Brexit en de Britse politiek: Deel 2. Eindspel of Reboot? Vorige deel Overzicht Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 103 ... 125 Laatste
Acties:
  • 658.920 views

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
polthemol schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 12:54:
welke oplossing is er na die 5 jaar dan? Welk uitgewerkt systeem? Want dat systeem kunnen ze as we speak voorstellen en beginnen in te voeren, dan hebben ze geen 5 jaar nodig.
Als er echt oprechte wil zou zijn om eruit te komen zou uitstel zin kunnen hebben, zoals ik al eerder aangaf is de demografische situatie tegen die tijd dusdanig dat er waarschijnlijk een meerderheid voor Ierse hereniging is waarmee het probleem ook opgelost zou zijn.

Het VK is niet oprecht, het voorstel onuitvoerbaar en in strijd met de GFA en interne Britse wetgeving dus sowieso onacceptabel ongeacht de tijdsduur.
In zijn speech nu gaat hij de NHS betalen door! De productiviteit van het land te verhogen en niet door socialisme zoals in Venezuela. Kortom: geen plan, maar wat loze woorden.
Het is sneu en schaamteloos, 10 jaar na de kredietcrisis heeft men daar echt niets geleerd...
How we are going to grow the UK economy
I will tell you that it is by raising the productivity of the whole of the UK
not with socialism
not with deranged and ruinous plans borrowed from the playbook of Bolivarian revolutionary Venezuela
but by creating the economic platform for dynamic free market
capitalism
yes, you heard it right
capitalism – and when did you last hear a Tory leader talk about capitalism
we are the party of the NHS precisely because we are the party of capitalism

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • polthemol
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13:06

polthemol

Moderator General Chat
hoevenpe schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 13:08:
[...]

Als er echt oprechte wil zou zijn om eruit te komen zou uitstel zin kunnen hebben, zoals ik al eerder aangaf is de demografische situatie tegen die tijd dusdanig dat er waarschijnlijk een meerderheid voor Ierse hereniging is waarmee het probleem ook opgelost zou zijn.

Het VK is niet oprecht, het voorstel onuitvoerbaar en in strijd met de GFA en interne Britse wetgeving dus sowieso onacceptabel ongeacht de tijdsduur.
Sterker nog: ik denk nog eens niet dat het onwil is vanuit het VK met betrekking tot het grenspunt willen oplossen, maar daadwerkelijk geen idee hebben hoe het opgelost kan worden.

Voor de rest is hij zich nu als een supergroene premier aan het presenteren, waarbij hij maar blijft gooien met 'technologie' als oplossing. Een wonderlijk woord is het toch: hoe groot het probleem ook, 'technologie' is de oplossing voor alles. Gewoon uitspreken is al voldoende. Hij is voor de rest wat pleasers aan het roepen en knoopt dat allemaal vast aan de Brexit (of het er iets mee te maken heeft of niet).

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • boe2
  • Registratie: November 2002
  • Niet online

boe2

'-')/

hoevenpe schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 13:08:
[...]

yes, you heard it right
capitalism – and when did you last hear a Tory leader talk about capitalism
we are the party of the NHS precisely because we are the party of capitalism

[...]
Mooie speech. Dat zijn inderdaad een hoop woorden die samen een zin vormen :z

'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind.' - Pratchett.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 15:09

DevWouter

Creator of Todo2d.com

In de speech van Boris Johnson waren er veel uitspraken die niet met elkaar te rijmen zijn. Vooral veel wol, weinig vlees.

Mooiste van alles was zijn twijfelende gedrag bij "het schilderen van busjes". Hij gedroeg zich als een verlegen mannetje. Blijkbaar probeert men nog steeds de leugen van de NHS-bus in de doofpot te krijgen? Het is mij niet duidelijk waarom hij daar weer ruchtbaarheid aan wilt geven.

Vreemdste was zijn opmerkingen over de Brexit, dat was meer oorlogstaal dan verwacht. Deze week gaat/is er definitief voorstel naar de EU26 en met zo'n toon is het lastig om gunsten te krijgen.

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
boe2 schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 13:25:
Mooie speech. Dat zijn inderdaad een hoop woorden die samen een zin vormen :z
Wat een onsamenhangend verhaal zonder inhoudelijk verhaal over de Ierse grens. Totale bullshit, geen visie, alleen hoop en patriottisme en dat nog eens retorisch slecht aan elkaar gepraat. Hij lijkt wel aan de coke...
We can ban the shipment of live animals. And yes, we will have those free trade deals. We already have some astonishing exports. Just in the last few months I have seen an Isle of Wight shipbuilder that exports vast leisure catamarans to Mexico. We export Jason Donovan CDs to North Korea. We exported Nigel Farage to America – though he seems to have come back.
Los van het feit dat CDs zo 1990 zijn, Jason Donovan exporteren naar Noord-Korea is dat niet verboden omdat het bij martelingen gebruikt kan worden? 8)7

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • armageddon_2k1
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 27-07 10:18
Catamarans naar Mexico en Jason Donovan CD's naar Noord-Korea gaan de Britse economie echt helpen....

Engineering is like Tetris. Succes disappears and errors accumulate.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • polthemol
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13:06

polthemol

Moderator General Chat
armageddon_2k1 schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 13:57:
Catamarans naar Mexico en Jason Donovan CD's naar Noord-Korea gaan de Britse economie echt helpen....
je snapt het niet, hij gaat de economie efficiënter maken! Kortom: Noord-Korea gaat dubbelcd's van Jason Donovan krijgen en de catamarans voor Mexico krijgen peddels erbij :P

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
Oke, ik geef het toe, BoJo gegooochel met woorden heeft mij totaal in verwarring gebracht hoe e.e.a. nu in elkaar zit met betrekking tot de backstop en wat die nu precies is.

Wat ik ervan begrijp op basis van een flinke google sessie, maar verbeter mij a.u.b. Als ik het mis heb:

No-deal: er ontstaat onmiddelijk een harde grens tussen het VK en de EU, waarbij grenscontroles en heffingen op producten noodzakelijk zijn, uiteraard ook op de grens tussen ierland en noord-ierland. Het VK is vrij om handelsverdragen af te sluiten.

Deal op basis laatste versie onderhandelaarsakkoord
Na de brexit een transitieperiode waarin het VK onderdeel blijft uitmaken van een douane-unie met de EU. De transitieperiode wordt gebruikt om de handelsrelatie tussen het VK en de EU uit te werken, inclusief oplossing grens ierland-noord-ierland. Omdat het VK in een douane uniet zit kan zij geen eigen handelsverdragen afsluiten met bijvoorbeeld de VS.

De transitieperiode loopt af zonder dat een deal bereikt is:
De backstop treed in werking. Het VK blijft totdat er wel een deal is (waarover? Enkel de grens in ierland?) in de douane unie en kan geen zelfstandige handelsverdragen afsluiten. De regelgeving (welke en hoe?) tussen noord-ierland kan gaan afwijken van die in de rest van het VK zodat controles tussen noord-ierland en de rest van het VK noodzakelijk worden (maar is dat niet de slager die zijn eigen vlees keurt? Lijkt mij zeer fraudegevoelig).

Ik zie eigenlijk heel weinig verschil tussen de transitieperiode en de backstop, al helemaal als je vooral naar het zelfstandig afsluiten van handelsakkoorden door het VK kijkt.

Oplossingen d.m.v. Technologie: in een perfecte wereld waarbij iedereen zich aan de afspraken houd zou dit wellicht kunnen werken, maar in de werkelijke wereld zul je om zeer grootscheepse fraude hiermee te voorkomen toch echt fysiek moeten kijken wat er in een truck zit die de grens overgaat of minstens controleren of die truck daadwerkelijk die technologische controle heeft ondergaan en er daarna niet stiekum overgeladen is.

Acties:
  • +1 Henk 'm!
Het geklooi met woorden is gericht op online verwerking ervan. Dit was een script, voor hem waarschijnlijk zeer moeilijk om te volgen, maar herkenbaar in format, triggers, cadans - dit was Cummings.

offtopic:
Ik zou oprecht willen dat dit een onderwerp van publiek domein was, al helemaal van onderzoek overheden & instellingen. Helaas is het eerste niet het geval, wetenschappelijk domein begint pas sinds kort wakker te worden bij de achterstand. En het tweede is te lang politiek onwenselijk geweest ten gevolge van de verleidingen en de toegepaste organisatie daarbij. Laat ik dit zeggen, voor mij was het een trip down memory lane naar andere tijden elders, naar toegepast onderzoek wat ooit beperkt was tot het speelveld van koude oorlog en militair domein.


Het plan, als je dat zo mag noemen, staat daar los van. Het is ontworpen om niet acceptabel te kunnen zijn, en om geen ingang voor procedurele insteek toe te staan.

Tenzij Cummings struikelt was dit het moment van het over de klippen gaan.

[ Voor 39% gewijzigd door Virtuozzo op 02-10-2019 14:09 ]

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • polthemol
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13:06

polthemol

Moderator General Chat
Philpend schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 14:02:

No-deal: er ontstaat onmiddelijk een harde grens tussen het VK en de EU, waarbij grenscontroles en heffingen op producten noodzakelijk zijn, uiteraard ook op de grens tussen ierland en noord-ierland. Het VK is vrij om handelsverdragen af te sluiten.
Het VK verscheurt hierdoor het GFA per direct, met een immens risico dat de IRA zich terug gaat verzamelen en hun gewapende strijd hervat: het vredesakkoord is immers geschonden en eenzijdig door het VK opgezegd.

Je hebt ook geen afspraken staan met hoe je handel gaat drijven met elkaar, of producten wel aansluiten op interne regels. Dus zomaar importeren is er niet bij, je weet immers niet of die kauwgum wel aan de voedselveiligheid voldoet. Dit gaat alleen maar erger worden naarmate het langer duurt en het VK met andere landen handelscontracten zou afsluiten.
Deal op basis laatste versie onderhandelaarsakkoord
Na de brexit een transitieperiode waarin het VK onderdeel blijft uitmaken van een douane-unie met de EU. De transitieperiode wordt gebruikt om de handelsrelatie tussen het VK en de EU uit te werken, inclusief oplossing grens ierland-noord-ierland. Omdat het VK in een douane uniet zit kan zij geen eigen handelsverdragen afsluiten met bijvoorbeeld de VS.

