm). Prijzen nu kocht je twee maanden geleden een EV6 of Ioniq 5 voor.

[ Voor 22% gewijzigd door FitTiv op 06-05-2026 20:56 ]


  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19:44
ElectricAlex schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 19:23:
Wij hadden in ons vorige huis een 1 fase aansluiting, maar wel met 40A.

Dat was perfect voor de 1 fase Kia e-niro (2019) die wij toen hadden. Daarmee kon de auto laden met 7,2 kW.
Wellicht bedoelde je het niet zo hoor, maar op mij komt je bericht over alsof een 3-fase-uitvoering minder geschikt zou zijn geweest. Voor de duidelijkheid; een 3-fase-e-Niro kan ook gewoon 32A op 1 fase trekken, en is daarnaast beter geschikt voor een 3-fase aansluiting later.

Het is vervelend als je je huisaansluiting ooit gaat upgraden naar 3-fase (of gaat verhuizen). Dan is die waarschijnlijk 3x25A en dan is een 1-fase-e-Niro wel echt een nadeel. Actieve load balancing van de laadpaal zal vaker inschakelen en je zit sowieso dan echt altijd op een bovengrens van ≈5.5 kW te laden.

Dan heb je nog de hogere efficiëntie van 3-fase laden. Zie "Three-phase versus curtailed charging" in https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213138823005052 waar de e-Niro in beide modi is getest in allerlei vermogens.

(Overigens heb je eigenlijk 35A op de gebruikelijke 1x35A kleine aansluiting, maar heb je alleen 40A automaten in de zekeringskast van de netbeheerder gekregen omdat er geen 35A-varianten verkrijgbaar zijn in de praktijk.)

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
gertvdijk schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 21:47:
[...]

Dan is die waarschijnlijk 3x25A en dan is een 1-fase-e-Niro wel echt een nadeel. Actieve load balancing van de laadpaal zal vaker inschakelen en je zit sowieso dan echt altijd op een bovengrens van ≈5.5 kW te laden
Tenzij je dagelijks meer dan 200km moet rijden (ik moet er niet aan denken) laad je met 4kW de accu in een nacht voller dan je de volgende dag weer op kan rijden.
Het actieve load balancen kun je juist met 1 fase voorkomen door je groepen handig te verdelen en de paal op die ene fase te laten load balancen.
Heb hier in huis de PV, de droger en een huisgroep op dezelfde fase als de laadpaal. De oven, wasmachine en inductieplaat juist niet. Hierdoor grijpt load balancing bij mij nooit in waar dat bij 3 fase wel zou gebeuren (de zwaarst belaste fase is bepalend).

Tuurlijk zijn er situaties waar 3-fase net wat fijner is, maar het is voor mij geen duizend(en) euro meerprijs waard.

  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19:44
CyBeRSPiN schreef op donderdag 7 mei 2026 @ 00:00:
Tenzij je dagelijks meer dan 200km moet rijden (ik moet er niet aan denken) laad je met 4kW de accu in een nacht voller dan je de volgende dag weer op kan rijden.
Het actieve load balancen kun je juist met 1 fase voorkomen door je groepen handig te verdelen en de paal op die ene fase te laten load balancen.
Heb hier in huis de PV, de droger en een huisgroep op dezelfde fase als de laadpaal. De oven, wasmachine en inductieplaat juist niet. Hierdoor grijpt load balancing bij mij nooit in waar dat bij 3 fase wel zou gebeuren (de zwaarst belaste fase is bepalend).

Tuurlijk zijn er situaties waar 3-fase net wat fijner is, maar het is voor mij geen duizend(en) euro meerprijs waard.
offtopic:
Ik snap je punt hoor, zat situaties waarvoor een 3-fase e-Niro bijna geen meerwaarde is. En we dwalen af naar het thuisladen-topic topic. Laatste noten: je kan ook altijd je laadpaal in 1-fase modus zetten (of een 1-fase laadkabel gebruiken) als de situatie daarom vraagt. En het is voor mij met de installatie in mijn signature hier makkelijk om te vergeten dat 3-fase laden inderdaad wordt beperkt op de laadstroom van de zwakste fase - daar heb ik zelf geen last van, die onbalans wordt bij mij door het systeem gecompenseerd tussen de fases via peak shaving. Toch denk ik dat de meeste verbruikers in een gemiddeld huis dat maar zo'n 20 minuten doen zoals een wasmachine/droger/vaatwasser/boiler die een blokgolfje doet van 2kW/12A, en die tijd dat je werd beperkt haal je wel snel weer in zodra die uitschakelen.

