Firefly III schreef op donderdag 2 maart 2023 @ 21:30:
6.0.0 is inmiddels live! 🥳
https://github.com/firefl...y-iii/releases/tag/v6.0.0

Firefly III schreef op donderdag 2 maart 2023 @ 21:30:
6.0.0 is inmiddels live! 🥳
https://github.com/firefl...y-iii/releases/tag/v6.0.0
Dit is de error die je krijgt als de error niet gemaild kan worden. Dus er zit nog een error voor de errorpieterjangoeman schreef op vrijdag 3 maart 2023 @ 10:43:
Mijn install op docker werd geupdate naar 6.0.0, en nu lijkt het niet meer te werken, krijg volgende foutmelding, iemand deze al gezien? - krijg het bij het gewoon openen van de webpagina.
[2023-03-03 10:40:36] local.ERROR: Exception is: {"class":"FireflyIII\\Exceptions\\FireflyException","errorMessage":"An email must have a \"To\", \"Cc\", or \"Bcc\" header.","time":"Fri, 03 Mar 2023 10:40:36 +0100","file":"\/var\/www\/html\/app\/Jobs\/MailError.php","line":94,"code":0,"version":"6.0.0","url":"http:\/\/192.168.0.241:92","userAgent":"Mozilla\/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit\/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome\/110.0.0.0 Safari\/537.36","json":true,"method":"GET"}
@Firefly III , kan ik nog iets zoeken om dit duidelijker te maken?
Ben verder in de logs gaan kijken, net voor die error komt er inderdaad een andere tevoorschijn,Dit is de error die je krijgt als de error niet gemaild kan worden. Dus er zit nog een error voor de error
Lijkt erop dat de DB container niet gestart kan worden of faalt. Dat zou er voor moeten zorgen dat Firefly III niet eens begint met booten, maar dat hangt af van je config.pieterjangoeman schreef op vrijdag 3 maart 2023 @ 12:49:
[...]
Ben verder in de logs gaan kijken, net voor die error komt er inderdaad een andere tevoorschijn,
Could not poll the database: SQLSTATE[HY000] [2002] php_network_getaddresses: getaddrinfo for db failed: Name or service not known (Connection: mysql, SQL: select `id`, `name`, `data` from `configuration` where `name` = is_demo_site and `configuration`.`deleted_at` is null limit 1)","time":"Fri, 03 Mar 2023 12:43:19 +0100","file":"\/var\/www\/html\/app\/Support\/FireflyConfig.php","line":80,"code":0,"version":"6.0.0","url":"http:\/\/192.168.0.241:92","userAgent":"Mozilla\/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit\/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome\/110.0.0.0 Safari\/537.36","json":true,"method":"GET"}
Zegt dit je iets?
[Voor 99% gewijzigd door pieterjangoeman op 03-03-2023 13:10]
[Voor 18% gewijzigd door Kaspers op 03-03-2023 14:39]
Ja, ik sta open voor feature requests, maar dit gaat niet gebeuren helaas. Dit stukje budgettering moet je zelf doen. Ik maak in dit soort gevallen het budget met de hand wat groter.Kaspers schreef op vrijdag 3 maart 2023 @ 14:08:
@Firefly III sta je ook open voor feature requests? Case:
Het komt regelmatig voor dat ik uitgaven doe voor een activiteit waarbij ik ook deels bedragen voorschiet die ik terugkrijg middels betaalverzoeken. Denk bijvoorbeeld aan het aanschaffen van festivaltickets. Bijvoorbeeld 4 festivaltickets voor €50 p.p. is een uitgave van €200, en krijg ik vervolgens 3 maal €50 terug wanneer ik het voor 3 personen voorschiet. Ik categoriseer die uitgave van €200 onder budget 'Leisure' en categorie 'Festivals'. Op het moment dat ik de terugbetaling van vrienden wil labellen, kies ik bij de inkomsten wederom voor categorie 'Festivals', echter is het niet mogelijk om er een budget aan te hangen. Ik kan het oplossen door de uitgave transactie te gaan splitsen (in 1 maal €50 'Leisure' en 'Festivals' en 3 maal budget 'Voorgeschoten'); maar vroeg me af of je er ook voor open staat inkomsten ook een budget mee te geven, waarmee het budget weer wat 'ruimer' wordt en ik niet hoef te werken met een budget 'Voorgeschoten'. FYI: Ik vind het prettig alles wat ik aan transacties heb te categoriseren naar budget. Mogelijk is dit tegenstrijdig met jouw gedachtegoed.
Ik heb het weer gestart gekregen, na het verwijderen (renamen) van de db volume. Alles is uiteraard weer weg, maar kan ik nu met de files uit de hernoemde folder normaal de transacties, categorieën, rules en zo weer terugkrijgen door de files te vervangen?Firefly III schreef op vrijdag 3 maart 2023 @ 12:50:
[...]
Lijkt erop dat de DB container niet gestart kan worden of faalt. Dat zou er voor moeten zorgen dat Firefly III niet eens begint met booten, maar dat hangt af van je config.
Logs van de database containers zullen wel verklappen wat daar aan de hand is.
Als je de container kan starten met de oude data, kan je deze eventueel extracten met mysqldump en dan weer importeren.pieterjangoeman schreef op vrijdag 3 maart 2023 @ 14:49:
[...]
Ik heb het weer gestart gekregen, na het verwijderen (renamen) van de db volume. Alles is uiteraard weer weg, maar kan ik nu met de files uit de hernoemde folder normaal de transacties, categorieën, rules en zo weer terugkrijgen door de files te vervangen?
Ik probeerde het al even uit, maar dit lijkt niets te doen...
Klopt, de nieuwe versie heeft een "v"-prefix en daar kan version_compare() niet tegen. Maar een versie met een "v" ervoor heeft de voorkeur dus daar ga ik sinds v6.0.0 voor. Dat is een beetje een stijlbreuk en levert hier en daar kleine issues op. Dit is er een voorbeeld van. Ander voorbeeld is de Docker container, die in eerste instantie als "version-v6" werd gebouwd.HSG schreef op zaterdag 4 maart 2023 @ 22:48:
[Afbeelding]
Ik zie ook dat ik versie 6.0 kan gebruiken. Ik vind de aankondiging een beetje vaag.
"wat nieuwer is dan de nieuwste versie"
What Do You Call An Alligator In A Vest?