De transitieperiode loopt af zonder dat een deal bereikt is:
De backstop treed in werking. Het VK blijft totdat er wel een deal is (waarover? Enkel de grens in ierland?) in de douane unie en kan geen zelfstandige handelsverdragen afsluiten. De regelgeving (welke en hoe?) tussen noord-ierland kan gaan afwijken van die in de rest van het VK zodat controles tussen noord-ierland en de rest van het VK noodzakelijk worden (maar is dat niet de slager die zijn eigen vlees keurt? Lijkt mij zeer fraudegevoelig).

Ik zie eigenlijk heel weinig verschil tussen de transitieperiode en de backstop, al helemaal als je vooral naar het zelfstandig afsluiten van handelsakkoorden door het VK kijkt.
de backstop is een onderdeel van die transitieperiode so to say, het zijn twee losstaande zaken in zekere zin. De backstop is om de harde grens tussen Ierland en Noord-Ierland te voorkomen.

De transitieperiode is om het VK en de EU te ontvlechten: wat ga je doen met regelgevingen, elkaars inwoners, paspoorten, visa's, belastingen, enz. enz.

De EU zegt (in het geval van de backstop): we accepteren dat jullie nog geen oplossing hebben bedacht, maar bezig zijn ermee, dus we gaan verder met elkaar over alle andere zaken praten en afspraken maken. Zodra dat klaar is is de transitieperiode gedaan, zodra jullie ook het grenscontroleissue hebben opgelost, snijden we de laatste streng tussne de EU en het VK netjes los en dan is alles klaar.

De backstop vangt in feite de te verwachten incompetentie af. Men gaat anders bv 5 jaar lang niets doen, tot de datum is verlopen en klaar, dat geeft gedoe.
Oplossingen d.m.v. Technologie: in een perfecte wereld waarbij iedereen zich aan de afspraken houd zou dit wellicht kunnen werken, maar in de werkelijke wereld zul je om zeer grootscheepse fraude hiermee te voorkomen toch echt fysiek moeten kijken wat er in een truck zit die de grens overgaat of minstens controleren of die truck daadwerkelijk die technologische controle heeft ondergaan en er daarna niet stiekum overgeladen is.
'we lossen het op met technologie' is equivalent voor 'ik heb geen idee hoe we het fixen, dus ik roep maar technologie!'. Zelfs ine en perfecte wereld zal dit niet werken: het VK sluit een deal met de VS, hierdoor mag hormoonvlees op de markt komen in het VK. Hoe ga je door middel van technologie voorkomen dat dat vlees via Noord-Ierland de EU binnen gaat komen waar we dat voedsel als ongewenst en onwettelijk zien? (En dat is dus maar 1 praktisch probleem, dit ga je met zo goed als elk product en elke dienst die je een grens over kunt duwen krijgen en dit zal met elk handelscontract wat het VK af sluit nog erger worden).

[ Voor 7% gewijzigd door polthemol op 02-10-2019 14:11 . Reden: aanvulling ]

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien


Acties:
  • +1 Henk 'm!
Kort inhaken op IRA als kwestie van potentieel. Nee. De organiserende garde heeft teveel te verliezen, dat was ook, zijdelings, onderdeel van de GFA - afkopen. Er is potentieel voor escalatie, maar veel en veel minder dan wat gedacht wordt. Demografie is wezenlijk veranderd, segregatie is verminderd in de zin van concentratie, de grootste vis in NI is het MKB en niet politiek of sociale organisatie.

Er zal vast wat opflakkeren, maar puntje van eerlijkheid, het is nooit weggeweest. Wat in beeld kan komen door hernieuwde aandacht kan overkomen als escalatie, maar is eigenlijk gewoon het opflakkeren wat er in de marge sinds de GFA geweest is.

Het kan zijn dat de DUP heel erg dom gaat doen, altijd mogelijk, maar ook daar heeft men gebankierd op het afkopen. Maar goed, hanlon’s razor is er altijd. Dat is eigenlijk de enige aanwezige driver van mogelijke escalatie. Dat is waarom Londen zo close is met de kopstukken daarvan, om potentieel in de marge te minimaliseren, lang genoeg voor het narrative van EU causality te nestelen.

Vrij kwaadaardig, maar goed. Er zit dan ook niets anders in de toolbox.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • polthemol
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13:06

polthemol

Moderator General Chat
Virtuozzo schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 14:16:
Kort inhaken op IRA als kwestie van potentieel. Nee. De organiserende garde heeft teveel te verliezen, dat was ook, zijdelings, onderdeel van de GFA - afkopen. Er is potentieel voor escalatie, maar veel en veel minder dan wat gedacht wordt. Demografie is wezenlijk veranderd, segregatie is verminderd in de zin van concentratie, de grootste vis in NI is het MKB en niet politiek of sociale organisatie.

Er zal vast wat opflakkeren, maar puntje van eerlijkheid, het is nooit weggeweest. Wat in beeld kan komen door hernieuwde aandacht kan overkomen als escalatie, maar is eigenlijk gewoon het opflakkeren wat er in de marge sinds de GFA geweest is.

Het kan zijn dat de DUP heel erg dom gaat doen, altijd mogelijk, maar ook daar heeft men gebankierd op het afkopen. Maar goed, hanlon’s razor is er altijd. Dat is eigenlijk de enige aanwezige driver van mogelijke escalatie. Dat is waarom Londen zo close is met de kopstukken daarvan, om potentieel in de marge te minimaliseren, lang genoeg voor het narrative van EU causality te nestelen.

Vrij kwaadaardig, maar goed. Er zit dan ook niets anders in de toolbox.
maar ook bij een gewijzigde demografie is er nog altijd het gevaar van de oude garde die er nog altijd is en die in feite een mes in de rug krijgen mocht het GFA verscheurd worden. Dat geeft, afhankelijk van hun actiebereidheid (en daar twijfel ik niet aan, gezien het bloedige en gewelddadige verleden van Ierland / Noord-Ierland), een aardige voedingsbodem voor escalatie. Ook omdat dit conflict al over meerdere generaties heen is gegaan en het consistente altijd het geweld was (wat met het GFA werd weggenomen).

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien


Acties:
  • +1 Henk 'm!
polthemol schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 14:21:
[...]

maar ook bij een gewijzigde demografie is er nog altijd het gevaar van de oude garde die er nog altijd is en die in feite een mes in de rug krijgen mocht het GFA verscheurd worden. Dat geeft, afhankelijk van hun actiebereidheid (en daar twijfel ik niet aan, gezien het bloedige en gewelddadige verleden van Ierland / Noord-Ierland), een aardige voedingsbodem voor escalatie. Ook omdat dit conflict al over meerdere generaties heen is gegaan en het consistente altijd het geweld was (wat met het GFA werd weggenomen).
Die oude garde is dood, of inkomensafhankelijk van bedrijfscontinuïteit (nauwelijks vermogensopbouw, revolutionairen zijn zelden slimme onderhandelaars). Goed, er zitten nog een paar van elke hoek in de VS, en er is wat jeugd zonder kansen, maar zet het eens af tegen de omstandigheden bij culminatie van het oude conflict. Geen vergelijk.

Het slimme van de GFA was het coöpteren en het heel geleidelijk binden in inkomen bij ouder worden. De rest is narrative en een klein deel kader. Het grootste risico in relatie tot die kwestie is die van narrative. En ja, gezien de verbindingen van reële economie is het voor Londen vrij makkelijk om bij een harde grens de zwarte piet naar de EU te spelen.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bundin
  • Registratie: Januari 2006
  • Niet online
Virtuozzo schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 14:43:
[...]


Die oude garde is dood, of inkomensafhankelijk van bedrijfscontinuïteit (nauwelijks vermogensopbouw, revolutionairen zijn zelden slimme onderhandelaars). Goed, er zitten nog een paar van elke hoek in de VS, en er is wat jeugd zonder kansen, maar zet het eens af tegen de omstandigheden bij culminatie van het oude conflict. Geen vergelijk.

Het slimme van de GFA was het coöpteren en het heel geleidelijk binden in inkomen bij ouder worden. De rest is narrative en een klein deel kader. Het grootste risico in relatie tot die kwestie is die van narrative. En ja, gezien de verbindingen van reële economie is het voor Londen vrij makkelijk om bij een harde grens de zwarte piet naar de EU te spelen.
Allemaal waar, maar gemarginaliseerde jeugd + recessie waarvan de oorzaak overduidelijk in Engeland ligt = prima voedingsbodem voor onvrede. En dan zijn 10 malloten genoeg om de lont terug in het kruitvat te steken, met vlam en al.

Dit keer niet gedreven door republikeinse sentimenten met een religie-sausje, maar omdat ze weten de middelen van toen gegarandeerd de aandacht trekken van de wereldpers. Daarnaast zullen er nog wat sympathisanten van de oude stempel zijn voor wie het allemaal niet zo relevant is wat de beweegredenen zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Bundin schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 15:24:
[...]

Allemaal waar, maar gemarginaliseerde jeugd + recessie waarvan de oorzaak overduidelijk in Engeland ligt = prima voedingsbodem voor onvrede. En dan zijn 10 malloten genoeg om de lont terug in het kruitvat te steken, met vlam en al.

Dit keer niet gedreven door republikeinse sentimenten met een religie-sausje, maar omdat ze weten de middelen van toen gegarandeerd de aandacht trekken van de wereldpers. Daarnaast zullen er nog wat sympathisanten van de oude stempel zijn voor wie het allemaal niet zo relevant is wat de beweegredenen zijn.
Oh zeker, voor de Tories is dat echter iets anders van een eventuele toekomst, ver weg. Unimportant compared to the future of the party.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • polthemol
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13:06

polthemol

Moderator General Chat
Virtuozzo schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 15:36:
[...]


