@
RobertMe & @
ErBo66
Ik mis foto's, onmogelijk te bepalen wat er aan de hand is met je prints. In de lucht printen kan echt wel een paar redenen hebben maar als je eerste laag goed is dan zal het niet zo snel aan het levelen liggen.
Het belangrijkste wat ik mis in je verhaal zijn de basic setup stappen die je hebt gedaan
1. E-step kalibratie: Komt er 100mm filament uit als je dit extrudeert (free air methode)
2. Flowcalibratie: Print na de E-step een kubus met een single wall om dit te controleren
3. X-Y-Z kubus: Ter controle van je belt tension
Warping is bij elke thermoplast zeer gebruikelijk. Als het te snel koelt door bij voorbeeld tocht heb je last van warping.
Alcohol van de trekpleister/kruidvat is het beste, zo hoog mogelijk percentage
Een brim kan ik niet aanraden als het om een standaard print gaat. Pas bij zeer kleine oppervlakken die de hoogte ingaan zou ik een brim printen zoals bijvoorbeeld supports die slechter hechten
De z-offset gebruikt(e) ik zelf niet, na de A4 methode gewoon printen en dat werkt gewoon goed. Als ik Z-offset toepast kreeg ik een veel te dunne eerste laag.\
De temperatuur van je bed is een wat lastig verhaal, je moet je voorstellen dat wat je ziet niet je temperatuur is. Als je de temperatuur zal meten op je bed zie je een afwijking en die is vaak lager dan de ingestelde temperatuur. 60 graden is dan vaak 50 of 55 graden zeker als je een glasplaat oid hebt. Tot nu toe print ik alle PLA (123-3D filament) op een 60 graden (ingestelde temperatuur) bed
@
ErBo66 Je kan niet zeggen dat 200 graden goed is voor PLA dat is niet zo simpel. Elke rol heeft zijn eigen temperatuur waarin deze het beste print. Onderling (dus zelfde merk en type) zijn de verschillen te klein maar qua wanneer je Merk A of Merk B print kan er een groot verschil zitten. Dit is dan ook de reden dat je eigenlijk bij elke rol (ander merk op zijn minst) een temperatuurtorentje print.
Al met al, foto's. Dan kan je veeeeel beter bepalen wat er mis is
[
Voor 4% gewijzigd door
Mistacal op 25-10-2019 08:45
]