[Voor 60% gewijzigd door Arunia op 07-03-2023 16:18]
Klopt inderdaad. Ik ken GRIP niet maar die zal ergens onder water ook een soort van rule aanmaken.bonyuri schreef op dinsdag 7 maart 2023 @ 08:55:
Ik ben nu bezig met mijn eerste FireFly install en ben al mijn gegevens aan het importeren.
Begrijp ik het goed dat je enkel via "Rules" zaken automatisch kan indelen? Het is niet zoals bij GRIP dat als je eenmaal een betaling bij bijvoorbeeld de Jumbo hebt gecategoriseerd als "Boodschappen" FireFly dit bij de volgende import ook "snapt"?
Ik vermoed dat ik dit probleem niet heb, maar toch even dubbel check. Ik krijg dubbele transacties te zien van, in ieder geval, met transacties tussen eigen KNAB rekeningen.mithe schreef op woensdag 26 oktober 2022 @ 20:12:
Ik ben er wat verder in gaan duiken en het lijkt er op dat Knab bij PSD2 het transactieID langer maakt. Als je alleen de eerste 16 cijfers gebruikt dan komen ze allemaal overeen en anders niet.
Hierover heb ik overigens contact opgenomen met Knab en ze hebben mijn vraag door gestuurd naar de juiste afdeling dus ik ben benieuwd![]()
Nu is de fix in de data-importer heel simpel (als je verder geen rekening houd met andere banken enzo).
Hiervoor heb ik de GenerateTransactions.php:235 het transaction id aangepast.
code:
1 'external_id' => substr($entry->transactionId, 0, 16),
Alleen dit is beter op te lossen @Firefly III heb jij hier een suggestie voor?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
| { "transactionId": "C3C01PGLRP07ZFJ7291", "entryReference": "0000291", "bookingDate": "2023-03-01", "valueDate": "2023-03-01", "transactionAmount": { "amount": "-100.00", "currency": "EUR" }, "creditorName": "hierstondwat", "creditorAccount": { "iban": "rekeningB" }, "remittanceInformationUnstructured": "Correctie overschrijving vanaf verkeerde rekening", "proprietaryBankTransactionCode": "Outgoing transfer", "internalTransactionId": "d53a7245f2d728ac838a6260a155bae2" }, |
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
| { "transactionId": "C3C01PGLRP07ZFJ7126", "entryReference": "0000126", "bookingDate": "2023-03-01", "valueDate": "2023-03-01", "transactionAmount": { "amount": "100.00", "currency": "EUR" }, "debtorName": "hierstondwat", "debtorAccount": { "iban": "rekeningA" }, "remittanceInformationUnstructured": "Correctie overschrijving vanaf verkeerde rekening", "proprietaryBankTransactionCode": "Incoming transfer", "internalTransactionId": "8a5900eb73be910024350c000642aa66" }, |
1
| Error accessing "http://172.17.0.4:8080/api/v1/about?". Status code is 401. Body is: {"message":"Unauthenticated","exception":"AuthenticationException"} |
1
| {"message":"Internal Firefly III Exception: Connection could not be established with host \"ssl:\/\/:465\": stream_socket_client(): php_network_getaddresses: getaddrinfo for failed: Name or service not known","exception":"Symfony\\Component\\Mailer\\Exception\\TransportException"} |
1
2
3
4
5
| Request URL: http://192.168.1.75:8888/oauth/personal-access-tokens Request Method: POST Status Code: 500 Internal Server Error Remote Address: 192.168.1.75:8888 Referrer Policy: no-referrer |
1
| {"name":"testtaaats","scopes":[],"errors":[]} |
[Voor 28% gewijzigd door mgizmo op 08-03-2023 12:32]
Thanks! Ik wilde zeker weten dat er niet een andere manier wasWheeleE schreef op dinsdag 7 maart 2023 @ 12:06:
[...]
Klopt inderdaad. Ik ken GRIP niet maar die zal ergens onder water ook een soort van rule aanmaken.
Mijn lijst met rules heeft voor elke supermarktketen een regel die de categorie Boodschappen toevoegd en koppelt aan het budget Boodschappen.
In totaal heb ik een stuk of 25-30 regels voor diverse doelen. Boodschappen, abonnementen, huis-gerelateerde zaken, etcetera.
What Do You Call An Alligator In A Vest?
Ik zou op je laatste vraag graag ja willen antwoorden, maar ergens wil ik ook bevestigen of wat jij geconstateerd hebt ook daadwerkelijk het probleem is dat ik ervaar, voordat je er energie in stopt.mithe schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 17:34:
@mgizmo Knab heeft aan mij bevestigd dat de ids random zijn voor nordigen, etc. De unieke key was volgens mij het normale id + 2 karakters.
(Super support van Knab overigens!)
Voor mijn imports draai ik nu een custom script waar ik het id iets aanpas.
Verder moet je ook controleren of je mappings enzo wel goed staan. Als je het handig vind dan wil ik mijn import config wel delen.
Er worden idd geen dingen onthouden, al is er wel een python scriptje dat dat kan.bonyuri schreef op dinsdag 7 maart 2023 @ 08:55:
Ik ben nu bezig met mijn eerste FireFly install en ben al mijn gegevens aan het importeren.
Begrijp ik het goed dat je enkel via "Rules" zaken automatisch kan indelen? Het is niet zoals bij GRIP dat als je eenmaal een betaling bij bijvoorbeeld de Jumbo hebt gecategoriseerd als "Boodschappen" FireFly dit bij de volgende import ook "snapt"?
Laat maar weten waar je tegenaan liep precies met het installeren. Weet dat er een standaard docker-compose klaar staat: https://github.com/firefl...n/docker-compose-data.ymlArunia schreef op dinsdag 7 maart 2023 @ 11:24:
Vandaag maar eindelijk weer eens beginnen met opnieuw FireFlyIII te installeren. Die in combinatie met FiDi. Had FFIII al die tijd al geinstalleerd, maar eigenlijk geen tijd gehad om er iets mee te doen. FiDi wil ik ook meteen gaan gebruiken. Echter moet ik zeggen dat ik de handleiding qua installeren niet altijd even duidelijk vind.
Kan ik weinig aan doen. Veel banken maken onderscheid tussen een transactie van A > B en van B > A, zelfs als dat dezelfde transactie is.mgizmo schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 01:19:
[...]