Oh zeker, voor de Tories is dat echter iets anders van een eventuele toekomst, ver weg. Unimportant compared to the future of the party.
'Somehow it seemed as though the farm had grown richer without making the animals themselves any richer - except, of course, for the pigs and the dogs.' ;)

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • servies
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 14:21

servies

Veni Vidi Servici

Virtuozzo schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 14:16:
Er zal vast wat opflakkeren, maar puntje van eerlijkheid, het is nooit weggeweest. Wat in beeld kan komen door hernieuwde aandacht kan overkomen als escalatie, maar is eigenlijk gewoon het opflakkeren wat er in de marge sinds de GFA geweest is.
Jij noemt het opflakkeren. Een tijdje geleden was 'Reizen Waes' in Noord Ierland en specifiek in Dublin Belfast en ik kan nou niet zeggen dat ik echt vrolijk werd van het beeld dat ik kreeg. De haat zit er nog steeds erg diep in (aan beide kanten) en het zou mij niets verbazen dat het niet bij simpel opflakkeren blijft...
Het zal waarschijnlijk niet direct gebeuren, maar ik verwacht dat binnen een jaar de eerste 'grote' aanslagen wel gepleegd zullen zijn...

[ Voor 0% gewijzigd door servies op 02-10-2019 21:59 . Reden: Foutje bedankt... ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dryhte
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 23-09 21:03
Lees ik goed dat het nieuwe voorstel van Johnson basically is dat de grens in de Ierse zee komt te liggen?

https://www.theguardian.c...-5d94ae3e8f084ab8417313c3

Of is dat te kort door de bocht?

[ Voor 48% gewijzigd door Dryhte op 02-10-2019 16:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
En we hebben de brief en het voorstel. Tijd om te lachen of te huilen, waarschijnlijk beide...

Eerste addertje, de DUP kan de backstop zelfs eind 2020 al vetoën:
Our proposal is that, before the end of the transition period, and every four years
afterwards, the UK will provide an opportunity for democratic consent to these
arrangements in the Northern Ireland Assembly and Executive, within the framework
set by the Belfast (Good Friday) Agreement. If consent is withheld, the arrangements
will not enter into force or will lapse (as the case may be) after one year, and
arrangements will default to existing rules.

[ Voor 42% gewijzigd door hoevenpe op 02-10-2019 16:21 ]

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ToolkiT
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
servies schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 15:46:
[...]

Jij noemt het opflakkeren. Een tijdje geleden was 'Reizen Waes' in Noord Ierland en specifiek in Dublin en ik kan nou niet zeggen dat ik echt vrolijk werd van het beeld dat ik kreeg. De haat zit er nog steeds erg diep in (aan beide kanten) en het zou mij niets verbazen dat het niet bij simpel opflakkeren blijft...
Het zal waarschijnlijk niet direct gebeuren, maar ik verwacht dat binnen een jaar de eerste 'grote' aanslagen wel gepleegd zullen zijn...
Dublin, is de hoofdstad van Republic of Ireland, niet in Noord Ierland dus..
Bedoel je Belfast misschien?

Mag je een gegeten paard in de bek kijken?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dryhte
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 23-09 21:03
hoevenpe schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 16:17:
En we hebben de brief en het voorstel. Tijd om te lachen of te huilen, waarschijnlijk beide...

Eerste addertje, de DUP kan de backstop zelfs eind 2020 al vetoën:
Our proposal is that, before the end of the transition period, and every four years
afterwards, the UK will provide an opportunity for democratic consent to these
arrangements in the Northern Ireland Assembly and Executive, within the framework
set by the Belfast (Good Friday) Agreement. If consent is withheld, the arrangements
will not enter into force or will lapse (as the case may be) after one year, and
arrangements will default to existing rules.
De DUP niet alleen toch? De hele noord-ierse regering (Stormont).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bundin
  • Registratie: Januari 2006
  • Niet online
ToolkiT schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 16:21:
[...]

Dublin, is de hoofdstad van Republic of Ireland, niet in Noord Ierland dus..
Bedoel je Belfast misschien?
Belfast heeft nog genoeg 'peace lines', inderdaad. Maar das wellicht richting off-topic.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 15:09

DevWouter

Creator of Todo2d.com

hoevenpe schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 16:17:
En we hebben de brief en het voorstel. Tijd om te lachen of te huilen, waarschijnlijk beide...
Lees ik het goed als ik begrijp dat ze aparte markt willen voor voedsel en daarbij ook een uitzondering voor kleine voedselbedrijfjes? En dan wil ze doen door "spot-checking"?

Snappen die britten niet dat exporteren naar Ierland hetzelfde is als exporteren naar de EU?

Wat ze voorstellen betekent effectief dat de Ierland afgesplitst moet worden van de EU om single markt te behouden.

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
Volgens mij probeert het VK met een constructie te komen waarbij noord-ierland onder (een deel van?) de eu regels blijft vallen. En die regeling blijft bestaan zolang de noord-ierse ‘regering’ (die overigens niet bestaat vanwege teveel onderlinge ruzie) niet besluit om definitief onder hetzij de engelse regelingen hetzij de eu regelingen te vallen. Omdat de rest van het VK daar niet onder valt ontstaat er een grens in de ierse zee.

Er zit zoveel wollig taalgebruik in de brief en toelichting dat ik het aan anderen overlaat om te duiden wat ze precies voorstellen, bij mij gaan in ieder geval alle alarmbellen af bij dit soort teksten.

Voorlopig houd ik het er op dat BoJo gewoon geen deal wil (want dan kan hij handelsakkoorden sluiten vanaf dag 1 na de brexit en dat is de kern van waarom hij een brexit wil) en met een hoop lucht komt om straks wat makkelijker de schuld bij de eu te leggen voor alles wat er ongetwijfeld mis gaat.

Bijkomend probleem is natuurlijk ook dat er in elk onderhandelingsproces in ieder geval een minimum aan vertrouwen moet bestaan tussen de onderhandelingspartners; volgens mij is dat vertrouwen er helemaal niet.

[ Voor 3% gewijzigd door Philpend op 02-10-2019 17:06 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Amphiebietje
  • Registratie: Augustus 2017
  • Laatst online: 14:43

Amphiebietje

In de blubber

DevWouter schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 16:38:

Wat ze voorstellen betekent effectief dat de Ierland afgesplitst moet worden van de EU om single markt te behouden.
Het al eerder geopperde idee van een "unie" van VK en Ierland (lees: een vergroot VK) - wat al eerder is afgeschoten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
Wel frappant commentaar van een engelse journalist op het enthousiasme van de DUP over boris zijn plan:

Confusing DUP statement: "These proposals would ensure that Northern Ireland would be out of the EU Customs Union and the Single Market as with the rest of the United Kingdom." Err. Have they read it? It would create a single regulatory zone in Ireland, border in Irish Sea

Ben ik toch niet de enige die door de bomen het bos niet meer ziet ;)

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

Topicstarter
Het klinkt als een voorstel waar je je gat mee af veegt en het dan terug stuurt met een briefje "hier, een verbeterde versie".

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Philpend schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 17:04:
...

Confusing DUP statement: "These proposals would ensure that Northern Ireland would be out of the EU Customs Union and the Single Market as with the rest of the United Kingdom."

...
Ik denk eerlijk gezegd dat dat klopt. Het is volgens mij zo geformuleerd dat het afhangt van de instemming van de Northern Ireland assembly, de kans dat die op tijd in kan stemmen lijkt mij nihil.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Amphiebietje
  • Registratie: Augustus 2017
  • Laatst online: 14:43

Amphiebietje

In de blubber

begintmeta schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 17:24:
[...]

Ik denk eerlijk gezegd dat dat klopt. Het is volgens mij zo geformuleerd dat het afhangt van de instemming van de Northern Ireland assembly, de kans dat die op tijd in kan stemmen, lijkt mij nihil.
Die kan niet instemmen, want ze ligt al sinds 2017 plat. Van Wikipedia:
The current incarnation of the Northern Ireland Assembly was first elected on 25 June 1998 and first met on 1 July 1998. However, it only existed in "shadow" form until 2 December 1999 when full powers were devolved to the Assembly. Since then the Assembly has operated intermittently and has been suspended on five occasions:

11 February – 30 May 2000
10 August 2001 (24-hour suspension)
22 September 2001 (24-hour suspension)
14 October 2002 – 7 May 2007
9 January 2017 – present
Reden: hung parliament, waarbij de rol van de DUP dubieus is.

[ Voor 7% gewijzigd door Amphiebietje op 02-10-2019 17:35 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
begintmeta schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 17:24:
[...]

Ik denk eerlijk gezegd dat dat klopt. Het is volgens mij zo geformuleerd dat het afhangt van de instemming van de Northern Ireland assembly, de kans dat die op tijd in kan stemmen, lijkt mij nihil.
De noord-ierse regering krijgt er pas wat over te zeggen na afloop van de overgangsperiode (2 jaar?) en een eventuele keuze voor de britse regeling gaat dan pas na wederom een jaar in.

Daarnaast he je nog het probleem dat er op het moment geen functionerende noord-ierse regering is....

Bron:
Our proposal is that, before the end of the transition period, and every four years afterwards, the UK will provide an opportunity for democratic consent to these arrangements in the Northern Ireland Assembly and Executive, within the framework set by the Belfast (Good Friday) Agreement. If consent is withheld, the arrangements will not enter into force or will lapse (as the case may be) after one year, and arrangements will default to existing rules.
(Toelichting op britse plannen)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
Amphiebietje schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 17:30:
[...]


Die kan niet instemmen, want ze ligt al sinds 2017 plat. Van Wikipedia:


[...]
Er is vast een wet die bepaald dat als de noord-ierse regering niet in staat is een keuze te maken die keuze plaatsvervangend gemaakt wordt door de VK- regering i.c. Boris. Ik zei toch dat bij mij alle alarmbellen afgingen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Amphiebietje schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 17:30:
...
Die kan niet instemmen, want ze ligt al sinds 2017 plat. Van Wikipedia:
...
Precies, daarom acht ik de kans op instemming dus ook nihil.
Philpend schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 17:30:
...
De noord-ierse regering krijgt er pas wat over te zeggen na afloop van de overgangsperiode (2 jaar?) en een eventuele keuze voor de britse regeling gaat dan pas na wederom een jaar in.
Zoals in de door jou aangehaalde passage staat:
Our proposal is that, before the end of the transition period, and every four years afterwards, the UK will provide an opportunity for democratic consent to these arrangements in the Northern Ireland Assembly and Executive....
Het VK kan het voor het eind van de transition period al voorleggen aan de Northern Ireland assembly, bijvoorbeeld op 1 november (of een dag voor het eind van de transition period, wat dan ook net opportuun zou zijn)
If consent is withheld, the arrangements will not enter into force or will lapse (as the case may be) after one year, and arrangements will default to existing rules.
En als er dan geen consent is(om wat voor reden dan ook), krijgen de arrangements geen werking.
Daarnaast he je nog het probleem dat er op het moment geen functionerende noord-ierse regering is....
Of dat een probleem is, is in the eye of the beholder..

