RvdH schreef op maandag 26 juli 2021 @ 14:25:
Begin 2020 hebben we een Laurierhaag (Laurierkers / Prunus Laurocerasus Genolia) geplant rondom onze tuin. Dit jaar is hij echt hard gaan groeien, maar wat ons betreft mag hij nog wel twee keer zo hoog worden.
Hoe zouden we dit het beste kunnen bereiken? Heeft het zin om hem bij te snoeien zodat er meer zonlicht bij komt o.i.d.? Heeft het zin om de bovenkant strakker te snoeien zodat het al meer op één hoogte zit met groeien? Moeten we nog extra bemesten? En zijn er nog andere dingen die we zouden kunnen doen om de stukken die iets minder dicht zijn op te vullen?
Dank
[Afbeelding] [Afbeelding]
:strip_exif()/f/image/HB4AOGjH1UI464R8aw7cV8Ni.jpg?f=fotoalbum_large)
Ik heb het artikel wat gelinkt is niet gelezen maar om een compacte haag te krijgen snoei je een laurier 2 x per jaar.
na de bloei eind mei/begin juni. en in september.
hierdoor vertakt hij meer en blijft hij compact.
op de foto de rode lijn zou ik snoeien zodat hij overal gelijk op gaat en de takken dikker kunnen worden om vervolgens de hoogte in te gaan
de zijkanten moet je nu al heel kort gaan snoeien ongeveer 20/25 cm aan beide kanten eraf zodat hij goed de hoogte in gaat en je in de loop der jaren ook een dunne haag behoud.
laurier wordt namelijk snel te breed omdat mensen te voorzichtig snoeien.
op het kale hout loopt hij gewoon weer uit.
bemesten kan nu nog net met een organische meststof ,als je dat te laat doet in het jaar (september oktober) dan gaat hij nog groeien maar zijn de jonge bladen niet afgehard om tegen de eerste nachtvorsten te kunnen.
mocht je dan 1 koude nacht krijgen dan worden de bladeren dof en verdrogen door vorstschade en kijk je de winter tegen een lelijke haag aan.