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • EVfan
  • Registratie: December 2021
  • Laatst online: 19:32
gertvdijk schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 21:47:
[...]

Wellicht bedoelde je het niet zo hoor, maar op mij komt je bericht over alsof een 3-fase-uitvoering minder geschikt zou zijn geweest. Voor de duidelijkheid; een 3-fase-e-Niro kan ook gewoon 32A op 1 fase trekken, en is daarnaast beter geschikt voor een 3-fase aansluiting later.

Het is vervelend als je je huisaansluiting ooit gaat upgraden naar 3-fase (of gaat verhuizen). Dan is die waarschijnlijk 3x25A en dan is een 1-fase-e-Niro wel echt een nadeel. Actieve load balancing van de laadpaal zal vaker inschakelen en je zit sowieso dan echt altijd op een bovengrens van ≈5.5 kW te laden.

Dan heb je nog de hogere efficiëntie van 3-fase laden. Zie "Three-phase versus curtailed charging" in https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213138823005052 waar de e-Niro in beide modi is getest in allerlei vermogens.

(Overigens heb je eigenlijk 35A op de gebruikelijke 1x35A kleine aansluiting, maar heb je alleen 40A automaten in de zekeringskast van de netbeheerder gekregen omdat er geen 35A-varianten verkrijgbaar zijn in de praktijk.)
@gertvdijk

Dank voor deze link.

Heel nuttige informatie, gebaseerd op wetenschappelijke analyses.

En het verklaart in elk geval deels mijn al eerder hier geposte waarneming dat mijn MY 2019 een over het jaar gemiddeld laadverlies heeft van net boven de 25%, en in het voorjaar zomer rond de 22%, in de winter tegen de 30%.

Die getallen zijn flink wat hoger dan het in het artikel genoemde AC-DC conversie verlies bij 1 fase, 10-16A laden, dus o.a. kabel verliezen, verliezen van de andere electronica in de OBC (dat denk ik althans) zullen dan het verschil verklaren.

Mijn metingen zijn gedaan met gekalibreerde kWh meters, dus betrouwbaar en zijn ook hoger dan anderen hier op het forum rapporteren. Maar een vergelijking met de 3-fase systemen gaat dus mank.

Volgens het artikel kan het verschil tussen 1 en 3 fase voor de eNiro dus oplopen tot 5%.

Nog een reden, naast laadsnelheid om geen 1 fase te kopen als tweede hands lijkt me.

Mitsubishi Electric PUZ-WM 112YAA; ERPT20X-VM2E; PV 3900 Wp ZW, 3900 Wp NW


  • Get!em
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Get!em

Oh die ja!

EVfan schreef op donderdag 7 mei 2026 @ 08:30:
[...]

@gertvdijk

Dank voor deze link.

Heel nuttige informatie, gebaseerd op wetenschappelijke analyses.

En het verklaart in elk geval deels mijn al eerder hier geposte waarneming dat mijn MY 2019 een over het jaar gemiddeld laadverlies heeft van net boven de 25%, en in het voorjaar zomer rond de 22%, in de winter tegen de 30%.

Die getallen zijn flink wat hoger dan het in het artikel genoemde AC-DC conversie verlies bij 1 fase, 10-16A laden, dus o.a. kabel verliezen, verliezen van de andere electronica in de OBC (dat denk ik althans) zullen dan het verschil verklaren.

Mijn metingen zijn gedaan met gekalibreerde kWh meters, dus betrouwbaar en zijn ook hoger dan anderen hier op het forum rapporteren. Maar een vergelijking met de 3-fase systemen gaat dus mank.

Volgens het artikel kan het verschil tussen 1 en 3 fase voor de eNiro dus oplopen tot 5%.