[ Voor 3% gewijzigd door begintmeta op 02-10-2019 18:02 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
[b]begintmeta in "Brexit en de Britse politiek: Deel 2. Eindspel of Reboot?"begintmeta schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 17:43[/message]


Het VK kan het voor het eind van de transition period Al voorleggen aan de Northern Ireland assembly, bijvoorbeeld op 1 november (of een dag voor het eind van de transition period, war dan ook net opportuun is)

[...]
Beter gelezen en begrepen, weer een alarmbel die dus af zou moeten gaan. Wellicht heeft boris die truuk al aan de DUP geopenbaard en daarom dus hun enthousiasme.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Het zal allemaal ongetwijfeld helderder geformuleerd zijn in de voorgestelde juridische tekst (de openbare tekst is wel erg meerduidig uit te leggen, of gewoon niet uit te leggen), maar hoe dan ook is dit natuurlijk gewoon een showvoorstel...

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Dryhte schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 16:35:
[...]


De DUP niet alleen toch? De hele noord-ierse regering (Stormont).
De Stormont constructie is ... een apart geval in werking. In praktische zin, Stormont = DUP.
DevWouter schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 16:38:
[...]


Lees ik het goed als ik begrijp dat ze aparte markt willen voor voedsel en daarbij ook een uitzondering voor kleine voedselbedrijfjes? En dan wil ze doen door "spot-checking"?

Snappen die britten niet dat exporteren naar Ierland hetzelfde is als exporteren naar de EU?

Wat ze voorstellen betekent effectief dat de Ierland afgesplitst moet worden van de EU om single markt te behouden.
Dat is nou precies onderdeel van de agenda van de machtsconcentratie achter Brexit. EU moet weg, als concept, als kader, als entiteit. Europa dient beperkt te zijn tot corporatistisch gefederaliseerde afzetmarkt.
begintmeta schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 18:01:
Het zal allemaal ongetwijfeld helderder geformuleerd zijn in de voorgestelde juridische tekst (de openbare tekst is wel erg meerduidig uit te leggen, of gewoon niet uit te leggen), maar hoe dan ook is dit natuurlijk gewoon een showvoorstel...
Laat ik even duidelijk zijn.


Dit is het. Dit is zowel verklaring als technische specificatie als MoU. Dit is het.

[ Voor 75% gewijzigd door Virtuozzo op 02-10-2019 18:29 ]

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Virtuozzo schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 18:26:
...

Laat ik even duidelijk zijn.


Dit is het. Dit is zowel verklaring als technische specificatie als MoU. Dit is het.
Op zich ook wel te begrijpen inderdaad, het doet er op zich ook gewoon niet toe.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
Er is toch nog een veel gedetailleerder juridisch document wat het VK als onderdeel van dit voorstel aan de EU gestuurd heeft? Dat moet dacht ik geheim blijven zolang er geen definitief akkoord is.

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • +1 Henk 'm!
hoevenpe schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 18:39:
[...]


Er is toch nog een veel gedetailleerder juridisch document wat het VK als onderdeel van dit voorstel aan de EU gestuurd heeft? Dat moet dacht ik geheim blijven zolang er geen definitief akkoord is.
Wat precies dezelfde tekst bevat, enkel met synoniemen en meer woorden.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Plasma_Wolf
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 05:57

Plasma_Wolf

Student

Dat is wat de Britten zeggen als excuus. "Wij gaan geen plan openbaar maken omdat daarmee onze onderhandelingspositie in gevaar komt".

1) Er is geen plan.
2) De EU-onderhandelaars krijgen elk voorstel/plan toch wel te weten. Dat moet want anders begin je nergens. Of het publiek het wel/niet weet verandert dus niets aan de onderhandelingspositie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Amphiebietje
  • Registratie: Augustus 2017
  • Laatst online: 14:43

Amphiebietje

In de blubber

De enigen die in NI blij zijn met Het Plan, is de DUP. De rest is bang voor een economische ramp en meer:

Johnson's new plan for border 'disastrous', say Northern Irish leaders

Of is dit eigenlijk Het Grote Plan voor een Verenigd Ierland, door een meerderheid van de Noord-Ieren zich te doen afvragen of ze niet beter thuis zijn bij de EU? :+




8)7
No 10 Downing Street has just confirmed that the government will seek another prorogation of parliament next Tuesday ahead of a new Queen’s Speech on October 14.

Here the statement in full:

The Prime Minister has been consistently clear that he wants to set out a fresh legislative programme in a Queen’s Speech. He therefore intends to request that the current session of Parliament be prorogued from the evening of Tuesday 8 October, with a Queen’s Speech on Monday 14 October.

The Government will seek to strengthen public services, improve infrastructure and connectivity across the country, tackle crime and enhance the integrity of the criminal justice system, while protecting our natural environment for the long-term.

The Prime Minister has today set out a fair and reasonable compromise for replacing the backstop and securing the United Kingdom’s exit from the European Union with a deal. If a deal can be agreed at European Council, a central feature of the legislative programme will be to introduce a Withdrawal Agreement Bill and move at pace to secure its passage before 31 October.

These timings would mean Parliament is prorogued for the shortest time possible to enable all the necessary logistical preparations for a State Opening to be undertaken, including those done by the House Authorities.

Prime minister Boris Johnson said:

I want to deliver on the people’s priorities.

Through a Queen’s Speech, the government will set out its plans for the NHS, schools, tackling crime, investing in infrastructure and building a strong economy.

We will get Brexit done on 31 October and continue delivering on these vital issues.

[ Voor 64% gewijzigd door Amphiebietje op 02-10-2019 19:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Amphiebietje schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 19:06:
De enigen die in NI blij zijn met Het Plan, is de DUP. De rest is bang voor een economische ramp en meer:

Johnson's new plan for border 'disastrous', say Northern Irish leaders

Of is dit eigenlijk Het Grote Plan voor een Verenigd Ierland, door een meerderheid van de Noord-Ieren zich te doen afvragen of ze niet beter thuis zijn bij de EU? :+




8)7


[...]
Het is een England Prevails script. Zie de Schotland referenties in de speech. Ierland is niet anders. Wingewest.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mekkieboek
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 17:08
Virtuozzo schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 10:36:
Laat het nou zo zijn dat de meeste lidstaten al geruime tijd bezig zijn met investeringen en initiatieven om uitdagingen in kansen om te zetten. Of het nu gaat om het overhevelen van kapitaalstromen, bedrijven, zakelijke zetels, productiefaciliteiten of infrastructuur. Stilletjes, maar in toenemende mate.
Het is treurig om te zeggen voor het hele remain camp (maar in feite ook voor de andere helft) : het is te hopen dat de EU er met succes met de buit vandoor gaat. Als het VK als grote winnaar uit de scheiding zou komen dan zijn ze slechts het eerste schaap over de dam. Zelfs als de economie in het VK niet meteen in elkaar zakt maar dat alles (ogenschijnlijk) blijft zoals het was dan vrees ik voor een 'aanzuigende werking' :X

|       |       |   ·  |     |  ·  |    |  · |    | · |   |   | : |  |  |·| |·| |·| |·|


Acties:
  • +1 Henk 'm!
mekkieboek schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 19:54:
[...]

Het is treurig om te zeggen voor het hele remain camp (maar in feite ook voor de andere helft) : het is te hopen dat de EU er met succes met de buit vandoor gaat. Als het VK als grote winnaar uit de scheiding zou komen dan zijn ze slechts het eerste schaap over de dam. Zelfs als de economie in het VK niet meteen in elkaar zakt maar dat alles (ogenschijnlijk) blijft zoals het was dan vrees ik voor een 'aanzuigende werking' :X
Keeping up appearances > reality.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
Slecht voorteken? :+
Unicorn knocked off Buckingham Palace gates by incoming lorry

Pictures showed the unicorn in pieces on the floor, with an empty space left on the gate’s crest. One passer-by said on Twitter: “Alas poor unicorn, knocked off from its perch on the gates of Buckingham Palace.”
Afbeeldingslocatie: https://static.standard.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2019/10/02/10/buckinghampalaceunicorn.jpg?w968

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • L-project
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 15:10
Wat ik dus nog steeds niet begrijp is hoe technologie het probleem van de Ierse grens kan oplossen. Het is toch enkel het verplaatsen van het probleem?

En dan Johnson die aangeeft dat het risico voor de Europese interne markt iets onderhandelaars is... Dit hele proces is iets om depressief van te worden.

Hail to the greatest philosophers of all time: Calvin and Hobbes!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RobinHood
  • Registratie: Augustus 2011
  • Niet online

RobinHood

Touch grass? Ben geen tuinman!

L-project schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 21:01:
Wat ik dus nog steeds niet begrijp is hoe technologie het probleem van de Ierse grens kan oplossen. Het is toch enkel het verplaatsen van het probleem?
Vrij simpel: Het is geen oplossing.

Maarja, dankzij de eisen van de Britten is het gewoon een onmogelijke situatie geworden. De minst-slechte oplossing, naast gewoon de brexit intrekken, is Noord-Ierland als het ware bij de EU houden en de grens in zee trekken, maarja, dan is het Verenigd Koninkrijk opeens niet meer zo Verenigd, en voordat je het weet gaan de Schotten zeggen "Jamaar dat willen wij ook!"
En dan Johnson die aangeeft dat het risico voor de Europese interne markt iets onderhandelaars is... Dit hele proces is iets om depressief van te worden.
Die beste man heeft het gewoon niet helemaal begrepen, en volgens mij geeft ie ook geen zak om een akkoord. Hij wil de EU zo hard mogelijk uitknallen, waarschijnlijk gaat ie daar leuk mee verdienen.

People as things, that’s where it starts.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • incaz
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 15-11-2022
mekkieboek schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 19:54:
[...]

