Vanavond buikspek gemaakt.
Heb letterlijk het recept van NasQ BBQ gebruikt (
https://www.nasqbbq.nl/oosters-buikspek )
Stuk buikspek van 2kg, gemarineerd en klaar om op de lamado te gaan:
Eerste uurtje met de vetkant naar beneden, na een uurtje omgedraaid en gelijk ingekwast met wat ingekookt marinade-vocht:
Na een uurtje of 6, bij een kerntemperatuur van 76 graden van de bbq gehaald:
Binnenkant:
Had trouwens aan het begin nog wel een chunk kersenhout toegevoegd voor een extra rooksmaakje.
Was ook de eerste keer dat ik gebruik gemaakt heb van de Inkbird ISC-027BW. Ervaring een beetje dubbel aangezien halverwege de temperatuur wegzakte en de Inkbird niet in staat leek om de temperatuur terug op peil te brengen.
Deels vermoed ik ook dat dot aan de kolen heeft gelegen. Heb pasgeleden een nieuwe zak geopend nadat ik eerst een zak quebracho had gebruikt.
Huidige zak is europees eiken, maar sterk wisselende grootte in stukken.
Uiteindelijk temperatuur op niveau gekregen door even bottom en topvent vol open te zetten daarna geen issues meer gehad.
2kg buikspek met 4 personen…..gelukkig is er nog wat overgebleven, maar het scheelde niet veel of alles was opgegaan.
Volgende uitdaging wordt binnenkort 8kg procereur omzetten in pulled pork. Maar dat is voor latere zorg.