Ik vermoed dat ik dit probleem niet heb, maar toch even dubbel check. Ik krijg dubbele transacties te zien van, in ieder geval, met transacties tussen eigen KNAB rekeningen.
Ik zie dat de import in de output tweemaal een transfer meld, wat ik mij kan indenken want transacties van beide KNAB rekeningen importeer ik.
Ik constateer alleen in het overzicht dat ik 2 maal deze transactie zie staan in rekening A maar ook in rekening B. En dan is het niet bij de ene rekening een opname en bij de andere een storting, maar twee stortingen (beide urls bevatten ook onderstaande transactionId's in beide rekeningen). Aangezien ik veel van dit soort transacties heb tussen eigen KNAB rekeningen klopt saldo bijv niet (althans, ik denk dat dat de reden is).
Kijk ik vervolgens in de portal van Nordigen naar de transacties dan staat op de ene rekening:
Klopt het dat in beide rekeningen de weergave een +transactie (dus storting) is? Dat ik ze per rekening tweemaal zie, lijkt mij niet te kloppen?
Wat had je verwacht dat er bijgewerkt had moeten worden?Nu met versie 6. aan de slag. Update heeft niet de transacties bijgewerkt, dus wederom via de purge knoppen de transacties verwijderd.
Dat zou niet moeten maar kan gebeuren, als je je database wegpleurt zijn je access tokens ook weg.Door het updaten van de image in docker werd de container verwijderd maar niet weer aangemaakt. Na dit gedaan te hebben kon ik de importer niet gebruiken:
code:
1 Error accessing "http://172.17.0.4:8080/api/v1/about?". Status code is 401. Body is: {"message":"Unauthenticated","exception":"AuthenticationException"}
Hieruit maak ik op dat de auth code niet werkt.
Deze zal in 6.0.1 gefixt zijn.In versie 6.0 constateer ik een probleem dat een "Personal Access Token" aanmaken niet volledig werkt. De database tabel oauth_access_tokens bevat wel het aangemaakte token, maar de name veld is leeg. En dat is ook in de UI het geval (ondanks dat ik wel in de UI een naam had opgegeven). Ik krijg ook niet het scherm daarna (https://docs.firefly-iii....stallation/configuration/) waarin de auth code staat vermeld. Staat deze auth code ergens in de database onversleuteld?. Bugje?
Edit3: Oplossing voor bovenstaande issue: https://github.com/firefl...6#issuecomment-1456578953
Ik heb net nog even in de Knab chat gekeken en gelukkig bewaren zij de chat zodat je die kan terug lezenmgizmo schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 18:18:
[...]
Ik zou op je laatste vraag graag ja willen antwoorden, maar ergens wil ik ook bevestigen of wat jij geconstateerd hebt ook daadwerkelijk het probleem is dat ik ervaar, voordat je er energie in stopt.
Ik zie dat de 1500 euro waar ik over schreef, ene transactie External ID C3B13PGBMF6KVI2P58 is en de ander C3B13PGBMF6KVI2P1.
Dus dat matcht met je eerste analyse en oplossing om de eerste 16 tekens te gebruiken en de rest te negeren. Dat heeft geen problemen verder meer opgeleverd?
Regel waar je de aanpassing hebt gedaan is inmiddels 294 geworden. Dus ook al gevonden waar ik het kan aanpassen. Heb je dit ook gemeld op GitHub, want ik zie geen reactie van @Firefly III op jouw bevinding in dit topic.
Het Knab antwoord was:Hoi, kan ik er dan wel vanuit gaan dat de eerste 16 cijfers gelijk zijn aan die van de csv?
Je kan het zelf ook controleren door een csv van je rekeningen uit te draaien en dan de nummers te controleren dan zul je zien dat de eerste 16 cijfers inderdaad altijd overeen komen.Als antwoord op je vraag, het klopt dat de eerste 16 cijfers gelijk zijn aan het csv bestand. Alleen bij de PSD2 wordt een extra volgnummer erachter gezet.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
| { "version": 3, "source": "fidi-0.9.17", "created_at": "2023-03-08T20:45:07+01:00", "date": "", "default_account": 1, "delimiter": "comma", "headers": false, "rules": true, "skip_form": false, "add_import_tag": true, "roles": [ "account-iban", "date_process", "currency-code", "generic-debit-credit", "amount", "opposing-iban", "opposing-name", "_ignore", "note", "description", "_ignore", "sepa_db", "sepa_ci", "note", "knab-transaction-id", "date_transaction", "_ignore" ], "do_mapping": [ false, true, true, true, false, false, false, false, false, false ], "mapping": [], "duplicate_detection_method": "cell", "ignore_duplicate_lines": false, "unique_column_index": 0, "unique_column_type": "external-id", "flow": "nordigen", "identifier": "0", "connection": "0", "ignore_spectre_categories": false, "map_all_data": false, "accounts": { }, "date_range": "partial", "date_range_number": 30, "date_range_unit": "d", "date_not_before": "2023-02-06", "date_not_after": "", "conversion": false, "ignore_duplicate_transactions": false } |
Begrijpelijk en jammer.Firefly III schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 20:57:
Ik ga geen custom aanpassingen doen voor bankspecifieke issues, sorry.
Uiteindelijk ben ik dan een soort pseudo-parsing-engine aan het bouwen met alle maintenance van dien. Die fout heb ik aleens gemaakt. Ik verwijs mensen liever naar hun eigen skills in Python, PHP of iets als CyberChef.mithe schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 21:06:
[...]
Begrijpelijk en jammer.
Wat wel fijn zou zijn, maar dat gaat hem dan denk ik ook niet worden om het mogelijk te maken om mutators oid te schrijven waardoor je input velden eerst nog kan muteren voordat ze verder gebruikt worden door de importer.
Het is ook echt niet mijn doel om voor leken van alles op te tuigen. Mijn ervaring is dat als n het detailniveau van uitleggen is, je geheid vragen krijgt over n+1. Dat is een gebed zonder einde. Dan stuur ik nog liever mensen met een kluitje in het riet en voila, ineens kunnen ze wel Googlen.Arunia schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 21:07:
@Firefly III Dank je wel. Die had ik inderdaad gepakt. Maar gaat me ook om die 3 .env bestanden. Het is meer dat het voor een leek in mijn ogen niet te doen is om dit te gaan gebruiken zeg maar.