Het is treurig om te zeggen voor het hele remain camp (maar in feite ook voor de andere helft) : het is te hopen dat de EU er met succes met de buit vandoor gaat. Als het VK als grote winnaar uit de scheiding zou komen dan zijn ze slechts het eerste schaap over de dam. Zelfs als de economie in het VK niet meteen in elkaar zakt maar dat alles (ogenschijnlijk) blijft zoals het was dan vrees ik voor een 'aanzuigende werking' :X
Deze framing ben ik nu een paar keer elders tegengekomen. Het lijkt alsof dat anti-brexit en pro-EU is, en toch geloof ik dat niet.
De economiein de UKis al ingezakt namelijk. Er is al ontzettend veel kapot. Het scenario dat de UK als 'winnaar uit de scheiding' kan komen is al ontkracht door de werkelijkheid. De opties zijn 'chaos, totale chaos of nog meer chaos' en dat is het zo'n beetje.

Het toch in leven houden van het hypothetische idee dat de UK de brexit zou kunnen 'winnen' is dan vooral misleidend. Er is geen schaap over de dam, het schaap ligt al in de sloot.

Er is dan ook helemaal geen aanzuigende werking mogelijk, tenzij ... er natuurlijk een structurele campagne van misinformatie plaatsvindt die de samenhang in de EU met leugens ondermijnt door te suggereren alsof er iets te winnen valt bij een exit.

Never explain with stupidity where malice is a better explanation


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • drooger
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 10:41

drooger

Falen is ook een kunst.

NOS geeft de volgende uitleg over het nieuwe plan:
In de brief aan Juncker zet Johnson het voorstel in vijf punten uiteen:

1. Er komt geen harde grens tussen Noord-Ierland en Ierland. Dat zou niet in overeenstemming zijn met de Goede-Vrijdagakkoorden.

2. Vrij verkeer van personen blijft behouden op het Ierse eiland.

3. Noord-Ierland blijft de regels van de interne markt van de Europese Unie volgen op het gebied van goederen, inclusief voedsel- en landbouwproducten.

4. Het Noord-Ierse parlement moet hier goedkeuring aan geven en daarna elke vier jaar opnieuw.

5. Noord-Ierland zal wel volledig onderdeel zijn van het Verenigd Koninkrijk en dus ook vallen onder Britse toekomstige handelsakkoorden.
https://nos.nl/artikel/23...-markt-voor-goederen.html

Ook nu in begrijpbare, maar mogelijk verkeerd vertaalde taal, blijft het alsnog zo mooi en onmogelijk als een unicorn.

“A single person acting without integrity could stain the whole cause and damage everything we hope to achieve.” ― The Precipice


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • polthemol
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13:06

polthemol

Moderator General Chat
incaz schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 21:09:
[...]


Deze framing ben ik nu een paar keer elders tegengekomen. Het lijkt alsof dat anti-brexit en pro-EU is, en toch geloof ik dat niet.
De economiein de UKis al ingezakt namelijk. Er is al ontzettend veel kapot. Het scenario dat de UK als 'winnaar uit de scheiding' kan komen is al ontkracht door de werkelijkheid. De opties zijn 'chaos, totale chaos of nog meer chaos' en dat is het zo'n beetje.

Het toch in leven houden van het hypothetische idee dat de UK de brexit zou kunnen 'winnen' is dan vooral misleidend. Er is geen schaap over de dam, het schaap ligt al in de sloot.

Er is dan ook helemaal geen aanzuigende werking mogelijk, tenzij ... er natuurlijk een structurele campagne van misinformatie plaatsvindt die de samenhang in de EU met leugens ondermijnt door te suggereren alsof er iets te winnen valt bij een exit.
kleine notitie erbij: de economie is voor het gros van de mensen al slecht geworden ;) Het zal voor een heel selecte groep een goede economie worden in het geval van no-deal en de 'free ports' die men wil invoeren.

@drooger bij punt 5 ben je al klaar: hoe kan Noord-Ierland geen harde grens hebben, EU-regels volgen, maar ook deel worden van handelsdeals met bv de VS, waar op het punt van voedselveiligheid je al meteen een issue hebt :) Hele voorgestelde oplossing haalt dus niet de nood van een harde grens met controles weg.

[ Voor 11% gewijzigd door polthemol op 02-10-2019 21:26 ]

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mekkieboek
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 17:08
incaz schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 21:09:
Deze framing...
Het toch in leven houden ... is dan vooral misleidend.
Framing, misleiding, je geeft meer 'credit' dan ik verdien (jouw ondertekst kun je soms omdraaien :) ).
Er is dan ook helemaal geen aanzuigende werking mogelijk, tenzij ... er natuurlijk een structurele campagne van misinformatie plaatsvindt die de samenhang in de EU met leugens ondermijnt door te suggereren alsof er iets te winnen valt bij een exit.
Gelukkig zijn er geen partijen denkbaar die zoiets zouden willen voeden. :/

|       |       |   ·  |     |  ·  |    |  · |    | · |   |   | : |  |  |·| |·| |·| |·|


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • servies
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 14:21

servies

Veni Vidi Servici

ToolkiT schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 16:21:
[...]

Dublin, is de hoofdstad van Republic of Ireland, niet in Noord Ierland dus..
Bedoel je Belfast misschien?
Whoeps... idd... het was Belfast wat ze lieten zien. Er zijn daar gewoon nog steeds wijken met hoge hekken er omheen ter bescherming van de inwoners... Reken er maar op dat het iets meer wordt dan opfakkelen...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
polthemol schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 21:24:
bij punt 5 ben je al klaar: hoe kan Noord-Ierland geen harde grens hebben, EU-regels volgen, maar ook deel worden van handelsdeals met bv de VS, waar op het punt van voedselveiligheid je al meteen een issue hebt :) Hele voorgestelde oplossing haalt dus niet de nood van een harde grens met controles weg.
Ze blijven in dit voorstel in de interne markt, zaken als voedselveiligheid en regels voor de industrie en landbouw blijven conform de EU standaarden (punt 3). Een handelsverdrag met bijv. de VS zal dan ook niet voor NI gelden totdat de DUP een veto over verlenging uitspreekt.

Wat ik niet goed begrijp is waarom je wel in de interne markt wilt blijven maar niet in de douane-unie. Op het beruchte 'trappetje' van Barnier staat dat laatste lager op de ladder, weet iemand wellicht wat voor problemen dat oplevert voor de EU? Heb niet scherp wat de consequenties zijn van het verlaten daarvan voor de Ierse grens.

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • armageddon_2k1
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 27-07 10:18
Misschien een naieve vraag, maar als je als PM een voorstel doet namens de EU over een mogelijk probleem van een van je constituerende landen, is het dan niet een beetje vreemd om de leiders van dat land er niet erbij te betrekken als je dat plan formuleert?

Het lijkt nu wel alsof Noord-Ierland ook maar gewoon op een papiertje krijgt hoe de grote leider het op wil lossen. Zijn de verhoudingen in UK echt zo dat je als Noord-Ierland gewoon je snater moet houden en stil op je stoeltje moet zitten?

[ Voor 3% gewijzigd door armageddon_2k1 op 03-10-2019 07:24 ]

Engineering is like Tetris. Succes disappears and errors accumulate.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • polthemol
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13:06

polthemol

Moderator General Chat
hoevenpe schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 23:32:
[...]


Ze blijven in dit voorstel in de interne markt, zaken als voedselveiligheid en regels voor de industrie en landbouw blijven conform de EU standaarden (punt 3). Een handelsverdrag met bijv. de VS zal dan ook niet voor NI gelden totdat de DUP een veto over verlenging uitspreekt.
dat is de interne markt met de EU ja, maar er wordt ook vermeld dat ze bij de handelsovereenkomsten van het VK ook profiteren, wat zou betekenen dat men dus gewoon deel uit maakt van de interne markt van het VK en dus heb je twee grenzen te pakken meteen.

Ik kan me namelijk moeilijk voorstellen dat noord-ierland compleet vanuit de EU bevoorraad gaat worden en er een grens wordt gelegd in tussen Noord-Ierland en het VK, daar zal het DUP niet mee akkoord gaan (of het VK moet die rode lijn hebben opgegeven).

Ook dit voorstel zit gedoe bij met grenzen en is meer een dansje voor het podium door clown Boris :) Je kunt er gif op innemen dat het DUP dit instant van tafel gaat vegen als ze ermee akkoord zijn, waardoor je in effect geen tussenperiode hebt en met grenzen zit tussen Ierland en Noord-Ierland.

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Amphiebietje
  • Registratie: Augustus 2017
  • Laatst online: 14:43

Amphiebietje

In de blubber

polthemol schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 08:03:
[...]

dat is de interne markt met de EU ja, maar er wordt ook vermeld dat ze bij de handelsovereenkomsten van het VK ook profiteren, wat zou betekenen dat men dus gewoon deel uit maakt van de interne markt van het VK en dus heb je twee grenzen te pakken meteen.

Ik kan me namelijk moeilijk voorstellen dat noord-ierland compleet vanuit de EU bevoorraad gaat worden en er een grens wordt gelegd in tussen Noord-Ierland en het VK, daar zal het DUP niet mee akkoord gaan (of het VK moet die rode lijn hebben opgegeven).

Ook dit voorstel zit gedoe bij met grenzen en is meer een dansje voor het podium door clown Boris :) Je kunt er gif op innemen dat het DUP dit instant van tafel gaat vegen als ze ermee akkoord zijn, waardoor je in effect geen tussenperiode hebt en met grenzen zit tussen Ierland en Noord-Ierland.
Het is dan ook wederom geen seieus voorstel, maar een poging de EU te beschadigen door hen hun eigen interne markt te laten compromitteren. Open grens tussen Ierland en NI, en open grens tussen NI en VK, met een nomans-land-zone aan de kant van de Ierse grens met NI, die ook nog eens op termijn een zone van een aantal km van Ierland afsnoept omdat in die zone andere regels moeten gelden dan in de rest van Ierland. Dat komt er dus op neer dat het VK nog steeds alle voordelen van de EU kan hebben zonder er deel van uit te maken, via Noord-Ierland.

Dat gaat hem niet worden. Ierland en de andere EU-landen en Barnier gaan dit goed bekijken omdat ze precies tegen BoJo willen zeggen wat er aan schort, en zo laten zien dat zij hun taak wel serieus nemen i.t.t. tot destructieve krachten als Cummings.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
polthemol schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 08:03:
Je kunt er gif op innemen dat het DUP dit instant van tafel gaat vegen als ze ermee akkoord zijn, waardoor je in effect geen tussenperiode hebt en met grenzen zit tussen Ierland en Noord-Ierland.
Barnier was daar ook al achtergekomen:
Boris Johnson appears to be fighting a losing battle to avoid Britain staying in the European Union beyond 31 October after Michel Barnier privately gave a scathing analysis of the prime minister’s new plan for the Irish border, describing it as a trap.