Nog een reden, naast laadsnelheid om geen 1 fase te kopen als tweede hands lijkt me.
Mooi artikel. Dit is eigenlijk mooiste plaatje ervan:

Blauw is 1 fase laden. Rood is 3 fase laden. Bij een 3 fase model, waarbij curtailing wordt toegepast vanuit de lader.

Let wel, die blauwe lijn zegt mogelijk niks over een 1-fase model, omdat die een ander type OBC heeft!


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/4ySU0g3r18811Lrk84qWWagL1II=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/btIRqBjm5AF6dkOvt1eE7AGA.png?f=user_large


Verder valt me op dat de Europese merken (met name Renault en Peugeot) van de genoemde 2019-2023 generatie eigenlijk het minst presteren. Wat eigenlijk al bekend was dat hun OBC van die generatie relatief slecht is ( en dus ook stuk gaat). Ook de oudere modellen Nissans vallen op (Leaf). Eigenlijk ook wel bekend. En uiteraard de chinese C-merk MG.

Wat dat betreft komt de generatie Niro/Kona er heel positief uit. Iets wat we hier in dit topic natuurlijk al wisten.

[ Voor 20% gewijzigd door Get!em op 07-05-2026 09:48 ]


  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
Get!em schreef op donderdag 7 mei 2026 @ 09:42:
[...]

Mooi artikel. Dit is eigenlijk mooiste plaatje ervan:

Blauw is 1 fase laden. Rood is 3 fase laden. Bij een 3 fase model, waarbij curtailing wordt toegepast vanuit de lader.

Let wel, die blauwe lijn zegt mogelijk niks over een 1-fase model, omdat die een ander type OBC heeft!


[Afbeelding]


Verder valt me op dat de Europese merken (met name Renault en Peugeot) van de genoemde 2019-2023 generatie eigenlijk het minst presteren. Wat eigenlijk al bekend was dat hun OBC van die generatie relatief slecht is ( en dus ook stuk gaat). Ook de oudere modellen Nissans vallen op (Leaf). Eigenlijk ook wel bekend. En uiteraard de chinese C-merk MG.

Wat dat betreft komt de generatie Niro/Kona er heel positief uit. Iets wat we hier in dit topic natuurlijk al wisten.
Ook het 3-fase model kan op 1 fase laden. Ik vermoed dat de resultaten dan gelijkwaardig zullen zijn.
O dit is ook het resultaat voor een MY22 eNiro, zie titel van de grafiek.
Dan is het voor PV bezitters in NL weer een hele klus om het optimum te berekenen: ga je voor een laag laadverlies of voor minimale terugleverkosten.

  • ElectricAlex
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 15:50
gertvdijk schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 21:47:
[...]

Wellicht bedoelde je het niet zo hoor, maar op mij komt je bericht over alsof een 3-fase-uitvoering minder geschikt zou zijn geweest. Voor de duidelijkheid; een 3-fase-e-Niro kan ook gewoon 32A op 1 fase trekken, en is daarnaast beter geschikt voor een 3-fase aansluiting later.

Het is vervelend als je je huisaansluiting ooit gaat upgraden naar 3-fase (of gaat verhuizen). Dan is die waarschijnlijk 3x25A en dan is een 1-fase-e-Niro wel echt een nadeel. Actieve load balancing van de laadpaal zal vaker inschakelen en je zit sowieso dan echt altijd op een bovengrens van ≈5.5 kW te laden.

Dan heb je nog de hogere efficiëntie van 3-fase laden. Zie "Three-phase versus curtailed charging" in https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213138823005052 waar de e-Niro in beide modi is getest in allerlei vermogens.

(Overigens heb je eigenlijk 35A op de gebruikelijke 1x35A kleine aansluiting, maar heb je alleen 40A automaten in de zekeringskast van de netbeheerder gekregen omdat er geen 35A-varianten verkrijgbaar zijn in de praktijk.)
Mijn punt was dat als je (vanwege de lagere aanschafkosten) een vroege 1 fase e-niro koopt je met een 1x40A aansluiting toch nog een redelijke laadsnelheid kunt bereiken van 7,2 kW. Als je 3x25A hebt haal je maar 5,5 kW.