Eigenlijk meer een basis om alles te installeren waarbij wellicht een uitleg is voor bepaalde wijzigingen zoals de poorten naar buiten toe. Nu zijn dat dingen die ik wel weet zeg maar en ben ook meer van het aanpassen naar eigen instellingen.
Op dit moment blijf ik hangen op het configureren van de data importer zelf. Heb het wel draaien ondertussen zodat fireflyIII draait en de importer, maar die configuratie om het aan elkaar te knopen pakt hij niet echt. Nu is het ook absoluut waar dat ik weinig tijd heb om er rustig aan te gaan zitten, dus dat is volledig aan mij te wijten. Voor hetzelfde geld is het ook helemaal niet zo moeilijk en denk ik te moeilijk natuurlijk.
Ik ga er nog eens rustig een keer voor zitten om dat laatste stuk te doen. Misschien dat ik het dan ook wel eens op schrijf als handleiding.
En gelijk heb je! Dat meen ik. Ik ga gewoon eens rustig verder uitzoeken en mocht ik onduidelijkheden tegenkomen (kon bijvoorbeeld de url van data importer niet vindenFirefly III schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 21:12:
[...]
Het is ook echt niet mijn doel om voor leken van alles op te tuigen. Mijn ervaring is dat als n het detailniveau van uitleggen is, je geheid vragen krijgt over n+1. Dat is een gebed zonder einde. Dan stuur ik nog liever mensen met een kluitje in het riet en voila, ineens kunnen ze wel Googlen.
Negen van de tien keer wacht ik ook rustig een dag met supportvragen: vaak laten ze ineens wel de handjes wapperen in plaats van mij het te laten doen.
Maar: onduidelijke pagina's, missende informatie of domweg foute informatie, daar ben ik niet van. Laat maar zien waar je tegenaan loopt, pak ik zeker op!
Heel begrijpelijkFirefly III schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 21:10:
[...]
Uiteindelijk ben ik dan een soort pseudo-parsing-engine aan het bouwen met alle maintenance van dien. Die fout heb ik aleens gemaakt. Ik verwijs mensen liever naar hun eigen skills in Python, PHP of iets als CyberChef.
Helemaal eens. Daar kom ik alleen achter door anderen en/of vragen te stellen. Dat maakt het lastig voor de adoptie. Ik heb het niet gezien, maar een remark zou wellicht nuttig zijn. Bijv een tips sectie als de saldo niet overeenkomt na een import. Ik heb, omdat we nu toch wel vroeg in het jaar zitten, het jaarwerk gebruikt van de bank waarin de saldo op 31-12-2022 wordt vermeld als start saldo gedefinieerd. Je hebt ook online gezet zat het start saldo van die dag op de bank opgeven niet terug gecalculeerd wordt. Wellicht helpt het dan ook om aan te geven als je start saldo goed invult en de daadwerkelijk saldo na import komt niet overeen te controleren of er toevallig niet dubbele transacties zijn, "omdat veel banken maken onderscheid tussen een transactie van A > B en van B > A". Naast een tip dat als het een overboeking is tussen eigen rekeningen het altijd als positieve waarde wordt getoond in het transactie-overzicht.Firefly III schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 20:46:
[...]
Kan ik weinig aan doen. Veel banken maken onderscheid tussen een transactie van A > B en van B > A, zelfs als dat dezelfde transactie is.
Die opmerking plaatste in de gedachte dat het door een bug zou komen in de versie die ik toen gebruikte, wat je mogelijk met versie upgrade dan zou hebben herstelt. Ik kon op dat moment nog niet weten dat het een bank issue was.Wat had je verwacht dat er bijgewerkt had moeten worden?
Database was niet verwijderd. Maar deze kun je negeren. Ik zal vast iets fout gedaan hebben.Dat zou niet moeten maar kan gebeuren, als je je database wegpleurt zijn je access tokens ook weg.
Las ik inderdaad. Geen idee of het kan, maar de response die de server terug gaf, kan niet getoond worden aan de gebruiker? Door mijn werkervaring ben ik de development tools in de browser gaan gebruiken of de knop "create" (die overigens niet vertaald is) daadwerkelijk wat doet.Deze zal in 6.0.1 gefixt zijn.
[Voor 3% gewijzigd door mgizmo op 09-03-2023 09:00]
En nu antwoord krijgen waarom ze met PSD2 "een extra volgnummer erachter gezet" hebben, maar in een CSV niet. Immers daar ligt ons probleem. Daar ga je alleen geen antwoord op krijgen denk ik?
Duidelijk. Ik had de check gedaan in firefly zelf in de transactie. Had ik eerder nog niet door dat die ID daar ook vermeld wordt.Je kan het zelf ook controleren door een csv van je rekeningen uit te draaien en dan de nummers te controleren dan zul je zien dat de eerste 16 cijfers inderdaad altijd overeen komen.
Ik ga vergelijken. Ik heb nog wel een probleem dat de saldo van twee rekeningen niet klopt met de werkelijkheid, terwijl mijn start saldo wel correct is opgegeven (en de laatste transacties ook opgenomen zijn). De 20+ andere spaarrekeningen en 3 betaalrekeningen gingen wel goed. Nog tips toevallig wat de oorzaak is? Ik kan me niet anders denken dat een of meerdere transacties dubbel of niet opgenomen zijn, maar dat wordt twee tabellen in excel ofzo naast elkaar houden. In ieder geval nu speld in een hooiberg.Mijn config bestand die ik gebruik:
Super, dank voor de info, dan kan ik ook aan de slag!WheeleE schreef op donderdag 9 maart 2023 @ 08:20:
Het koppelen van Nordigen aan ING lijkt weer te werken.
Als ik https://docs.firefly-iii....rter/advanced/json/#roles mag geloven zijn je ingestelde roles en do_mappings niet meer van toepassing omdat je Nordigen gebruikt. Toch?mithe schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 20:51:
Mijn config bestand die ik gebruik:
Zojuist mailtje gehad dat de engineers het probleem hebben gevonden en opgelost.liquidox schreef op dinsdag 7 maart 2023 @ 07:35:
ING koppelen aan Nordigen faalt nog steeds. Moet ik SaltEdge gaan proberen? Op een of andere manier lijkt die site/toko minder goed. Maakt het voor Firefly überhaupt uit? Lijkt dat de meeste mensen Nordigen gebruiken.