Northern Ireland would also stay aligned with EU standards on goods if Stormont agreed by December 2020, the end of the transition period, and then in a vote every four years. But the UK has also requested that both sides commit at treaty level “never to conduct checks at the border” even if Stormont vetoes the arrangements laid out in the new 44-page Irish protocol.

Barnier said that this commitment would prevent Brussels from protecting its internal market if the Northern Ireland assembly blocked the arrangement in 2020 or at a later date. “The EU would then be trapped with no backstop to preserve the single market after Brexit,” he warned, according to someone present in the room.
De DUP kan dus eind 2020 de backstop eenzijdig beëindigen waarna de EU juridisch geen mogelijkheid meer heeft om de Ierse grens te controleren. De harde buitengrens van de interne markt komt zo tussen Ierland en de rest van de EU te liggen, waarmee Ierland defacto weer toetreed tot het VK.

Classic Dom

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • polthemol
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13:06

polthemol

Moderator General Chat
hoevenpe schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 08:17:
[...]


Barnier was daar ook al achtergekomen:

[...]


De DUP kan dus eind 2020 de backstop eenzijdig beëindigen waarna de EU juridisch geen mogelijkheid meer heeft om de Ierse grens te controleren. De harde buitengrens van de interne markt komt zo tussen Ierland en de rest van de EU te liggen, waarmee Ierland defacto weer toetreed tot het VK.

Classic Dom
met even snel lezen: buiten DUP, ERG en een (mogelijk deel) van Johnson zijn eigen partij is er weinig steun en heel veel kritiek.

Grootste toppunt van ironie is dan nog wel Johnson die de EU waarschuwt dat de tijd bijna op is. Je kunt zeggen wat je wil van die blonde malloot, maar humor heeft hij wel :+

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien


Acties:
  • 0 Henk 'm!
hoevenpe schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 08:17:
[...]


Barnier was daar ook al achtergekomen:

[...]


De DUP kan dus eind 2020 de backstop eenzijdig beëindigen waarna de EU juridisch geen mogelijkheid meer heeft om de Ierse grens te controleren. De harde buitengrens van de interne markt komt zo tussen Ierland en de rest van de EU te liggen, waarmee Ierland defacto weer toetreed tot het VK.

Classic Dom
Daar zit nog menig gecompliceerd juridisch staartje bij. Heel eenvoudig samengevat (maar dan extreem simplistisch), dat zet een deur open naar condities waar het enige raamwerk dat van microdeals zou zijn.

Dolkstoot achteraf en in de rug van EU grondvesten met gruwelijke perverse prikkels voor een aantal specifieke lidstaten. Ik ga er van uit dat je kan zien hoe structureel verstorend dat zou zijn.


En dat bankiert op het idee dat men wat op de tong bijten en maar vertrouwen er na Britse verkiezingen weer op magische wijze een magisch competent en stabiel kabinet zal zijn, onder leiding van Boris met miraculeuze brede steun. Oh ja, en een IB toolbox die spontaan tot de rand gevuld is met divers gereedschap anders dan blackmail policies.

Terwijl het interne draaiboek ondertussen het VK doet veranderen in een Panama aan de Noordzee met goedkope arbeid en zero regulatory issues ...


Tweede puntje, elke eventuele NI escalatie op de grond wordt de facto een Europees probleem in die periode, geen Brits, en zelfs na het toepassen van Stormont voor die truc blijft dat plakken en zit de EU met zowel smet als kwetsbaarheid van betrokkenheid, plus een pijnlijk onbeheersbaar narrative.

[ Voor 17% gewijzigd door Virtuozzo op 03-10-2019 10:05 ]

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The_Butler
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 14:07
Virtuozzo schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 10:01:
[...]

Daar zit nog menig gecompliceerd juridisch staartje bij. Heel eenvoudig samengevat (maar dan extreem simplistisch), dat zet een deur open naar condities waar het enige raamwerk dat van microdeals zou zijn.

Dolkstoot achteraf en in de rug van EU grondvesten met gruwelijke perverse prikkels voor een aantal specifieke lidstaten. Ik ga er van uit dat je kan zien hoe structureel verstorend dat zou zijn.
@Virtuozzo - kan je dit statement iets uitgebreider uitleggen? Wat exact bedoel je met microdeals? voorbeeld?

at your service


Acties:
  • +2 Henk 'm!
The_Butler schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 10:08:
[...]


@Virtuozzo - kan je dit statement iets uitgebreider uitleggen? Wat exact bedoel je met microdeals? voorbeeld?
Microdeal is een verwijzing naar Haagse constructies, waarbij lidstaten enkel nog eigen ding doen, willens en wetens dat het korte termijn denken is, schadelijk voor eigen belangen op termijn, relaties met andere lidstaten en belangen van lidstaten. De term wordt gebruikt als omschrijving voor de Britse beleidstactiek IB van verdeel en heers.

Alle interactie van de EU rust op opdracht van collectieve behartiging van bevolking van lidstaten, in balans met vertegenwoordiging van regeringen van lidstaten. Grondvesten eerst, politics and economics second.

Dat is waarom zowel EU als lidstaten de voordelen van verenigd front genieten.

Bij microdeals moet Ierland bilaterale constructies aangaan, Nederland idem, et cetera. Een moeras van verlamming, verdeling, breuklijnen in behartiging en balans. Beetje zoals het er in de 19e eeuw aan toe ging.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
Virtuozzo schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 10:01:
Daar zit nog menig gecompliceerd juridisch staartje bij. Heel eenvoudig samengevat (maar dan extreem simplistisch), dat zet een deur open naar condities waar het enige raamwerk dat van microdeals zou zijn.
Het was toch altijd al duidelijk dat de backstop een semi-definitieve oplossing is omdat het VK zelf de 'Signapore/Panama' kant op gaat. Dat is gisteren voor het eerst ook letterlijk zo uitgesproken, er is ook in de toekomst geen ruimte voor 'alignment' tussen de EU en het VK.

Van de media wordt je ook niet veel wijzer, als je de BBC mag geloven is men in Brussel blij verrast met dit voorstel:
The EU has said it needed concrete, legally operable, realistic UK proposals on the table before it could entertain re-thinking its position. UK proposals have now been delivered but the EU suspicion is that they are neither realistic, nor legally operable as they stand. And before anyone objects that "the EU was always going to pour cold water on the PM's offer, whatever he said!" let me tell you, it's not all gloom.

Before the EU read the prime minister's offer, many predicted it would confirm their suspicion that his focus was on a domestic UK audience and on an upcoming general election - not on engaging with the EU. But senior diplomats told me on Wednesday night that some of Boris Johnson's proposals were "better than expected".

"His offer on regulatory alignment (keeping Northern Ireland tied to EU rules on goods) was great, as was the tone of his covering letter to Jean-Claude Juncker," one northern European diplomat told me. "All very professional. I believe he wants a deal. That it wasn't just rhetoric."
Leeft Katya Adler in een parallel universum of zijn er inderdaad verschillende stromen en meningen binnen de EU? Of was deze 'northern European diplomat' vergeten een sarcasm smiley te plaatsen... :?

[ Voor 54% gewijzigd door hoevenpe op 03-10-2019 10:43 ]

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ph4ge
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 16:41
hoevenpe schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 10:15:
Leeft Katya Adler in een parallel universum of zijn er inderdaad verschillende stromen en meningen binnen de EU? Of was deze 'northern European diplomat' vergeten een sarcasm smiley te plaatsen... :?
Ze weten gewoon in de UK nog steeds niet hoe de Europese diplomatiek werkt. Ze blijven altijd netjes, optimistisch en zoeken naar compromis, zelfs als een voorstel compleet k*t is. Het feit dat er de UK nu überhaupt iets op tafel heeft gelegd na bijna een jaar stilte na de May deal kan je zien als vooruitgang.

Giet daar nog eens overheen dat de BBC enorm pro-Brexit is en je krijgt een complete missrepresentatie van wat er werkelijk in Brussel over dit voorstel gedacht wordt.

toolkist schreef op vrijdag 24 februari 2023 @ 08:41: "Nah deze keer heb je gewoon gelijk. Geniet ervan, zo vaak zeg ik dat niet tegen je :+"


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • NMH
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 18:09

NMH

Moderator General Chat
hoevenpe schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 08:17:
De DUP kan dus eind 2020 de backstop eenzijdig beëindigen (...)
Het is subtiel erger dan dat; Stormont heeft niet de gelegenheid om de regeling op te zeggen, men moet hem actief accorderen om hem in werking te laten treden c.q. voort te laten duren (een zogenoemde sunset clause). Dat soort clausules zijn bedoeld om het voortduren te onmoedigen (vergelijk het met de keus "Ga ik een nieuw contract aan met mijn huidige leverancier of kijk ik rond" versus "Zeg ik het contract met mijn huidige leverancier op om over te stappen"). En omdat niet in werking treden / voortduren feitelijk de default option is hoef je dus geen moeite doen om de regeling te beeindigen maar alleen het proces om het te laten voortduren te frustreren. Sound familiar? :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • polthemol
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13:06

polthemol

Moderator General Chat
NMH schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 11:14:
[...]