  • Atomius
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 10:24
Bedankt allemaal. Klinkt alsof een 3 fase versie toch wel interessant is dan. Wij hebben 3x25A. Nog geen laadpaal, ik zag dat je met sommige palen op de momenten van veel zonnestroomoverschot max kan gaan laden en dan is 3 fase wel handig.

Dus dan zou je het beste kunnen zoeken naar een MY20 E-niro? Want 3 fasen, 4G en 10+ inch scherm? Oh en is Executive echt de moeite waard versus de Dynamic?

En heeft iemand ervaring met de E-niro en de Model 3? Ik lees veel over windgeruis bij die laatste en dat zou bij de E-niro minder zijn.

[ Voor 5% gewijzigd door Atomius op 07-05-2026 21:02 ]


  • sepjes
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 13-05 20:52
FitTiv schreef op woensdag 6 mei 2026 @ 20:54:
Ik heb al een tijdje een communication error in de app als ik naar control ga. Krijg een error 104001. Wifi of 5g maakt niet uit. Rest van de app werkt wel, maar ik switch nogal eens van 80 naar 100% ac laden ivm lange tripjes dus irritant want nu moet ik dat in de auto instellen. Betreft een 3f, 2020 model met de 10" headunit

Ik heb de cache en data van de app verwijderd. App is geupdate naar laatste versie. In de auto kia connect opnieuw aangemeld.

Iemand nog tips?

En ja echt bizar die prijsstijging. Ik heb de mijne een jaar geleden gekocht voor 18 500 (2020 ex.line en trekhaak met 136kkm). Prijzen nu kocht je twee maanden geleden een EV6 of Ioniq 5 voor.
Ja ook gehad, niks werkte ook op de auto zelf qua connectie naar de servers. Uiteindelijk opgelost door een factory reset te doen op de auto via een hidden menu.


YouTube: Kia e-Niro Engineering Mode on August 2021 firmware see updated notes👇

[ Voor 7% gewijzigd door sepjes op 07-05-2026 21:11 ]


  • gjcvro
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 20:07
Atomius schreef op donderdag 7 mei 2026 @ 21:01:
Bedankt allemaal. Klinkt alsof een 3 fase versie toch wel interessant is dan. Wij hebben 3x25A. Nog geen laadpaal, ik zag dat je met sommige palen op de momenten van veel zonnestroomoverschot max kan gaan laden en dan is 3 fase wel handig.

Dus dan zou je het beste kunnen zoeken naar een MY20 E-niro? Want 3 fasen, 4G en 10+ inch scherm? Oh en is Executive echt de moeite waard versus de Dynamic?

En heeft iemand ervaring met de E-niro en de Model 3? Ik lees veel over windgeruis bij die laatste en dat zou bij de E-niro minder zijn.
M3 vanaf 2020 al een stuk minder windgeruis. Maar eigenlijk wil je van de m3 ook weer de facelift uit 2021/2022. Maar het is ook een heel andere auto.

  • ElectricAlex
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 15:50
Atomius schreef op donderdag 7 mei 2026 @ 21:01:
Oh en is Executive echt de moeite waard versus de Dynamic?

De verschillen kun je ook zelf opzoeken. Maar ik had een Executive en nu een Dynamic. Het enige wat ik mis tov de Executive is de "stoelmemory". De stoelkoeling van de executive heb ik nooit gebruikt. En de volledig (nep) leren stoelen mis ik ook niet.

  • _l_Arjan_l_
  • Registratie: Oktober 2003
  • Niet online
Atomius schreef op donderdag 7 mei 2026 @ 21:01:

En heeft iemand ervaring met de E-niro en de Model 3? Ik lees veel over windgeruis bij die laatste en dat zou bij de E-niro minder zijn.
Had de m3 voor de niro. Ik vond de M3 eigenlijk stiller dan de E-niro. De audio en de telefoon app waren ook veel beter in de M3 (wij hebben een dynamicplusline). Verder mis ik de m3 niet en heb ik de voorkeur voor de niro.

  • FitTiv
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 07:09
sepjes schreef op donderdag 7 mei 2026 @ 21:07:
[...]