[Voor 7% gewijzigd door looc op 09-03-2023 13:45]
Ik ben er zelf nog mee aan het puzzelen. Een handmatige import lukt wel, automatisch (via ingevulde variabelen in de env-file) gaat nog niet.liquidox schreef op donderdag 9 maart 2023 @ 09:19:
[...]
Super, dank voor de info, dan kan ik ook aan de slag!
[Voor 199% gewijzigd door mgizmo op 09-03-2023 17:36]
Ja klopt, de <br> heb ik ook, maar het stoort me niet.WheeleE schreef op donderdag 9 maart 2023 @ 14:31:
[...]
Ik ben er zelf nog mee aan het puzzelen. Een handmatige import lukt wel, automatisch (via ingevulde variabelen in de env-file) gaat nog niet.
Daarnaast hebben transacties <br> in de omschrijving staan en dat gooit vergelijkingen in de war.
1
| duplicate_detection_method: "cell" |
1
| unique_column_index: 0 |
1
| unique_column_type: "external-id" |
[Voor 7% gewijzigd door looc op 09-03-2023 17:45. Reden: code tags e.d.]
De CSV gebruiken vind ik niet chil, want je moet het bestand aanpassen (de eerste regel verwijderen) en ik zou dan 5 bestanden moeten downloaden.mgizmo schreef op donderdag 9 maart 2023 @ 16:48:
@mithe Hoe ga jij hiermee om:
In de CSV zijn er drie data opgenomen:
- transactiedatum: 02-01-2023
- valutadatum: 03-01-2023
- boekdatum: : 03-01-2023
Nordigen toont er twee:
- bookingDate: 03-01-2023
- valueDate: 03-01-2023
In de KNAB app weergave en website wordt blijkbaar de transactiedatum gebruikt, want dat constateer ik met een transactie en verschil in firefly (wat ik dus begrijp want Nordigen heeft geen transactiedatum veld (https://nordigen.com/en/d...tion/output/transactions/)).
Het vervelende wat ik constateer is dat transacties net op moment van overgang naar de volgende maand een weergave geeft in firefly dat niet matcht met de KNAB app of bijv betaling bij een winkel op een zondag. In de app staat netjes 5 maart, met valutadatum 6 maart, maar Nordigen heeft beide attributen op 6 maart staan. In de CSV staat de transactiedatum op 5 maart, andere twee op 6 maart.
CSV gebruiken?
Thanks voor de tips.looc schreef op donderdag 9 maart 2023 @ 17:44:
[...]
Ja klopt, de <br> heb ik ook, maar het stoort me niet.
Als je last hebt van dubbele transacties, kan je het volgende aanpassen in de json:
code:
1 duplicate_detection_method: "cell"code:
1 unique_column_index: 0code:
1 unique_column_type: "external-id"
Werkt bij mij perfect
De 500-error komt terug in je logs, die van de data importer of firefly iii zelf. Wil je die eens delen?WheeleE schreef op donderdag 9 maart 2023 @ 21:18:
[...]
Thanks voor de tips.
De dubbele transacties kan ik voorkomen door gewoon geen overlappende periodes in te lezen, da's geen probleem.
De json die ik gebruik(te) met de csv-imports werkt alleen niet. Ik kan m via Nordigen Import selecteren, en vervolgens de authenticatie bij ING doen. Daarna loopt het vast met een server 500-error op http://<ip>:8081/import/mapping. Ik heb de permissies op de json al gecontroleerd en die lijken vooralsnog correct te staan.
Zie ik iets over het hoofd? De Nordigen-koppeling via environment variables instellen leek eerder al niet te werken, en nu de handmatige versie ook niet.
Dit is de logging in de import-container van de meest recente poging. Ik heb een paar gegevens geanonimiseerd maar geen regels verwijderd.Firefly III schreef op vrijdag 10 maart 2023 @ 05:29:
[...]
De 500-error komt terug in je logs, die van de data importer of firefly iii zelf. Wil je die eens delen?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
| [2023-03-10 08:39:56] local.DEBUG: Now in Configuration::fromFile. Data is omitted and will not be printed. [2023-03-10 08:39:56] local.DEBUG: v3 config file! 172.20.0.1 - - [10/Mar/2023:08:39:56 +0100] "POST /upload HTTP/1.1" 302 1604 "http://<ip adres>:8081/upload" "<user agent gegevens>" [2023-03-10 08:39:56] local.DEBUG: Now at App\Http\Controllers\Import\Nordigen\SelectionController::index [2023-03-10 08:39:56] local.DEBUG: Request parameters will be set to: [2023-03-10 08:39:56] local.DEBUG: authenticatedGet(https://ob.nordigen.com/api/v2/institutions/?) [2023-03-10 08:39:56] local.DEBUG: Return JSON result of authenticatedGet 172.20.0.1 - - [10/Mar/2023:08:39:56 +0100] "GET /import/selection HTTP/1.1" 200 79772 "http://<ip adres>:8081/upload" "<user agent gegevens>" [2023-03-10 08:40:07] local.DEBUG: Now at App\Http\Controllers\Import\Nordigen\SelectionController::postIndex [2023-03-10 08:40:07] local.DEBUG: storeContent: Stored 2857 bytes in file "8bf0fa967e3067324ad669edf7e3f3df208247bb0a40e13e0713806098d3554b" 172.20.0.1 - - [10/Mar/2023:08:40:07 +0100] "POST /import/selection HTTP/1.1" 302 1654 "http://<ip adres>:8081/import/selection" "<user agent gegevens>" [2023-03-10 08:40:07] local.DEBUG: Now at App\Http\Controllers\Import\Nordigen\LinkController::build [2023-03-10 08:40:07] local.DEBUG: Request parameters will be set to: [2023-03-10 08:40:07] local.DEBUG: Now at App\Services\Nordigen\Request\PostNewUserAgreement::post [2023-03-10 08:40:07] local.DEBUG: Now at App\Services\Nordigen\Request\Request::authenticatedJsonPost [2023-03-10 08:40:08] local.DEBUG: Returned from POST: {"id":"649edb4a-ae86-4cdf-9f75-fb09933f904c","created":"2023-03-10T07:40:08.055336Z","max_historical_days":3,"access_valid_for_days":90,"access_scope":["balances","details","transactions"],"accepted":null,"institution_id":"ING_INGBNL2A"} [2023-03-10 08:40:08] local.DEBUG: Request parameters will be set to: [2023-03-10 08:40:08] local.DEBUG: Reference is "<nordigen reference key>" [2023-03-10 08:40:08] local.DEBUG: Now at App\Services\Nordigen\Request\PostNewRequisitionRequest::post [2023-03-10 08:40:08] local.DEBUG: Now at App\Services\Nordigen\Request\Request::authenticatedJsonPost [2023-03-10 08:40:08] local.DEBUG: Returned from POST: {"id":"ca4971c4-ae14-40ac-9793-a77b9f19319d","created":"2023-03-10T07:40:08.392495Z","redirect":"http://<ip adres>:8081/import/link-nordigen/callback","status":"CR","institution_id":"ING_INGBNL2A","agreement":"649edb4a-ae86-4cdf-9f75-fb09933f904c","reference":"<nordigen reference key>","accounts":[],"link":"https://ob.nordigen.com/psd2/start/ca4971c4-ae14-40ac-9793-a77b9f19319d/ING_INGBNL2A","ssn":null,"account_selection":false,"redirect_immediate":false} [2023-03-10 08:40:08] local.DEBUG: Got a new requisition with id "ca4971c4-ae14-40ac-9793-a77b9f19319d" [2023-03-10 08:40:08] local.DEBUG: Status: CR, returned reference: "<nordigen reference key>" [2023-03-10 08:40:08] local.DEBUG: Will now redirect the user to