Het is subtiel erger dan dat; Stormont heeft niet de gelegenheid om de regeling op te zeggen, men moet hem actief accorderen om hem in werking te laten treden c.q. voort te laten duren (een zogenoemde sunset clause). Dat soort clausules zijn bedoeld om het voortduren te onmoedigen (vergelijk het met de keus "Ga ik een nieuw contract aan met mijn huidige leverancier of kijk ik rond" versus "Zeg ik het contract met mijn huidige leverancier op om over te stappen"). En omdat niet in werking treden / voortduren feitelijk de default option is hoef je dus geen moeite doen om de regeling te beeindigen maar alleen het proces om het te laten voortduren te frustreren. Sound familiar? :)
ga je nu beweren dat het VK moedwillig processen gaat frustreren? Hoe kom je daar nu bij? ;P

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
polthemol schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 11:39:
ga je nu beweren dat het VK moedwillig processen gaat frustreren? Hoe kom je daar nu bij? ;P
Zal toch niet dat ze ter kwader trouw zijn? :Z
Afbeeldingslocatie: https://scontent.fams1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71203791_399662624050616_552484715848794112_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQlTflEX3LsBfpM9XnLODUsDJ8tWdPLFPsqztcaXWK3zuhi-DWs24CtV3Fp3F6_RwCQQYYaEIyPAXfxFe3uMoWXF&_nc_ht=scontent.fams1-2.fna&oh=40a5bdde5d0bee6f980a924dc3cde4e3&oe=5E2EB80E

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • The_Butler
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 14:07
Afbeeldingslocatie: https://preview.redd.it/lb0fvdalp9q31.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=4c60205344bdfd1c6b9b6457da75d3c2025b2c71

at your service


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ToolkiT
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
drooger schreef op woensdag 2 oktober 2019 @ 21:09:
NOS geeft de volgende uitleg over het nieuwe plan:


[...]


https://nos.nl/artikel/23...-markt-voor-goederen.html

Ook nu in begrijpbare, maar mogelijk verkeerd vertaalde taal, blijft het alsnog zo mooi en onmogelijk als een unicorn.
Punt 3 en 5 staan loodrecht tegenover elkaar..

Mag je een gegeten paard in de bek kijken?


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • LordSinclair
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 16:52
ToolkiT schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 14:59:
[...]

Punt 3 en 5 staan loodrecht tegenover elkaar..
Nee hoor, ze pakken gewoon van allebei de voordelen, dat is toch een goede deal? :X

There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ToolkiT
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
hoevenpe schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 12:05:
[...]


Zal toch niet dat ze ter kwader trouw zijn? :Z
[Afbeelding]
Op FB kreeg ik deze ad ook.. van de tory candidaat in mijn gewest (welke 61% remain stemde) https://www.facebook.com/craigmorleyuk/
En de comments waren niet mals..

On a lighter topic:
Afbeeldingslocatie: https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/72206568_1788790161264813_945576744302149632_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQnDYFLpvqrXf3iPiy8v_2G4K8SYfjCFphdoTt4vB0muzcSkoNOUWBSlxWjAnhEQ_00&_nc_ht=scontent-lhr3-1.xx&oh=232960bc062a2a03bf24fcc978fe60c6&oe=5DF28E0D

Mag je een gegeten paard in de bek kijken?


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ToolkiT
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
LordSinclair schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 16:05:
[...]

Nee hoor, ze pakken gewoon van allebei de voordelen, dat is toch een goede deal? :X
Wilt u nog een plakje cake meneer Johnson? ;)

Mag je een gegeten paard in de bek kijken?


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
Heb niet het gevoel dat de EU tevreden is, dit lijkt me een schoolvoorbeeld van een diplomatieke middelvinger:

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dr.lowtune
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 25-08 19:27

dr.lowtune

Deugt niet

ToolkiT schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 16:32:
[...]

Op FB kreeg ik deze ad ook.. van de tory candidaat in mijn gewest (welke 61% remain stemde) https://www.facebook.com/craigmorleyuk/
En de comments waren niet mals..
Die vent heeft wel een kliko boter op zijn hoofd. Taking back control, migration, bla bla bla, terwijl zijn vrouw in ieder geval aardig wat "niet Britse" uiterlijke kenmerken heeft.

Ach kennelijk gelden ook die zaken alleen als ze je niet (meer) in je persoonlijke levenssfeer kunnen raken...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ToolkiT
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
https://www.bbc.co.uk/news/uk-47213842
Er zijn meer trade deals inmiddels dan ik dacht eerlijk gezegd..
14 "continuity" deals covering 39 countries or territories.

Maar wel allemaal mickey mouse deals..
Switzerland (2.5% of total UK trade) is de beste zo te zien..

[ Voor 46% gewijzigd door ToolkiT op 03-10-2019 19:29 ]

Mag je een gegeten paard in de bek kijken?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-dark
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 16:51
ToolkiT schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 19:27:
https://www.bbc.co.uk/news/uk-47213842
Er zijn meer trade deals inmiddels dan ik dacht eerlijk gezegd..
14 "continuity" deals covering 39 countries or territories.

Maar wel allemaal mickey mouse deals..
Switzerland (2.5% of total UK trade) is de beste zo te zien..
Niet verbazingwekkend. De grote landen en ex gemenebest wachten allemaal af wat er uit de onderhandelingen komt.

- Een uittredingsovereenkomst -> Voorwerk is al gedaan. 1,5 jaar de tijd voor puntjes op de I
- No Deal -> Voorwerk is al gedaan en het VK moet dan echt. Prima moment voor wat extra concessies in hun voordeel.
- Geen Brexit. -> Dan er niet alteveel moeite in gestoken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 16:33
Qua aantallen misschien wel leuk, maar qua hoeveelheden handel is het redelijk peanuts.

EU Parlement heeft de deal hard afgewezen.

https://www.europarl.euro...s-the-eu-and-ireland-need

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
Groundhog day....
PM to make whirlwind trip to EU capitals to sell his Brexit plan

Boris Johnson is set to launch a whirlwind round of talks in European Union capitals as he tries to sell his new Brexit proposals to sceptical EU leaders, while also keeping intact an emerging if fragile House of Commons majority for the plan.

The prime minister had been expected to head to Berlin for talks with the German chancellor, Angela Merkel, on Friday. However, scheduling difficulties mean discussions are more likely to begin at the weekend, Downing Street sources said, with trips planned to “several” capitals. However, no face-to-face talks have yet been confirmed, with Emmanuel Macron’s office saying that the French president was not due to see Johnson at the weekend or next week.
Zou men in Berlijn, Parijs, Dublin en Den Haag er niet moe van worden? Kunnen ze niet zeggen er pas in november ruimte in de agenda is... 8)

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rene
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 17:52
3 weken op road trip ;) wellicht kan hij op 1 november wel politiek asiel aanvragen.

Beetje rondreizen en praten over een fantasieplan is natuurlijk een mooie manier om weer een weekje tijd te rekken.

2021 Magnesium P2, non PP, 20" - 2024 Mazda MX-30


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • dr.lowtune
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 25-08 19:27

dr.lowtune

Deugt niet

"EU parliament: Boris Johnson Brexit plan not remotely acceptable"

Tja, dat zat er natuurlijk in. Kennelijk wil hij nog wel wat kleine dingetjes wijzigen om het acceptabel te maken.

"Die grote gemene EU jongens ook, die hebben het altijd op de welwillende kleine Boris voorzien, vuilakken!"

...so obvious...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
ToolkiT schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 19:27:
...
Switzerland (2.5% of total UK trade) is de beste zo te zien..
Maar die wordt vziw bij een no deal brexit ook niet geëffectueerd....
A, nee ik zie dat een update is gemaakt waarbij tijdelijk het een en ander van toepassing wordt/blijft https://www.eda.admin.ch/...ments/fs/FS-Brexit_de.pdf
Rene schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 21:02:
...
Beetje rondreizen en praten over een fantasieplan is natuurlijk een mooie manier om weer een weekje tijd te rekken.
En misschien in plaats van een minuutje de deur van de auto niet open krijgen in Duitsland daar een dagje van maken?

[ Voor 54% gewijzigd door begintmeta op 03-10-2019 21:21 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
begintmeta schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 21:10:
En misschien in plaats van een minuutje de deur van de auto niet open krijgen in Duitsland daar een dagje van maken?
Eerder op zoek naar een mooie diepe greppel... O-)

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 16:33
begintmeta schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 21:10:
[...]

Maar die wordt vziw bij een no deal brexit ook niet geëffectueerd....
A, nee ik zie dat een update is gemaakt waarbij tijdelijk het een en ander van toepassing wordt/blijft https://www.eda.admin.ch/...ments/fs/FS-Brexit_de.pdf
Klopt, Zwitserland zal geen zelfstandig handelsbeleid mogen voeren, dat zal in samenwerking met de EU moeten.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • ph4ge
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 16:41
ToolkiT schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 19:27:
https://www.bbc.co.uk/news/uk-47213842
Er zijn meer trade deals inmiddels dan ik dacht eerlijk gezegd..
14 "continuity" deals covering 39 countries or territories.

Maar wel allemaal mickey mouse deals..
Switzerland (2.5% of total UK trade) is de beste zo te zien..
Er zijn altijd wel wat landen bereid om de deal die ze hadden met de UK via de EU te verlengen met war UK concessies. Zo heeft May met miljarden in Afrika lopen strooien.

Er is nog nooit een Brexiteer die kon uitleggen wat er mis is met de handelsverdragen die de EU heeft. Heel de wereld is jaloers op de EU wat dat betreft en de UK krijgt dezelfde voorwaarden voorlopig amper voor elkaar, laat staan iets beters.

toolkist schreef op vrijdag 24 februari 2023 @ 08:41: "Nah deze keer heb je gewoon gelijk. Geniet ervan, zo vaak zeg ik dat niet tegen je :+"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • leekers
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 06-01-2021
dr.lowtune schreef op donderdag 3 oktober 2019 @ 21:06:
"EU parliament: Boris Johnson Brexit plan not remotely acceptable"

Tja, dat zat er natuurlijk in. Kennelijk wil hij nog wel wat kleine dingetjes wijzigen om het acceptabel te maken.

"Die grote gemene EU jongens ook, die hebben het altijd op de welwillende kleine Boris voorzien, vuilakken!"

...so obvious...
Goed gedaan Boris !!
Goodbye UK op 31 okt 2019 zijn we eindelijk na 3.5 jaar af van die waanzin en kunnen we als Europa verder zonder het land wat denkt zo verschillend te zijn met andere stelsels en zijn eigen munt !!

Do well UK and send our love to the Donald !