Ja ook gehad, niks werkte ook op de auto zelf qua connectie naar de servers. Uiteindelijk opgelost door een factory reset te doen op de auto via een hidden menu.


YouTube: Kia e-Niro Engineering Mode on August 2021 firmware see updated notes👇
Ga ik proberen, dank!

  • HJKJ
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 13-05 17:42
ElectricAlex schreef op donderdag 7 mei 2026 @ 15:18:
[...]

Mijn punt was dat als je (vanwege de lagere aanschafkosten) een vroege 1 fase e-niro koopt je met een 1x40A aansluiting toch nog een redelijke laadsnelheid kunt bereiken van 7,2 kW. Als je 3x25A hebt haal je maar 5,5 kW.
Hangt dat niet van je laadpaal af ? Ik laadt toch echt 7,4 kw Heb zelf een Kia e Niro 1 fase en een 3x25A aansluiting

  • jaapzb
  • Registratie: Augustus 2013
  • Niet online
HJKJ schreef op vrijdag 8 mei 2026 @ 23:55:
[...]

Hangt dat niet van je laadpaal af ? Ik laadt toch echt 7,4 kw Heb zelf een Kia e Niro 1 fase en een 3x25A aansluiting
240*25=6000 dus met een 25A 1 fase (op 240 volt) kan je maar tot 6kW komen. Nou kan je spanning wat hoger liggen als de zon schijnt vanwege zonnepanelen, maar niet genoeg om 7.4kW te halen.

Dan zou ik het logischer vinden dat je huis en laadpaal toch wat hoger zijn afgezekerd

Bosch Compress 7400i 7kW (2023) - 16x 395Wp JASolar met SolarEdge SE8K omvormer (2022) - Kia e-Niro DynamicLine (MY2020) - Zaptec Go 2


  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19:44
HJKJ schreef op vrijdag 8 mei 2026 @ 23:55:
[...]

Hangt dat niet van je laadpaal af ? Ik laadt toch echt 7,4 kw Heb zelf een Kia e Niro 1 fase en een 3x25A aansluiting
Je kan best eventjes 32A trekken op een 25A C-automaat die je meestal krijgt van je lokale netbeheerder, op zich, voordat 'ie afslaat. Maar heel handig is het niet 😂

Een installateur zal het ook niet zo achterlaten met een 32/35/40A automaat in je meterkast voor je laadpaal achter een 25A hoofdaansluiting (ivm selectiviteit). Ik zou het nog eens bekijken wat je eigenlijk hebt en hoe het afgezekerd is.

Of je hebt (net als ik) een installatie ertussen hebt om wat meer per fase te kunnen trekken (herbalanceren of uit batterij).

[ Voor 4% gewijzigd door gertvdijk op 09-05-2026 00:47 ]

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
Als je PV hebt kan je de eNiro in theorie wel boven de 25A laden als alles goed is bekabeld en perfect is ingeregeld.
Als je 7+ A opwek hebt op dezelfde fase en dat aanvult met 25A van het net kan dat op zonnige dag wel, maar anders ben je de hoofdzekering wel aan het testen ja ;)

[ Voor 3% gewijzigd door CyBeRSPiN op 09-05-2026 06:39 ]


  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19:44
CyBeRSPiN schreef op zaterdag 9 mei 2026 @ 06:38:
Als je PV hebt kan je de eNiro in theorie wel boven de 25A laden als alles goed is bekabeld en perfect is ingeregeld.
Als je 7+ A opwek hebt op dezelfde fase en dat aanvult met 25A van het net kan dat op zonnige dag wel, maar anders ben je de hoofdzekering wel aan het testen ja ;)
offtopic:
Ik snap je theorie, maar een normale installateur zal dit niet voor je aansluiten zo, omdat je dan niet voldoet aan selectiviteit. Je hebt dan namelijk een groep hebt die hoger is afgezekerd dan je hoofdaansluiting.
(Opnieuw off-topic, maar deze noot moet er wel even bij.)

[ Voor 6% gewijzigd door gertvdijk op 09-05-2026 12:01 ]

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • grlk
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 20:07
Wanneer electra besproken wordt kan je wachten tot iemand over selectiviteit begint. :) Dit kan wel, met een onderverdeler.