https://ob.nordigen.com/psd2/start/ca4971c4-ae14-40ac-9793-a77b9f19319d/ING_INGBNL2A 172.20.0.1 - - [10/Mar/2023:08:40:07 +0100] "GET /import/link-nordigen/build HTTP/1.1" 302 1818 "http://<ip adres>:8081/import/selection" "<user agent gegevens>" 127.0.0.1 - - [10/Mar/2023:08:40:25 +0100] "GET /robots.txt HTTP/1.1" 200 236 "-" "Firefly III Health Checker/1.0" [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Now at App\Http\Controllers\Import\Nordigen\LinkController::callback [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Reference is "<nordigen reference key>" 172.20.0.1 - - [10/Mar/2023:08:41:09 +0100] "GET /import/link-nordigen/callback?ref=<nordigen reference key> HTTP/1.1" 302 1604 "-" "<user agent gegevens>" [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Now at App\Http\Controllers\Import\ConfigurationController::index [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Skip configuration, go straight to the next step. 172.20.0.1 - - [10/Mar/2023:08:41:09 +0100] "GET /import/configure HTTP/1.1" 302 1583 "-" "<user agent gegevens>" [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: redirectToCorrectNordigenStep("define-roles") [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Return redirect to "http://<ip adres>:8081/import/mapping" 172.20.0.1 - - [10/Mar/2023:08:41:09 +0100] "GET /import/roles HTTP/1.1" 302 1593 "-" "<user agent gegevens>" [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Return true, ready for step [3]. [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Now in mapController index [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Get mapping data for importable file [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Mappable role is "opposing-name" [2023-03-10 08:41:09] local.DEBUG: Associated class is App\Services\CSV\Mapper\OpposingAccounts [2023-03-10 08:41:11] local.DEBUG: Mapping data length is 4 [2023-03-10 08:41:11] local.DEBUG: Mappable role is "account-iban" [2023-03-10 08:41:11] local.DEBUG: Associated class is App\Services\CSV\Mapper\AssetAccounts [2023-03-10 08:41:11] local.DEBUG: Mapping data length is 1 [2023-03-10 08:41:11] local.ERROR: App\Services\Storage\StorageService::getContent(): Argument #1 ($name) must be of type string, null given, called in /var/www/html/app/Http/Controllers/Import/MapController.php on line 167 {"exception":"[object] (TypeError(code: 0): App\\Services\\Storage\\StorageService::getContent(): Argument #1 ($name) must be of type string, null given, called in /var/www/html/app/Http/Controllers/Import/MapController.php on line 167 at /var/www/html/app/Services/Storage/StorageService.php:43) ������ [stacktrace] #0 /var/www/html/app/Http/Controllers/Import/MapController.php(167): App\\Services\\Storage\\StorageService::getContent() #1 /var/www/html/app/Http/Controllers/Import/MapController.php(83): App\\Http\\Controllers\\Import\\MapController->getCSVMapInformation() #2 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/Controller.php(54): App\\Http\\Controllers\\Import\\MapController->index() #3 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/ControllerDispatcher.php(43): Illuminate\\Routing\\Controller->callAction() #4 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/Route.php(259): Illuminate\\Routing\\ControllerDispatcher->dispatch() #5 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/Route.php(205): Illuminate\\Routing\\Route->runController() #6 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/Router.php(798): Illuminate\\Routing\\Route->run() #7 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(141): Illuminate\\Routing\\Router->Illuminate\\Routing\\{closure}() #8 /var/www/html/app/Http/Middleware/IsReadyForStep.php(54): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #9 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): App\\Http\\Middleware\\MapControllerMiddleware->handle() #10 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/Middleware/SubstituteBindings.php(50): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #11 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Routing\\Middleware\\SubstituteBindings->handle() #12 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Middleware/VerifyCsrfToken.php(78): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #13 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Foundation\\Http\\Middleware\\VerifyCsrfToken->handle() #14 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/View/Middleware/ShareErrorsFromSession.php(49): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #15 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\View\\Middleware\\ShareErrorsFromSession->handle() #16 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Session/Middleware/StartSession.php(121): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #17 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Session/Middleware/StartSession.php(64): Illuminate\\Session\\Middleware\\StartSession->handleStatefulRequest() #18 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Session\\Middleware\\StartSession->handle() #19 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Cookie/Middleware/AddQueuedCookiesToResponse.php(37): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #20 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Cookie\\Middleware\\AddQueuedCookiesToResponse->handle() #21 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Cookie/Middleware/EncryptCookies.php(67): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #22 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Cookie\\Middleware\\EncryptCookies->handle() #23 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(116): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #24 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/Router.php(797): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->then() #25 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/Router.php(776): Illuminate\\Routing\\Router->runRouteWithinStack() #26 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/Router.php(740): Illuminate\\Routing\\Router->runRoute() #27 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Routing/Router.php(729): Illuminate\\Routing\\Router->dispatchToRoute() #28 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Kernel.php(190): Illuminate\\Routing\\Router->dispatch() #29 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(141): Illuminate\\Foundation\\Http\\Kernel->Illuminate\\Foundation\\Http\\{closure}() #30 