"Beautiful Clean Coal"


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • The_Butler
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 14:07
Toegift van Bansky

Afbeeldingslocatie: https://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/917A/production/_108824273_chimps2.jpg

at your service


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Plasma_Wolf
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 05:57

Plasma_Wolf

Student

Banksy was zijn tijd ver vooruit. Deze heeft hij al gemaakt in 2009 en is geveild voor bijna 10 miljoen pond (nu 11.1 miljoen euro, maar na Brexit uiteraard minder).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
Het begint zielig te worden, als een hysterische ex die steeds harder gaat schreeuwen dat ze nu echt bij je weg gaat en als je dan rustig 'oké, wat jij wilt' zegt in de deuropening blijft staan...
Boris Johnson's Brexit proposals are the government's 'final offer', says Lewis

The Home Office minister Brandon Lewis told the Today programme this morning:

From our point of view it’s a final offer. But we are open and understand the fact that the EU may come back and say ‘Look, this deal is fine, but can we just look at this...?’ and we’ll have to look at that when we get to that point.

But I’ve got to say, to be frank, as the prime minister said, this is our clear final deal. We think it’s a good deal, it’s a fair deal, it delivers both legally and security-wise for both our country here in the UK and obviously our friends in Europe.
Welk deel van het woord 'no' begrijpen ze niet in het VK? Succes over 27 dagen, bel ons niet wij bellen u. Echt... ;)

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
Het spel moet nog even verder gespeeld worden, om een no-deal Brexit per 31.10 uit te kunnen voeren moet boris wat wetten overtreden en als hij nu al zou zeggen dat de onderhandelingen mislukt zijn kan een rechterlijke uitspraak nog roet in het eten gooien. Goede timing is essentieel voor boris zijn plannetje.

En wat is er gebeurt met de onderhandelingen tussen de oppositiepartijen om tot een tijdelijke regeringscoalitie te komen die om uitstel vraagt? Zachte dood gestorven? Ik hoor er de laatste dagen niets meer over.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • leekers
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 06-01-2021
Philpend schreef op vrijdag 4 oktober 2019 @ 12:19:
Het spel moet nog even verder gespeeld worden, om een no-deal Brexit per 31.10 uit te kunnen voeren moet boris wat wetten overtreden en als hij nu al zou zeggen dat de onderhandelingen mislukt zijn kan een rechterlijke uitspraak nog roet in het eten gooien. Goede timing is essentieel voor boris zijn plannetje.

En wat is er gebeurt met de onderhandelingen tussen de oppositiepartijen om tot een tijdelijke regeringscoalitie te komen die om uitstel vraagt? Zachte dood gestorven? Ik hoor er de laatste dagen niets meer over.
We weten snel genoeg of Boris niet naar de Tower moet https://www.bbc.com/news/...cotland-politics-49924755

The judge will rule on this initial part of the case on Monday, after which a panel of Inner House judges will consider whether the court could use its "nobile officium" power to effectively sign a letter to European leaders if Mr Johnson refuses to do so.

[ Voor 14% gewijzigd door leekers op 04-10-2019 12:28 ]

"Beautiful Clean Coal"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-dark
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 16:51
Wat ook meespeelt is dat men nog steeds niet de legale tekst gepubliceerd heeft, alleen het concept zogezegd.
De reden daarachter is tweeledig.
1 Vanuit het VK kan men dan niet controleren waar het niet aan hun wetten voldoet.
2 Vanuit de EU kan men dan niet controleren waar de addertjes zitten.

Voor nu pure verkiezingsretoriek en het voorsorteren op een No vanuit de EU.
Op de achtergrond nog een roadtrip naar Frankrijk en Duitsland. Dat alles om hun te bewegen om Ierland de bezwaren te laten intrekken. Redenatie is dat als Ierland akkoord gaat de rest van de regeringsleiders het beu zijn en zeggen OK, hun akkoord, wij akkoord

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
Voor zover ik weet is de juridische telst wel aan de EU overhandigd, maar heeft die niet meer inhoud dan de brief + bijlage die wel openbaar zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
Philpend schreef op vrijdag 4 oktober 2019 @ 12:19:
En wat is er gebeurt met de onderhandelingen tussen de oppositiepartijen om tot een tijdelijke regeringscoalitie te komen die om uitstel vraagt? Zachte dood gestorven? Ik hoor er de laatste dagen niets meer over.
Corbyn/momentum blijft eisen dat hij de leider van deze tijdelijke coalitie wordt, dat is onacceptabel voor de LibDems en de rebellerende Tories.
D-dark schreef op vrijdag 4 oktober 2019 @ 12:28:
Op de achtergrond nog een roadtrip naar Frankrijk en Duitsland. Dat alles om hun te bewegen om Ierland de bezwaren te laten intrekken.
Lijkt erop dat Parijs en Berlijn geen zin hebben in de Boris 'whirlwind tour'. Er zijn 'scheduling problems', diplomatieke taal voor je bent niet welkom.

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-dark
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 16:51
hoevenpe schreef op vrijdag 4 oktober 2019 @ 12:32:

Lijkt erop dat Parijs en Berlijn geen zin hebben in de Boris 'whirlwind tour'. Er zijn 'scheduling problems', diplomatieke taal voor je bent niet welkom.
Daar komt het wel op neer.
Eerst de EU die al stelde dat het een begin was met wat flinke oceaanbrede gaten.
Dan gisteren Rutte en Merkel die alvast bespraken wat ze hiervan moesten denken.
Vanuit de EU een mooie tweet dat men volledig achter Ierland staat.
Nu Macron en Merkel die wat beters te doen hebben met hun tijd. :)

Voor Boris nu terug bij stap 1. Maak je voorstellen maar hard qua wetgeving en niet de korte samenvatting van 7 i.p.v. 44 pagina's en dan wil de EU ernaar kijken.

@Philpend ook de EU heeft tot nog toe alleen de samenvatting gekregen.

[ Voor 4% gewijzigd door D-dark op 04-10-2019 12:43 ]


Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

Topicstarter
Iemand heeft een oude Dilbert up to date gemaakt:
Afbeeldingslocatie: https://pbs.twimg.com/media/EGBOy0wWsAELCeu.jpg

Klopt aardig...

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
Snapt iemand er nog iets van? De man die liever sterft in een greppel dan verlenging aanvraagt bevestigd tegen de Schotse rechter dat hij op 19 oktober verlenging gaat aanvragen? 8)7

Lijkt me het einde van Johnson, het maakt Farage voor leavers de eerste keus bij de komende verkiezingen.

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
Dat hoeft niet, als boris bereid is om de wet te overtreden dan is hij ook bereid om te liegen tegen een rechter, toch? Nu zeggen dat hij het wel gaat doen om een voor hem negatieve uitspraak te voorkomen en dan alsnog geen uitstel aanvragen. Voor Iemand die alle schaamte voorbij is geen enkel probleem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hoevenpe
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:06
@Philpend
Is dat geen meineed en dus strafbaar?

Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • L-project
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 15:10
@Philpend Yup, ik vertrouw helemaal niets meer van hem. En zijn aanhangers vinden dit allemaal fantastisch, en zien daar ook geen enkel probleem in.
hoevenpe schreef op vrijdag 4 oktober 2019 @ 13:47:
Is dat geen meineed en dus strafbaar?
Uiteraard. Maar niet de wet uitvoeren ook.
En als hij dan het gevang in moet dan hebben de Brexiteers hun martelaar, en kunnen ze nog meer afgeven op de rechterlijke macht. Nee, ik geloof niet dat er vanuit de No-Deal club enig redelijk en fatsoenlijk gedrag te verwachten is als dit hun doel in de weg zit.

[ Voor 60% gewijzigd door L-project op 04-10-2019 13:55 ]

Hail to the greatest philosophers of all time: Calvin and Hobbes!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

Topicstarter
Hongaarse bobo's waren gisteren op bezoek bij Johnson in nr 10. Mogelijk hopen ze op een EU land dat een veto uitspreekt over de verlenging. Alhoewel ik me niet kan voorstellen dat er een land is, zelfs niet Hongarije, dat haar eigen toekomst in de EU gaat verkloten om Johnson en zijn bandieten te helpen.

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Philpend
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22-09 17:29
@hoevenpe Dat moet diezelfde rechter dan uitzoeken, maar dan heeft Boris/cummings/ERG met betrekking tot de no-deal brexit zijn zin. Cummings zal hem dit ongetwijfeld geadviseerd hebben, maar die heeft er uiteraard geen probleem mee dat Boris eventueel naar de gevangenis gaat (of uit het passieve kiesrecht wordt ontzet), want die gaat dan wel verder op dezelfde weg met de opvolger van Boris. Boris is ook maar een vervangbaar poppetje.

[ Voor 8% gewijzigd door Philpend op 04-10-2019 13:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RM-rf
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 16:00

RM-rf

1 2 3 4 5 7 6 8 9

hoevenpe schreef op vrijdag 4 oktober 2019 @ 13:36:
Snapt iemand er nog iets van? De man die liever sterft in een greppel dan verlenging aanvraagt bevestigd tegen de Schotse rechter dat hij op 19 oktober verlenging gaat aanvragen? 8)7
[Embed]
hij is wettelijk daartoe gedwongen... de Benn Act (European Union (Withdrawal) (No. 2) Act 2019) stelt exact dat, dat hij voor 19 october een brief moet sturen waar hij de Europese Raad om verder uitstel vraagt, als voorheen er geen voorstel tot een uittredingsakkoord door het House of Commons aangenomen is.
BJ geeft enkel aan dat hij zich aan deze wet zal houden.
Section 1 obliges the Prime Minister to request an extension to the Article 50 negotiating period for the purpose of negotiating a withdrawal agreement, unless the House of Commons has passed a motion which either approves a withdrawal agreement or approves departure without a deal, and the House of Lords has debated the same motion. If such a motion is not approved, the Prime Minister is obliged to make the request no later than 19 October 2019.
Hoe hij dat doet en wat hij er verder omheen doet is redelijk vrij, hij kan erop gokken dat de europese raad zijn verzoek afwijst, eventueel erop gokken dat hij een tweede brief erna kan sturen (en dat de EU die ook aanneemt) of proberen via diplomatie ervoor te zorgen dat een andere lidstaat een eventueel verleend uitstel zou veto-en...
Maar wettelijk is hij idd gedwongen die brief te sturen voor 19 october, mits het House geen uittredings-akkoord toegestemd heeft.


BoJo kan blijven roepen dat hij denkt dat Engeland op 31 october de EU verlaten zal hebben, los ervan of hij die brief versturen moet.

[ Voor 3% gewijzigd door RM-rf op 04-10-2019 13:57 ]

Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen

Pagina: 1 ... 103 ... 125 Laatste

Dit topic is gesloten.