Net en PV aanvoeren met 16A automaat, lader met 32 A (en de juiste draaddiktes.)
edit:
25 A uit het net trekken is inderdaad tricky.

[ Voor 13% gewijzigd door grlk op 09-05-2026 14:58 ]


  • timpel_800
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 19:24
Card Nox schreef op zaterdag 26 februari 2022 @ 18:01:
[...]

Is al vaker besproken. Kun je uit zetten.

Gebruikersinstellingen > Handig > Welkom spiegel/licht.
Ik heb dit scherm in mijn Kia Niro 2021. Ik kan echt nergens die instellingen vinden, of kijk ik met mijn neus?


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/jzt-ozkfc88IDb1dJzAM_yOtvjo=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ZtxBvw7t7V3ASckjKtbkBmFh.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 35% gewijzigd door timpel_800 op 09-05-2026 16:09 ]

Amber 65. Atlantic Explorer. 20.000Wp zonnepanelen. 48kWh/20kW Sigenergy thuisbatterij Kia Niro EV. Zappi Laadpaal. Bakkerij aan huis -> 40kW deckoven


  • gjcvro
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 20:07
timpel_800 schreef op zaterdag 9 mei 2026 @ 16:08:
[...]

Ik heb dit scherm in mijn Kia Niro 2021. Ik kan echt nergens die instellingen vinden, of kijk ik met mijn neus?


[Afbeelding]
Nee, je kijkt te ver weg, het zit letterlijk voor je neus tussen de tellers in, met de knoppen op je stuur door de menu's bladeren.

  • jaapzb
  • Registratie: Augustus 2013
  • Niet online
jaapzb schreef op zaterdag 21 maart 2026 @ 20:05:
Ik heb recent een Kia e-Niro uit december 2020 gekocht. Daarbij heb ik een Zaptec Go 2 lader.

Als ik mijn auto aan de lader heb, laad hij telkens maar max rond de 7kW. Ik zie in mijn P1-verbruiksmeter dat 2 van de 3 fases van mijn huis de 16A zo'n beetje aantikken (L1 en L3). L2 wordt niet belast. Ik neem aan als ik de 3-fasen versie heb dat ik eigenlijk met 11kW zou moeten kunnen laden en dat ook op L2 die 16A afgenomen zou moeten worden.

Ik heb een 3-fase laadpoort (onderste twee pinnen aanwezig), de laadpaal is een 3-fasen lader, die is afgezekerd op 3x16A. In de instellingen van zaptec staat ook dat de paal die 16A maximaal mag benutten (en dat doet hij dus ook op 2 fases).

Zo ver ik weet kan het ook geen loadbalancing zijn, want bij de zaptec worden alle 3 de fases tegelijkertijd teruggeschaald in stroom. Daarnaast zit er op het moment van laden ook maar 2A aan andere apparatuur op L2 (en mijn huis is afgezekerd op 3x25A).

Wat ik nog niet geprobeerd heb is een andere kabel (weet niemand met een kabel die ik kan lenen).

Maar het lijkt alsof de Kia gewoon die L2 niet gebruikt. Zijn er bekende defecten waarbij de kia 1 van de 3 fasen niet meer gebruikt?
Update: bij de dealer geweest. Conclusie: defecte boordlader. Wordt binnenkort onder garantie gerepareerd. Wel geinig, de dealer zei aan de telefoon al dat hij het vreemd zou vinden als het aan de auto lag, omdat hij dan wel een storing verwachtte op het dashboard. Maar dat was niet het geval. Deze storing kwam alleen naar voren tijdens diagnostiek in de garage.

Bosch Compress 7400i 7kW (2023) - 16x 395Wp JASolar met SolarEdge SE8K omvormer (2022) - Kia e-Niro DynamicLine (MY2020) - Zaptec Go 2

Pagina: 1 ... 364 365 Laatste

Let op:
Volgende onderwerpen moeten elders besproken worden:
[EV] Openbare laadpalen, laadpassen en providers - Deel 3
Thuisladen van je EV deel 2
Het grote goedkoop thuisladen van je EV topic

Ervaringen over lange reizen met een EV kan je delen in: Ervaringen: Lange ritten met elektrische auto in Europa.