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Middleware/TransformsRequest.php(21): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #31 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Middleware/ConvertEmptyStringsToNull.php(31): Illuminate\\Foundation\\Http\\Middleware\\TransformsRequest->handle() #32 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Foundation\\Http\\Middleware\\ConvertEmptyStringsToNull->handle() #33 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Middleware/TransformsRequest.php(21): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #34 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Middleware/TrimStrings.php(40): Illuminate\\Foundation\\Http\\Middleware\\TransformsRequest->handle() #35 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Foundation\\Http\\Middleware\\TrimStrings->handle() #36 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Middleware/ValidatePostSize.php(27): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #37 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Foundation\\Http\\Middleware\\ValidatePostSize->handle() #38 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Middleware/PreventRequestsDuringMaintenance.php(86): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #39 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Foundation\\Http\\Middleware\\PreventRequestsDuringMaintenance->handle() #40 /var/www/html/vendor/fruitcake/laravel-cors/src/HandleCors.php(38): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #41 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Fruitcake\\Cors\\HandleCors->handle() #42 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Http/Middleware/TrustProxies.php(39): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #43 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(180): Illuminate\\Http\\Middleware\\TrustProxies->handle() #44 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Pipeline/Pipeline.php(116): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->Illuminate\\Pipeline\\{closure}() #45 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Kernel.php(165): Illuminate\\Pipeline\\Pipeline->then() #46 /var/www/html/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/Http/Kernel.php(134): Illuminate\\Foundation\\Http\\Kernel->sendRequestThroughRouter() #47 /var/www/html/public/index.php(76): Illuminate\\Foundation\\Http\\Kernel->handle() #48 {main} "} 172.20.0.1 - - [10/Mar/2023:08:41:09 +0100] "GET /import/mapping HTTP/1.1" 500 7730 "-" "<user agent gegevens>" 172.20.0.1 - - [10/Mar/2023:08:41:12 +0100] "GET /favicon.ico HTTP/1.1" 200 280 "http://<ip adres>:8081/import/mapping" "<user agent gegevens>" 127.0.0.1 - - [10/Mar/2023:08:41:25 +0100] "GET /robots.txt HTTP/1.1" 200 236 "-" "Firefly III Health Checker/1.0" 127.0.0.1 - - [10/Mar/2023:08:42:25 +0100] "GET /robots.txt HTTP/1.1" 200 236 "-" "Firefly III Health Checker/1.0" |
Ja ik begrijp wat je zegt. Ik ben in gesprek met Nordigen, maar het is eigenlijk logischer dat ik bij KNAB moet zijn. Ik constateer net dat in de weergave in de KNAB app en website de transactiedatum gebruikt wordt, maar als ik ga filteren op begin- en einddatum de boekingsdatum wordt gebruikt. Ik vraag mij af hoe dit bij andere banken is.mithe schreef op donderdag 9 maart 2023 @ 19:31:
[...]
De CSV gebruiken vind ik niet chil, want je moet het bestand aanpassen (de eerste regel verwijderen) en ik zou dan 5 bestanden moeten downloaden.
Verder gebruik ik gewoon mijn config file en kijk ik daar niet verder super goed naar.
Het belangrijkste vind ik dat de totalen goed staan en dat mijn categorieen goed komen.
Wel had ik problemen met adyen en dat soort dingen dat meerdere transacties naar het zelfde bedrijf gingen maar dat is opgelost als je dat 1x handmatig fixed.
Hij raakt op een gegeven moment de sessie kwijt. Dan wil-ie een NULL lezen, daar waar een referentie naar een lokaal bestand hoort te staan. Ik ga eens ff zoeken.WheeleE schreef op vrijdag 10 maart 2023 @ 09:05:
[...]
Dit is de logging in de import-container van de meest recente poging. Ik heb een paar gegevens geanonimiseerd maar geen regels verwijderd.
Op regel 45 lijkt het mis te gaan. Wellicht kan ik het met een handmatige inleesactie (onder configbestand) er doorheen drukken? De configfile die ik gebruik is afkomstig van de csv-imports die ik tot nu toe heb gedaan dus misschien moet er nog wat in aangepast worden?
@mithe Reactie gekregen waar ik positief verrast ben door het antwoord:mgizmo schreef op vrijdag 10 maart 2023 @ 10:20:
[...]
Ja ik begrijp wat je zegt. Ik ben in gesprek met Nordigen
[Voor 16% gewijzigd door mgizmo op 14-03-2023 16:17]
"Challenge method S256."Arunia schreef op maandag 13 maart 2023 @ 15:54:
@Firefly III Zowel Firefly III als Data importer werkt. Echter, ik krijg de koppeling tussen beide niet werkend.
Hij vraagt om de FFIII URL en Client ID. Daarnaast heb ik ook die OAuth gedaan in FFIII.
Maar ik heb het idee dat ik de interne IP van FFIII moet invullen. Het IP van mijn server waar hij op draait middels docker doet het in ieder geval niet.
Krijg alleen een deze pagina is niet bereikbaar melding.
Zal eens kijken of ik de logs kan vinden.
Verder ook nog niet echt rustig kunnen kijken.
Net met of zonder token geprobeerd, maar dat maakt geen verschil. Hij pakt bij authorizeren een 172.x.x.x ip met de poort van FFIII zelf. Challenge method S256.
The S256 method computes the SHA-256 hash of the input and then encodes the hash value using Base64-URL.Firefly III schreef op dinsdag 14 maart 2023 @ 17:57:
[...]
"Challenge method S256."
Dit zegt me even niets, maar het kan onderdeel van de oAuth zijn. Je kan eventueel de VANITY_URL variable invullen en die gebruiken.
Ik reageer even op deze post omdat ik me in het sentiment van Bonyuri herkende. Waar ik tegenaan liep:Firefly III schreef op woensdag 8 maart 2023 @ 20:46:
[...]
Laat maar weten waar je tegenaan liep precies met het installeren. Weet dat er een standaard docker-compose klaar staat: https://github.com/firefl...n/docker-compose-data.yml
1
| docker ps |
1
| docker inspect <container ID> |
Een expert ben ik zeker niet maar jouw observatie klopt. Ik heb daar ook per crediteur het totaalbedrag staan van alle transacties.JunSn0w. schreef op woensdag 15 maart 2023 @ 22:49:
Vraagje aan de experts hier
Ik zie bij al mijn crediteuren een saldo staan. In principe gewoon alles wat uitgegeven is aan die crediteur in de geselecteerde periode. Is dat normaal? Het lijkt zo gek.
