Cass Casey schreef op dinsdag 26 september 2023 @ 15:07:
Man biecht op: ik val van mijn geloof af.
Ik heb meerdere bbq's op basis van houtskool/briketten: BGE-L, WGA, Bullet smoker, mini-ei, saté-bbq, nog een klein tafelding. Maar ik heb tijdens mijn recente vakanties meerdere keren gekookt op een Cadac "bbq" en een "echte" gasbbq. En ik ben om. Ik ga mijn bullet smoker (Fornetto 22") en mini-ei inwisselen voor een buitenkeuken op gas. Ik had al een Cadac Carri Chef 2 (gaat waarschijnlijk ook weg) en een Cadac Safari Chef 30 waar ik in de zomer wel een paëlla op maakte o.i.d., maar heb nu dus ook vlees en groenten gegrild en dat beviel prima. Lekker snel.
Degene die ik nu op het oog heb is de Napoleon Phantom Rogue SE425. Die achterbrander lijkt me ideaal in combinatie met een draaispit en die sizzle zone voor het affakkelen lijkt me ook handig. Maar over die laatste heb ik een vraag: heeft iemand hier ervaring mee? Werkt het goed? En hoe zit 't met schoonmaken?
Behalve Napoleon is er natuurlijk Weber. Zijn er in jullie ogen vergelijkbare modellen die ik moet overwegen?
Ik heb zelf een weber genesis 4pitter met (gratis erbij gekregen) braadspit.
Persoonlijk zie ik het niet als vervanging van houtskool, en dan vooral niet voor low-and-slow gerechten, maar puur om te grillen is het ideaal.
Langzaam garen, zoals gyros van varkensprocureur aan het spit, ging de gasfles erg snel mee leeg. Zelfde geldt voor bijv. spareribs.
Spit is me ook iets teveel moeite om op te zetten en schoon te maken, dus komt er niet heel veel van.
Heb geen sizzle zone, dat lijkt me wel echt ideaal. Heb wel rechts 3 branders ipv. 2, waardoor ik wat meer hitte kan maken, en die staat eigenlijk standaard aan. Ik gebruik 'm vooral voor hoog temperatuur grillen dus.
De grote oppervlakte maakt het ook ideaal om gesneden groenten te grillen (heb ik zo'n mandje voor).
Ook heb ik er een grote bakplaat bij (
https://www.weber.com/NL/...d/weber-crafted/7682.html). Overigens gewoon los op het bestaande rooster, heb niet zo'n speciaal weber crafted frame gekocht.
Dat maakt het ideaal voor bijvoorbeeld smashburgers, zelf (grote) tortilla's maken, en de vulling ervoor te bakken (vlees- en paprikareepjes bijv).
En je keuken staat niet blauw, anders dan hoog-temperatuur koken binnen
Schoonmaken is overigens gewoon heet stoken en rooster schoon borstelen.
Eens per jaar misschien eens wat grondiger aanpakken (
YouTube: WEBER GENESIS II HOW TO CLEAN GAS GRILL FILTHY ANNUAL CLEAN)
Zo grondig heb ik het overigens, na 1,5 jaar bezit, nog niet gedaan, ik heb alleen de roosters ingeweekt met kruidvat ovenreiniger (natronloog in spuitbusvorm) en afgespoten met hogedruk.
[
Voor 10% gewijzigd door
defusion op 28-09-2023 13:23
]