Done.GoldenLeafBird schreef op donderdag 16 maart 2023 @ 10:31:
[...]
Ik reageer even op deze post omdat ik me in het sentiment van Bonyuri herkende. Waar ik tegenaan liep:
• Bij de Docker-installatie van FFIII wordt FIDI niet genoemd. Daardoor voelt de gecombineerde FFIII FIDI docker compose een beetje zinloos als je zoals ik zojuist al FFIII geinstalleerd hebt.
Twee bestanden downloaden is sommige mensen al teveel, maar we gaan het zien. Ik zal het uitleggen in de instructies. Het is tevens rechtgetrokken tussen beide docker compose files• De regels over de database verschillen tussen de docker compose van FFIII en FIDI. De ene gebruikt een .db.env bestand terwijl de ander de variabelen los declareert.
• Door op bovenstaande: voor .env en .fidi.env zijn er voorbeeldbestanden, maar voor .db.env niet., ook al gaat het maar om een paar variabelen.
Done.• De pagina voor FIDI becat geen instructies over hoe je de container moet starten. Nou is dat opzich Docker basiskennis maar die had ik de eerste keer dat ik dit probeerde niet. De FFIII pagina heeft dit wel, hierdoor was ik eigenlijk constant heen en weer aan het switchen.
Geen idee. Wat is je hostname in je docker compose file?• Het lukt me niet om te connecten met http://app:8080 als url. Maar viacode:en
1 docker pscode:kwam ik wel tot de juiste IP adressen, daarmee lukte het uiteindelijk wel.
1 docker inspect <container ID>
De nieuwe docs komen live in de loop van de dag (CDN). Ik hoor graag wat je mist!Bovenstaande lijst is niet ocmpleet, maar ik denk dat er nog wel wat te winnen valt in documentatie. Dat is wel lastig, omdat als je ervaring hebt je over "logische" stappen heen stapt. Misschien een idee om samen met een n00bie de instructies door te lopen en die aantekeningen te verwerken in de documentatie? Ik wil mezelf best beschikbaar stellen als n00bie hiervoor.
Yes en dat klopt.WheeleE schreef op donderdag 16 maart 2023 @ 20:03:
[...]
Een expert ben ik zeker niet maar jouw observatie klopt. Ik heb daar ook per crediteur het totaalbedrag staan van alle transacties.
Firefly III schreef op vrijdag 17 maart 2023 @ 07:44:
De nieuwe docs komen live in de loop van de dag (CDN). Ik hoor graag wat je mist!
hostname: appGeen idee. Wat is je hostname in je docker compose file?
Mmmm, dat is weird. Je verwacht dat docker dan gaat auto DNS'en en er dan wel komt. Je hebt geen custom DNS settings in je (globale) Docker dingen staan?GoldenLeafBird schreef op vrijdag 17 maart 2023 @ 08:31:
[...]
[...]
hostname: app
Ik heb de standaard compose file gebruikt.
Voor nu werkt het, dus allicht dat ik er later in de toekomst een keer op terugkom.Firefly III schreef op vrijdag 17 maart 2023 @ 09:58:
[...]
Mmmm, dat is weird. Je verwacht dat docker dan gaat auto DNS'en en er dan wel komt. Je hebt geen custom DNS settings in je (globale) Docker dingen staan?
Het is lastig debuggen vanaf hier moet ik bekennen, als het nu werkt voor je dan laat ik het even gaan. Tenzij er meer met dit probleem komen. Ack?
1
| Rekening = Gezamenlijke rekening AND Description = Jumbo OR Albert Heijn OR Lidl |
Misschien is dit op te lossen max door 2 regels?GoldenLeafBird schreef op zondag 19 maart 2023 @ 08:33:
[...]
Voor nu werkt het, dus allicht dat ik er later in de toekomst een keer op terugkom.
Inmiddels ben ik bezig met alles inladen, budgetten aanmaken, categoriseren, en regels aan te maken. Over dat laatste heb ik een vraag:
Is het mogelijk om boolean logic te gebruiken in regels? Ik zie wel de strict mode checkbox, maar vroeg me af of er meer mogelijk was.
De reden is dat ik meerdere rekeningen heb ingeladen. Graag zou ik 1 regel hebben die als trigger heeft:
code:
1 Rekening = Gezamenlijke rekening AND Description = Jumbo OR Albert Heijn OR Lidl
Nu ben ik voor elke supermarkt een aparte regel aan het maken die als voorwaarden heeft dat het van de gezamenlijke rekening komt en naar die specifieke supermarkt gaat, en dat voelt een beetje omslachtig.
Ja, het is echt een ramp om backups te maken... nog steeds. Wat ik altijd doe is eerst alles overzetten nu voor het verwijderen. Zo ben ik ook ten schande wijs geworden.WheeleE schreef op maandag 20 maart 2023 @ 10:53:
Kennen jullie die mop van die IT-er die een mooie Firefly-installatie had draaien, z'n dockeromgeving ging herinstalleren, een backup van de FF-db, compose-file en .env had gemaakt en de boel toen weer ging restoren?
Ik ook niet, want de databasebackup bleek niet te hebben gewerkt (maar 108 bytes groot)
Schiet tussen de palen en je scoort!
Wij testen als it-ers natuurlijk altijd onze backups voor we iets catastrofaals doenWheeleE schreef op maandag 20 maart 2023 @ 10:53:
Kennen jullie die mop van die IT-er die een mooie Firefly-installatie had draaien, z'n dockeromgeving ging herinstalleren, een backup van de FF-db, compose-file en .env had gemaakt en de boel toen weer ging restoren?
Ik ook niet, want de databasebackup bleek niet te hebben gewerkt (maar 108 bytes groot)
Google Pixel 7 Macbook Pro 2023 16" Apple iPhone 14 Samsung Galaxy S23 Hogwarts Legacy Samsung Galaxy Z Fold4 LG G2 OLED evo Gallery Edition Nintendo Switch Lite
Tweakers is samen met
Hardware Info,
AutoTrack,
Gaspedaal.nl,
Nationale Vacaturebank,
Intermediair en
Independer
onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden © 1998 - 2023
•
Hosting door True
Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.
Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.
Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.
Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details
Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details
Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.
Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details